İnnoGames Hakkında (İstek/Şikayet Görüşmeleri)

• Konuyu başlatan NetBeans
  • Başlangıç tarihi

umut1606

Well-Known Member
Ben bununla ilgili konu açtım ama ilgilenilmedi.

Özellikle son güncellemeden sonra sadece üst düzey telefonlardan oyuna girilebiliyor.

Onun haricinde giremiyorsunuz.

FiXxLeD

Guest

Peki merak ediyorum CM ve oyun yöneticilerinin görevleri nelerdir?
CM ban atmak, çeviri yapmak ve versiyon yüklemesi,
Operatörlerin de ban atmak mı sadece görevleri?

Herhangi bir ufacık hata olsa direkt InnoGames deniliyor. O zaman CM veya oyun yöneticilerinin görevleri yok denecek kadar az mı? Ben bu izlenimi çıkardım. Merakımdan soruyorum. Çünkü ne dersek InnoGames'e iletiliyor deniliyor da genelde. O yüzden merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.
kardesime katılıyorum sonuçta burda yönetici bazındaki sistemin aksaklıklarını bire bir yansıtıcak olanlarda onlar ben neden direk ana şube ile görüşimki bunu yapınca bi sonuca gidemeyeceğim için bizi yönlendirme yaptırıyorusunuz sorunları sizin çözmeniz gerekmekte boşuna yönetimi temsil etmiyorsunuz....

jackdaniel

Guest
3000-5000 kişi ile olmayacak bu iş. bu kadar güzel konusu olan bir oyunu nasıl bu hale getirdi innogames yönetimi anlayamıyorum açıkcası. en popüler server west.net colorado da bile 20000 kişi kayıtlı olmasına rağmen, sıralamasından bakabilirsiniz oyunu oynayan 5000 kişi var. geri kalan 15000 kişi bir arkadaşa bakıp çıkanlar.

ne idüğü belirsiz online oyunlarda yüzbinlerce insan var oynayan. acilen bir global server açıp bütün ülkelerdeki tüm serverları orada birleştirmeleri gerekli. herkes kendi dilinde oynayacak kendi ülkesinin chatinde konuşacak ama tüm dünyadaki oyuncular aynı serverda birleşecek. yoksa sürüm 3.0 bile gelse bu iş eski halini almayacak gibi.

NetBeans

Guest
Umarım öyle bir şey olur, global bir server. Ancak bazı kuralların değişmesi gerekmektedir. Örneğin konuşma dili, herkes istediği dilde konuşabileceği için kurallar biraz daha esnek olmalıdır.

jackdaniel

Guest
Umarım öyle bir şey olur, global bir server. Ancak bazı kuralların değişmesi gerekmektedir. Örneğin konuşma dili, herkes istediği dilde konuşabileceği için kurallar biraz daha esnek olmalıdır.
bu yapılabilen birşey. alman rakipleri bu sistemi çok kullanıyor. nasıl yapıyorlar bilmiyorum teknik bilgim yok ama, 30 milyon kayıtlı üyenin olduğu bir server yapabiliniyor. bunun yanısıra www-oyunadı.tr ülke uzantılarından girince o ülkenin dilinden oynuyor, onun chat dilinden konuşuyorsunuz. bu önerinin innogames e mutlaka yapılması gerekli. daha önce de kesin yapılmıştır ama ısrar edilmesi gerekli.

*Dike*

Member
serverlerde okadar çok 120 level olup oyundan sıkılan insan tanıyorum bana göre yeni sürüm 3.0 de kale savaşları içinde yenilikler getirilmelidir. örneğin biraz daha göz alıcı animasyon grafik olabilir. böylece biraz daha zevkli hale gelmiş olur
Adminlerle yapılan savaşlar zevk vermiyorum bununda iletilmesi kanatindeyim

ayrıca oyuna yeni katılan kişilerin oyundan daha çok zevk almasını ve oyuncuların daha aktif bir şekilde katılmasını istiyorsa innogame bir takım yenilikler yapmalı..

öncelikle oyunda premium kullanan oyuncuların inanılmaz bir şekilde üstünlüğü söz konusu. Örneğin tamir kutusunu normal bir kullanıcı bulmak istiyorsa 20 çalışmada 1 tamir kutusu buluyor ki bu 10 saaate denk geliyor. premium kullanan kişi külçeyi basıp anında alıyor.

normal kullanıcı kale savaşına yetişebilmek için 3 saat yol alırken premium kullanıcısı 5 kez yolu yarılayarak 5-6 dakikada kaleye varıyor. bu tür durumlar bir çok normal kullanıcının oyundan soğumasına sebep oluyor.. oyun şuanda resmen para harcamaya yönelik işliyor.

Tamam oyun kurucuları elbette para kazanmak için bu sistemi kurdu anlıyorum ama bu kadarda ezici üstünlük olmaz kanaatindeyim.

Ben oyun kurucusu olsaydım Tahvil ile külçe takası sistemi getirirdim. örneğin 100 tahvil ver 50 külçe al.. bu şekilde bir çok normal oyuncu tahvil kazanmak için günlük görevlere ve kale savaşlarına daha fazla katılacak , bir nebze premium kullanıcısı ile normal kullanıcı arasındaki uçurum kapanacaktır.

-karabas96-

Guest
90 cı seviyedeyim oyundan cok sogudum ne setlerimi tamamlıya biliyorum nede birşey eskiden oyun güzeldi ama şimdi çok berbat 7-ile 14 günde bir girmeye başladım yeni eşyalar geliyor belki alanınız vardır ama alamayanımız cok o yonden gene aynı sorun bilmiyorum ama gidişat kötü yani. en azından setleri parayla satsalar gene alcam oda yok

messita

New Member
Banka Soyma

Ben oyun için güzel bir şey buldum kasaba bankalarını soymak mesela bir kaç kişi toplanıp 10 dinamit,10 maske vb.itemlerle kasabayı basıp bankayı soyacaklar o anda kasaba sakinleri kasabada ise onlarla düello yapıp kazanırlarsa bankadaki bütün parayı alırlar böyle bir şey olursa çok güzel olur.

Unbelievable

Guest
Bir fikir...

Dünyalarda şöyle bir husus nasıl olur acaba? ( Buna benzer bir olayı "happy hour" adı ile bir başka oyunda görmüştüm.) Örneğin Dünyalardan birisinde bence hepsinde olmalı, 24 saat içerisinde 1 veya 2 saat için random olarak belirlenecek saatlerde çalışmalardan elde edilecek TP ve para normalin örneğin 5 katı fazlası olabilir. Saatlerin random olması ve kazanılacak TP ve paranın normalin kaç katı olacağı oyuncuları daha çok oyuna bağlar diye düşünüyorum. Bu sayede oyuna zaman harcayan oyuncuların random saatlerini yakalama ihtimali yüksek olacağı için, bir nevi bu oyuncular da mükafatlandırılmış olur.

Not: Bu saat veya saatler başladığı zaman premium bonuslarının, güçlendirmelerin olduğu yerde bir ikon olur, mouse üzerine geldiği takdirde kalan süre görülür...

reco54

Member
Etkinlik kalesi

Bu etkinlik kalesi bizlere verilse yani oyuncuların kalesi olsa onun yerine ortadaki 15. ilçe deki Awesomia kalesi etkinlikler için kullanılsa daha güzel olur bence çünkü haritada üst ve alta , sağ ve sola aynı uzaklıkta daha iyi yer diye düşünüyorum. :up:

TornadoF5

Süper Moderatör
Bu etkinlik kalesi bizlere verilse yani oyuncuların kalesi olsa onun yerine ortadaki 15. ilçe deki Awesomia kalesi etkinlikler için kullanılsa daha güzel olur bence çünkü haritada üst ve alta , sağ ve sola aynı uzaklıkta daha iyi yer diye düşünüyorum. :up:
Bu konu üstünde çalışıyoruz. En kısa sürede etkinlik savaşlarını Awesomia kalesine taşınması planlanmaktadır.

zeka3

Well-Known Member
Oyundaki Temel problemler
-Oyuna Mobil cihazlardan giriş yapılamaması
-Oyuna Sürekli Yeni Setlerin gelmesi Ve Yeni Gelen setlerin Etkinlik Zamanı dışında Temin Edilememesi
-Oyuncu Sayısının Giderek Azalması
-Oyucular Arasındaki Pre Kullanan-Pre Kullanmayan Uçurumu...

aLqoLik61

New Member
Bir kaç öneri

Oyunun hareketlenmesi için nacizane bazı düşüncelerim var bunları paylaşmak istedim sizlerle

1-) Etkinlik Savaşı

Etkinlik savaşları hepimizin bildiği gibi oyuncular ve test hesaplarla yani adminlerimizle yapılıyor ben bunu daha değişik şekilde bir taleple sizlere sunmak isterim

Uluslararası Kale Savaşları;

Örnek:

X serverı Y dünyası ile TR serverı Dünya1 ile

Savaş 2 aşamalı olarak yapılmalı

1. aşama X serverı Y Dünyası

X serverı Y dünyası Etkinlik kalesinde savunma modunda. Tr serverı Dünya 1 saldırı modunda.

Sonuç ; X serverı Y dünyası Tüm düşmanlar yok edildi [ve/veya] Bayrak elegeçirildi. Yada Tam tersi Tüm saldırganlar yenildi Kale korundu

Burdan kazanan taraf 1-0 olarak skor aldı

2. aşama Tr serverı Dünya1

Tr serverı Dünya1 Etkinlik kalesinde savunma modunda. X serverı Y dünyası saldırı modunda

Sonuç yine yukarda yazdığım gibi. Skor 2-0 oldu diyelim kazan tarafa ödüller verilsin.Yada beraberlik olursa bi karşılaşma daha 2-1 alan kazansınsın.

2-) Ticaret odası

Bu konuyu daha önce görüşmelerde Salon 1 Polemiği konu başlığı ile anlattım. Detaya girmeden yenilemek istedim. Salondaki kargaşayı engellemek için ve rahat bir ortamda hem sohbet hem ticaret yapmak için böyle bir gereksinim olduğunu düşünüyorum.

3-) Chat Modaretörleri

Takdir edersiniz ki bazen ihlal bildir butonu yetersiz kalıyor anlık cezalandırma gerektiren durumlar oluyor bu gibi durumlarla karşılaşmaktan ben şahsım adına gerçekten yoruldum.

Chat modlar ne yapabilir ?

Örnek; Kanalda olan tartışma, siyasi çatışma, argo konuşma, flood vs. olaylara anlık çözüm olarak chatten uzaklaştırma yetkisi yani chat banı atabilirler. Bu ban sistemi dakikalık veya günlük [1-365] arası yapılabilir. Böyle bir sistem uygulanırsa sanırım daha caydırıcı bir etkisi olur.Ayrıca bu arkadaşlarımız oyuna yeni başlayan arkadaşlarımızada yardımcı olmalılar.Oyundaki görevler hakkında bilgi vererek. Söylemiş olduğum sistem Web tabanlı çoğu online oyunda olan bir sistemdir eklemem gerekirse. Seçilmelerinde ise özellikle oyun hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları ve online sürelerinin İnnogames tarafından konulacak bir standartta olması gerekir diye düşünüyorum.

4-) Külçe satışı arttırma

Bu fikride daha önce belirtmiştim gerek ben gerekse diğer oyuncu arkadaşlarımız. Kanımca bunun tek yolu eski itemlerin yada yeni itemlerin külçe ile SHOP'ta kullanıcıların satışına sunulması. Bu önerim hem külçeyi cazip hale getirir hemde bulunamayan itemleri rahatlıkla bulmamıza yardımcı olacağını düşünüyorum.

5-) Levellerde ki Limit

Oyun sistem gereği 150 Level son olarak kabul etmiş. Aslında bu oyuncuların daha doğrusu 150 Levele gelmiş oyuncuların hevesini kırmakta ve oyundan soğutmakta. Bu limiti İnnogames ortadan tamamen kaldırsa eski oyuncularında daha hırsla oyuna döneceklerini düşünüyorum.

Düşüncelerimizi paylaşmamız için bize fırsat sunduğunuz için teşekkür ederim.Saygılarımla.

Son düzenleme:

cosmopolitan

Active Member
alqolik e tamami ile katiliyorum ozellikle chat daki ihlaller hakkinda

online suresi uzun bir admin chat da gorevlendirilmeli ve ihlal bildirmeye dahi gerek kalmadan gereken uzaklastirilma verilebilmeli

mrtaydmr

Member
innogames acaba diğer kendi oyunlarında yaptığı gibi (grepolis,tribalwars 2,klanlar) bu oyunda da mobil uygulaması çıkarmayı düşünüyo mu?düşünmüyosa düşünme vakti gelmedi mi?bizi bi bilgilendirseniz

Sinsi57

Guest
Külçe ve tahville satılan ürünleri külçe+tahvil şeklinde satın alabilsek güzel olur. Mesela dost çayı 36 külçe veya tahvil istiyor.Bende 20 külçe ve 16 tahvil var.Normal şartlarda ben bu ürünü alamam. Ama dediğim öneri de alabilirdim. 16 tahvil+20 külçe eşittir 36 olup alabiliriz.Bence bu mantıklı.

Avrupa şampiyonası maç sonuçları bilme tahmin yarışması güzel gidiyor.Avrupa şampiyonası bitince bu etkinlik diğer futbol liglerinde de devam etmesi güzel olur.Mesela süper lig her server kendi ülkesinin kendi liglerini tahmin etsin.

sametlevent

Member
Supporttan cevap vermiyorsunuz en son buraya yazayım dedim.Yeter artık bu umursamazlığınız.Verin herkese seti daha sonra bakın kim olaya hile kattıysa banlayın ya da cezası her neyse verin gitsin.Bizleri mağdur etmenizin hiçbir sebebi yok.

Ayrıca supporttan neden cevap verilmediğine dair cevap da istiyorum.