Kutsal hazine (hikayedir)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Bakus

Banlı Kullanıcı
-Bölüm1-
-Yüksek yamaçların eteğindeki kasaba belli belirsiz ufukta görülüyordu.Yorgun ve bir o kadarda karizmatik Bakus, Guarter atında tırıs giderken yeşil peçesi ile ağzını örtmüş keskin bakışları ile uçuşan kartallara bakıyor ve bir tüyü pazarda kaç dolar eder ve kim alır acaba diye hesaplar yapıyordu.
-Yanından geçtiği derecik kenarında Toz Altın arayan bir gurup kim bu yiğiit yavu deyip bakakalmışlardı.
İçlerinden biri merakını yenememiş sorusunu sormuştu.

Zagor64:A be kızancık nere gidersin böyle beygirinle.

Bakus: ilerdeki kasabaya gidiyorum dayı,sen nerenin kovboyusun böyle.

Zagor64:Eskiden bubamlar gelmiş buraya, Trakya denilen yiğidin bol ,karpuzun çok olduğu yerden.

Abe evladım,şu arabanın içinde duran , bilcap isimli entarili yeğenimi eve bırakırmısın.

Bakus:Olur be dayı,atlasın atın terkisine.

Arabanın örtüleri arasından güzeller güzeli ama bir o kadarda içten pazarlıklı kastilya prensesi benzeri ,yalın ayaklı,ispanyol entarili ,esmer güzeli inip hayranlıkla bakmaktaydı.

Beline sıkıca sarılınmış halde giderken ,atın kişnemesi Bakusu huylandırmıştı.
Bakus:Çok sıktın belimi yavaş biraz.
Entarili:Ama ben hiç bir zaman böyle demiyorum.
Bakus:!
Bakus:Ne iş yaparsın sen bu ,Allahın sildiği kasabada.
Entarili:Barda göbecikler atarım ,sipalileri toplarım beyaa .

Evlerine varmışlardı.Rakkase entarili ceylan gibi beygirden atlamış eve koşarken şuh kahkahalarla gülüyordu.
Bakus:Ula ben böyle şey görmedim kafamıza ban yağcak galiba.

Diyerek saçmalıyordu.

Kasaba barının ismi Martin'in yeriydi.
Martin Henry kendine münasır,asil ayakabı,asil gömlek ,asil hırka giymiş beyefendi biriydi.
Atını Oduna bağlayan Bakus,acilen burda bir şeyler içip tuvalete gitmem lazım deyip ,gacur gucur eden kapıdan içeri daldı.
İçerdeki başlar çevrilmiş ortam sakinleşmişti.

Devamı yarın.Beğenmediyseniz yazmam.isterseniz devamı bu yazının altından olacaktır..)

Bölüm 2

-Sessizlik ve yine sessizlik,çevrilen başlar yavaşça yerini mırıltılı sözlere bıraktı.Masaların birinde Leatras ve Little Boy oturmuş aralarında fısırdaşıyordu .

Kafalarının üzerinde duran;Kapalı alanda sigara içmek yasaktır cezası 62 milyondur ve 18 yaşından küçüklere içki satılmaz yazısı zerre kadar onları ilgilendirmemiş çakır keyif olmuşlardı.Ne yapsakta laf soksak millete diye etrafı kesmekteydiler.
Litlle Boy :13 yaşındayım ama ben bile daha güzel giriş yapardım,hem nasıl konuşacağını bile bence bilmiyordur.
Letras:Terbiyesini bozarsa ben ona iki çift laf ederim merak etme korumam altındasın kanka dedi.

Aslında bu laflar maceracı askerimizin zerre kadar umurunda değildi.Üstünde siyah ponçosuyla kemerindeki Altın tabancası ,Ayağındaki süslü bacak korumasıyla ortalığı yıkıyordu,kirli sakalı ve kafasındaki kahverengi stetson ayrı bir karizma veriyordu.
Bazı şeyler bu bütünselliği bozuyordu!.Ayağındaki yırtık ayakkabı ve boynundaki taş kolye.
Aslında Taş kolye ile açılan sandıklardan daha değerli item çıktığı dedikodu olarak her yerde yayılmıştı ,neme lazım denemekten zarar gelmez diye üstünde taşımaktaydı.:)

-Diğer masa ise 120 likler,diye nam salmışların masasıydı bu masada oturanlar bu alemin iyi silahşörleri ,kurnazları ,100 metreden iğne deliğini vuracak kadar keskin nişancı ve uyanıklarn masasıydı.
Şimdilik masada göze çarpan karakterler kaçak,speedy aşk ve zemcikus’du,diğerleri masanın karanlık tarafında diğer masalara daha yakın vaziyette konum almışlar yeni silahşörü süzmekteydiler.
Dışardan belli belirsiz bir ses duyulmaktaydı köyün delisi yavaş sesle başlayıp ,yükselen tonla bağırmaktaydı.
Duyulan sözler insanın yüreğini hoplatıyordu.

AY KARANLIK
Maviye,
Maviye çalar gözlerin,
Yangın mavisine
Rüzgarda asi,
Körsem,
Senden gayrısına yoksam,
Bozuksam,
Can benim, düş benim,
Ellere nesi?
Haydi gel,
Ay karanlık...

İtten aç,
Yılandan çıplak,
Vurgun ve bela
Gelip durmuşsam kapına
Var mı ki doymazlığım?
İlle de ille
Sevmelerim,
Sevmelerim gibisi?
Oturmuş yazıcılar
Fermanım yazar
Ne olur gel,
Ay karanlik...

Dört yanım puşt zulası,
Dost yüzlü,
Dost gülücüklü
Cigaramdan yanar.
Alnım öperler,
Suskun, hain, cıyansı.
Dört yanım puşt zulası,
Dönerim dönerim çıkmaz.
En leylim gecede ölesim tutmuş,
Etme gel,
Ay karanlik...

AHMED ARİF

Bu şairin şiiri sanki durumu özetler gibiydi.
Bu kasaba acıların ve sonsuz sevgilerin ,hırs ve intikamın,nefret ve kinin iç içe olduğu bir yerdi.

Kaçak :Hoş geldin kovboy,sağ yana ,sağ yana geç, sağ yana diye seslendi.

Bakus:En sağdayım karşıdaki kalenin en sağı burası ,senin sağın neresi arkadaş diye seslendi.

Kaçak :Ebenin diye bir mırıldandı.

Bakus:Güldü,anlamıştı ebe ocağı kasabanın sağında kalmaktaydı.

Speedy Aşk:Aşk konusunda benden hızlımı acaba diye düşündü.Çok çabuk aşık olur ve ederim ,bu kovboyda kendinden çok emine benziyor sanki.

Zemcikus:Geç şöyle geç,ben hiçbir bvirliğin adamı olmadım uleeen diye seslendi.

Kaçak: Kendine münhasır kişiliği olan savaşırken kendini kaybeden ,yendiğinde apış arasını tutarak kahkahalar atan ,kollektif savaşın ince planlarını bilen ,ticaretin,karaborsanın bulunmayan malların bulan bir kişilikti.

SpeedyAşk:Eskiden Modüler aritmetiğin kuramcılığını yapmış 2 şerli mod sistemini bulmuş çift tabanca ,grav grav diye ateş edip adamı ban küt yıkan bir karaktere sahipti.

Zemcikus:Bu gizli vatandaş aslında ,kartalların,kargaların,sineklerin ,kısaca uçuşan heyvenatın tüm sırlarını bilen onları seven ve koruyan biriydi.
Bakus onu tanıyordu ama belli etmemeye dikkat ediyordu.

MartinHenryy:Evet bir müzik dinleyelim deyip piyano başında oturan( Bu karakter ismini isteyen yazssın) seslendi.

İçeriye müzik sesi yayılmıştı.
Bu şarkıyı ünlü mec acarak şahane söylerdi.

Bir gün belki hayattan
Geçmişteki günlerden
Bir teselli ararsan
Bak o zaman resmime

Ve akan o yaşları

Benden sana son kalan
Bir küçük resim şimdi
Cevap veremez ama
Ağlar yalnızlığına

Ve işte arda kalan
Bir avuç anı şimdi
Koyup da bir başıma
Bırakıp gittin beni

Bir gün belki hayattan
Geçmişteki günlerden
Bir teselli ararsan
Bak o zaman resmime

Sen yalnız değilsin
Biliyorum nerdesin
Bu üzerdi beni
Yaşasaydım ve görseydim

Bakus:Hey barmen karnım aç.Bol taneli bir işkembe çek.Yanına da zerde ver.

Boltaneli işkembe gelmiş ama yanında kırmızı toz biber yoktu.Etrafına bakınan Bakus’ün derdini anlayan ,

Cosmopolitan:Hey bakus bu gün biber çalışması yaptım tarlada,al bunlarda benden sana hediye olsun dedi.
Bakus:Büyüksün Anaaaaa :)

Çorba içilmiş zerde yenmiş,agavdan yapılma tegila yutulmuş,bir parça tuz ve limon eşliğin yalanmıştı ıyyy içim eşkidi diyen Bakus,cepinden birkaç dolar çıkarı masaya atarken azrek altınıda tezgahın üstüne düşmüştü.
Tınnnnnnnn diyen ses açık gözlerin ve kapıdan yeni giren gözleri fecir fecir dönen mut kovboyun dikkatinden kaçmamıştı.

MutKovboy:Nerden buldun onu dede.

Bakus:Dede babandır ülen.

Mut kovboy:Kızma yav.

Bakus sakalını sıvazlarken ,sahiden papaz gibi olmuşum yav,dedeye benziyorum demek diye içinden geçirdi.
Bakus:Buraya gelirken kuzey batıdaki Hayalet kasabada buldum aslanım.Aldığım mevtanın üzerindeki kimlikte( Kimi yazalım hikayede ölü rolü)yazmaktaydı.

Gözler bir anda çevrildi,karanlıktan çıkan nalkapon silahına sarıldı ,clik sesi duyulmuştiki ,Bakus’un Altın tabancası ölüm kusmaya başlamıştı.
Sağomuzdan,sol elden ve kafadan yemişti kurşunu nalkapon (eleştirenin ismi yazılır):),kurşunların güçlü etkisi ile savrulmuş 2 metre beriye kıçn üstü düşmüş ,carlağı çekmişti.
Bakus yorgundu,aklının bir ucunda entarili vardı,bilcap ismi ne ilginçti kimdi bu huri.
Yavaşça basamaklardan odasına doğru yürümüye başladı.

Bayram sonrası devam Kurbanda verdik hikayede 3 bölümü bekleyin anacım

Bölüm 3

-Sabah olmuş uykudan kalkma zamanı gelmişti.Zaten dışarda bir ses gene bağırmaktaydı.

Yavu bu köyün delisiydi işte.

sabah olir, horozlar ötir, gün doğir...
gahiram tavuhlara, culuhlara yem verirem...
culuhlari dutir dutir öpirem.
onlari bile sene benzedirem.
saggın deme niye?
ne bilim işde ele!

Orasını burasını kaşıyan Bakus,ıslak purosunu aç karnına yakmış iki elleri arasında ,iç donu ve stetsonu ile yatak kenarında oturuyordu.

Kapı çalınmıştı; Tok,tok

Bakus: Ne Var.

Hizmetli’nin sesi ince ve içtendi.Banyo zamanı ve kahvaltı da acı biberle Jambon var.

Bakus:Ulen,bu ellerde jambon domusdan olur,aslında işkembe olsa ne iyi giderdi diye düşünürken kapı tıkadak açıldı.

Entaril :Beni tanımadınmı pis kovboy.Ben işte ben,bilcap.

Bakus:Rüya görüyorum heralde,inşallah çiş yapmam altıma diye geçirdi.

Banyo yalağı ve kahvaltı da gelmişdi.Alel acele dışarı çıkan entarili,Amannnn sabahları ne bet herifmişşş,aç karnına puro,hemide islak puro içiyor piyyy dedi.

Ama erkek beyaaa ,ne güselde bakıyordu içten içe diye düşünüyordu.

Bakus;Figaro ustrası ile güselce traş olmuşdu,cillop gibiydi.Banyoda donlarını ve kendinide yıkamayı ihmal etmemişti.
Kapı çalınmış içeri giren çinli.

CnR*: Fokuyuuu,hiaaa diye selam vermişdi.

Bakus:Ne oluyoz laa ,kime fokuuu.?

CnR*:Bakus aga bizde selam böyle,biz aşşa sincanlıyız,eskiden kasabada koruyucuydum,bu kasabada mecburen kuru temizleme yapıyom.

Bakus: O ne bea.

CnR*:Abem,eskiden tükrükliyip silerdik,şimdi üstüne 7 oğlak koyuyoz,tepinip durunca bunlar ,tozlar kalkıyor,orayı burayıda yaladılarmı miss gibi temizleme oluyor.

Bakus:Süpersin.Seni gözüm tuttu.

CnR*:Aşşada bir gurup oturmakta,seni bekliyorlar.

Bakus:Haydaa niyeki.

CnR*:Cebindeki Aztek altını,bir muamma,o hikayeyi sende biliyorsun sanırım,Hazine;der demez,

İçeri entarili girmişti.
Bakus,üstü başı pırıl pırıl,ve tertemizdi,karnı gerçi açtı ama ,İllaki işkembe çorbası içecekti,bu sefer Bizonu kendi avlayacak,işkembesini temizleyecek ve tuzlama yapacaktı.

Basamaklardan tavernaya inerken ilk göze çarpanlar.

MutKovboy,Hızlıaşk,Cosmo Anaa,Kaçak’dı.

3 .bölüm sonu,Yeni koboylara maceramızda yer var:
http://forum.the-west.org/showpost.php?p=251455&postcount=1
http://forum.the-west.org/showpost.php?p=251492&postcount=3 4ve 5 bölüm
http://forum.the-west.org/showpost.php?p=253769&postcount=56 6. Bölüm (yeni).

Son düzenleme:

kovboy-54

Guest
Konuşma tarzları dışında güzel ama konuşma tarzları hikayeyi biraz basitleştirmiş sadece

Bakus

Banlı Kullanıcı
4 Bölüm

-Bar’ın üst katından aşşa inerken puro ağzındaydı.Aç karnına içilen bu meret asabi bir karakter yaratmaktaydı.Nerdeyse öğlen olmuştu,haftaların yorgunluğu uzun uyku sonucunda çıkıyordu.Piyano tın tın çalarken ,mutfaktan nefis kokular yayılmaktaydı.Karanlıkta oturan gözler süzmeye devam ediyordu.

Bara yanaşan Bakus,
Pşşt Henryy,ver ordan bir T-boneBiftek,yanınada bir gazoz..

Bu laf masada oturanları güldürmüştü.

Ağır ağır arkasını dönen Bakus,Kurt bakışlarla etrafı süzmeye başlamıştı,başlar öne eğilmeye başlamıştı.
Üç bej kişilik bir gurup arka masalardan ayağa kalkıp bara doğru yavaşça seyirtmişlerdi.

Kaçak:Bakus,bu aztek altınının olduğu yerde diğerlerininde olduğunu biliyormuydun.

Bakus:Yok beyaa,bu nalkapon denilen mevtanın kardeşinin cebinden çıkmıştı.

Kaçak:Eminmisin.

Bakus:Valla aslında ,gri paltosunun cebinden aldım,kemikleri çıkmıştı fazla bakmadım.

Big: Haritayı görmedinmi ?

Duk: İyice araştırmadınmı?

Nex: Mevtayı gömdünmü.

Kaçak: 2 kulhuvalla okumadınmı.

Beyni bulanan Bakus ,deli bunnar yav,hazine hesabına sıyırmışlar diye iç geçirdi.

Yok la yok bi şey görmedim der demez Bakus’un üstüne atlamışlardı.
Kavga pek çetindi,bir kafa ile duk gerisin beri oturmuş,sağ ve sol aparkartla big ve nex yıkılmıştı.

Bir sağ kroşe ve tekme ile kaçağın ,3 milyondan 272 bine inen geleceğin evlatları mortu çekmişti.
Ama o sırada arkadan yaklaşan karaltı Bakus’un kafaya sert bir cisimle vurmuştu.

Bakus,yere yıkılırken cosmo ana elinde ,büyük kırmızı bir Gamba biberle durmaktaydı.
Nasıl bir biber bu laaaa diyen Bakus bayılmıştı.

Akşamdan anlaşan gurup,hazırlıklarını yapmış ,yola çıkmak için Bakus’u beklemişlerdi.
Hazine deyince akan sular duruyordu.

Kolay değil bir Çelik sandık dolusu Aztek altını ,kurusu 2 milyon$ eder .Pazarda ise kakala kakalayabildiğine .

At arabasına paket edilmiş yatar vaziyette buldu kendini kahramanımız.Yolculuk,uzun ve çetin olacaktı.Aletedavatlar,yiğcek içecekler sandıklarla ,çuvallarla at arabasına yüklenmişti.
Arkasında yatar vaziyetteydi.
Yola çıkılıyordu,bir patırtı kopuyordu,kalaba bir gurup olacağı belliydi.her kes atına atlamış,emri beklemekteydi.

Ve emir geldi.
Hurraaa hooop haydi yallah.İstikamet Hayalet kasaba.

İlk evvel düşman topraklardan gerçilcekti,kale kenarından kıvrılıp ,tiki kasabasından aynen ver elini hayalet kasabaya gidilcekti.
Atlar yola koyulmuştu.
Arabanın arkasında uzanır vaziyette eleri bağlı olan Bakus,çuvalların gerisinde bir hareketlenme gördü.
Bu neydi acaba.
Uzun güzel bir bacak ilk önce ortaya çıktı,sonra güzel bir kol,ve evettt bu bilcaptı.
Entarili kastilya güzeli.
Amann sabahlar olmasın,bu yolculuk güzel geçiceğe benziyordu.

Arkadan duyulan şarkı pek güzeldi,köyün delisi bağıra bağıra söylüyordu.

Atı yoktur binemez üstelik hamburger yemez
Silahı vardır kullanmaz bu ne biçim kovboy.
Hayatında yoktur güzel bir dişi
Zaten beceremez bu işi bu ne biçim kovboy .

Gece gündüz demez dolaşır coller kuraktır
Gözlerinden anlaşılır birazcık salaktır
Bara gider içki içmez boyle de olmaz ki
Vahşi batıda böyle tipler sağlam kalmaz ki

Oovv oovv çekilin yoldan vahşi batıdan geliyorlar
Amerikanlar eskidi bunlar turkish kovboylar

Ne olacak acaba bu işlerin sonu
Kot kumaştan yapılmıştır kovboyun donu
Erkekseniz birey birey cıkın karşısına
Yolunu kaybetti teksas yerine gitti misir carsisina

Kurşunla bir dolari tam atmış metreden delmekte
Kovboyun bu gereksiz huyları sülalesinden gelmekte
Allah kahır bela and hay lanet olsun
Türklerden de kovboy çıktı haydi hayırlı olsun

Oovv oovv cekilin yoldan vahsi batidan geliyorlar

Ahh... ben yalnız bir kovboyum anam...
evimden... uzaktayım anam... garip anam...
Oovv oovv cekilin yoldan vahsi batidan geliyorlar
--------------------------------------------------------------------------------
Bölüm –5-

Drama Köprüsü bre Hasan
Dardır geçilmez
Soğuktur suları
Bir tas içilmez
Anadan geçilir Hasan
Yardan geçilmez
At martini bre Hasan
Dağlar inlesin
Drama mahpusunda Hasan dostlar dinlesin
Mezar taşlarını Hasan koyun mu sandın
Adam öldürmeyi Hasan oyun mu sandın
At martini de bre Hasan dağlar inlesin
Drama mahpusunda Hasan dostlar dinlesin

Dinlesin el alem bre Martin Henryii diyen tavernacımız,şen şarkılar eşliğinde atında tırıs yol alıyordu.
Araba içinde olan bitenleri anlatmaya gerek yok heralde,elleri çözülmüş olan kahramanımız,çöl sıcağı ve ispanyol güzelliği karşısında meftun,kastilyalı prenses ona meftun,hoplaya zıplaya giden araba da ,takviyesi sağlam uyku moduna geçilmişti.

Arka Taraflarda gene bir toz bulutu vardı.Geç kalanlardı heralde.Altın’dı bu boru değil.
Ayda 4 $ çalışılan bu ortamda bir tek aztek altını 1000$ ediyordu pazarda.
Bilakis Kazık satıcılar vardı başlarınıda simsar Detox çekmekteydi.
Fakat çok uzaklarda ,gene bir toz belirtisi vardı.Bu kimdi neciydi.
Yol uzun ve çetindi.
Yeşil kırlara varılmışdı,tek tükde olsa Angus benzeri bizonlar görülmüştü.
Genelde şükran günlerinde Bizon verilip,hindi,tütün domatis(sera),böğürtlen isteyen Ulu Ruhlar bu sefer kan istiyordu sanki.
İlerde bir karışıklık vardı.
Wapue ve sülalesi birkaç bizonu sol alt yanından vurmuş,ince sipop lastikleri ile bacaklarından hava basıp şişirmeye başlamıştı.
Derisini,kıllını tüyünü ,shoplara satıyorlardı,ne tür cinslikler yapıldığını tağhür etmek zordu.
Zevk işte diye düşünürken Bakus,bir anda aklına İŞKEMBEEE geldi.
Bu anguslardan işkembe çıkar bre dedi içinden.
Ve Bağırdı.

Bakus:Hemşooooo,La Wapu ,bulmuşun et’i ,kedi gibi yanında kaptırıyon ciğerleri.
Bak kanka bana bu heyvanın işkembesi ve dilini verde,şu derede temizleyip güsel bir çorba yapalım.

Wapu;Al beyaa ,ne olcak altı üstü bi dil ve işkembe,ciğerinide vereyim istersen.

Bakus:Allah Razı olsun,tutuğun altın olsun ,;der demez.
Tüm kızıllderililer şeylerini tutmaya başladılar(oklarını),adettenmiş.
Doğrudur,Bakus bile kara kedi tam önünden geçerken arkasını dönüyor ve arkamdan geçti tırmık deyi sırıtıyordu.Batıl bunlar yav,bilmiyorlar işte kurbanı felan diye düşündü.

Kafile yorulmuş,artık Bakusun yol gösterceğine kağni olmuşlardı.Çorba işini ona bırakmışlardı.
Yannız dil soyma işi zaman alacağı içun,bu işi Mut koboy devralmıştı kendi dilinde türkü tüttürmüş,keskin bowiea bıçağı ile işini tıkır tıkır dere kenarında yapıyordu.

Tercihini yap, seçeneklerinden seç
Geç köprüyü sınavın sonu malum
Dil yaratmakta en asil silahlarını
Cümleye yükle cephaneyi bekle

Bakus:Sagopacısın heaaa.)
Mut koboy;Dilime dolandı ne yapam yav.
Big;Ben giderim bu arkadaşlıktan diye kızmıştı bir şeylere.
Nex:Savaşmak erkek işi dedi.
Duk;Çalı yok laaa burda ,deyip koşturuyordu.
HızlıAşk;Kesecek bir manita lazım bana.
Kaçak; Ben burada ebe servisi görsem diye bakınıyordu.
Cosmo Ana ; Gene elinde biberle geldi.
Bakus:Huoop dur bakem orda,yemezler artık,kafacığıma vurdun onla.
Cosmo:Bak ne güsel oldu aklın zehir gibi çalışmaya başladı diye sırıttı,pis,pis.)))
İşkembe pişirmek uzun bir işti.Çok zahmatli ama o kadarda nefisti,Agav tekilası,Harbi Mürefte şarabı sonrası,Türk usulu damıtılmış üzüm sonrası ki buna (Rakı derlermiş) iç ferahlatan derlermiş.
Hatta şiir bile yazmışlar.

kana kuvvet göze fer batna ciladır,
muhibbi fukaradır
bir mislü bahadır
içene şifadır çorba diye gidermiş.

Offf offf içilen çorba sonrası ,beygirler yemlenmiş,uykuya yatılmıştı.
Uzaklarda bir kırmızılık gözükmekteydi.Sanki Karanlık içinde alev yutan bir dil gibi uzanmıştı.
Ne olabilirdi.
İhtimalki kalabalık bir guruptu.
Ama o istikamette kale vardı ,Haemde konaklayacakları kale Namı diğer Bakus Baba kalesi.)
Akşamdan Stratejik plan tarafından sarılmıştı.
Olamazdı
Yapılamazdı.
Bu kaleye kahramanlıklarından dolayı ismi verilmişti.
Direkman oraya gidilmeli ve savunmaya katılınmalıydı.

Son düzenleme:

Leatras

Member
Hikaye sadece konuşmalardan oluşuyor.)Toptan basit de olsun bitsin.
Burada nobel ödülü alacak hikaye yazmıyacaz.Amaç eğlenmek.Bu yaşına kadar sanırım bir çok nobel ödüllü yazarların romanlarını okumuş aklının süzgecinden geçirmişin .Bu değerli eleştirin seni diğer eleştirmenler gözünde büyütecektir.
Yorumlarınızda biraz daha dikkatli olun.Burada sadece arkadaş bir öneride bulunmuş.Nedir bu amaç?Herkes sizin yazdıklarınızı beğenmek zorunda değil.Biraz daha saygılı davranın.Kimsenin birini aşağlamaya/küçük düşürmeye hakkı yok.Bu tür yorumları çekemiyorsanız açmayın konuyu olsun bitsin.

umut1606

Well-Known Member
Güzel güzel dede aynen devam et sen :)
Ben beğendim bu karmaşanın arasında bu değişik hikayeyi.

kovboy-54

Guest
Hikaye sadece konuşmalardan oluşuyor.)Toptan basit de olsun bitsin.
Burada nobel ödülü alacak hikaye yazmıyacaz.Amaç eğlenmek.Bu yaşına kadar sanırım bir çok nobel ödüllü yazarların romanlarını okumuş aklının süzgecinden geçirmişin .Bu değerli eleştirin seni diğer eleştirmenler gözünde büyütecektir.
Neden bu yöne çektin olayı ki ? Fikrimi söyledim istemiyorsan açıkça belirt " fikir yazmayın " diye olsun bitsin

SpeedyLove

Member
Beğenmeyen , hoşuna gitmeyen konuya dahil olmaz olur biter !

Bakus hikaye süper devamını bekliyorum :up:

cosmopolitan

Active Member
guzel guzel bakus tatli dilinle hikayelerini bekliyoruz
beyenmeyen girmesin bu konuya beyler

emege saygi lutfen

Leatras

Member
Devamı yarın.Beğenmediyseniz yazmam.isterseniz devamı bu yazının altından olacaktır..)
Bunu yazacağına BEĞENMEYEN YAZMASIN! yazsa idi.Dediğim gibi kimsenin burada beğenmedi veya öneride bulundu diye birini aşağlamaya hakkı yok.

cosmopolitan

Active Member
arkadaslar forumun kargasasindan cikip burada stres atmaya biraz eglenmeye vakit gecirmeye geldik lutfen kirici elestirilerden sakinalim
hikayenin devamini dinleyelim :))
bekliyoruz bakus devamini :)))

tesekkurler
saygilar

SpeedyLove

Member
Bakus reis bizi hikayenden mahrum bırakma büyük umutlarla beklemekteyiz :up:

Bu arada kovboy-54 seni kırmak istememiştim kardeşim özür dilerim :)

Son düzenleme:

kacak47

Member
Yorumlarınızda biraz daha dikkatli olun.Burada sadece arkadaş bir öneride bulunmuş.Nedir bu amaç?Herkes sizin yazdıklarınızı beğenmek zorunda değil.Biraz daha saygılı davranın.Kimsenin birini aşağlamaya/küçük düşürmeye hakkı yok.Bu tür yorumları çekemiyorsanız açmayın konuyu olsun bitsin.
Her konuya da atlamasanız daha iyi olur bence ortada aşagılama ve küfür varsa yazının yanında ki şikayet et butonu ile şikayet edersiniz olur biter..

Bakus cum devam resmi tatildesin bol zamanın var :D

Leatras

Member
Sanırım yazdığını görmediniz?

Hikaye bencede güzel fakat böyle bir şey yazması gerçekten saygısızca...

kovboy-54

Guest
İlk cümlelere baktıktan sonra konuşma tarzları biraz şaşırttı ondan söyledim. Zaten hakaret etmek istesem direk hakaret ederdim , eleştiri bile değildi...

Bakus

Banlı Kullanıcı
2 Bölüm yayınlanmıştır,eleştireni kasabanın delisi rolü,carlağı çeken nalkapon veya ilerde olabilecek kötü şeylerin ahramanı yapacam.
Kısaca eleştirmek serbest:)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.