Düello sistemindeki dengesizlik

• Konuyu başlatan Mastorize
  • Başlangıç tarihi

Mastorize

Guest
Aslında diğer "Düello kurgusu" konusuna yazacaktım ama biraz daha farklı bir konu diye ayrı yere açtım.

Oyundaki düello yeteneklerinin pek işe yaramadığını düşünüyorum. Sık sık yaşadığım bir olayı örnekleyeyim; Cimarron'da açtığım düellocu karakterimde;
(Level daha düşük)
44 Nişan / 84 Atış / 37 Savulmak / 32 Görünüm var. Silah 20-40 vuruyor.

Saldırı yaptığım kişi de;

3 Nişan / 24 Atış / 17 Savulmak / Taktik yok. Silahı 5-19 vuruyor.

Duello sonucu 63 hasar alıyorum ama 0 hasar veriyorum. Nişan aldığım bölgeler hep eller idi. Vurma ihtimali en yüksek olan bölgeler.

Şans faktörü her oyunda olduğu gibi burada da var elbet ama bu tarz olayları defalarca kez yaşamak sinir bozucu olabiliyor. Adam bariz belli karakteri amele olarak açmış, kazık çakıyor kürek sallıyor. Ben düellocu bir karakter hazırlamışım ve adama bir tane bile vuramıyorum. Sınıfım düellocu ve saldırı yaparken karşı tarafın yeteneklerine bakıyorum, "Kesin alırım" dediğim benden çok çok zayıf oyuncuları seçiyorum -ki hayat puanım çabuk bitmeden bol düello yapayım diye. Ama ne hikmetse sanki iddaa oynarmış gibi garanti maçtan yatıyorum. Benim bilmediğim bir şey vardır belki bilemiyorum, ama bu yetenekler baz alınarak şu sonuç normal mi anormal mi öğrenmek istedim.

izmirdenbiradam

Guest
oyuna yeni başladım ama aynı olay tüm oyunlar için geçerli burada bir sorun aramaktan kaçının bence şans + kritik bir kaç yetenek bu olaya yol açabilir.Ard arda yaşamak ise senin şanssızlığın diyebiliriz sanırım. Ama dediğim gibi bunda bir sorun aramaktan kaçınmamız gerek

jackdaniel

Guest
Aslında diğer "Düello kurgusu" konusuna yazacaktım ama biraz daha farklı bir konu diye ayrı yere açtım.

Oyundaki düello yeteneklerinin pek işe yaramadığını düşünüyorum. Sık sık yaşadığım bir olayı örnekleyeyim; Cimarron'da açtığım düellocu karakterimde;
(Level daha düşük)
44 Nişan / 84 Atış / 37 Savulmak / 32 Görünüm var. Silah 20-40 vuruyor.

Saldırı yaptığım kişi de;

3 Nişan / 24 Atış / 17 Savulmak / Taktik yok. Silahı 5-19 vuruyor.

Duello sonucu 63 hasar alıyorum ama 0 hasar veriyorum. Nişan aldığım bölgeler hep eller idi. Vurma ihtimali en yüksek olan bölgeler.

Şans faktörü her oyunda olduğu gibi burada da var elbet ama bu tarz olayları defalarca kez yaşamak sinir bozucu olabiliyor. Adam bariz belli karakteri amele olarak açmış, kazık çakıyor kürek sallıyor. Ben düellocu bir karakter hazırlamışım ve adama bir tane bile vuramıyorum. Sınıfım düellocu ve saldırı yaparken karşı tarafın yeteneklerine bakıyorum, "Kesin alırım" dediğim benden çok çok zayıf oyuncuları seçiyorum -ki hayat puanım çabuk bitmeden bol düello yapayım diye. Ama ne hikmetse sanki iddaa oynarmış gibi garanti maçtan yatıyorum. Benim bilmediğim bir şey vardır belki bilemiyorum, ama bu yetenekler baz alınarak şu sonuç normal mi anormal mi öğrenmek istedim.
Duellocu karakteri olarak o bölümde rakibinde yetenekler görüyorsun. o gördüklerin rakibin üzerindeki kıyafetlerin verdiği toplam yetenek. RAKİBİN KENDİ YETENEKLERİNİ GÖREMEZSİN. yani belki o kişinin savulması ya da nişanı senin iki katın yada yarın kadar, bunu bilemezsin.

sen yüzlerce nişan yeteneği ver, rakipte çok ufak bir savulma dahi olsa çok düşük şans bile olsa vuramayabilirsin. tam tersi olsa düellocu oyuncular geleni geçeni bayar kimse gelişemezdi.

Mastorize

Guest
Demek ki bilmediğim bazı şeyler varmış. daha çok yanlış bildiğim. yalnız gereksizmiş öyle ise, zaten eşyalarına bakabiliyorsun normalde de hani laf olsun diye konulmuş bir özellik olmuş o.

Deucalione

Guest
Demek ki bilmediğim bazı şeyler varmış. daha çok yanlış bildiğim. yalnız gereksizmiş öyle ise, zaten eşyalarına bakabiliyorsun normalde de hani laf olsun diye konulmuş bir özellik olmuş o.
Eşyalardan gelen bonusları tek tek hesaplamak yerine ordan direk görebiliyorsunuz. Sadece böyle bir artısı var :)

umut1606

Well-Known Member
İlla tembelleştiriyorlar insanı varya :)

Başka özellikmi kalmamıştı , bırak adam hesaplasın başka birşey versene değilmi :D

İlahi innogames :)