• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Ödüllü Awesomia Savaşları

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Değerli Oyuncularımız,

Awesomia savaşları için bu başlık altında ilettiğiniz yorumlar, fikirler için çok teşekkür ederiz. Bütün yazılanlar Destek Birimimiz tarafından tekrar tekrar okunarak, fikirleriniz değerlendirilmiştir. Yeni yapılan planda birtakım değişiklikler olmakla beraber, bazı oyuncularımızın da yazdığı gibi genel olarak eski sistem üzerinden devam edilmesinin en uygun plan olduğu konusunda hemfikir olduk. Buna göre aşağıdaki sonuçlara ulaştık :

• Daha önce yapılan etkinlik savaşlarındaki ödül kategorilerine müdahale etmemeyi uygun gördük. Oluşturduğumuz ödül dağıtım sisteminin karakter sınıfı farklılıkları nedeniyle olması gerektiğini, bu kategorilerin rekabeti daha iyi koruduğunu görerek, olduğu şekliyle koruma kararı aldık.
  • Alınan isabet mekaniğiyle, hayat puanı yerine direnmesini yüksek tutarak oynamak isteyen arkadaşların şansını tamamen yok edebileceğimizi düşündük. Dolayısıyla geçmişte olduğu gibi İsabet Sayısı + Savulma (Kurşundan Çekilme) =İS Puanı ve Verilen Hasar kategorileriyle devam etme kararı aldık.
  • Düşük seviyeli arkadaşlarımızın savaşa katılmaması seçeneğini de eklememeyi daha uygun gördük. Oyunda ilerleyene kadar bu etkinliklerden yararlanamamalarının adil olmadığına kanaat getirdik.

Peki ne değişti;
  • Ödül bütçemizin limitleri olması ve ödül alan oyuncularımızın daha fazla miktarda alabilmeleri için her ay 4 dünyada da NPC'li Awesomia Savaşları düzenlemek yerine her ay 2 dünyada düzenleyerek katılımı arttırma konusunda daha iyi olacağına sizin de geri dönüşleriniz doğrultusunda karar verdik.
  • Daha önce yapılan Red Kit etkinliğinde olduğu gibi, her oyuncunun tek ödül alabileceği bir ödül dağıtım sistemini devreye soktuk. Ayrıca awe savaşlarında dağıtılamayan ödül olduğu takdirde, bu ödüllerin başka etkinliklere eklenmesine karar verdik.
  • Sizden gelen geri dönüşlerde ödüllerimizin külçe/tahville sınırlı kalmaması gerektiğini düşündük. Bu sebeple hem ödül kotamızı genişletmek hem de siz oyuncularımızın hoşuna gideceğini düşünerek, NPC bayıltılması sonucu ödül verilmesini plana dahil ettik. NPC bayıltan oyuncularımızdan 4 tanesi ödül alacak, bu ödüller her etkinlik için size duyuracağımız belirli eşyalardan biri olacaktır. Eşyalar 2018-2020 setlerinin parçalarından seçilecektir. Zamanın eskisinde kalmış set parçalarından ziyade hala kullanılabilen set parçalarını ödül olarak vermeyi uygun gördük. Bu set parçalarını verirken bir yandan eşyaların oyundaki nadirlik fonksiyonlarına zarar vermemek bir yandan da siz oyuncularımızın aldığı ödülden mutlu olmasını sağlamak arasındaki dengeyi sağlamak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan değerlendirmeler sonucu ödüllü Awesomia savaşlarının aşağıdaki gibi planlanacaktır :

• NPC hesaplar savunan tarafta olacak ve bayılmadıkları müddetçe hesaplara müdahale olmayacak.
  • Önceki etkinliklerde olduğu gibi, kategori sistemi aynı devam edecek;
    • İsabet Sayısı + Savulma ( Kurşundan Çekilme ) = İS Puanı
    • Verilen Hasar
    • Bayıltılan NPC
  • Aylık ödül limitimiz sebebiyle, kazanan oyuncularımızın daha fazla miktarda külçe ve tahvil kazanabilmesi açısından, her ay iki dünyada NPC'li - ödüllü Awesomia savaşları planlanacaktır. Ayda iki kere her dünyada düzenlenen normal Awesomia savaşları eskisi gibi devam edecektir.
Ödüller aşağıdaki gibi olacaktır:

aweplan.png

Ödül dağılımı :
  • Her oyuncu tek bir ödül alabilecektir.
  • Savaş raporuna göre önce İS puanı ilk üç sırasındaki oyuncular belirlenecektir ve bu oyuncular listeden çıkarılacaktır. İS puanlarının aynı olma durumunda İsabet sayısı yüksek olan, bunun da aynı olması durumunda devir sayısı yüksek olan üst sırada yer alacaktır.
  • Kalan oyunculardan en yüksek hasar sayısına sahip olan ilk iki sıradaki oyuncular belirlenecektir ve bu oyuncular listeden çıkarılacaktır.
  • Kalan listeden NPC bayıltanlar arasında yapılacak çekilişle 4 oyuncumuza ödül verilecektir. Ancak daha fazla NPC bayıltan oyuncunun şansı daha yüksek olacaktır. Örneğin A oyuncusu 4 NPC bayılttı, B oyuncusu 2 NPC bayılttı. Bu durumda A oyuncusunun ismi çekiliş listesinde 4 kere yer alacak, B oyuncusunun ismi 2 kere yer alacak. Ancak ismi çekilişte 4 kere olan kişi, çekilişte örneğin 1. ve 3. sırada çıktı, yine de tek ödül alacaktır ve sırası bir sonraki oyuncuya geçecektir. İlk iki kategorideki oyuncular listeden çıktığında NPC bayıltan kimse kalmazsa veya 4 kişiden az olursa, dağıtılmayan ödül başka bir etkinliğe aktarılacaktır. Aynı şekilde ilk iki kategoride ödül dağıtılamayan durum olursa (örneğin İşçi kategorisinde hasarda 2. sıra çıkmadı), dağıtılamayan ödül başka bir etkinliğe aktarılacaktır.
Awesomia savaşlarımız dışında forumda etkinliklerimiz devam edecektir. Ayrıca oyun içi etkinlikler de planlanmakta olup, yapılacak etkinlikler her zaman olduğu gibi aylık takvimimizde yayınlanacaktır.

Beyin fırtınası katılımıniz için tekrar teşekkür eder, herkese keyifli oyunlar dileriz.

devilltown

Kıdemli Üye
öncelikle eski sisteme müdahale etmeme karranız cok iyi olmuş eğer değişse idi şahsen cok üzülürdüm cünki bu sistem için neredeyse 2-3 yıl savaş verdim kabul ettirebilmek amacı ile..
bu kadra titiz ve ince çalışacağınızı ummuyordum ilk geldiğnizde size karşı oyun dışından atanmış bir CM diyerek ön yargı ile yaklaştım ve yaklaştık fakat oyuna yaptıgınız ince dokunuşlar ve nüanslar beni yanılttı. ilk günde yazdığım gibi beni şaşırtın sizde ÖZÜR dileyeceğim demiştim 13 yılda kimse benden ÖZÜR kelimesini duymamıştır yanlışta yapsamda özür dilemezdım ama şahsınızdan tüm WEST oyuncuları önünde ÖNYARGI ile yaklaştığım için ÖZÜR diliyorum..
lütfen bizi şaşırtmaya devam edin verilen ödüllerin miktarı önemli değil az veya çok oyuncuyu bir nebze oyunda tutabılmek için yaptıgınız çalışmalarla..

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Üzerinde gerçekten de güzel düşünülmüş ve hakkıyla olacağına inandığım bi ödül sistemi olmuş elinize sağlık. Eşya Set parçasına ilaveten şu bizim eski avatar görünümlerinden de ödüle ekleme şansımız olabilir mi ödül kotasına giriyor mu bilgim yok ama bunu da değerlendirmeye alabilir miyiz ?
eski avatarları istediğinizi biliyoruz, keşke şansımız olsa da fazla fazla dağıtabilsek :(
Avatar ile ilgili Aralık ayında bir etkinliğimiz olacak, aralık takviminde duyurusunu yapacağız.

Castar7

Kıdemli Üye
eski avatarları istediğinizi biliyoruz, keşke şansımız olsa da fazla fazla dağıtabilsek :(
Avatar ile ilgili Aralık ayında bir etkinliğimiz olacak, aralık takviminde duyurusunu yapacağız.

Çok fazla dağıtılması pek hoş karşılanmaz belki etik de olmaz neticede eski avatarlara sahip olanların ağırlıklı olarak eski oyuncular olması nedeni ile ama şöyle bir yol haritası çizebiliriz örneğin 3 ay da bir herhangi bir etkinlik seçeriz onun ödül havuzuna dahil edilir. Mesela.

Aralık ayının etkinlik takvimini sabırsızlıkla bekliyorum :)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
öncelikle eski sisteme müdahale etmeme karranız cok iyi olmuş eğer değişse idi şahsen cok üzülürdüm cünki bu sistem için neredeyse 2-3 yıl savaş verdim kabul ettirebilmek amacı ile..
bu kadra titiz ve ince çalışacağınızı ummuyordum ilk geldiğnizde size karşı oyun dışından atanmış bir CM diyerek ön yargı ile yaklaştım ve yaklaştık fakat oyuna yaptıgınız ince dokunuşlar ve nüanslar beni yanılttı. ilk günde yazdığım gibi beni şaşırtın sizde ÖZÜR dileyeceğim demiştim 13 yılda kimse benden ÖZÜR kelimesini duymamıştır yanlışta yapsamda özür dilemezdım ama şahsınızdan tüm WEST oyuncuları önünde ÖNYARGI ile yaklaştığım için ÖZÜR diliyorum..
lütfen bizi şaşırtmaya devam edin verilen ödüllerin miktarı önemli değil az veya çok oyuncuyu bir nebze oyunda tutabılmek için yaptıgınız çalışmalarla..
@devilltown , özür dilemenize hiç gerek yok, siz oyuncularımızı biraz mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Yeni arkadaşlarımın da katılımıyla güzel bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Takımdaki arkadaşlarımın oyun bilgi ve tecrübesinden yararlanarak, biraz sorgulayarak, biraz deşerek, sizlerin eleştirilerini ve fikirlerini dikkate alarak ortaya olabildiğince titiz çalışmalar çıkarmaya çalışıyoruz.
Dediğim gibi özre hiç gerek yok, ama ince düşünceniz için teşekkür ederim :)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Çok fazla dağıtılması pek hoş karşılanmaz belki etik de olmaz neticede eski avatarlara sahip olanların ağırlıklı olarak eski oyuncular olması nedeni ile ama şöyle bir yol haritası çizebiliriz örneğin 3 ay da bir herhangi bir etkinlik seçeriz onun ödül havuzuna dahil edilir. Mesela.

Aralık ayının etkinlik takvimini sabırsızlıkla bekliyorum :)
aynen dediğiniz gibi olacak; belli aralıklarla etkinliklerimize dahil edeceğiz avatar ödülünü

Adyghe

Kıdemli Üye
Ödül sistemi çok güzel olmuş gerçekten, güzel ve adil olduğunu düşünüyorum. Böyle güzel etkinliklerin gelmesi dileğiyle :)

Adyghe

Kıdemli Üye
*EKLEME*
Ödülleri dağıtırken isabet+savulma ve hasar birincilerini çıkartıp kalan ödülleri öyle dağıtmak daha adil olur bence.

devilltown

Kıdemli Üye

sleeplesslady

The West TR Destek Takımı Lideri
Yönetici
The West TR Destek Takımı

15 dakika önce
Sayın Oyuncularımız,
Henry Soruyor Etkinliğimiz iptal edilmiştir, Forum üzerinden katılabileceğiniz başka bir etkinlik sizlere duyurulacaktır.
Ayrıca duyurulduğu üzere, daha önce TR sunucularında Inno kurallarına uymayarak yapılan eski Etkinlik Savaşı alternatifi olarak onay alınan ve sizlerin fikirleri doğrultusunda geliştirilen NPCli, ödüllü Awesomia savaşları da söz verildiği üzere Ocak ayında, belirlendiği şekilde Halikarnas ve İstanbul'da yapılacak, sonrasında iptal edilecektir.
Ocak ayından itibaren, genel olarak The West ülkelerinde olduğu gibi, forum etkinlikleri ve awesomia normal savaşları ile karşınızda olacağız.

İlginize teşekkür eder, iyi geceler dilerim