Maceradaki Sorunlar

• Konuyu başlatan Kayzerix
  • Başlangıç tarihi

Maceranın Geliştirilmesi Gerektiğini Düşünüyor musunuz ?

• Toplam oy kullanan
    22

Kayzerix

Guest
Merhaba oyunda boş zamanlarımızda zevk alarak yaptığımız tek etkinlik macera. Ve ne yazık ki katılım çok az. Çünkü birçok sorun var. Bu konuda size birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

1) Maceralarda xp veya para ödülleri de verilebilir. Bu katılımı arttıracaktır. Bu arada sandık hakkında ne yaptınız bilmiyorum ama artık sandık düşmez oldu. Bütün gün oynuyorum ve 1 sandık düşüyor. İşte bu noktada oyuna ilgim azalıyor.

2) Takımlar kesinlikle adaletsiz oluyor. Bu herkesin ortak fikridir. Level maceradaki başarıya önemli bir etken değil. Bu sorunu kişinin uzun vadede maceralardaki başarısını , silahını ve ekipmanlarını, ve canını hesaplayarak çözebilirsiniz. Sadece levelle bu iş olmaz.

3) Macerada kırmızı takım açıkça avantajlı oluyor. Bunu bilerek yapmadıysanız durum vahim. Oyun başlangıcında en mantıklı taktik 2+1 olandır. Buda 2 kişinin değirmene 1 kişininde bankaya veya salona gitmesidir. Ancak salonu alan kişi değirmene aynı anda atış yapabiliyor. Bankada bu söz konusu değil.

4) Macerada en sinir bozucu durum ise oyunu terk edip çıkanlar. Bu kişiler çok ağır bir para veya xp cezasına tabi tutulursa bu sorun çözülür. Mağdur olan takım arkadaşlarının mağduriyeti de giderilmelidir.

5) Chat ile işbirliği yapılmasının önüne geçilmesi için macera esnasında kişinin sadece ve sadece takım chatinden yazmasına izin verilmelidir.

6) Oyun başlangıcında takımlarımızı görüyoruz ve yetenek seçiyoruz. Bu esnada macera çok az oynandığı için bir daha oynayamamak korkusuyla güçsüz takımda bile olsak çıkmıyoruz ve macerayı oynuyoruz. Ancak bazı kişiler takım güçsüzse çıkıyor. Bizimde başımız kel değil. Bizde aynısını yaparsak macera iyice oynanmaz hale gelir. Ve düzeltilmesse bizde takımı beğenmeyince çıkıcaz. Eğer bunu doğal bir hak olarak görüyorsanız peki. Ancak bu kişi birdaha maceraya girebilmek için 3 dakika değil en az yarım saat maceraya girememelidir. Bana kalırsa 1 saat girmemeli.

7) İlk defa macera oynayanların takımları için yarattığı mağduriyet ortada. Tabi ki oynamadan öğrenemezler. Ancak mesela ilk 10 maceralarında çaylak olarak nitelendirilsinler ve ona göre takım dengesini etkilesin bu. Ve mesela ilk 4-5 maceralarını botlarla yapsınlar. Eğitim gibi birşey olsun.

8) Sahte hesaplarda arasıra canımızı sıkan bir konu. Macera esnasında hareketsizce duruyorlar veya anlamsızca hareketler yapıyorlar. Bu kişileri size daha rahat bildirebileceğimiz bir buton konulabilir. Ve üst üste iki-üç macerada hiç hareket etmeyen bir kişiye 2-3 saat maceraya giriş yasağı konulabilir.

Eğer bunları dikkate alırsanız. Maceraya katılım en az 2-3 kat artacaktır. Lütfen bu duruma bir el atın.

İyi Çalışmalar.

Bu konuda oyuncu arkadaşlarım sizlerden de destek bekliyorum.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

ADC byfani

Guest
Benimde bir önerim var

1-Macera ve kale savaşlarında her klasmanın kendine özel yetenekleri olmalıdır.

[mesela işçi sınıfı genellikle kasaba gelişimi üstüne yeteneklerini dizdiği için bu klasman iyileştirme etkisi yüksek bir klasman olabilir.]

Aragorn05

New Member
Tamamen katılıyorum. Ben de bir şey eklemek isterim. Macerada bilindiği gibi hamle sırası sistemi var, takımlar sırayla hamlelerini yapıyor ama ilk hamle hakkı dalton çetesi yani kırmızı takıma verilmiş. Bu durum büyük adaletsizlik yaratıyor. Bunun yerine ilk hamle, emri ilk veren oyuncunun takımına verilmeli. Dikkate alırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Charmander1903

Guest
Kesinlikle Katılıyorum Bütün Gün Oynuyoruz 1-2 Sandık Anca O da Zor

*chavy*

Guest
görev icabı hariç macera oynamadım çünkü nasıl oynayacam bilemiyorum. maceradan çıkan silah tüfek ve atın da açık artırmaya konulabilmesi iyi olur.
çünkü macera boş beleş geliyor bana... envanterimde olmayan itemi böylece almış olurum.

bilmediğim konuda destek ya da köstek olamam. yorum yapamıyorum macera hususunda.

umo98

New Member
Katılıyorum

Konuyu açan arkadaşa katılıyorum bir de maceradan gelen ödüller bütün dünyadaki oyuncuların %10unun (maximum) işine yarayan itemler diğerleri öylesine katılıyorlar ya da katılmıyorlar ödülleri de arttırmanız vee çeşitlendirmeniz lazım

asker erdem 359

New Member
Bende katılıyorum arkadaşa bu konuya değinmekle çok iyi yapmış kırmızı takım da kimler olursa avantajlı oluyor ve bu karşı takıma kötü yansıyor ayrıca yağma sandığı çok nadir ve çeşidi az olarak düşüyor ilgilenirseniz sevinirim :shootout:

levis501

Well-Known Member
Maceraya sadece ilk geldiğinde nasıl bir şey olduğunu görmek için 2-3 kere katıldım. Verilen ödüllerin değmeyeceğini düşündüğümden daha da girmedim.

Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. :up:

devilltown

Active Member
maceramı:)

bana göre tamamen zaman kaybı .. 3 tane binanın cevresınde dön dön dön.. bolca boş vakti olanlar belkı bundan zevk alabılıyorlardır fakat oyuna herhangi bir katkısı + sı olmadıgı düşüncesındeyım.hatta bır cok oyuncunun bu yüzden daha derin tartışmlara içinde oldugunu görmek bile buna ispattır.eglenmekten çok
stress sahibi olmuş
:cool:

ADC byfani

Guest
Ayrıca sık sık maceraya giren oyuncular karşılıklı anlaşıp kendi takımına ihanet içinde olabiliyorlar.

Kayzerix

Guest
arkadaşlarımızın dert yandığı bir konuda dost ateşi. tabi ki bu maceranın bir parçası. gerçekçilik bakımından dostunuzu vurmanız güzel. ancak bunu kasten yapıp bütün macera boyunca takım arkadaşlarına saldıran bir oyuncu çıkınca sinirler geriliyor. buna da bir çözüm bulunmalı. mesela arkadaşına vuranın aynı oranda canı düşsün. 10 atıştan fazla vurursa ceza alsın.

***Hakan***

New Member
Bir Şey daha ortalama 15-20 dk Macera Oynuyoruz Ama Sadece 1 Kişi Sandık Alıyor Bence Bu Böyle Olmamalı Kazanan Takımda Kim Var İse Kişi Başı 1 Tane Sandık Almalı..

Kayzerix

Guest
Ankete Oy Verelim Lütfen

Arkadaşlar ankete de oy verirseniz sevinirim. Cevap yazmak istemeyenler oy vererek destek olabilir. İlginiz için Teşekkürler.

Skyranger

Member
2 yada 3 kez girdim,daha oyunda neyin ne işe yaradığını ne olduğunu anlamadan oyunda buluyorsunuz kendinizi.Birşey soracağım chatten ama zaman çok hızlı geçiyor.Ben yılların maceracısıyım böyle macera görmedim :cool:

Bence bu etkinliğe bir öğretici(tutorial) eklenmeli

önderlord

New Member
Merhaba oyunda boş zamanlarımızda zevk alarak yaptığımız tek etkinlik macera. Ve ne yazık ki katılım çok az. Çünkü birçok sorun var. Bu konuda size birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

1) Maceralarda xp veya para ödülleri de verilebilir. Bu katılımı arttıracaktır. Bu arada sandık hakkında ne yaptınız bilmiyorum ama artık sandık düşmez oldu. Bütün gün oynuyorum ve 1 sandık düşüyor. İşte bu noktada oyuna ilgim azalıyor.

2) Takımlar kesinlikle adaletsiz oluyor. Bu herkesin ortak fikridir. Level maceradaki başarıya önemli bir etken değil. Bu sorunu kişinin uzun vadede maceralardaki başarısını , silahını ve ekipmanlarını, ve canını hesaplayarak çözebilirsiniz. Sadece levelle bu iş olmaz.

3) Macerada kırmızı takım açıkça avantajlı oluyor. Bunu bilerek yapmadıysanız durum vahim. Oyun başlangıcında en mantıklı taktik 2+1 olandır. Buda 2 kişinin değirmene 1 kişininde bankaya veya salona gitmesidir. Ancak salonu alan kişi değirmene aynı anda atış yapabiliyor. Bankada bu söz konusu değil.

4) Macerada en sinir bozucu durum ise oyunu terk edip çıkanlar. Bu kişiler çok ağır bir para veya xp cezasına tabi tutulursa bu sorun çözülür. Mağdur olan takım arkadaşlarının mağduriyeti de giderilmelidir.

5) Chat ile işbirliği yapılmasının önüne geçilmesi için macera esnasında kişinin sadece ve sadece takım chatinden yazmasına izin verilmelidir.

6) Oyun başlangıcında takımlarımızı görüyoruz ve yetenek seçiyoruz. Bu esnada macera çok az oynandığı için bir daha oynayamamak korkusuyla güçsüz takımda bile olsak çıkmıyoruz ve macerayı oynuyoruz. Ancak bazı kişiler takım güçsüzse çıkıyor. Bizimde başımız kel değil. Bizde aynısını yaparsak macera iyice oynanmaz hale gelir. Ve düzeltilmesse bizde takımı beğenmeyince çıkıcaz. Eğer bunu doğal bir hak olarak görüyorsanız peki. Ancak bu kişi birdaha maceraya girebilmek için 3 dakika değil en az yarım saat maceraya girememelidir. Bana kalırsa 1 saat girmemeli.

7) İlk defa macera oynayanların takımları için yarattığı mağduriyet ortada. Tabi ki oynamadan öğrenemezler. Ancak mesela ilk 10 maceralarında çaylak olarak nitelendirilsinler ve ona göre takım dengesini etkilesin bu. Ve mesela ilk 4-5 maceralarını botlarla yapsınlar. Eğitim gibi birşey olsun.

8) Sahte hesaplarda arasıra canımızı sıkan bir konu. Macera esnasında hareketsizce duruyorlar veya anlamsızca hareketler yapıyorlar. Bu kişileri size daha rahat bildirebileceğimiz bir buton konulabilir. Ve üst üste iki-üç macerada hiç hareket etmeyen bir kişiye 2-3 saat maceraya giriş yasağı konulabilir.

Eğer bunları dikkate alırsanız. Maceraya katılım en az 2-3 kat artacaktır. Lütfen bu duruma bir el atın.

İyi Çalışmalar.

Bu konuda oyuncu arkadaşlarım sizlerden de destek bekliyorum.
evet ayrıca betada olduğu gibi burda emektar dükkanında tp iksiri yok

Gordon Freeman

Active Member
Aynı oyuncunun farklı dünyalardaki hesabı ile katılması tamamen haksızlıktır. Beta serverında bu sebepten bir oyuncu banlandı.

zeka3

Well-Known Member
Aktivitenin İsmide Macera olmasın yani Çete Savaşı Veya Haydut Savaşı Gibi daha Açıklayıcı ve hoş Bir isim olsun...