• Merhaba Kovboy!
  Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
  BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Bağımsızlık Günü 2022!
  Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.
 • GEORGIA taşınıyor!
  Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Hayatta kalma mücadelesini konu edinen filmler, en sevdiğim film türleri arasında yer alır. Global savaşlar, hastalıklar yada büyük doğal afetler nedeniyle insanlığın yok olma eşiğine geldiği noktadan hareketle başlayan filmlerde eşini, özellikle de çocuğunu korumaya çalışan insanların mücadelesini hep sevmişimdir.

  post.jpg
  • Beğen
  Tepkiler: ADANALI
  akin1
  Filmlere konu edinilen, gerçekleşmesi çok çok azda olsa ihtimaller dahilinde olan olaylar karşısında bireysel olarak yapabileceğimiz pek bir şey olmasa da hayatımızda kendimizi eğitebilme ve başkalarına yardımcı olabilme ihtimalimiz her zaman daha yüksektir. Başta ülkemizin gerçeği olan depremler yer almaktadır.
  akin1
  Bir çok can ve mal kaybına neden olan şiddetli depremlerin yaşandığı ülkemizde bir sonraki depremin nerede ve ne zaman yaşanacağı bilinmezken birey olarak bu tür afetlere karşı en güçlü silah daima eğitimdir. Diğer taraftan herhangi bir doğal afetle karşı karşıya kalmasak dahi her an ve her yerde ilk müdahaleyi yapabilecek derecede ilk yardım eğitimi almamız gerektiğine inanıyorum.
  akin1
  İlkyardım hemen hemen her yerde lazım olabilecek, doğru uygulandığında hayat kurtarıcı bir müdahaledir. Yeri geldiğinde eşimiz, çocuğumuz, annemiz, babamız yada büyüklerimiz veya hiç tanımadığımız yabancı bir insan bizim bir müdahalemizle hayata dönebilir.
  İhtiyar derin düşüncelere dalmışken bir atın toynak sesiyle irkildi, yerinden doğrulup pencerenin ucundan dışarıyı gözetledi, gelen eski şerif joe'du kendisiyle kavga edercesine atını bağlamaya çalışıyordu. Ihtiyar bir lamba alıp dışarıya çıktı.
  Lambanın soluk sarı ışığı birkaç metre öteye ancak ulaşabiliyordu. Joe atını bağladıktan sonra ihtiyara doğru yöneldi.
  Ihtiyar, kasaba halkının sevdiği biriydi, bazı geceler ihtiyarın anılarıyla geçerdi. Öyle ya! Altın bulma umuduyla maceradan maceraya koşmuştu ve anlatılacak çok anısı vardı.
  Eski şerif ihtiyarın ahbaplarindandı ve şimdilerde küçük bir çiftlikte karısı maggie ile yaşıyordu. Bazen yaşlı maggie'nin uzun soluklu konuşmalarından bıkıp kendini ihtiyarın verandasına attığı oluyordu.
  devilltown
  devilltown
  :) buradaki ehtiyara özenmemek elde değil:)
  • Beğen
  Tepkiler: akin1
  İçten içe uzun zamandır planını kurduğu yolculuğa çıkmanın vakti geldiğini düşünüyordu.
  Bu aralar altın avcıları her yerdeydi, katiller ve soyguncularda kolay yoldan bu altınları ele geçirmenin pesindeydi.
  Daha uzaklara, daha derinlere gitmeliydi. Hala keşfedilmemiş bakir bir toprak varsa orayı bulmalıydı, işte planı hala bakir kaldığını düşündüğü yerdeydi.
  Gençliğinden kalan tek şey çakır gözleriydi, parlaklığını hiç kaybetmemiş ama bakışlarındaki keskinlik yaşlandıkça artmıştı. Beyazlamaya yüz tutan kaşlarının altından şahin gibi bakışları vardı.
  Ateşin alevi dans ederken, yüzü bazen birden parlıyor bazende kararıyordu, gölgeler yüzünün şeklini değistirirken çizgileri daha da derinmiş gibi görünüyordu. Tek değişmeyen gözlerindeki parıltıydı.
  Ihtiyar, gençliğini altın bulma umuduyla rüzgarın ordan oraya savurduğu yaprak gibi her dedikoduya koşarak harcamıştı.
  Yüzündeki çizgilere, uzayan sakalına ve dökülen saçlarına rağmen kalbindeki altın hırsı hiç sönmemişti.
  Elinde tuttuğu kaptaki bulamaç gibi yemeği yerken, gözlerini ateşe dikmiş düşünüyordu.
  1-İhtiyar
  Güneş, dağların arkasına doğru devrilirken, batıya kızıl bir gökyüzü hakimdi. Ihtiyar eşeğini peşine takmış yorgun adımlarla evine doğru yürüyordu. Her adımda eşeğin sırtındaki tava, kazma, kürek birbirine çarpıyor, ortaya çıkan metal sesi, ayak seslerine eşlik ediyordu.
  Gökyüzü, güneşin son ışıklarına sırtını dönerken ihtiyar, kasabanın tenha bir köşesine kurulmuş kulübesine ulaştı.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst