İnnoGames Hakkında (İstek/Şikayet Görüşmeleri)

• Konuyu başlatan NetBeans
  • Başlangıç tarihi

kara lele

New Member
oyundaki bir çok kolaylık zorlaşmış.. amaç oyunu kolaylaştırmak olmalı. bir çok zorlaştırılmış sorun var. iki örnek

1. fısıltının sesiz olması afk olan bir arkadaşa yazarken onua duyrulacak "dıtt" sesi
2. oyuncu adı kale savaşında kopyalanmıyor. kale savaşı "kale görünümünde kopyalanmıyor"

bunlar en hızlı giderilmesi gereken sorunla. yeni sürüm görünüm olarak çok güzel ama kullanılış bakımından BERBAT oyundan sogutuyor bir kaç dünyayı tatile aldım sırf bu yüzden..

reco54

Member
oyundaki bir çok kolaylık zorlaşmış.. amaç oyunu kolaylaştırmak olmalı. bir çok zorlaştırılmış sorun var. iki örnek

1. fısıltının sesiz olması afk olan bir arkadaşa yazarken onua duyrulacak "dıtt" sesi
2. oyuncu adı kale savaşında kopyalanmıyor. kale savaşı "kale görünümünde kopyalanmıyor"

bunlar en hızlı giderilmesi gereken sorunla. yeni sürüm görünüm olarak çok güzel ama kullanılış bakımından BERBAT oyundan sogutuyor bir kaç dünyayı tatile aldım sırf bu yüzden..
Katılıyorum lütfen bunları bir an önce düzeltiniz.

ravenous

Guest

Bunlara ek olarak,çalışmalarda ya da yürümede süre görünmüyor.Bunu düzeltmeyi düşünüyorlar mı acaba

Skyranger

Member
1,2,5 dakikalık çalışmalar kullanışlı olmuş ama oyuncu da klavye başına mahkum ediyor.Mesela odun,kömür,pamuk vs ihtiyacım varsa sürekli oyun başında olmam gerek.Bence oyuncular bu çalışmaları eski sürümde olduğu gibi 1 yada 2 saate kadar seçebilmeliler.

Günlük bir piyango olabilir,hergün bir paket verirsiniz içinden bazı ürünler,eşyalar çıkabilir.Ayda 1 tane az bulunan bir özel eşya dağıtılması oyunu daha heyecanlı kılar diye düşünüyorum.

Bir de level 120 sınırını yükselirse uzun süredir bu oyunu oynayanları mutlu eder,sanırım bir çok oyuncu bunu bekliyor.

cosmopolitan

Active Member
Çalışma saatlerini kendim seçmek istiyorum.
calisma saatlerini kendim secmek ve calisirken 15 dk veya yarim saat sonra iptal ettigim zaman calismamin bosa gitmemesini istiyorum
seyyar saticida 10 saat calisip eskiden cikan bir orak veya destereye de muhtac olmamak istiyorum calismalardan bir urunu aradigim zaman bulmak istiyorum butun gun calistirip elim bos donmek istemiyorum

şaşkınbakkal

Guest
2 saat yapıyoruz ama yaptığımıza değmiyor.2 saat çalışma yapıyoruz hiç çıkmıyor.Bazen ihtimali %100 olan itemleri bile 2 saatte buluyoruz.Sebebi otomatik süre olması:mad:

Fx

Member
İstek / şikayetleriniz değerlendirilip CM tarafından Innogames' e iletiliyor.

Bir hatırlatma; Oyun hataları, görev süreleri gibi düzeltilmesi gereken hataları bizim adminlerimiz yapmıyor, Innogames'e iletiliyor, düzeltmeyi onlar yapıyor.

ulasimus

Guest
Bence mobile appication olmalı.
En azından Android veya İos için.

cnR*

Member
İstek / şikayetleriniz değerlendirilip CM tarafından Innogames' e iletiliyor.

Bir hatırlatma; Oyun hataları, görev süreleri gibi düzeltilmesi gereken hataları bizim adminlerimiz yapmıyor, Innogames'e iletiliyor, düzeltmeyi onlar yapıyor.

Peki merak ediyorum CM ve oyun yöneticilerinin görevleri nelerdir?
CM ban atmak, çeviri yapmak ve versiyon yüklemesi,
Operatörlerin de ban atmak mı sadece görevleri?

Herhangi bir ufacık hata olsa direkt InnoGames deniliyor. O zaman CM veya oyun yöneticilerinin görevleri yok denecek kadar az mı? Ben bu izlenimi çıkardım. Merakımdan soruyorum. Çünkü ne dersek InnoGames'e iletiliyor deniliyor da genelde. O yüzden merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.

Gordon Freeman

Active Member

Herhangi bir ufacık hata olsa direkt InnoGames deniliyor. O zaman CM veya oyun yöneticilerinin görevleri yok denecek kadar az mı? Ben bu izlenimi çıkardım. Merakımdan soruyorum. Çünkü ne dersek InnoGames'e iletiliyor deniliyor da genelde. O yüzden merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.
Ben de iletimi konusunda meraklıyım. Birçok konuda ileteceğiz dediğiniz birçok şey halen aynı.

Deucalione

Guest

Oyun operatörlerinin görevi destek sorularını yanıtlamak ve multi taraması yapmak. Community Manager ise Türkiye'deki en yüksek yetkili kişi olduğu için kendi çözebileceği bir durumsa müdahalesini yapıyor değilse İnnoGames'e bildiriyor. Burdaki yazılarınız da İnnoGames'e bildiriliyor.

rioter

Banlı Kullanıcı
İşte bizim sıkıntımızda bu

Bildirildiğini bildirseniz ve sonuçlarını buraya aktarsanız bizde tekrar tekrar yazmasak yada sizlerinde yardımı ile önerilerimizi daha güçlü innoya bildirsek nasıl olur *

Sanki sahipsiz kalmış gibiyizde

cnR*

Member
Ben de iletimi konusunda meraklıyım. Birçok konuda ileteceğiz dediğiniz birçok şey halen aynı.
O ayrı bir muamma zaten. O konuya hiç gelmiyorum :)

Oyun operatörlerinin görevi destek sorularını yanıtlamak ve multi taraması yapmak. Community Manager ise Türkiye'deki en yüksek yetkili kişi olduğu için kendi çözebileceği bir durumsa müdahalesini yapıyor değilse İnnoGames'e bildiriyor. Burdaki yazılarınız da İnnoGames'e bildiriliyor.
CM en yetkili kişi. Onda hemfikiriz. Peki onun görevleri nelerdir tam olarak? Kaç yıldır CM CM diyoruz da genelde her söylenen InnoGames ile alakalı. Kimse de ben de dahil çıkıp da demedi ki CM'in görevleri nelerdir diye. Hala soruyorum CM'in görevleri nelerdir? Hangi konuları çözebilir?

İşte bizim sıkıntımızda bu

Bildirildiğini bildirseniz ve sonuçlarını buraya aktarsanız bizde tekrar tekrar yazmasak yada sizlerinde yardımı ile önerilerimizi daha güçlü innoya bildirsek nasıl olur *

Sanki sahipsiz kalmış gibiyizde
Bu konuya kesinlikle katılıyorum. En azından önerilerimizin, yazılarımızın boşa gidip gitmeyeceğini öğrenmiş oluruz. Hangi konu ile ilgili mesaj yazılıp hangi konularda cevap alındığını herkese açık bir şekilde yayınlarsanız benim de dahil çoğu kişinin içi rahatlayacaktır. Eğer mesajı gönderme konusunda yani lisan konusunda kadroda fazla bilen yoksa oyunculardan destek alınabilinir. Oyunun ilerlemesini istiyorsak bu yöneticilerin gibi bizlerin de sorumluluğu altında. Oyuncular da kesinlikle yardımcı olacaktır fakat karşılığını görebilirse. Örneğin hangi konuların iletildiğini ve hangi konulardan cevap geldiğini dürüst bir şekilde yayınlamak gibi.

jackdaniel

Guest
kaç sürüm yüklendi saymadım 1,5 yıldır. her sürümde oyuna not defteri eklenmesini istiyorum-istiyoruz. oyun eklenen şeylerin haddi hesabı yok, baştan aşağı değişmiş oyun halen not defteri yok. çerezleri silince içeriği silinmeyecek bir not defteri kullanışlı hale getirir. insanların profillerinde yazıyor notları.

kaç sürüm yüklendi saymadım 1,5 yıldır. her sürümde oyuna not defteri eklenmesini istiyorum-istiyoruz. oyun eklenen şeylerin haddi hesabı yok, baştan aşağı değişmiş oyun halen not defteri yok. çerezleri silince içeriği silinmeyecek bir not defteri kullanışlı hale getirir. insanların profillerinde yazıyor notları.
"mesajlar" penceresinde en sağdaki sekme not defteri olarak hazırlanmış...

Fx

Member
O ayrı bir muamma zaten. O konuya hiç gelmiyorum :)

CM en yetkili kişi. Onda hemfikiriz. Peki onun görevleri nelerdir tam olarak? Kaç yıldır CM CM diyoruz da genelde her söylenen InnoGames ile alakalı. Kimse de ben de dahil çıkıp da demedi ki CM'in görevleri nelerdir diye. Hala soruyorum CM'in görevleri nelerdir? Hangi konuları çözebilir?

Bu konuya kesinlikle katılıyorum. En azından önerilerimizin, yazılarımızın boşa gidip gitmeyeceğini öğrenmiş oluruz. Hangi konu ile ilgili mesaj yazılıp hangi konularda cevap alındığını herkese açık bir şekilde yayınlarsanız benim de dahil çoğu kişinin içi rahatlayacaktır. Eğer mesajı gönderme konusunda yani lisan konusunda kadroda fazla bilen yoksa oyunculardan destek alınabilinir. Oyunun ilerlemesini istiyorsak bu yöneticilerin gibi bizlerin de sorumluluğu altında. Oyuncular da kesinlikle yardımcı olacaktır fakat karşılığını görebilirse. Örneğin hangi konuların iletildiğini ve hangi konulardan cevap geldiğini dürüst bir şekilde yayınlamak gibi.
CM' in görevleri hakkında tek tek, madde madde açıklama, anlatım yapamayız, şunu yapar bunu yapar gibi bir şey zaten çok yersiz olurdu.

CM' lerin de oyun üzerinde yetkileri sınırsız değil, tahmini konuşayım; çok hayati bir hata olur, haksız kazanç veya kayıp olmaması adına dünyayı geçici olarak devre dışı bırakır. Örnek olarak "Ahır temizlemek" görevinden "dinamit" çıkarırsanız bunu Innogames' e iletir, onlar yazılımı düzeltir. Bu ve benzeri şeyler iletilir, ayrıca yapılabilecek veya üzerine düşünülecek ve gerçekten uygulanabilecek fikirleri Innogames' e iletir ama zaman zaman örnek verdiğiniz, oyuncu sayısı yüksek olan yabancı serverlardaki her oyuncunun her fikrini iletemezler.

Ayrıca fikriniz veya şikayetiniz Innogames' e iletilmiştir veya iletilmemiştir gibi açıklama da beklemeniz yersiz.

A. Genel

2. Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

B. Yetkiler ve Görevler

3. Kullanıcılar, forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya Yöneticiler ve Moderatörlerden cevap vermelerini beklememelidir.

Moderatörler forum düzenini sağlamak operatörler ise oyun düzeni sağlamakla görevlidir, sanıldığı gibi sadece banlamak için yoklar.

NetBeans

Guest
Fx gerekli açıklamayı yapmıştır, tartışma için ilgili bölüme yazınız lütfen. Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir.

jackdaniel

Guest
"mesajlar" penceresinde en sağdaki sekme not defteri olarak hazırlanmış...
o bölüm tw-db nin bir yan uygulaması. çerezlerini sildiğin andan yada başla tarayıcıdan girdiğin andan notların buhar olur gider.

daha önce dediğim gibi çerez silince gitmeyecek bir not defteri istiyoruz şu oyuna:)

duellodan haz etmem, bundan ötürü hiçbir zaman günde 3 tahvil alamıyorum dolayısıyla da haftalık tahvil ödülünü. ürün üretme, günlük görev 2 tanesine eyvallah, duellosuz bir 3. seçenek olmalı.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Daha önceden istendimi bilmiyorum ama the-west mobil hizmeti konusunda geç kaldı bence. android cep telefonları için bir uygulama geliştirilmeli. ben sürekli pc başında değilim bundan dolayı oyuna sürekli bakamıyorum. Ama android telefonlar için basit bir uygulama geliştirilirse bir çok kişi oyuna daha fazla zaman ayıra bilir. ayrıca yeni üyelerde kazanılabilir..