• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Red Kit ETKİNLİK DÜNYASI - OCAK 2022 OYUNU

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Merhaba Kovboylar,
Sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda, kasabalarında sıkıntı yaşayan oyuncularımızın etkinlikte eğlenme, ilerleme fırsatlarının azaldığını gözlemlenmiştir.
  • Bir seferlik kasabadan çıkma seçeneği açılırsa bunun önüne geçme şansımız olmayabilir, bu seçeneğin açılması ve kapanması arasında bazı oyuncular birkaç kasaba değiştirebilir ki bu uygun olamayacaktır.
  • Bizim tarafımızdan yeni bir kasaba inşa edilebilir ve kendi kasabalarından ayrılmak isteyen herkes o kasabaya geçebilir, anacak bu durumda da kasabalarından ayrılmak isteyen oyuncularımızın hepsi aynı kasabada olmak istemeyebilir, ayrıca kasabayı kurmak için fazladan inşaat durumu söz konusu olacaktır.
Bu yüzden bu iki seçeneği devre dışı bıraktık. Birkaç çözüm yolu düşündük, en sonunda şöyle bir düzenleme yapmaya karar verdik:

Kasabalarından ayrılmak isteyen oyuncularımız, başka kasabalarla görüşüp, kendisini alacak bir kasaba bulduğu takdirde bunu forumdan bize bildirecek ve kendisinin bildirimine, ilgili kasaba yöneticilerinden bir kişi onay verecek, bu durumda biz kasaba değişimini sistem üzerinden gerçekleştireceğiz. Ancak gidilecek kasabanın üye sayısı 20'yi geçemez. Kasaba üye sayısı dolduğu takdirde başka bir kasaba seçilmesi gerekecektir. Bu işlem 27/01/2022 Yarın akşam 20:00'ye kadar gerçekleştirilebilecektir, bunun dışında başka değişim olmayacaktır. Umarız kasaba değiştirmek isteyen tüm oyuncularımız, rahat oynayabilecekleri bir kasabaya geçiş yapabilir.

Kasaba değişim istekleri buradan yapılacaktır.
Kasabasını değiştirmek isteyen kişi, "XXX kasabasına geçiş yapmak istiyorum" şeklinde yazacak. XXX kasaba liderlerinden bir kişi de bu mesaj "onaylıyorum" şeklinde cevaplayacak ve biz de işlemi gerçekleştireceğiz.

Castar7

Kıdemli Üye
Merhaba Kovboylar,
Sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda, kasabalarında sıkıntı yaşayan oyuncularımızın etkinlikte eğlenme, ilerleme fırsatlarının azaldığını gözlemlenmiştir.
  • Bir seferlik kasabadan çıkma seçeneği açılırsa bunun önüne geçme şansımız olmayabilir, bu seçeneğin açılması ve kapanması arasında bazı oyuncular birkaç kasaba değiştirebilir ki bu uygun olamayacaktır.
  • Bizim tarafımızdan yeni bir kasaba inşa edilebilir ve kendi kasabalarından ayrılmak isteyen herkes o kasabaya geçebilir, anacak bu durumda da kasabalarından ayrılmak isteyen oyuncularımızın hepsi aynı kasabada olmak istemeyebilir, ayrıca kasabayı kurmak için fazladan inşaat durumu söz konusu olacaktır.
Bu yüzden bu iki seçeneği devre dışı bıraktık. Birkaç çözüm yolu düşündük, en sonunda şöyle bir düzenleme yapmaya karar verdik:

Kasabalarından ayrılmak isteyen oyuncularımız, başka kasabalarla görüşüp, kendisini alacak bir kasaba bulduğu takdirde bunu forumdan bize bildirecek ve kendisinin bildirimine, ilgili kasaba yöneticilerinden bir kişi onay verecek, bu durumda biz kasaba değişimini sistem üzerinden gerçekleştireceğiz. Ancak gidilecek kasabanın üye sayısı 20'yi geçemez. Kasaba üye sayısı dolduğu takdirde başka bir kasaba seçilmesi gerekecektir. Bu işlem 27/01/2022 Yarın akşam 20:00'ye kadar gerçekleştirilebilecektir, bunun dışında başka değişim olmayacaktır. Umarız kasaba değiştirmek isteyen tüm oyuncularımız, rahat oynayabilecekleri bir kasabaya geçiş yapabilir.

Kasaba değişim istekleri buradan yapılacaktır.
Kasabasını değiştirmek isteyen kişi, "XXX kasabasına geçiş yapmak istiyorum" şeklinde yazacak. XXX kasaba liderlerinden bir kişi de bu mesaj "onaylıyorum" şeklinde cevaplayacak ve biz de işlemi gerçekleştireceğiz.

Tekrardan teşekkürler ortada ki mağduriyeti giderdiğiniz için :)

Jr.Ewing

Üye
Etkinlik duyurusunda

Kasabadan Ayrılma/ÇıkarılmaKapalı. Kasabaya girdikten sonra çıkamazsınız, kasabanızı dikkatli seçin!

bildirilmişti. Dere geçerken at değiştirilmez. neden etkinlik dünyasında yarısında kurallar değişiyor? bir iki kişi istediği için. kasaba değiştirmek isteyenler kim kurucusu olduğum kasabadakiler. sebebi savaş açamıyorlarmış. asıl sebep başka. Castar7 başka bir kasabada ve kaç kez benim kasabam ile ittifak kurdu meğer ki sonradan anladım doruk0721 ile paslaşıyorlarmış. Castar7 aradığım bir tarif vardı onu salona yansıttı bende satarmısın diye salonda yazdım yasak dedi neden diye sorduğumda özelden daha önce sana tarif verdim sen bana sandık açacaktın sandık açmadın ama tarif istiyorsun diye mesaj attı. ben de kendisine bir oyun için kendime laf söyletmem hangi sandığı istiyorsun açayım diye yazdığımda saygısızca konuştu. bende kasabamda herkese vermiş olduğum kurucu yetkilerini vatandaşa değiştirdim. sonrasında bana doruk0721 e kuruculuk ver tarifi vereyim dedi kabul etmedim. Şimdi kasabadaki arkadaşlar haksız oldğumu düşünerek ayrılmak istiyorlar. Ve yönetim de bu olaya çanak tutuyor. oyun ortasında kural değiştiriyor. en başından kurallar belli diyemiyor. aman arkadaşlarımız eğlensinler. aralarındaki desteklemeyi beslemeyi başka kasabalarda yapsınlar. Gerçekten ben bu oyunu eğlenmek için oynamak istiyorum ama guruplaşmış belli başlı çevreler var eski oyuncular onları bi türlü geçemiyorum. Forumda da takip etmeye çalışıyorum hep isyan hep istek hep karşı gelmek ama oyunnun da tadını kaçırmaya devam ediyorlar. çok şaşırtıcı. İyi eğlenceler.

Deadwood22

Kıdemli Üye
Gevezeliğe gerek yok bir şikayetin tespitin var ise şikayet edersin gerekli inceleme yapılır. Tarif konusu set karşılığı verildi sana o tarifler sende bilmiyormuş unutmuş numaraları çekiyorsun biz çok gördük bu aklı evvel arkadaşlardan senin gibi açıkçası tarif de umurumda değil karakter meselesi sen 2 tarif için unutkanlık ayaklarına yatmaya devam et. Kasabada tek başına oynamıyorsun herkesin söz hakkı doğal olarak var kasabadan çıkmak yasak olduğu için. Eminim oyunun ilk başlarında kimse seni bu tarz bir toksik oyuncu yalancı olduğunu bilmeden geldi girdi kasabana ki sonradan çoğu kişi gördü ve çıkmak istiyor. Oyunun başında da değişir ortasında da değişir sonunda da değişir kurallar eğer ki senin gibi toksik oyuncular diğer oyuncuların eğlenmesine oynamasına mani ve engel oluyorsa her zaman çoğunluğun dediği olur.
Ki ne hikmetse senin bu toksik haraketlerin unutkanlıkların İNŞAAT sıralamasında 1.'liği @sametarik 'a kaybedince başlamaya ve ustalıkta da sıralamadan düşmeye başlayınca oldu. Ki defalarca kez çoğu oyuncu seni şikayet etmiş nasıl 24 saat kilisede çalışıp hem de aynı zamanda ustalık ürünleri için çalışmalardan ürün topluyor diye bence bunu bir açıkla sen arkadaşlara aydınlat onları. Son olarak tavsiyem varsa bir şüphen vs. kurguların paranoyaklıkların şikayet edebilirsin ki senden önce çok oyuncu şikayet etti bilmem kaç defa incelendi hesap sonuç ortada sanırım ;) Hadi kolay gelsin yeter sana bu kadar uzun uzadıya açıklama.
Bi oyun için ettiğin hakaretlere bak komiksin gerçekten.. Hem sen birinin ne kadar şikayet aldığını nerden görüyosunda böyle arkana kuru kalabalık oluşturabiliyosun. 2 oluyo gözüme takılıyo senin bu şikayetleri görüyorum ayakları ile adminciliğin :)

Gelelim mağduriyet etkinliğine.. Her 2 tarafında haklı tarafları var. Kasabacılıkta şapka kimde ise maalesef onun dediği olur, eğer oyunu bırakma/bug gibi durumlar varsa ancak o zaman yönetim müdale edebilir. Adam etkinlik kurallarını referans göstererek kasti yaptığını açıklamış, yani üyelerini esir almış (bunu tercih etmiş ve bu yönde The West oyununu oynuyor) bunu yapması doğru veya yanlış ama yetkisi var. Resmi duyuru yayınlanmış artık yapıcak bir şey yok daha büyük bir mağduriyet oluşur yeni değişiklik ile, gerçi yönetim sever ani değişiklikleri şimdi R yapmaz ilerden U çeker :)

Castar7

Kıdemli Üye
Bi oyun için ettiğin hakaretlere bak komiksin gerçekten.. Hem sen birinin ne kadar şikayet aldığını nerden görüyosunda böyle arkana kuru kalabalık oluşturabiliyosun. 2 oluyo gözüme takılıyo senin bu şikayetleri görüyorum ayakları ile adminciliğin :)

Gelelim mağduriyet etkinliğine.. Her 2 tarafında haklı tarafları var. Kasabacılıkta şapka kimde ise maalesef onun dediği olur, eğer oyunu bırakma/bug gibi durumlar varsa ancak o zaman yönetim müdale edebilir. Adam etkinlik kurallarını referans göstererek kasti yaptığını açıklamış, yani üyelerini esir almış (bunu tercih etmiş ve bu yönde The West oyununu oynuyor) bunu yapması doğru veya yanlış ama yetkisi var. Resmi duyuru yayınlanmış artık yapıcak bir şey yok daha büyük bir mağduriyet oluşur yeni değişiklik ile, gerçi yönetim sever ani değişiklikleri şimdi R yapmaz ilerden U çeker :)

Hakaret nedir biliyor musun bazı şuursuz oyuncuların ailevi değerleri ağzına sakız yapması sonra geniş geniş şu kadar yıldır oynuyorum ben kimseye laf etmem demesi önce bi ona konuş bu lafları sonra gel benim yazdığım arkadaşın yaptığı kurgulara cevap ver. Şikayet etme konu da malum şikayet edenler çok boş boğaz kendilerini açık etmeyi çok seviyor hani bana gelen bi haber bişey yok yani kendi boş boğazlıklarından öğreniyoruz şikayet edildiğimizi. ;)

akin1

Kıdemli Üye
Ben son dört postta @Castar7 yi haklı görüyorum ki, en güzel değindiği nokta;
nasıl 24 saat kilisede çalışıp hem de aynı zamanda ustalık ürünleri için çalışmalardan ürün topluyor
olması, oyuncunun ilk haftada hem ustalıkta hemde inşaatta büyük çıkış yapması pekte normal bir şey olmasa gerek.
Oyunun kurallarının söz konusu olayı tanımlamak gerekirse diktatörce bir yönetim anlayışına müsade edecek kuralları savunduğunu da sanmıyorum. Oyunda amaç oyunculara keyifli zamanlar geçirmesi yönündedir. O yüzden başta kural böyleydi, dereyi geçerken at değiştirilmez gibi savların burada geçerli olduğunu düşünmüyorum.
Bu sonuç zaten az olan katılımda, aktif oyuncular arasında rekabeti arttıracaktır.

devilltown

Kıdemli Üye
Etkinlik duyurusunda

Kasabadan Ayrılma/ÇıkarılmaKapalı. Kasabaya girdikten sonra çıkamazsınız, kasabanızı dikkatli seçin!

bildirilmişti. Dere geçerken at değiştirilmez. neden etkinlik dünyasında yarısında kurallar değişiyor? bir iki kişi istediği için. kasaba değiştirmek isteyenler kim kurucusu olduğum kasabadakiler. sebebi savaş açamıyorlarmış. asıl sebep başka. Castar7 başka bir kasabada ve kaç kez benim kasabam ile ittifak kurdu meğer ki sonradan anladım doruk0721 ile paslaşıyorlarmış. Castar7 aradığım bir tarif vardı onu salona yansıttı bende satarmısın diye salonda yazdım yasak dedi neden diye sorduğumda özelden daha önce sana tarif verdim sen bana sandık açacaktın sandık açmadın ama tarif istiyorsun diye mesaj attı. ben de kendisine bir oyun için kendime laf söyletmem hangi sandığı istiyorsun açayım diye yazdığımda saygısızca konuştu. bende kasabamda herkese vermiş olduğum kurucu yetkilerini vatandaşa değiştirdim. sonrasında bana doruk0721 e kuruculuk ver tarifi vereyim dedi kabul etmedim. Şimdi kasabadaki arkadaşlar haksız oldğumu düşünerek ayrılmak istiyorlar. Ve yönetim de bu olaya çanak tutuyor. oyun ortasında kural değiştiriyor. en başından kurallar belli diyemiyor. aman arkadaşlarımız eğlensinler. aralarındaki desteklemeyi beslemeyi başka kasabalarda yapsınlar. Gerçekten ben bu oyunu eğlenmek için oynamak istiyorum ama guruplaşmış belli başlı çevreler var eski oyuncular onları bi türlü geçemiyorum. Forumda da takip etmeye çalışıyorum hep isyan hep istek hep karşı gelmek ama oyunnun da tadını kaçırmaya devam ediyorlar. çok şaşırtıcı. İyi eğlenceler.

sende kasabanda belli oyunculaar kuırucluk veya yardımcılık ver konuyu böyle kaşımaya gerek varmı..şayet kuruculuk verdıgın oyuncu senden kuruculuk alırsa yönetım onun geregını yapabılıyor..nedır kuruculuk vermemek oda anlaşılır bir tutum degıl evet kasabadan ayrılmadan ustalık ve inşaatı aynı anda goturdugun gunlerce konusuldu bır yerde haklılık payıda var... bır kasaba 3-4 kişi çalısıp ustalıkda yetısmeye calısırken sen kımseden destek almadım deyıp bırde 2 platformda ılerlıyorsan bır sıkıntı var dıye düşünmemek elde degıl..özellıkle 1 tanesı sureklı kasabada kalmanı gerektıren İNŞAAT ise dıgerıde sureklı dısarda dolaşıp ürün toplamanı gerektıren USTALIK ise normaldır göze batman hatta mmultısı var dıye sikayet edılmen

Castar7

Kıdemli Üye
sende kasabanda belli oyunculaar kuırucluk veya yardımcılık ver konuyu böyle kaşımaya gerek varmı..şayet kuruculuk verdıgın oyuncu senden kuruculuk alırsa yönetım onun geregını yapabılıyor..nedır kuruculuk vermemek oda anlaşılır bir tutum degıl evet kasabadan ayrılmadan ustalık ve inşaatı aynı anda goturdugun gunlerce konusuldu bır yerde haklılık payıda var... bır kasaba 3-4 kişi çalısıp ustalıkda yetısmeye calısırken sen kımseden destek almadım deyıp bırde 2 platformda ılerlıyorsan bır sıkıntı var dıye düşünmemek elde degıl..özellıkle 1 tanesı sureklı kasabada kalmanı gerektıren İNŞAAT ise dıgerıde sureklı dısarda dolaşıp ürün toplamanı gerektıren USTALIK ise normaldır göze batman hatta mmultısı var dıye sikayet edılmen

Şimdi @devilltown Metinciğim değindiğim konudan mütevellit hak vermeni takdir edip teşekkür ediyorum şahsına... Bunu bir kenara koyalım.

Ben buradan sayın @sleeplesslady e bir çağrıda bulunuyorum malum bahsi geçen @Jr.Ewing isimli oyuncu pek çok çevre tarafından belli ki dikkat çekilmiş ve şikayetler yapılmış sonucu ortada demek ki ban gerektiren bir durumu yokmuş. Şimdi benim bu arkadaştan beklediğim şu bu kadar yaygara kopartıyor bu kadar kişiyi karşısına alıyor ki bunca kişi oyuna yıllarını vermiş onca şey görmüş tecrübe edinmiş kişiler acaba HEM 24 SAAT KİLİSE ATIP HEMDE USTALIKTA BU KADAR PUANI nasıl aldığını açıklasın bize madem bu kadar kendisi sütten çıkmış ak kaşık biz pis kaşığız açıklasın desin ki böyle böyle yaptım. Bizde bilelim ayıbımızın ne olduğunu nerede hata yaptığımızı özeleştirimizi yapalım demek ki böylede oluyormuş diyelim ben bunu bekliyorum ki hala hayret ediyorum aklım fikrim almıyor benim hem 24 saat kilise atıp hem de ürün toplayıp ustalık sıralaması yapmak. Belki şunu diyebilirsin eşya set karşılığı ürün toplattım şimdi o konuda sıkıntılı neden dersen yine aynı yere geliyoruz 24 saat kilise yapıyorsun ne ara gittin ne ara para kastın hadi para topladın diyelim sıralamada senin arkadan olan @sametarik bu oyuncu arkadaş o an en iyi kurma seti ne ise hep onunla 24 saat attı sadece günde 1 saat para kastı kasmadı orasını bilemem tabi ama gel gör ki günün sonunda sen ne para kasmış oluyorsun ne ürün toplamış oluyorsun ama İnşaatta 1. Ustalıkta 2 3 filansın ne iştir bu açıkla aydınlat bizleri.

Ak kaşık ;);)

avare-mu

Aktif Üye
Kurallar değiştiğine göre,

SıraTecrübeDüellolarKale SavaşlarıUstalıkİnşaatBaşarı Puanı
1200 Külçe + Hızlı Gonzales ünvanı veya
200 Külçe + 3 x G. Cortez set eşyası
300 Külçe + 2x El Gringo set eşyası300 Külçe + 2 x El Gringo set eşyası300 Külçe+ 2 x El Gringo set eşyası200 Külçe + 3 x G. Cortez set eşyası300 Külçe+ 2 x El Gringo set eşyası
2150 Külçe + Hızlı Gonzales ünvanı veya
150 Külçe + 2 x G. Cortez set eşyası
250 Külçe + 2 x El Gringo set eşyası250 Külçe + 2 x El Gringo set eşyası250 Külçe + 2 x El Gringo set eşyası150 Külçe + 2 x G. Cortez set eşyası250 Külçe + 2 x El Gringo set eşyası
3100 Külçe +Hızlı Gonzales ünvanı veya
100 Külçe + 1 x G. Cortez set eşyası
100 Külçe + 1 x El Gringo set item100 Külçe + 1 x El Gringo set eşyası100 Külçe + 1 x El Gringo set eşyası100 Külçe + 1 x G. Cortez set eşyası100 Külçe + 1 x El Gringo set eşyası
42 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)2 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)2 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)2 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)2 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)2 x Herhangi bir etkinlik seti eşyası (2012-2020)
5Eşsiz Değerli SandıkEşsiz Değerli SandıkEşsiz Değerli SandıkEşsiz Değerli SandıkEşsiz Değerli SandıkEşsiz Değerli Sandık

de değişebilir diye düşünüyorum. EMEKLE alakasız alanlara ödül verilebilir mesela.
Neden olmasın değil mi ?

Eğer yarışmanın ortasında kuralın değişme sebebi; hazırlanmış listenin tutması değil ise, ödül koşulları da pek tabi değişebilir...

Bol şans

***300***

Kıdemli Üye
Evet çok iyi olur. Hatta verilen eşyaları 2 katına çıkartabilirler, 2 parça yerine 4 parça. 1 parça yerine 2'şer parça. Gayet keyifli olur.

Teşekkürler.

devilltown

Kıdemli Üye
inşaat ödülü nasıl eklendi acaba özellikle hepsinde gringo varken oradaki cortez neden acaba :D
kurma yapılacagı için haksız TP kazanılacagını öngörmüşler sadece NİYET okuma 20-25 k çalısma yapmısım sadece ılk 24 saat kasabayı kurduk:) kılıse sanırım 3-5 lvl dır bakmadım bıle..niyet okuyarak ödül katagorısı garip

devilltown

Kıdemli Üye
Red Kit ödüllerinde bir değişiklik düşünülmemektedir.

elbette bu size ödüllerde değişiklik yapın baskısı değil öyle bir talebımde asla olmadı .. bu kadar kuralcı iseniz diğer kurallarıda esnetmemeniz gerekmezmiydi kaldıkı esnetttıgınız kural oyuncular için olumlu sonuc doguracak bu tartısılmaz ..
fakat kurallar esnetildikçe TALEP lerde coğalacak buna zemin hazırladınız..

Kurmayla tp nin bi alakası yok bu serverde çalışmalarda tp bonusu var kilisede bonus yok saatte 3-4 k tp felan atıyor 3-5 tane 15 sn lik çalışma yapmak 1 saat kiliseden fazla tp veriyor

Son düzenleme:
Günaydın Sevgili Kovboylar,

Sistem tarafından sürekli olarak harici yazılım ve yasaklı eklenti kontrolü yapıldığını, harici yazılım ve eklentileri aktifleştiren oyuncuların etkinlikten çıkarılacağını hatırlatmak isteriz.

Merhaba @sleeplesslady,

Yasaklı eklenti kullanan bir oyuncuyu destek sistemi üzerinden şikayet etmek istediğimde Red Kit dünyacı için bilet oluşturamadığımı fark ettim. Dünya özelinde destek verilmiyor mu ?
1643533595266.png
"Sistem tarafından sürekli olarak harici yazılım ve yasaklı eklenti kontrolü yapıldığını, harici yazılım ve eklentileri aktifleştiren oyuncuların etkinlikten çıkarılacağını hatırlatmak isteriz." demiştiniz. Ancak söz konusu oyuncu halen aktif görünüyor. Kontrol sağlayabilir misiniz ?

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Merhaba @sleeplesslady,

Yasaklı eklenti kullanan bir oyuncuyu destek sistemi üzerinden şikayet etmek istediğimde Red Kit dünyacı için bilet oluşturamadığımı fark ettim. Dünya özelinde destek verilmiyor mu ?
2251 adlı eklentiyi görüntüle
"Sistem tarafından sürekli olarak harici yazılım ve yasaklı eklenti kontrolü yapıldığını, harici yazılım ve eklentileri aktifleştiren oyuncuların etkinlikten çıkarılacağını hatırlatmak isteriz." demiştiniz. Ancak söz konusu oyuncu halen aktif görünüyor. Kontrol sağlayabilir misiniz ?
Red Kit seçilememesi ile ilgili bir sistemsel sorun olabilir. Hiçbiri seçerek bildirim açabilirsiniz. Script kullandığından şüphe ettiğiniz oyuncuyu bildirimde yazarsanız tekrar kontrolü sağlanır.

Jr.Ewing

Üye
Şimdi @devilltown Metinciğim değindiğim konudan mütevellit hak vermeni takdir edip teşekkür ediyorum şahsına... Bunu bir kenara koyalım.

Ben buradan sayın @sleeplesslady e bir çağrıda bulunuyorum malum bahsi geçen @Jr.Ewing isimli oyuncu pek çok çevre tarafından belli ki dikkat çekilmiş ve şikayetler yapılmış sonucu ortada demek ki ban gerektiren bir durumu yokmuş. Şimdi benim bu arkadaştan beklediğim şu bu kadar yaygara kopartıyor bu kadar kişiyi karşısına alıyor ki bunca kişi oyuna yıllarını vermiş onca şey görmüş tecrübe edinmiş kişiler acaba HEM 24 SAAT KİLİSE ATIP HEMDE USTALIKTA BU KADAR PUANI nasıl aldığını açıklasın bize madem bu kadar kendisi sütten çıkmış ak kaşık biz pis kaşığız açıklasın desin ki böyle böyle yaptım. Bizde bilelim ayıbımızın ne olduğunu nerede hata yaptığımızı özeleştirimizi yapalım demek ki böylede oluyormuş diyelim ben bunu bekliyorum ki hala hayret ediyorum aklım fikrim almıyor benim hem 24 saat kilise atıp hem de ürün toplayıp ustalık sıralaması yapmak. Belki şunu diyebilirsin eşya set karşılığı ürün toplattım şimdi o konuda sıkıntılı neden dersen yine aynı yere geliyoruz 24 saat kilise yapıyorsun ne ara gittin ne ara para kastın hadi para topladın diyelim sıralamada senin arkadan olan @sametarik bu oyuncu arkadaş o an en iyi kurma seti ne ise hep onunla 24 saat attı sadece günde 1 saat para kastı kasmadı orasını bilemem tabi ama gel gör ki günün sonunda sen ne para kasmış oluyorsun ne ürün toplamış oluyorsun ama İnşaatta 1. Ustalıkta 2 3 filansın ne iştir bu açıkla aydınlat bizleri.

Ak kaşık ;);)

çok eğlencelik bir şahıssın sen... sana bir fıkra yazayım daha da eğlen...

İki kör, karşılıklı “dolma” yiyorlarmış...
Körlerden biri, diğer köre, “fırça” dozajında bir ses tonuyla demiş ki;
“Dolmaları çift çift yemekten utanmıyor musun?”
“Suçlanan kör” demiş ki;
“Allah’tan kork be adam!.. Sen kör, ben kör!.. Dolmaları çift çift yediğimi de nereden çıkardın?”
“Suçlayan kör” cevap vermiş;
“Ben çift çift yiyorum da!”