Altın ve Gümüş Çalışmalar

Pekun

Member
Merhaba
Versiyon 2.0 ile birlikte haritaya altın ve gümüş çalışmalar eklendi biliyorsunuz.
Altın çalışma, o çalışmanın kazanılan para,ürün çıkma şansı ve kazanılan tecrübe puanını % 100 arttırıyor yani çalışmanın tüm kazanılan değerlerini 2'ye katlıyor.Gümüş çalışmada ise bu değerler %50 artıyor.
Ustalık için ürün bulmada çok işe yarıyor diyebilirim:)

Bu çalışmaların rastgele mi yoksa belli bir düzen içinde mi çıktığını ve ne kadar süreyle çıktığını henüz bilmiyorum.Rastladığım altın çalışmaların yerlerini ve saatlerini işaretliyorum,belki bulurum :)
Şunu biliyorum serverlar arası aynı değil ,mesela D1'de bir altın çalışma D7'de aynı noktada değil :)

Saat 12:20 D1' için yazarsam şu an altın çalışmalar ;

İlçe 10:Tahıl Öğütme
İlçe 10:Kır Kurdu Avla
İlçe 8:petrol Ara
İlçe 8:Marshall Olarak Çalış
İlçe 8:İnsanlardan Çal
İlçe 9: Domates Topla
İlçe 1 :Sığır Dağla
İlçe 1 : Azgın Sularda Taşımacılık
İlçe 14 : Çiftlik Kur
İlçe 14 : Mahmuzları Takmak
İlçe 2 : Gardiyan
İlçe 3 :Ağaç Dik
İlçe 3 :Kahve Öğüt
İlçe 3 : Fasulye Topla
İlçe 13 : Çit Tamiri
İlçe 7 :posta Arabası Soy

Siz de eklemek isterseniz server,ilçe ve çalışma adı ve altın gümüş olarak yazabilirsiniz.
Not: Gümüş çalışmalar 24 saatte bir yenileniyor, altın çalışmaların 1 hafta veya 2 haftada bir yenilendiğini yabancı forumda yazanlar var.Bunu da yakın zamanda tespit ederim :)

Son düzenleme:

jackdaniel

Guest
rastgele çıkıyor. tw db scripti bunları bulabiliyordu ama innogames karşı çıkmış script programcısı özelliği kaldırmış. artık tek tek aramak gerekli çalışmaları.

17 kasım 2012 dünya 1 ilçe 1
çivit topla gümüş
17 kasım 2012 dünya 1 ilçe 2
kuyu açma gümüş

kacak47

Member
Valla gümüş olsun altın olsun ne olursa olsun bence artık ürün bulmak esya cıkarmak tümden mesele oldu dün d7 de 13 tane calışma yaptım altın calışma nilüfer cicegi topla 2 cicek bulmuş 2 esya bulmuş ( pala ve yabani at) yüksek gelir acık bende altın calışmanın ne faydası oldu acaba yada yüksek gelirin d1 sol alt köşede marşhall altın calışması var gidip yapın bakalım o tehlike oranı ile kim yapar onu :D

Pekun

Member
Valla gümüş olsun altın olsun ne olursa olsun bence artık ürün bulmak esya cıkarmak tümden mesele oldu dün d7 de 13 tane calışma yaptım altın calışma nilüfer cicegi topla 2 cicek bulmuş 2 esya bulmuş ( pala ve yabani at) yüksek gelir acık bende altın calışmanın ne faydası oldu acaba yada yüksek gelirin d1 sol alt köşede marşhall altın calışması var gidip yapın bakalım o tehlike oranı ile kim yapar onu :D
Evet haklısın ürün çıkarma daha zor oldu artık ve tek tek çıkar oldu ürünler.Altın çalışmaları yapıyorum şu ana kadarki tecrübem normal çalışmalara göre çok daha iyi ürün veriyor ve ben de bunu paylaşmak istedim herkesle.
Yerlerini bilen ve yazmak isteyenler de bu başlığa yazabilir ,başlık herkese açık:)

Skyranger

Member
Altın ve gümüş çalışmalar herhalde rastgele olmak üzere 24 saatte bir değişiyor.Küçük haritada "çalışma" nın karşısında sarı ve beyaz renkte 2 kutucuk var.Bunları işaretlerseniz haritadaki(sizin bulunduğunuz parçadaki) altın ve gümüş çalışmaları gösteriyor.

sametlevent

Member
Altın ve gümüş çalışmalar herhalde rastgele olmak üzere 24 saatte bir değişiyor.Küçük haritada "çalışma" nın karşısında sarı ve beyaz renkte 2 kutucuk var.Bunları işaretlerseniz haritadaki(sizin bulunduğunuz parçadaki) altın ve gümüş çalışmaları gösteriyor.
gösteriyor mu bende göstermiyor abi

Pekun

Member
İşaretlediğim altın çalışmalar 30 saattir aynı yerinde ,gümüşler ise 24 saatte bir yenileniyor .
Tw-db scriptinde o şekilde kutucuklar var altın ve gümüş çalışmalar için ama ben denedim yerlerini bulamıyor ancak bulduktan sonra yerini işaretliyor.

Son düzenleme:

Skyranger

Member
İşaretlediğim altın çalışmalar 30 saattir aynı yerinde ,gümüşler ise 24 saatte bir yenileniyor .
Tw-db scriptinde o şekilde kutucuklar var altın ve gümüş çalışmalar için ama ben denedim yerlerini bulamıyor ancak bulduktan sonra yerini işaretliyor.
Doğru.ben de şimdi baktım,ancak çalışmaları bulduktan sonra küçük haritada belirdi.Üstelik sayfayı yenilediğim zaman tekrar eski haline dönüyor.

levis501

Well-Known Member
Evet doğru eğer yerlerini bulursanız tw db yerini gösterebiliyor. Tabi oyundan çıkıp girerseniz gene kayboluyor.

Pekun

Member
Bir hevesle başlığı açtık ama ilgi görmedi ben de devam ettirmiyorum.1 haftada mı yok oluyor ne kadar duruyor nerde duruyor beni hiç ilgilendirmiyor artık :D
Ölü oyunun forumu da ölü olur,gerçek bu malesef :up:

Son düzenleme:

kacak47

Member
Bir hevesle başlığı açtık ama ilgi görmedi ben de devam ettirmiyorum.1 haftada mı yok oluyor ne kadar duruyor nerde duruyor beni hiç ilgilendirmiyor artık :D
Ölü oyunun forumu da ölü olur,gerçek bu malesef :up:
:D:D:D ne yoracam zaten kendimi oyundan sana bakarım nerdesin altın calışma da isen işime yarasa gelirim yoksa sol alt köşede marşhall var zaten gelecek seneye kadar durur kimse yapmıyor nede olsa:shootout:

jackdaniel

Guest
sen yaptıkça bitiyor altın. kişiye göre değişiyor. yani bende biten altın bir başkasında duruyor olabilir. gümüşde sınır yok sabaha kadar arayın:)

Arif Eroy

Member
Evlilik sahtekarı; gold; 16185-17787; 113
Buffalo Bill'in gösterisine çık; silver; 16185-17787; 125
dünya 1 altın ve gümüş çalışması bunlar gözüküyor:)

donfredo

Guest
altın ve gümüş çalışmaları nasıl bulacağız, bütün haritaya bakacak mıyız , bu çalışmaların üzerinde özel bir işaret mi var