• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

KALE SAVAŞI EMEKÇİ TANKLAR SENDİKASI OLARAK MANİFESTOMUZDUR!:)

Kale savaşı yapan tanklar olarak ortak sorunumuz ve sizlere sorumuz şudur;

BİR SERVER'DA KALE SAVAŞLARININ DEVAM ETMESİ İÇİN ONCA FEDAKARLIKTA BULUNAN BU HESAPLARA OYUN NE KADAR ADİL VE EŞİT DAVRANIYOR?

Oyunu kale savaşları için oynayan ve hp basmak sureti ile kale savaşlarında en önde yer alan bu oyuncular için bizim de bazı taleplerimiz var.
taleplerimizden önce ; Bir tankın tanklık yapabilmesi için 3 hatta 4 FARKLI yere ayrı yetenek ve birikim harcaması gerekirken neden kale savasına giren hasarcı arkadaşlar sadece birikimleri karizmaya verip kalan yetenekleri yönetmeye doldurup işin içinden çıkıyorlar arkadaş?
itirazımı var!
  • her kale savaşı için gerekli olan hayat puanını doldurmak için günde en az 50 tahvil harcıyoruz.
  • savaşlarda arkamızdakileri korumak için bütün yetenekleri hayat puanına verdiğimiz için çalışma yapamıyoruz.
  • biz ne kadar hayat puanı verirsek hasarcıların isabet ettirdiği atışlarda bize verdikleri hasarlar aynı oranda artıyor.
  • düelloda hiç bir yeteneğimiz olmadığı için gelen geçen, düelimizi açık gören duello atıyor. ( bu arada tabi ki atsınlar onların da tek tp ve para kazanma şekilleri bu ama bize birazcık da olsa kendimizi savunma yada koruma hakkı versinler anlatmaya çalıştığımız olay bu.)
  • bütün yeteneklerimiz hayat puanında olduğu için 60 levele acık olan çalışmalar bile bize kapalı yada hasar riski çok yüksek. ne para kazanabiliyoruz ne çalışmalardan ürün tp bulabiliyoruz.
  • kale savaşlarında ilk önce biz bayıldığımız için düşük tp yi geçtik, oyundan zevk bile alamıyoruz çoğu zaman ama derdimiz bu değil, oyun uzayıp 50. tura kadar savaşa devam etsek de bir hasarcının aldıgı tp ve başarı puanının yarısını bıle zar zor alıyoruz.
  • kale savaşlarının devam etmesi ve dünyaların ayakta kalabilmesi için gerekli olan kale savaşlarını daha cazip hale getirmek için setler getiriyorsunuz ama getirdiğiniz setler de yine hasarcılara yarıyor, bize göre doğru düzgün bir set hala ortada yok .
  • EŞİT direnme istiyoruz! (demiyoruz ki hasarcılara verilen setlerin özellikleri düşürülsün yada onların yeteneklerini düşürelim. bize de eşit oranda direnme yada savulma verecek setler çıkarılsın ve bunu sadece külçe ile parası olan değil, görev yaparak yada tahvil biriktirerek her tank olmak isteyen oyuncu da alabilsin! o setlere ulaşmak için şartlar eşit olsun.
  • EŞİT tp istiyoruz! hasarcılar verdikleri hasar ve isabet oranı üzerinden 30 turda 20 isabetli atış yapınca atıyorum 5000 tp alıyorlar ise bir savaştan, biz de savulma olarak belli bir oranın üzerine çıktığımızda aynı tp yi ve tahvili istiyoruz.
  • hp veren ürünlere biraz daha kolay ulaşım istiyoruz! çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi, bir tanka günde en az 50 tahvil gerekiyorken savaşa katılmak için, hasar veren arkadaşlar yarı hayat puanları ile bile gelse bişe değişmiyor zira zaten arkada kaldıkları için çalışmadan çıkıp hop kale savasına giriyorlar. biz ise bu kadar rahat savaşa giremiyoruz.
not : yanlış anlaşılmasın, sorunumuz hasarcı arkadaşlar ile değildir. sorun tamamen oyunun içindeki bir tarafın çok fazla suistimalini gidermeye çalışmaktan ibarettir.

Son düzenleme:

vol

Üye
Kale savaşı yapan tanklar olarak ortak sorunumuz ve sizlere sorumuz şudur;

BİR SERVER'DA KALE SAVAŞLARININ DEVAM ETMESİ İÇİN ONCA FEDAKARLIKTA BULUNAN BU HESAPLARA OYUN NE KADAR ADİL VE EŞİT DAVRANIYOR?

Oyunu kale savaşları için oynayan ve hp basmak sureti ile kale savaşlarında en önde yer alan bu oyuncular için bizim de bazı taleplerimiz var.
taleplerimizden önce ; Bir tankın tanklık yapabilmesi için 3 hatta 4 FARKLI yere ayrı yetenek ve birikim harcaması gerekirken neden kale savasına giren hasarcı arkadaşlar sadece birikimleri karizmaya verip kalan yetenekleri yönetmeye doldurup işin içinden çıkıyorlar arkadaş?
itirazımı var!
  • her kale savaşı için gerekli olan hayat puanını doldurmak için günde en az 50 tahvil harcıyoruz.
  • savaşlarda arkamızdakileri korumak için bütün yetenekleri hayat puanına verdiğimiz için çalışma yapamıyoruz.
  • biz ne kadar hayat puanı verirsek hasarcıların isabet ettirdiği atışlarda bize verdikleri hasarlar aynı oranda artıyor.
  • düelloda hiç bir yeteneğimiz olmadığı için gelen geçen, düelimizi açık gören duello atıyor. ( bu arada tabi ki atsınlar onların da tek tp ve para kazanma şekilleri bu ama bize birazcık da olsa kendimizi savunma yada koruma hakkı versinler anlatmaya çalıştığımız olay bu.)
  • bütün yeteneklerimiz hayat puanında olduğu için 60 levele acık olan çalışmalar bile bize kapalı yada hasar riski çok yüksek. ne para kazanabiliyoruz ne çalışmalardan ürün tp bulabiliyoruz.
  • kale savaşlarında ilk önce biz bayıldığımız için düşük tp yi geçtik, oyundan zevk bile alamıyoruz çoğu zaman ama derdimiz bu değil, oyun uzayıp 50. tura kadar savaşa devam etsek de bir hasarcının aldıgı tp ve başarı puanının yarısını bıle zar zor alıyoruz.
  • kale savaşlarının devam etmesi ve dünyaların ayakta kalabilmesi için gerekli olan kale savaşlarını daha cazip hale getirmek için setler getiriyorsunuz ama getirdiğiniz setler de yine hasarcılara yarıyor, bize göre doğru düzgün bir set hala ortada yok .
  • EŞİT direnme istiyoruz! (demiyoruz ki hasarcılara verilen setlerin özellikleri düşürülsün yada onların yeteneklerini düşürelim. bize de eşit oranda direnme yada savulma verecek setler çıkarılsın ve bunu sadece külçe ile parası olan değil, görev yaparak yada tahvil biriktirerek her tank olmak isteyen oyuncu da alabilsin! o setlere ulaşmak için şartlar eşit olsun.
  • EŞİT tp istiyoruz! hasarcılar verdikleri hasar ve isabet oranı üzerinden 30 turda 20 isabetli atış yapınca atıyorum 5000 tp alıyorlar ise bir savaştan, biz de savulma olarak belli bir oranın üzerine çıktığımızda aynı tp yi ve tahvili istiyoruz.
  • hp veren ürünlere biraz daha kolay ulaşım istiyoruz! çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi, bir tanka günde en az 50 tahvil gerekiyorken savaşa katılmak için, hasar veren arkadaşlar yarı hayat puanları ile bile gelse bişe değişmiyor zira zaten arkada kaldıkları için çalışmadan çıkıp hop kale savasına giriyorlar. biz ise bu kadar rahat savaşa giremiyoruz.
not : yanlış anlaşılmasın, sorunumuz hasarcı arkadaşlar ile değildir. sorun tamamen oyunun içindeki bir tarafın çok fazla suistimalini gidermeye çalışmaktan ibarettir.
:D karakter secmek, yetenek dagitmak, tank olmak hasarci olmak maceraci olmak, savulmaci olmak ,duellocu olmak veya sadece kilise insaatcisi olmak bizlerin yani oyuncularin kendi secim leri dir
kale savaslarin da tank olmak da kendi secimimiz veya ittifakimizin bize sen su ol sende bu ol diye dayatdigi karakterimize uygun olani kabul etdigimiz durumlardir herkes secimlerinin sonuclarina katlanmalidir
acikcasi ben kale savaslarinda ozel yok tank hasarci yok savulmaci gibi yetleri dagitmaya karsiyim direk herkes kendi yetleri ile girmeli savaslara ozel olarak kaleye yet vermemeli

Lord86

Yeni Üye
kesinlikle haklı bir isyan olmuş.Hiç bir maddede haksızlık payı yok bu tür iyileştirilmelerin yapılması gerekmekte

devilltown

Kıdemli Üye
bu konuda emrah!a gereklı izahı D1 de verdim ASKER olmak ile PATATES olmak cok farklıdır sadece HP basarak savaşmak acemılıkden başka bir sey degil..özellikle yenı kale yeteneklerı ile...
15-20k bır asker tank olmak iş degil.. ortalama bir düellocu mınımum 780-1100 arası hasar verır bu askere şayet krıtıık atarsa mınımum 2k sımdı sormak ısterım 15k ASKER direnmesiı olmadan bir savaşta ne işe yarayacak??
kendım denedım d7 de ASKER karakter + sız zapata set 3340 hp ıle sızın 15-20k o TANK dedıgınız fakat aslında sadece hedef tahtası olan askerınızın 2 katı atış cektım..
savaş ne sadece HP basmaktır nede YÖNETME basıp hasar vermektır.bizlerın anlmadıgı olay bu
teke tek manevra yaptık
emrahda liv gıysı setı at setı zapata sılah setı 12300 hp vardı
bende+2 zapata full set 1590 hp
manevra sonucunda kalan hp
emrahda 1405
bende 1580
56 tur suren manevra simdi dıyeceksınız senın level 150 emrah 120 senın setın + lı onun seti + sız
bende hp dekı 8 kat farkı soracagım
şayet emrahda 5k hp olsa idi rahatlıkla başa baş bıterdı manevra 10 hasar gıbı komik bir hasar olmazdı

bu gercek bir savaş olsaydı ben 6k tp emrah 1.5k tp alırdı

vol

Üye
Olmayin kardesim tank size tank olun diyenler sizin arkaniza saklanip isabetleri 5 tur karsilamanizi bayilana kadar sizin arkanizda saklanip ates ederek tpleri toplamak isteyenlerdir tank olup baskalarinin korumasini yapmayin sizde

vericekseniz yetleri sizde kale savasina gore verin tank olmak icin degil tank ol diyenede sen tank ol ben senin arkandan ates edeyim deyip yol verin sizi yonlendirenlere
soyle 5 yasindaki torunuma anlatir gibi anlatayim

ne kadar cok hp niz varsa o kadar cok hasar alirsiniz ha tank olmusunuz ha normal savasci olmussunuz oranlari tam bilmiyorum ama
ornek olarak
asker tanksan 10k hp varsa karsindaki sana 1000 vuruyorsa
asker tank degilsen 1k hp varsa karsindaki sana 100 vurur
her sekilde 10x isabetde bayilirsin ama tank oldugun icin en ondesin karsindaki sana her atdigini isabet ettirir ve karsindakine isabetin az dir tp alamazssin arkana saklanan 1k hpli adam vurulmadan bolca isabet yapar tp leri toplar sende havani alirsin

Son düzenleme:

devilltown

Kıdemli Üye
VOL seninle asgari müşterek de buluşmak beni o kadar sevındıryor ki anlatamam evet sen kale savaşı yetenekleri ile pek ugraşmazsın dogru gorev harıcı yada etkınlık harici savaşmazsın ama buna rağmen yürüttüğün mantık benım nacizane anlatmak istedıgım şey.
evet arkadaşlar size hadı en baba tank sensın sen tank olmalısın olmazsan savaş olmaz diyenler sizin arkanızdan ateş ederek TP alan oyuncular şimdi diyeceksınız ya savaş uzun suruyor zevk alıyorlaR ha ozamanda yok tp yok tahvıl diye lutfen serzenişte bulunmayın.
ne kadar köfte okadar ekmek

vol

Üye
VOL seninle asgari müşterek de buluşmak beni o kadar sevındıryor ki anlatamam evet sen kale savaşı yetenekleri ile pek ugraşmazsın dogru gorev harıcı yada etkınlık harici savaşmazsın ama buna rağmen yürüttüğün mantık benım nacizane anlatmak istedıgım şey.
evet arkadaşlar size hadı en baba tank sensın sen tank olmalısın olmazsan savaş olmaz diyenler sizin arkanızdan ateş ederek TP alan oyuncular şimdi diyeceksınız ya savaş uzun suruyor zevk alıyorlaR ha ozamanda yok tp yok tahvıl diye lutfen serzenişte bulunmayın.
ne kadar köfte okadar ekmek

Eski savascilardan kim kaldi :D d3 te kasabalara kale savaslarina togbe edene kadar savasciydik :D herhalde

bu konuda emrah!a gereklı izahı D1 de verdim ASKER olmak ile PATATES olmak cok farklıdır sadece HP basarak savaşmak acemılıkden başka bir sey degil..özellikle yenı kale yeteneklerı ile...
15-20k bır asker tank olmak iş degil.. ortalama bir düellocu mınımum 780-1100 arası hasar verır bu askere şayet krıtıık atarsa mınımum 2k sımdı sormak ısterım 15k ASKER direnmesiı olmadan bir savaşta ne işe yarayacak??
kendım denedım d7 de ASKER karakter + sız zapata set 3340 hp ıle sızın 15-20k o TANK dedıgınız fakat aslında sadece hedef tahtası olan askerınızın 2 katı atış cektım..
savaş ne sadece HP basmaktır nede YÖNETME basıp hasar vermektır.bizlerın anlmadıgı olay bu
teke tek manevra yaptık
emrahda liv gıysı setı at setı zapata sılah setı 12300 hp vardı
bende+2 zapata full set 1590 hp
manevra sonucunda kalan hp
emrahda 1405
bende 1580
56 tur suren manevra simdi dıyeceksınız senın level 150 emrah 120 senın setın + lı onun seti + sız
bende hp dekı 8 kat farkı soracagım
şayet emrahda 5k hp olsa idi rahatlıkla başa baş bıterdı manevra 10 hasar gıbı komik bir hasar olmazdı

bu gercek bir savaş olsaydı ben 6k tp emrah 1.5k tp alırdı
Abi senin Emrah'la yaptığın manevraya göre bunları yorumlamak çok doğru gelmedi bana. Bence bu denemeyi farklı bir yoldan yapın, Bir tarafta 1 tank 3 düellocu olsun, diğer tarafta sen veya Emrah olacak şekilde 2 manevra yapın. Bence bu deneme sonunda Emrah'ın isyanının ne kadar haklı olduğunu göreceksin. Sonuç olarak sen bile hpsiz full yetenek girsen de yeteneklerini farklı yerlere bölüyorsun ama düellocu bölmüyor sadece Karizma + Yönetmek. Çok adil değil.

DeletedUser8949

Guest
Son 2 senede gelen setler ile yetenek çekmeye gerek kalmadan hem kale savası ( livingstonları giyip tank oluyorum, Zapata giyip savulmacı oluyorum.) hem düello, hemde bütün çalışmaları yapabiliyorum :)
Kale savası bonus sistemi senelerdir böyle.
Önerim Envanter içeriklerinizi çeşitlendirin :) Oyundan daha çok zevk alırsınız.

devilltown

Kıdemli Üye
aşık yegenım sadece emrah ıle olan manevra degıl bugun orta sevıyede setı olan duellocu ilede yaptım:)
karsılıklı 5ısabet-7 sav yaptık
ikimizin hpsıde 1590 idi
ve duellocu benı 7.ci isabetınde baydı
anlatmak ıstedıgım basarsam hp yı ya serzenıste bulunmuyacaksın tp dir tahvıldır odur budur dıye
yada paşa paşa arkadnakı arkadaslarım cok tp ve tahvıl alsın dıye bayılmayı göze alacaksın..
bu KARAKTERLER secılırken 4 karakterın kendı özellıklerıne bakıp secıyoruz sen yola cıkmıssın şimdi ben bunu begenmedım ayagımı sıktı. degıstıreyım dıyorsun

zeka3

Kıdemli Üye
Emrah manifestonu duymuşlar bundan sonra senn hesap +200 damage vuracak , yeni formüllere göre ama direnmen çok az azalacak ½1-5 arası :D.