Bayram ve Özel Günler Metni

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

samael

Etkinlik Yöneticisi
The West Yönetim
Merhaba kovboylar!
Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı olduğu için bayram süresince oyun içinde aktif bonuslarımız olacak. Bir de küçük bir etkinlik düzenlemeye karar verdik.
Bayram kelimesinin size ne ifade ettiğini merak ediyoruz. Bunu şu anın anlamı olan sadece dini bayram olarak değil, milli bayramlar, dünya genelinde kutlanan özel günler vb. gibi uzatabiliriz. Hatta sizin ve sadece diğer birkaç kişi için önemli olan bir gün bile olabilir. Bayram nedir? Size ne ifade ediyor? Lütfen bize en az bir paragraf olarak düşüncelerinizi yazın.
Oyuncuların gönderileri aşağıda yazan kurallara uygun ise çekilişe katılmaya hak kazanacak. Bu oyuncular arasından sosyal medya üzerinden ekran paylaşımı ile canlı olarak çekiliş yapılıp ödül sahipleri belirlenecek.

Kurallar:
• Katılımlar bu başlık üzerinden alınacaktır. Özel mesaj ve benzeri yöntemler kabul edilmeyecektir.
• Bir oyuncu sadece bir kez katılım sağlayabilir.
• Takım tarafından uygunsuz/alakasız görülen yazı ve metinler değerlendirilmeye alınmayabilir.
• Oyuncunun gönderdiği yazı, özgün olmalıdır. Kendisi yazmalı ve bir yerden alıntı olmamalıdır.
• Kullanılan dile dikkat edilmeli, küfür, şiddet, hakaret içeren, aşağılayıcı içerikler olmamalıdır.
• Yöneticiler; herhangi bir zamanda etkinliği sonlandırmak, iptal etmek haklarına sahiptir.
• Kuralların ihlalinde ceza puanı ve uzaklaştırma cezaları verilebilir.
• Etkinliğe katılımlar 24 Mayıs 04:00’da başlar, 30 Mayıs 23:59’a kadar devam eder. Bu tarihten sonra yapılacak katılımlar kabul edilmeyecektir.
• İçerik uygunluğu kontrol edilecek ve uygun katılımlar arasından çekiliş 31 Mayıs tarihinde canlı olarak gerçekleştirilecektir. Çekilişin videosu paylaşılacaktır.
• Kazanan oyunculara ödülleri sadece istediği bir dünyada verilecektir (Bir hesaptaki külçeler tüm dünyalarda geçerli olduğu için bu kurala dahil değildir).

Ödüller:
• 1 kişiye 500 külçe
• 3 kişiye 250 külçe
• 3 kişiye 250 tahvil
• 3 kişiye 100 tahvil
• 2 kişiye eski avatarlardan karakter sınıfına göre istediği biri
Katılımlarınızı heyecanla bekliyoruz. Nerede o eski bayramlar?
İyi oyunlar dileriz.

BACKBERY.

New Member
istediğimiz sorudan başlayabılıyor muyuz hocam? bı de mesela noktalamaya dıkkat edecek mıyız oradan külçe kesıyor musunuz :D
bu nasıl etkınlık anam babam, edebi metinler dersinde yazmıstım en son 20 sene oluyor...

nerde o eskı bayramlar... der susarım ;)

***300***

New Member
Bayramı Bayram yapan mutluluğunu, bulunduğun toplum ile paylaşmaktır. Mutluluk ise paylaşılarak çoğalan çoğaldıkça yayılan bir olgudur. Bayram demek, normalde olanı normalden daha fazla paylaşmak, olanın olmayana karşı gerekli yardımları sağlamak, toplum bireylerinin bir birlerini daha hassas bir şekilde anlaması ve anlatmasıdır. En güzeli olanı da çocuklarımızı ve büyüklerimizin mutluluğunu arttırarak katlamaktır. Kısacası Bayramlar, toplulukların olmazsa olmaz yegane ihtiyaçlarındandır ki, bu bağlamda şüphesiz en önemli temellerindendir.

Mutlu Bayramlar :)

reco54

Member
Bayram, insanların bir arada gelerek toplu bir halde aileyi, birliği oluşturarak kalbindeki mutluluklarını, heyecanlarını, sevinçlerini, coşkularını büyükleri ile küçükleri ile bir arada paylaştıkları ve kutladıkları özel günlerdir.

Son düzenleme:

*SHARAPCHI*

Member
Çocuktuk bayram geldiğinde bayramlıklarımızı giyer önce aile büyüklerimizin ellerini öper harçlıklarımızı alırdık sonra da şeker toplamaya giderdik, bir yandan da topladığımız şekerlerle kim daha fazla şeker topladı diye yarışa girerdik şu komşu, şu teyze ne kadar harçlık verdi derdik ya internet kafelere yada lunaparklara giderdik.. Şimdi bakıyorum da o zamanların çocukları olan bizler ne kadar da şanslıymışız o zamanlar bayramlar renkliydi, neşeliydi şimdiyse ne tadı var nede tuzu 90larda çocuk olmak bambaşkaymış meğersem..

Dilerim ki rabbimden bundan sonra ki bayramlarda daha renkli ve daha neşeli oluruz Tüm müslüman aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

jiruhar

New Member
Bayram kelimesi 2 anlamı var 1 Dini Bayram ve 2 de Mili bayramlar .Dini bayramlar insanların birbiriyle dayanışma ve hoş gürü komşular ve dostlar ve akrabalar arasında değerli kılan dayanışmalarla yılda 2 kez kutlarız bayramları. Mili bayram bir milletin birlik ve beraberlik le Kurtuluşluları
Kutladiği güne de bayram denebilir. Benim icin bayram sevgi saygı .güzel günün başlangıcı .birlik ve dayanışma Mesela 3 aydır sevdiklerimizle hapis hayati yaşıyoruz sağlığımız gergi sevdiklerimizle buluşmamız benim cini Ogün bayramdır

Son düzenleme:

Frisby

New Member
Bayramı bayram yapan yaşlılarımıza hürmet,cocuklarımızın gözlerinin içi güldüğü,sevinç yaşadığı sürece bayramdır.
Herkesin Ramazan Bayramını mübarek olsun

henry12

New Member
bayramlar toplumların hayatında görülen olağan üstü günlerdir bu günlerde yaşanan heyecanın derecesi insanların ahlâk anlayışları ile orantılı olmakta ve bazı toplumlarda başka zaman yapılması hoş karşılanmayan hatta suç oluşturan hareketlerin dahi bayramlarda büyük bir serbestlik içinde yapılabildiği görülmektedir herkes e iyi bayramlar :)

sums

New Member
Bayram eskilerde: ramazan bayramında baklava, kurban bayramında pişen etin kokusu demekti. Yeni bir ayakkabı, yeni bir pantolon demekti. Uzun zamandır görülmeyen, uzaktaki uzak akrabaları görmek demekti. Ailecek mutlu huzurlu, bir arada neşeli günler demekti. Her şeyden öte eskilerde bayram Çocukluktu. Şimdilerde bayram, hayatımızdan eksilenlerle hüzünlü anılar demek. Büyüdüğünü iliklerine kadar hissetmek demek.

lawww

Active Member
Bayram denilince aklıma her zaman Barış Manço’nun “bugün bayram” şarkısı gelir ve küçüklüğümden bu yana şahit olduğum bayramlar gözümde canlanır. Aslında bir babanın çocuklarını alıp eşinin mezarını bayram sabahı ziyaret edişini anlatan hüzünlü bir şarkı olduğunu anladığımda yaşamı da anlamıştım.Bir yanıyla neşe gömleği giymiş, bir yanıyla hüzün hırkası. En sonunda Bugün bayram. Neşelensem mi, Hüzünlensem mi bilemedim. Bir yanım çocuk, Çık dışarı çatapat patlat, Mantar patlat, Topladığın paralarlar internet kafeye kaç diyor. Diğer yanım büyüdün, Otur evinde Korona var, Yasak diyor. Galiba hayatımda unutamayacağım bir bayram sabahından, tüm dostlarıma sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim.

XHellFire

Active Member
Bayram deyince aklıma tatil geliyor . Hele ki bizim gibi yoğun tempoda çalışan insanlar için tatilin değeri kıymeti ölçülemez . Bayramlardan eskisi gibi keyif alamıyoruz o yüzdende yapabildiğimiz en güzel şey evde yatmak :D Eskiden güzeldi bayramlar aklınızın alamayacağı kadar kalabalık bir çocuk topluluğuyla kapı kapı dolaşmak süper bir eğlenceydi bize şimdi öyle değil şimdi insan çocuğunu akrabasına gönderemiyor malum zihniyetlerin kirli düşünceleri rahat bırakmıyor çocuklarımız bayramları yaşasın , sevsin . Milli yada dini bayramların benim için getirdiği tek düşünce tatil yapacağım düşüncesidir diğer türlüsü ne aklıma gelir nede getirmek isterim :) Herkesin bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını en içten dileklerimle temenni ederim . Her ne olursa olsun sosyal mesafeye dikkat edelim bayram geçtikden sonrada geçmiş bayramın mübarek olsun kisvesi altında sarılıp tokalaşmayalım kimseyle :D

eray

New Member
Bayramlıklarımızı giymek için bayram sabahını sabırsızlıkla bekleyen,bayram harçlıklarını hesaplamaktan,yiyeceğimiz şekerlerin hayalini kurmaktan uyuyamayan çocuklardık biz...

asikmehmet

Member
Büyüklerimiz bize hep eski bayramları anlattı biz de hep onların hikayeleri ile büyüdük. Bizim için çok kutsal olan bayramları kendimizce yaşatmaya çalıştık. Ama sanırım bu saatten sonra bizde çocuklarıma eski bayramları anlatıyor olacağız çünkü artık o eski samimi, yakın ve sıcak bayramların geçtiğini düşünüyorum. Her ne kadar yakın zamanda bu virüs illetinde kurtulma şansımız olsa da yakın zamanda benzeri virüsler de hayatımızda yer alacaktır. Uzaktan sosyal mesafeyi koruyarak bu bayramları yaşatmanın bir yolunu bulmalıyız hep birlikte.

mermeradam

New Member
Bana göre bayram,sevmesen bile; tanıdıklarını, akrabalarını ziyaret ettiğin, ilişkilerini geliştirdiğin gündür. Herkesi mutlu etmek için uğraşılan, 1 günlüğüne mutluluğu yaymak için yapılan ziyaretler, misafirliklerdir.

docent123

New Member
Hiç unutamadığım Çocukluğumdaki bayramları anlatmak isterim..! Alt Gelirli bir Anne Babanın 3 erkek 1 kız çocuğu,nun en küçük erkek evladıyım Kardeşler arasın da fazla bir yaş olmadığın dan bayramlar da Abilerime olmuyan giysileri giymek zorundaydım.. hiç unutmam 7 veya 8 yaşlarında yine böyle bir ramazan bayramı yaklaşmaktaydı Annem kahverengi lastikli pantalon ve beyaz bir gömlek tarzı bir şey dikmişti babam da bir hafta öncesinden ölçüsünü iple aldığı yeşil tokalı plastik ayakkabı getirmişti bayramlık ve o bayram Dünya nın en mutlu insanı ben olduğumu hissettim.. demem o ki bayramlar çocuklar için çok önemli ve özeldir bunu kesinlikle unutmuyalım onları mutlu etmek hiç zor değil aslın da..RAMAZAN VE ŞEKER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN..

ahmetyılmaz35

New Member
Bayramlar bir topluma veya bir dine mensup kişilere mal olmuş özel günlerdir. Bayram denilince aklıma bayram öncesi gelen o tatlı heyecan, sabırsızca bayram gününü merak etmek gelir . Bayramlar birlik olma günüdür uzakta olan tanıdıklarımıza, pek sık görüşmediğimiz arkadaşlarımızla haberleşme fırsatıdır. Milli bayramlara bakacak olursak yıllar önce kazanılan zaferler ya da acı olaylar tekrardan hatırlanıp büyüklerimiz anılır. Bayramlar aslında bizi biz yapan kendimizi bize hatırlatan eşsiz günlerdir. Mutlu bayramlar dilerim.

red gun james

New Member
Milli ve dini olarak ülkemizde kutlanılan bayramlar ulus olarak bizim için çok önemlidir. Küslüklerin bittiği, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı, insanların birbiriyle kaynastığı öte yandan bizim için hayatlarını feda eden özgür, bağımsız olarak yaşamamızı sağlayan atalarımızı bu arada yad ediyoruz. Kısaca bayramlar bir ulusun ve bir dinin en önemli unsurudur.
Bayram benim için üstte yazmış olduğum bütün manevi değerlerin ne kadar önemli olduğunu ifade ediyor

Niyazi

New Member
Bayram demek, her türden insanın, dini yada milli, farketmeksizin yüzünde gülücükler açtıran, kalbini ve yüreğini sevgi ile dolduran çok ama çok özel bir gündür; her zaman önceliğimiz olan evlatlarimizin çocuklarımızın büyük mutluluklarını yaşadıkları gündür; kırgın küstün olan dostların arkadaşların bir araya geldikleri gündür; aslında bayram yaşadığımız nefes aldığımız sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz her gündür herkesin de burdan bayramını kutlarım nice daha güzel bayramlarımıza :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.