Etik Kurallar

• Konuyu başlatan K.V. Muro
  • Başlangıç tarihi

Etik Kurallar başlığındaki yazılanlara katılıyormusunuz ?

• Katılıyorum

Oylar: 43 89,6%
  • Katılmıyorum

Oylar: 5 10,4%

• Toplam oy kullanan
    48

K.V. Muro

Guest
Değerli Yöneticiler

Uzun zamandır bu oyunu oynuyorum. Başladığımdan bu yana çok özellik değiştirildi, oyun devamlı geliştiriliyor. Memnun kalmadığımız yenilikler olsa da oyunda genel olarak çok iyi düzenlemeler oluyor. Macera, ustalık ürünlerinin toplu üretilmesi vs.. çok yerinde ve etkili yeniliklerdir.

Ancak oyundaki en ciddi sorun bir kişinin bütün oyuncuları huzursuz edebilmesidir.

Macerada, pazarda, savaşlarda oyun gereği toplu hareket edilmesi veya oyuncuların diğerleriyle iletişim halinde olması gereken durumlarda bir oyuncunun aykırı davranması diğer oyuncuları olumsuz etkilemekte ve haksızlığa sebep olmaktadır.

Oyunda rekabet kadar dayanışma olması da önemlidir. Düello veya başarılarda rekabet ön plandayken, macera ve savaşta uyum ve dayanışma ön plandadır. Dayanışma gerektiren durumlarda bazı oyuncuların kasıtlı bir şekilde diğer oyuncuları rahatsız edecek davranışlarda bulunması çoğu oyuncuyu olumsuz etkilemektedir.

Bu konuyu serverlerimizdeki bu sorunlardan birine çözüm üretilmesi amacıyla açtım.

Oyunda isteğimiz bir oyuncuya pazara ürün bırakmamız teknik olarak mümkün değildir. Ancak devamlı belli bir oyuncuya takas veya dayanışma amaçlı pazara ürün bırakma ihtiyacı hissediyoruz. Oyuncular arasında oyundaki bu eksiklik ürün açıklamasına isim yazarak çözülmüş ve bu uygulama bütün oyuncuların kabul ettiği bir kural olarak uygulanmaktadır.

Son dönemlerde bir oyuncu bu kurala aykırı davranmaya, kasıtlı bir şekilde bu davranışını sürdürmeye, diğer oyuncuları kışkırtmak amacıyla aldığı ürünleri genel sohbete yazdığı her gün kendinden söz ettirmeye başladı.

Bu durumdan duyulan huzursuzluk oyuncular tarafından defalarca ticket atılarak yöneticilere bildirilmiştir. Ancak ilgili yöneticiler bu soruna duyarsız kalmıştır.

Her ne kadar pazardaki ürünü almak oyun kurallarına aykırı olmasa da, bu davranış oyun içindeki dayanışmayı engellemekte ve oyuncuların huzurunu kaçırmaktadır. Oyuncuların huzurunu kasıtlı bi şekilde kaçırmak kurallara aykırıdır.

Genel Kuralların İkinci paragrafı: Kullanıcıların, sorumlu oldukları ana konulardan biri; oyun içerisindeki huzurun bozulmasına yol açacak her türlü davranıştan kaçınmaktır!

Yetkililerin bu sorunumuzu :
1) Yukarıda belirttiğim kural gereği ilgilinin cezalandırılarak çözmelerini
2) Oyun yetkililerine pazara kişiye özel ürün koyma ayarının yapılmasını bildirilmesini

rica ediyoruz.

fetih61

New Member
ağzına sağlık muro çok güzel söylemişsin. keşke senin şunları yazmaya gösterdiğin özenin onda birini kendilerine yöneticiyim diyen insanlar oyuna gösterseler. huzuru kaçırmak yasak ama bu kuralı kim uygulayacak sıkıntı orda. çok açık şekilde oyunda benim huzurumu en çok boza yöneticilerdir önce kendilerini banlamaları lazım aslında ya da yapamıyorum ben bu işi daha iyi yapabilecek olanlar gelsinler demeleri lazım ama nerdeeeee....

onurx2

New Member
çok haklısın bence 2 seçenek daha mantıklı olabilir defalarca ticket attık zaten birşey olmadı ama direk bir kişiye ürün, item vesaire atılması daha iyi olabilir

mebula

New Member
pazarla çok işim olmasada sorunun farkındayım. yöneticilerden konuyu ciddiye almalarını diliyorum.

mehmetcany94

Guest
Bende Katılıyorum. Oyunu bırakacak noktaya gelen arkadaşlarımız var. Bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz acil bir şekilde.

Kayzerix

Guest
Bende sonuna kadar destekliyorum. Oyuncuların birbirlerini mağdur etmesini önleyemeseniz bile en azından cezalandırabilirsiniz.

1) Pazar konusunda kesinlikle kişiye özel satış özelliği açılmalıdır.

2) Maceralarda çıkıp gitmek yada hiç oynamamak gibi durumlarla takım arkadaşlarını mağdur edenler diğer grup üyelerine bir miktar para cezası ödeyebilir. 1000-2000 dolar gibi olursa sahtekarlıkların önleneceğini düşünüyorum.

3) Savaşlara katılıpta hiç online olmayanlarda yine bir şekilde cezalandırılmalı. Ve savaştan ayrılma özelliği yapılmalı. Herkesin acil bir işi çıkabilir. Ama unutmak cezalandırılmalı.

İyi Oyunlar , İyi Çalışmalar

VeniVidiVici

Community Manager
Merhaba,

Tüm oyuncularımızdan bu şekilde düzeyli ve yapıcı yorumlar görmeyi çok istiyoruz. Öncelikle bunun için kendi ve The West Türkiye takımı adına teşekkür ederiz.

Konuya gelecek olursak; yazdığınız konuda sadece 1 cümle hariç her şeyde haklısınz.
Haksız nokta: "Bu durumdan duyulan huzursuzluk oyuncular tarafından defalarca ticket atılarak yöneticilere bildirilmiştir. Ancak ilgili yöneticiler bu soruna duyarsız kalmıştır."

Daha önce oyuncunun yaratmış olduğu huzursuzluk nedeniyle oyundan uzaklaştırma cezası aldığını belirtmek isterim.

Bununla birlikte; oyuncunun aynı tavırla devam etmesi halinde tekrar aynı sebeple ceza verilmeyeceği gibi bir kaide yoktur. Bu tutumun devamı halinde ceza artarak devam edecektir.

Bu konu hakkında sizlerden gelen ticket'lar aracılığıyla gerekli aksiyonların alındığından emin olabilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim...

bigpier

New Member
Sonuna kadar destekliyorum. Hatta bir öneri daha sunabilirim. Takaslarda art niyetli oyuncular eşyaları alıp kaçmaktadır. Bunun önüne de geçmek için havuz sistemi getirilebilir.

cosmopolitan

Active Member
bu basligi dun gec saatte ben acmak istemistim uykum geldigi icin acamadim

arkadasimiz isim vermemis ama ben verecegim butun dunyalarda ayni soruna sebep olan ve bircok arkadasimizin banlanmasinasebep olan ve belkide bundan sonra bircogumuz daha banlanmasina sebep olabilecek olan oyunda huzur keyif birakmayan

DILTACI

nickli oyuncunun asagidaki kurallar dahilinde gerekenin yapilmasini rica ediyorum

Kullanıcıların, sorumlu oldukları ana konulardan biri; oyun içerisindeki huzurun bozulmasına yol açacak her türlü davranıştan kaçınmaktır!

nick verdigim icin ceza alicaksam cezama raziyim onemli olan bu oyuna gonul vermis olan eski oyuncularin banlanmasina ve oyunu birakmalarina en gel olabilmek

sevgili adminlerimiz umarim geregini yaparsiniz tesekkurler

Gurcanaga

New Member
Tamamen katılıyorum, eline sağlık Muro baba.

Bizlerin 2-3 aydan beri yazamadığımız problemlerimizi dile getirmişsin forumda. Bir oyuncu yüzünden daha ne kadar insanların arasında kopukluk olacak, tartışmalar çıkacak, ceza alanlar olacak bilemiyorum.

İnsanlar sohbetten, girişlerden kaçar duruma geldi bu tarz şeyleri yapan insanları online gördükten sonra.

Adminlerin bu konuyla detaylı çalışma yapmasını temenni ediyorum.

kaleci455

Guest
Kesnlikle katılıyorum . Katılmadığım tek nokta var oda ankete katılmıyorum diyen arkadaş . Katılmıyorum diyene katılmıyorum :cool:

KaraKlan

New Member
aynen katılıyorum.yetkililerin bu gibi kişilere sıfır tolerans mantıgıyla yaklasmaları lazım çünkü bunun gibi oyuncular bu oyuna gönül vermiş kişileri oyundan sogutup uzaklaştırmaktadırlar.