Öneri...

Lachance

Banlı Kullanıcı
Bu öneriyi daha önce support sisteminde de yaptım ama nedense destek hattından engellendim bu öneriyi yaptığım için.

Öneri şuydu.

Kale Savaşlarında /rights komutunu kullanan kişinin /topic komutunda olduğu gibi kulandığı anda chatte bildiri görünmesi....

bundan daha önemli olanı ise kale savaşlarında otomatik rütbelendirilme filtresi. İstek şuydu; bu filtre hakkında inno ile yapılan görüşmeleri bizle forumda paylaşmanız ve eğer ilginizi çektiyse filtre hakkındaki detayları verebilecek olmam.

Bu bir problem, bir sorun ve bu sorun malesef the west trnin en tepe mevkiinden kaynaklanıyor. Oyunla alakalı güzel bir öneriye sahip bir oyuncuyu ödüllendirmek yerine oyundan yıldırmaya çalışmak bence büyük bir problem.

tigerdeniz

Guest
Önerini chatte duymuştum sanırım Taner, mantıklıydı sanki online/offline ve kalede/yakın/kalede değil (bu sadece üzerine gelince görülmekte) şeklinde bilgiler bir şekilde Askere Alma ekranında gösterilebilir (ışıkla ya da tik şeklinde). 2.0 sürümü için kod yazma işlemine başlandığında öneri tekrar canlandırılırsa sanki birilerine ulaşmak daha mümkün olur ;)

İkinci bir tavsiye de görevler için yardım aldığımız sitedeki arkadaşlara durumu ingilizce olarak açıklarsan belki script yapabilirler, böylelikle inno'ya bağımlılığımız biraz daha azalmış olur ;)

Lachance

Banlı Kullanıcı
adamlar öneriyi dinlemiyor bile. bi işin ucundan da biz tutalım diye düşündükleri yok. anca kim kimin profiline kaç kere bakmış onu saysınlar.

Deucalione

Guest

cnR*

Member
Etkinlik Önerileri
İnnoGames Hakkında (İstek/Şikayet Görüşmeleri)
Forum Etkinlikleri Anketi
Yeni Resim Yarışması Hakkında
Kale Savaşlarının Nasıl Olmasını İsterdiniz?

Öneriyi okumuyorlar gibi bir şey de düşünmeyin. Cevap atmadığımız bunu okumadığımız anlamına gelmez. Ve son olarak forumda bir işin ucundan tutup yapmaya çalıştığımızı yukarıdaki konulardan anlayabilirsiniz. Eleştiri yaparken acımasız olmayın lütfen.

İyi forumlar...

Onun bahsettiği öneri galiba oyun içi yenilik kapsamında. Sizlerin yapmış olduğunuz forumu canlandırma ve oyunda etkinlik yapma. Arkadaş oyuna yeni bir özellik getirilmesi hakkındaki öneriyi diyor herhalde.

levis501

Well-Known Member
Ben önerileri dikkate almayanların Almanlar olduğunu düşünüyorum.

Oyun öyle bi hale geldiki şu an için beni cezbedecek bir şeyi kalmadı. Oyun 1 cisi oldum. Milyon tp kastım. Milyonlarca para kastım. Her türlü envanteri edindim. Ustalık kastım, tüm görevleri yaptım, kale savaşlarınada katıldım çok fazla olmasada düello bile yaptım.
Eee ne kaldı geriye. Hiç bir şey.

Son düzenleme:

rioter

Banlı Kullanıcı
Bu önerileri Firmaya yapmamız tavsiye ediliyor.

Biz buraya yazıyoruz ki Yöneticilerimiz daha çabuk ulaşır .
Kullancılarımızın böyle önerileri var derler.

Onlar ise tekil davranmamızı istiyorlar.

Bu anlayışa ve tavıra Yorum yapmayacagım

Lachance

Banlı Kullanıcı
levis öyle bir durumdan da haberdar olmak istiyorum. ticket ayrıntılarını paylaşmam yasak olduğundan söyleyemiyorum ama özetle şu; böyle böyle bir yenilik olması için innoyla görüşmelerini ve görüşmeleri bize de duyurmalarını istedim. günlerce sonra gelen cevap ise ne denli tatmin edici oldu tahmin edebiliyorsundur. üzerine kafa yorduğum onlarca detay vardı konuyla alakalı ama duymak bile istemediler. neticede bu insanlar innoyla içli dışlı olabilen insanlar, önerileri çok daha hızlı ve anlayacakları şekilde iletebilirler. ama bunun yerine daha az yorucu ve basit olan oyuncuyu supporttan banlama seçeneğini kullanıyorlar. Olayın almanlara kadar gittiğinden şüpheliyim yani.

Çıkıp innoya böyle bir fikrimiz var ne dersiniz deseler ; cevapları da burda yayınlasalar, inno olmaz yapamayız dese bile biz adminlerin çabalarını takdir eder teşekkür ederiz ama şu an bu dediğimi yapacak bir admin takımı göremiyorum ben. Umarım anlatabilmişimdir.

NetBeans

Guest
Merhaba Lachance,

Öncelikle bir öneride bulunduğunuzdan dolayı tek seferde support sisteminden support banned almanız doğal bir şey değildir, böyle bir şey söz konusu ise Community Manager ile görüşünüz. Ancak dediğim gibi tek seferde, bir öneri yaptğınız için supporta erişiminiz engellenemez, Community Manager ile çözüm yolu bulamazsanız, İnnoGames'e yazınız(İngilizce ya da Almanca).

Önerinize gelince burası öneri bölümü değildir, ancak ileride isteklerinizi dile getirebilecğiniz ve bizim de bu isteklerinizi Almanya yöneticilerine ulaştırabilecğimiz bir uygulama düşünüyorum. Sorununuz support ban vs. ise dediğim gibi yukarıdaki adımları incelemelisiniz.

tigerdeniz'in söyledikleri mantıklı, olabilir aslında.
Bu önerileri Firmaya yapmamız tavsiye ediliyor.

Biz buraya yazıyoruz ki Yöneticilerimiz daha çabuk ulaşır .
Kullancılarımızın böyle önerileri var derler.
Yukarıda dediğim gibi rioter, bunu uygulamaya çalışacağız. Sizden gelen istekleri İnnoGames'e ileteceğiz, ancak çeviri yapmanız gerekmektedir. Ya da bir çevirmen bulup onu forumda görevlendirebiliriz.

Lachance, yazışmaların burada paylaşılmasının yasak olduğu kuralını bildiğiniz ve bunu uyguladığınız için ayrıca teşekkür ederim. :)

Lachance

Banlı Kullanıcı
Hazır tartışma bölümündeyken söyleyeyim netbeans. o ticketlerin paylaşılmama kuralının saçmalığına da değinmek istiyorum. bence küfür/hakaret içermediği sürece paylaşılmalı ve ilgili adminin başarısızlığı/iradesizliği deşifre edilmeli. Kısacası bu kural kalkmalı... mesela şu anda supporttan haksız yere banlıyım dolayısıyla orayı kullanamıyorum foruma yazmaktan başka ne yapabilirim? bu durumda olan arkadaşların elindeki tek koz adminlerin hatalarını herkesin önünde deşifre etmek ve bu koz da oyuncuların ellerinden alınmış durumda.

Anlamadığım başka bir nokta ise şu: Getirmiş olduğum öneri tamamen oyundaki gereksiz iş yükünü kaldırmaya yönelik. herhangi bir kişi veya gruba bir maddi kazanç sağlamıyor. tamamen oyunda sorumluluk alan kişilerin işini rahatlatma amaçlı. bir community manager olsaydınız acaba cevabınız ne olurdu çok merak ediyorum.

En azından ben olsam şu adımları izlerdim .
+ öncelikle öneri hakkındaki detayları dinlerdim
+ fikirleri innoya iletip feedback alırdım
+ foruma bir başlık açarak görüşme sonuçlarını bildirir ya da eksik yanlarının geliştirilmesi için oyunculardan fikir alırdım
+ olmadı mı? ha benim canım sağolsun gerekeni yaptım .
+ inno tamam beğendik mi dedi? Versiyon changelog'una Getirilen yeniliğin yanında Tr-west takımına bir teşekkür ibaresi koymalarını isterdim.
Fena mı olur böyle olsa?

mevcut prosedür ise bundan oldukça uzak ve gereğinden fazla komik.

Son düzenleme:

tigerdeniz

Guest
Lachance dostum önerini yüzeysel duyduğumda da mantıklı gelmişti, NetBeans forumda gördüğüm en ılımlı yöneticidir. Eminim yapabileceği şeyleri yapar ama aktardığın adımlara şuan senin de bahsettiğin gibi biraz uzağız. Ben adminlerin gözünden bakmaya çalıştım olaya biraz. Supporttan aldığın bir cezayı buradan ifşa edip haksız olduklarını kanıtlaman oyuncuların haklarını savunmalarına (belirli bir hitap düzeyi korunması şartıyla) izin vermek çok daha güzel bir ortam sağlayacaktır. Fakat forumda daha önce Nec (Eski CM) arkadaşımız zamanında bazı karışıklıklara yol açmıştı. Biliyorsundur belki, o zaman birden fazla karakter kullanan bazı arkadaşlar vardı, hesap bakıcılığı mevzusuna falan hiç girmeyim bile :) Neyse sonuçta Nec ve diğer arkadaşlar görevlerini VeniVidiVici ve yeni yönetime bıraktı. Onlar da o zamanki şartlar öyle gerektirdiği (tartışılır) için sanıyorum böyle bir kural getirmişlerdir. Gelişime ve yeniliğe açık olup bu durumu tartışırlar ise, belki de küfür/hakaret içermediği ve diğer kullanıcıları galeyana getirmediği sürece bu tarz mesajları da serbest bırakabilirler. Seni az çok tanıyorum, iyi niyetli olduğunu da biliyorum, bir şeyler şu haliyle düzgün görünmüyor ama bekleyip düzeltilmesini istemekten başka bir şey yapmak şuan için kurallar dahilinde(!) mümkün değil ;)

NetBeans

Guest
Lachance, ilk önce belirlenen kurallara saçmalık vs. gibi yakıştırmalarınızın ne denli güzel üsluplu olduğuna bakınız, daha sonra da bu saçmalık olarak nitelendirdiğiniz kuralın neden dolayı eklendiğini düşününüz lütfen. Sizler için sert konuşmak istemiyorum, ama bazen çizgiyi geçiyorsunuz. Daha önce de sizi özel olarak uyarmıştım, lütfen yorumlarınıza dikkat ediniz.

Kuralın kaldırılma ya da değiştirilmesine gelince ise, öyle bir şey olmayacaktır. Hiç değilse benim yönetimimde olmayacaktır!

@Lachance(Alıntı);
Anlamadığım başka bir nokta ise şu: Getirmiş olduğum öneri tamamen oyundaki gereksiz iş yükünü kaldırmaya yönelik. herhangi bir kişi veya gruba bir maddi kazanç sağlamıyor. tamamen oyunda sorumluluk alan kişilerin işini rahatlatma amaçlı. bir community manager olsaydınız acaba cevabınız ne olurdu çok merak ediyorum.

En azından ben olsam şu adımları izlerdim .
+ öncelikle öneri hakkındaki detayları dinlerdim
+ fikirleri innoya iletip feedback alırdım
+ foruma bir başlık açarak görüşme sonuçlarını bildirir ya da eksik yanlarının geliştirilmesi için oyunculardan fikir alırdım
+ olmadı mı? ha benim canım sağolsun gerekeni yaptım .
+ inno tamam beğendik mi dedi? Versiyon changelog'una Getirilen yeniliğin yanında Tr-west takımına bir teşekkür ibaresi koymalarını isterdim.
Fena mı olur böyle olsa?
Community Manager olsam, yine bu şekilde davranırdım ve elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışırdım sizlere.

Bahsettiğiniz adımları izlemk için uğraşıyoruz, fikirlerinizi İnnoGames'e iletebilmek için bir çevirmene ihtiyacımız var.

tigerdeniz, teşkkür ederim. Dediğiniz gibi yapabilecğim şeyleri yapmaya çalışıyorum ve bunları yapmak zorunda da değilim. Sizler için uğraşıyorum, iyi niyetim suistimal edilirse ben de sadece görevime bakarım.

Lachance

Banlı Kullanıcı
Bahsettiğim adımlar izlenmek için uğraşılsa ben supporttan engellenmezdim. zerre kadar iyi niyet göremiyorum ben adminlerde. o kadar konuştuk ettik hala bana ulaşılıp da bu fikir nedir konuşalım innoya aktaralım diyen olmadı.

Diğer bir nokta ise innogames ile anlaşmak için neden çevirmen gerektiği? Koskoca yazılım firmasında avrupadaki diğer serverlarla anlaşmak için ingilizce bilen bir adam yokmu? Onu geçtim Cm venividivici ingilizce bilmiyor mu?

Eylül ayından sonra ingilizce kursu açma planımız var önkayıt alabilirim(Gerçek)

NetBeans

Guest
İyi niyet görebilmek için, ilk önce kişinin iyi niyetli olması gerekmektedir. (meclisten dışarı...)

Operatörler, "...gel şu öneriyi bugün masaya yatıralım." diye bir şey söyleyemez zaten. Operatörlerin görevleri, yetkili oldukları dünyalardan sorumlu olup sizlerden gelen destek talebi ve şikayetleri incelemek ve sorunlarınızı gidermektir. Önerilerinize çözüm yolu bulmak değildir.

Community Manager İngilizce ve/veya Almanca bilmektedir, bilmese idi zaten bu göreve alınamazdı. Ancak onun da görevi değildir bu bahsettiğiniz.

Bu bahsettiğiniz döngü herhangi bir yetkilinin görevi değildir. Ancak ben bir ucundan tutup da, operaörlerle, Community Manager'la ve bir çevirmen ile birlikte konuları tartıp, inceleyip İnnoGames ile görüşmek istiyorum. Sizin yaptığınız, olayları saptırmak, başka yerlere çekmek... Bana deseniz ki, ben de bu fikrinize ortağım. O zaman her şey değişecek. Ancak durum görüldüğü gibi...

Lachance

Banlı Kullanıcı
Tamam çeviri işini de ben yapacam. Benim bilmek istediğim şey bu fikirlerin innoya gidip gitmediği ve ne cevap alındığı..

Niye bi yerlere çekme gereği duyayım ki, ben bu yeniliğin yeni versiyonla birlikte gelmesini istiyorum bu doğrultuda da talebimi belirttim, sadece bana bunun karşılığında verilen anti-şeffaf cevabı ve haksız yaptırımı söylüyorum.

Hatta innoya gitmesi gereken tüm önerilerin (ingilizce)çevirilerini de yapabilirim yeterki bişeyler yapmak isteyen, bizi de oyuna dahil etmek isteyen bir yönetim anlayışı olsun.

VeniVidiVici

Community Manager
Bu öneriyi daha önce support sisteminde de yaptım ama nedense destek hattından engellendim bu öneriyi yaptığım için.

Öneri şuydu.

Kale Savaşlarında /rights komutunu kullanan kişinin /topic komutunda olduğu gibi kulandığı anda chatte bildiri görünmesi....

bundan daha önemli olanı ise kale savaşlarında otomatik rütbelendirilme filtresi. İstek şuydu; bu filtre hakkında inno ile yapılan görüşmeleri bizle forumda paylaşmanız ve eğer ilginizi çektiyse filtre hakkındaki detayları verebilecek olmam.

Bu bir problem, bir sorun ve bu sorun malesef the west trnin en tepe mevkiinden kaynaklanıyor. Oyunla alakalı güzel bir öneriye sahip bir oyuncuyu ödüllendirmek yerine oyundan yıldırmaya çalışmak bence büyük bir problem.
Destek sistemine attığınız mesajda aynı öneriyi bildirdiniz ve her zaman olduğu gibi bu önerizi de değerlendireceğimizi ilettik fakat önerinin ardından hakaret yazarsanız gerekli uyarı ve gerekirse cezayı tabi ki alırsınız. Keşke bize yazdığınız yazının aynısını yazsaydınız da ceza almakta ne kadar haklı olduğunuzu herkes görseydi, komik olmayın lütfen!

tigerdeniz

Guest
NetBeans arkadaş zaten yazamaz, siz biliyorsanız paylaşın görelim komik olanı? Bu kadar da olmaz yani, hep oyuncu hatalı biz görüyoruz biz biliyoruz diyosunuz, ee kanıtlar?

reco54

Member
Öneri

Ben şimdi reco54 nick ile d1 ve d9da oynuyorum bunlar birbirine bağlıya ben bir dünyadan öteki dünyadaki karakterime para vermek istediğimde başkası ile takas yapmak zorunda kalıyorum bu böyle olmasada kendi karakterime parayı verebilsem daha iyi olur.

Yani d9daki hesabımdaki parayı d1 deki hesabıma transfer etmek gibi bişey olmaz mı. Böyle olsa daha güzel olur diye düşünüyorum.

Destekten attım önerimi ama arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz bilmek istedim.

Son düzenleme:

turkishcowboy36

New Member
Satın aldığımız altınları, paraya dönüştürme seçeneği olmalı, ve özellikle banka içindeki bir bölümden yapılsa harika olurdu ,öyle değil mi millet?