• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

KABUL EDİLMEDİ Macera aksiyonu ve BOT

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Castar7

Kıdemli Üye
Öncelikle herkese merhaba,

Değinmek istediğim konu oyunun bir mekaniği olan ve tıpkı kale savaşı gibi diğer oyuncular ile gerçekleştirebileceğimiz MACERA aksiyonu.

Diğer global sunucularda durum nasıl bilmiyorum ama TR serverı açısından bakacak olursak eğer ki yanlış düşünmüyorsam MACERA aksiyonu baya bir işlevini ve olayını kaybetmiş durumda. Nitekim takdir ederseniz ki bir çok görevde MACERA aksiyonunda ya galibiyet yada oynama gibi görev gereklilikleri sunuluyor. Malumunuz oyuncular oynamayı tercih etmediği için bu görevler uzunca bir süredir yapılmayı bekliyor ki en azından benim adıma uzun bir süredir maceraya katılabilecek taş çatlasa 10 tane oyuncuyu aynı anda bir araya getiremiyorum ki bu sadece 1 oyun için geçerli bazı görevlerde 7x macera şartları mevcut.

Benim önerim şu şekilde eğer oyun mekanikleri de buna müsait ise, MACERA aksiyonunu bot hesaplar ile gerçekleştirmek. Buna istinaden aksiyon sonunda diğer real oyuncular ile oynanan oyunlardan farklı olarak daha düşük ödül sistemi gelebilir. Bu sayede yapılmayı bekleyen görevler eski veya yeni sunucularda gerçekleştirilebilir. Başarı puanları konusuna gelecek olursak burada nasıl bir yol haritası izlenebilir açıkçası aklıma gelmedi yapılan eylemler vs. 4 ün 1 olarak hesaplanabilir yani örneğin,

Bir oyunda 8 kare yürü başarısı var ise bunu bot hesaplar ile oynadığımızda 32 kare yürüyerek bu başarıyı alabiliriz diye düşünüyorum.

Diğer arkadaşların ve yöneticilerin bu konuda eminim olumlu yahut olumsuz düşünce ve fikirleri olacaktır.

O halde tartışalım :) ;)

Castar7

Kıdemli Üye
Oyunda şimdiye kadar herhangi birinden duyduğum en saçma öneri. Ciddiye alınmaya değer değil.

Her ne kadar oyun içi kişisel olarak birbirimizden haz etmesek de senin de yorumların ve düşüncelerin değerli. Teşekkürler ;)
Bu arada ciddiye alınmaya değer değil derken bunun altını doldurursan sevinirim neden veya neye göre ciddiye alınmaya değer değil yahut neden duyduğun en saçma öneri ? Altını doldur bunların böyle yarım bırakmak ile olmaz. Neticede ben yapalım bunu yada bunu böyle istedim yapacağız diye bir şey demedim. Ortaya bir düşünce fikir attım ki haklı sebeplerim olduğunu düşünüyorum. Sende bu neticede altını doldur :) ;)

İnsanın kendisini başka biri tarafından sunulan öneriye "ciddiye almaya değer değil" yorumu yapabilecek yetkinlikte görmesi bizim TR serverında yaşadığımız problemlerin en net resmi.
En azından bir fikri var sadece boş laflar zikretmiyor.
Önerine katılıyorum, görevlerde böyle bir zorunluluk karşımıza çıktığı için güzel bir öneri bence.

Priam

Üye
Gayet güzel bir öneri görevler için ayrı bir macera seçeneği olabilir bu maceralardan başarım emektar puanı vs elde edilemesin sadece x7-x10 isteyen görevleri tamamlayabilmek adına üstüne düşünülmesi gereken bir konu başlığı olmuş eline sağlık

Herkes karakterini oynar, karakteri olmayan ortada oynar.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Her fikrin önemli olduğunu düşünüyorum; Einstein sevdiğim bir sözü var: Bir fikir ilk başta saçma gelmiyorsa, ondan umut yok demektir.
Kaldı ki bu macera konusu benim de kafamda, oyuna başladığımdan beri tıklıyorum tıklıyorum o maceraya, bekle bekle bir şey olmuyor, daha göremedim şu maceranın ne olduğunu :)

Lütfen fikir alışverişine devam edin, bu konuda da çeşitli çalışmalar yapılabilir.

Deadwood22

Kıdemli Üye
Macera maalesef oyuncuyu diğer oyunculara muhtaç eden çok az kişinin sevdiği bir mod, üstüne görevler ile bu durum iyice derinleştiriliyor. Macera nın tutmadığı/kullanılmadığı zaten ortada, komple kaldırılıp yerine farklı bir şey getirseler daha iyi ama inno nun bu yatırımı yapıcağını sanmıyorum. 2 yıldır 200. seviyeyi bekliyenler var sonuçta :)

Ne yapılabilir, Görevlerden macera kalemlerinin kaldırılması yönünde rapor hazırlanabilir. Böylelikle görev yapan insanlar diğerlerinden medet ummak zorunda kalmaz.

akin1

Kıdemli Üye
Arkadaş güzel bir konuya değinmiş, tebrik ederim bu konu benimde müzdarip olduğum, çoğu zaman görevlerin tamamlanması için anlaşmalı macera düzenlenmesine sebep olan önemli bir konu.
@Deadwood22 ve @levis501 gerekeni söylemişler.
Bende maceranın görevlerden kaldırılması taraftarıyım, bunu yapmak maceraya bot eklemekten daha kolay ve basit olduğunu düşünüyorum yoksa macera için bot sistemi kurmak ki bot sistemi oyunun hiçbir yerinde yok (yani öyle biliyorum) daha karmaşık olsa gerek çünkü botun nasıl bir yol izleyeceği, her an değişen kazanma olasılığına karşı botun ne yapacağı gibi diye konu uzar gider.

fatih2547

Aktif Üye
ben macera oynamak istiyorum ama bazen oyuncular arası güç farkı çok oluyor
d1 ve istanbul sunucundaki oyuncular aynı macerada savaşabiliyor ve saçma şekilde güç farkı oluyor

Priam

Üye
macera aksiyonun tamamen oyundan kaldırılıp yerine bar kavgası adı altında yeni bir aksiyon eklenmesi gibi bir fikir geliyor aklıma 3 vs 3 oynanacak olan bu oyun modun da pek kullanılmayan yetenekler etkili olacak (başlıca örnek el çabukluğu,sebat,hp). sıra tabanlı kart oyunu mantığı ile karakterin bir saldırı gücü değeri birde savunma değeri olacak buna bağlı olarak karşı taraftan birine saldıracaksın bu şekilde her oyuncu 1 tur saldırı hakkını kullanmış olacak. inno bunu yapmak ister mi bilmiyorum ama bu fikir biraz daha düzeltilerek tartışılarak inno ya raporlanabilir bence

Skyranger

Aktif Üye
Birkaç defa girip oynamayı denedim ama takım arkadaşlarımız bik bik ediyorlar yada acemi olduğum için takıma almak istemiyorlar,genel sohbette acemi olan gelmesin deniyor,kuyruktan çıkıyorlar vs.Oyunlarda hep kendime yetebilen bir oyuncu olarak sırf görev için çoluk çocuğa muhtaç kalmak beni oyundan soğuttu.
Zamanında bir poker oyunu vardı,rağbet yok diye kaldırmışlardı.Seveni varsa oynasın ama görev şartlarından çıkarsınlar yada kale savaşı gibi alternatifi olsun.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Macera maalesef oyuncuyu diğer oyunculara muhtaç eden çok az kişinin sevdiği bir mod, üstüne görevler ile bu durum iyice derinleştiriliyor. Macera nın tutmadığı/kullanılmadığı zaten ortada, komple kaldırılıp yerine farklı bir şey getirseler daha iyi ama inno nun bu yatırımı yapıcağını sanmıyorum. 2 yıldır 200. seviyeyi bekliyenler var sonuçta :)

Ne yapılabilir, Görevlerden macera kalemlerinin kaldırılması yönünde rapor hazırlanabilir. Böylelikle görev yapan insanlar diğerlerinden medet ummak zorunda kalmaz.
Haftalık öneri geri bildirimlerine baktığımda, bu konunun başka ülkeler tarafından raporlandığını gördüm. Ancak görevlerde tüm oyun özelliklerine yer verilmesinin önemli olduğu vurgulanarak kabul edilmemiş.

devilltown

Kıdemli Üye
Haftalık öneri geri bildirimlerine baktığımda, bu konunun başka ülkeler tarafından raporlandığını gördüm. Ancak görevlerde tüm oyun özelliklerine yer verilmesinin önemli olduğu vurgulanarak kabul edilmemiş.
demişsin CM macera bu oyundaki en gereksiz en sacma şey ..ve inno bunun olması gerektiğini söylemiş galıba mevzuya ortadan gırdim o zaman İNNO pokeri nıye kaldırdı yahşi batının CANDAMARI olan aksıyonu. O ADINA SET DÜZENLEYİP SATTIGI BİR ÇOK KARAKTER POKER MASINDA ÖLDÜRÜLDÜ:)

Castar7

Kıdemli Üye
Tamam yer verilsin ama ona göre de bir düzenleme yapılsın ben 4 saat 5 saat adamların maceraya girmesini bekleyemem ki bunun akla mantığa yatan bir izahı yok ne yazık ki. Keşke bildirimi açarken şu linki referans olarak sizde belirtseydiniz TR serverlarında ortalama bekleme süresi olarak BEKLEME SÜRESİ

Tamamen kaldırılması bile en azından bu görevlere bir alternatif getirilmeli yahut dediğim gibi bir bot sistemi de söz konusu olabilir.

Castar7

Kıdemli Üye
Ben şu anda bizim tarafımızdan bir raporlama yapmadım; genel olarak burada alternatif fikirlerinizi toparlayıp, bir sonraki hafta göndereceğim.
O zaman güzel haber bu açıkçası tamamen kaldırılacağını pek düşünmüyorum ama muhakkak bir alternatif geliştireceklerini düşünüyorum.

Başka bir başlık daha açtım sanırım o konuya da biraz destek ve geliştirmek gerekiyor sanırım önümüzde ki haftaya kadar ortada elle tutulur bir kaç fikir ve geliştirme çıkacaktır.
Teşekkürler tekrardan .

Durum
Konu yanıtlara kapalı.