Bayram ve Özel Günler Metni

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Deadwood22

Member
Bayram bahane demek.. Bu koşturmalı günlerde büyüklerimizi görmek , küçüklerimiz ile kucaklaşmak için yarattığımız bahane aslında. Her günün bayrammışcasına geçirmeniz dileğiyle. İyi Bayramlar :)

sotala

New Member
Bana mutluluğu hatırlatır bayram kelimesi. Bütün sülale bayramlarda buluşur ancak. Oyunlar oynanır, yemekler yenir, harçlıklar alınır. Kuzenlerle en çok kim harçlık topladı yarışına girilir. Kapı kapı şeker toplamak vardır bi de. O çikolatalı şekerlerin tadını hala hatılarım. Ne de çabuk geçmiş zaman. Ama iyi ki yapmışız bunları diyorum ne güzel anılar biriktirmişiz. Bir de hiç unutmam ilk bisikletimi bir bayramda almıştı babam, kırmızı renk. Mahallede havamdan geçilmiyordu. Böyle güzel hatıraları olduğu için bayramlar mutluluk demektir.

zeka3

Well-Known Member
Size bayramı anlatayım mı :) , Bakın kirazlar olmaya başladı fark ettiniz mi? Epeydir bahara denk gelmemişti bayram,Sevdiğin herkestir,Sevdiğin her şeydir bayram.Yeni kıyafetler alınır,başucuna koyarsın yeni ayakkabılarını...Uyku tutmaz sabah olsa da giysem diye...Erkenden yola çıkarız bayramlaşmaya,deden kesin camdadır,Ninen zeytinyağlıya limon sıkıyordur hatta :) .Kapı çalmadan açılır.Sarılırlar sana "Ammaa büyümüşsün." derler.Dedenin gözü dolar çaktırmaz, kocaman sofra kurulur,Öyle kalabalıktır olurki masaya sığılmaz.Daha güzel bayramlar gelecek.İlk Adımını bir bayramda atacaksın belki.Büyüklerine sıkı sıkı sarılacaksın,merak etme! Henüz görmedik ama göreceğiz daha çok bayram göreceğiz.... :)

Castar7

New Member
Aslında bayram ve bayram sabahlarını vede günlerini kelimelerle tarif etmek biraz zor olsa gerek. Lakin bazı kelimeler ve cümlelerle tarif etmeye bizler için ifade etmeye çalışmak apayrı bir çabadır. Şöyle ki ilk olarak ifade etmek gerekirse bayram sabahı denen muhteşem bir olay var gerçekten tarifsiz bir duygu bayram sabahlarını ailen ile birlikte yaşamak. Sabah erkenden uyanıyorsun ilk önce ailen ile birlikte çok güzel bir kahvaltı yapıyorsun ki bu kahvaltı masasının önceki günlerden bir farkı yoktur oysa ki yumurta yine aynı yumurtadır yahut zeytin yine aynı zeytindir ama bunların bir önemi yoktur çünkü o bayram sabahı kahvaltısıdır ailenin her ferdinde annenin babanın ve çocukların yüzlerindeki gözlerinde ki o gülümseme ve tebessüm hiç eksik olmaz. Kahvaltının ardından bayram sabahından önce ki gün yari arife günü bütün aile ile birlikte yapılan alışverişte alınan bayramlık kıyafetleri giyme vakti gelmiştir o kıyafetlerin çok anlamı vardır en güzel kıyafet onlardır. O kıyafetlerle dışarıda yaramazlık yapamazsın yada kirletemezsin kıyamazsın o bayramda giyeceğin kıyafetlere. Ardından bütün ev ahalisi salonda toplanır önce baba ile bayramlaşılır sonra diğer aile üyelerin ile benim için hep büyük bir heyecan olmuştur ayrı bir güzel merak olmuştur babamın ve annemin bana vereceği harçlık o alacağın ve toplayacağın harçlıklarla ilgili sayısız planlar yaparsın o an sanki dünyanın en zengin kişisi senmişsin gibi gelir. Benim için hep ayrı bir anlam ve üzerine saatlerce düşünülecek bir şeyi ifade eder bayramlar nedeni ise insanlar herhangi bir insan sanki o bayram sabahı bütün sıkıntısını derdini bir kenara bırakıp nasıl bir gülümseme içerisinde olur bu gülümseme ve tebessüm gerçekten içten gelen bir şeydir. O yüzdendir ki bayramları çok anlamlı ve güzel buluyorum insanlar gülümsüyor yaşadıklarını hissettiriyor.

Milli bayramlar ise, aklıma her zaman ilkokul ve lise zamanlarım gelir her milli bayramda okulumun kurmuş olduğu Bando Takımında yer alırdım bu süreç ilkokuldan lise son sınıfa kadar devam etmişti. Bu bando takımı olayının benim için anlamı çok büyüktü, ilk olarak mesela bayram gününe hazırlık çalışmaları vardır o günlerde bir de sevdiğin bir kız varsa o okulda tamam olay senin için milli bayram kutlamalarında katılımcı olmaktan çıkıyor o kızın seni izlediği ve o kızla birlikte bütün bir okulun sizin yapacağını olan çalışmayı izleme olayı bambaşka bir hal alıyordu. Ardından bayram günü neredeyse bütün o il içinde ki liselerin ve ilkokulların ortak kutlama noktasında oluyordur herkes aileler öğrenciler. Herkesin önünde bando mızıka takımı ile birlikte kortej yürüyüşü yapıyorsun hata yapa heyecanı apayrı bir şeyken o günün güzel bir hava içerisinde geçmesini sağlayan bir takımın içerisinde olma heyecanı bambaşka şeyler.

Yukarıdaki paragraflarda da ifade etmeye çalıştığım gibi, aslında benim için bayramlar dini yada milli fark etmeksizin bana yaşadığımı hisettiriyordu bu yüzdendir ki bayramları her yaşımda çok sevmişimdir. Buradan da biraz geç olucak ama bütün THE WEST yönetiminin ve değerli oyuncularının geçmiş kurban bayramını kutluyor tekrardan bir başka bayram günü görüşmek üzere diyorum. :)

ADoTa

New Member
Bayramı bayram yapan sevdiklerinle olmaktır. Bunu özellikle bu süreçte çok iyi gördük. O yüzden sevdiklerinizin kıymetini bilin bu sayede size hep bayram.

avare-mu

Member
Bayram sabahı, toplu kahvaltıyla yaşanan heyecan ve mutluluğu başak hiçbir yerde bulamasınız. O sevinç, işte o sevinç gerçek bayramdır.

lawww

Active Member
Aslında bayram ve bayram sabahlarını vede günlerini kelimelerle tarif etmek biraz zor olsa gerek. Lakin bazı kelimeler ve cümlelerle tarif etmeye bizler için ifade etmeye çalışmak apayrı bir çabadır. Şöyle ki ilk olarak ifade etmek gerekirse bayram sabahı denen muhteşem bir olay var gerçekten tarifsiz bir duygu bayram sabahlarını ailen ile birlikte yaşamak. Sabah erkenden uyanıyorsun ilk önce ailen ile birlikte çok güzel bir kahvaltı yapıyorsun ki bu kahvaltı masasının önceki günlerden bir farkı yoktur oysa ki yumurta yine aynı yumurtadır yahut zeytin yine aynı zeytindir ama bunların bir önemi yoktur çünkü o bayram sabahı kahvaltısıdır ailenin her ferdinde annenin babanın ve çocukların yüzlerindeki gözlerinde ki o gülümseme ve tebessüm hiç eksik olmaz. Kahvaltının ardından bayram sabahından önce ki gün yari arife günü bütün aile ile birlikte yapılan alışverişte alınan bayramlık kıyafetleri giyme vakti gelmiştir o kıyafetlerin çok anlamı vardır en güzel kıyafet onlardır. O kıyafetlerle dışarıda yaramazlık yapamazsın yada kirletemezsin kıyamazsın o bayramda giyeceğin kıyafetlere. Ardından bütün ev ahalisi salonda toplanır önce baba ile bayramlaşılır sonra diğer aile üyelerin ile benim için hep büyük bir heyecan olmuştur ayrı bir güzel merak olmuştur babamın ve annemin bana vereceği harçlık o alacağın ve toplayacağın harçlıklarla ilgili sayısız planlar yaparsın o an sanki dünyanın en zengin kişisi senmişsin gibi gelir. Benim için hep ayrı bir anlam ve üzerine saatlerce düşünülecek bir şeyi ifade eder bayramlar nedeni ise insanlar herhangi bir insan sanki o bayram sabahı bütün sıkıntısını derdini bir kenara bırakıp nasıl bir gülümseme içerisinde olur bu gülümseme ve tebessüm gerçekten içten gelen bir şeydir. O yüzdendir ki bayramları çok anlamlı ve güzel buluyorum insanlar gülümsüyor yaşadıklarını hissettiriyor.

Milli bayramlar ise, aklıma her zaman ilkokul ve lise zamanlarım gelir her milli bayramda okulumun kurmuş olduğu Bando Takımında yer alırdım bu süreç ilkokuldan lise son sınıfa kadar devam etmişti. Bu bando takımı olayının benim için anlamı çok büyüktü, ilk olarak mesela bayram gününe hazırlık çalışmaları vardır o günlerde bir de sevdiğin bir kız varsa o okulda tamam olay senin için milli bayram kutlamalarında katılımcı olmaktan çıkıyor o kızın seni izlediği ve o kızla birlikte bütün bir okulun sizin yapacağını olan çalışmayı izleme olayı bambaşka bir hal alıyordu. Ardından bayram günü neredeyse bütün o il içinde ki liselerin ve ilkokulların ortak kutlama noktasında oluyordur herkes aileler öğrenciler. Herkesin önünde bando mızıka takımı ile birlikte kortej yürüyüşü yapıyorsun hata yapa heyecanı apayrı bir şeyken o günün güzel bir hava içerisinde geçmesini sağlayan bir takımın içerisinde olma heyecanı bambaşka şeyler.

Yukarıdaki paragraflarda da ifade etmeye çalıştığım gibi, aslında benim için bayramlar dini yada milli fark etmeksizin bana yaşadığımı hisettiriyordu bu yüzdendir ki bayramları her yaşımda çok sevmişimdir. Buradan da biraz geç olucak ama bütün THE WEST yönetiminin ve değerli oyuncularının geçmiş kurban bayramını kutluyor tekrardan bir başka bayram günü görüşmek üzere diyorum. :)
Reis ramazan bayramıydı ya Kurban bayramını kutlamışsın gelecek bayramıda peşin peşin kutladın seninde mübarek olsun :D

Lachryma

Community Manager
Yönetici
Merhaba kovboylar!

Öncelikle geçmiş bayramınız hepiniz için kutlu olsun ve her bayramınız bir öncekinden daha güzel geçsin. Bu güzel katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ederiz. Size "Bayram nedir? Size ne ifade ediyor?" diye sormuştuk, düşüncelerinizi bize aktarmanızı istemiştik. Yazınız ile ilgili önemli kurallarımız şu şekildeydi:
  • Oyuncunun gönderdiği yazı, özgün olmalıdır. Kendisi yazmalı ve bir yerden alıntı olmamalıdır.
  • Takım tarafından uygunsuz/alakasız görülen yazı ve metinler değerlendirilmeye alınmayabilir.

Bu kurallar gözetilerek gönderilerinizin incelenmesi sonucunda çekilişe katılmaya hak kazanan oyuncularımız aşağıdaki gibidir:
  • ***300***
  • reco54
  • *SHARAPCHI*
  • Frisby
  • sums
  • lawww
  • XHellFire
  • asikmehmet
  • mermeradam
  • docent123
  • ahmetyılmaz35
  • red gun james
  • Niyazi
  • joker16
  • MuhammetGnl
  • vol
  • DeepFearr
  • bela003
  • momo119
  • Jean-Jacques Rousseau
  • dedemetin
  • Gazapizm
  • berbat
  • sipahi34
  • Vatansever.
  • reisiwest
  • alkimo
  • kev1n
  • garez01
  • Deadwood22
  • sotala
  • zeka3
  • Castar7
  • ADoTa
  • avare-mu
  • jiruhar
  • king of legents
  • devilltown
  • doruk0721
Teknik bir aksaklık nedeniyle bugün maalesef çekilişi gerçekleştiremediğimiz için üzgünüz. Çekiliş yarın canlı olarak gerçekleştirilip videonun linki paylaşılacaktır. Çekiliş için bol şans!

İyi oyunlar dileriz.

Lachryma

Community Manager
Yönetici
Merhaba kovboylar!

Çekiliş videomuz: link
Çekiliş sonuçlarımız: link

Buna göre kazananlarımız:
  • sotala 500 külçe
  • lawww 250 külçe
  • dedemetin 250 külçe
  • ***300*** 250 külçe
  • vol 250 tahvil
  • sums 250 tahvil
  • kev1n 250 tahvil
  • *SHARAPCHI* 100 tahvil
  • MuhammetGnl 100 tahvil
  • garez01 100 tahvil
  • red gun james Eski avatar
  • avare-mu Eski avatar
Kazanan oyuncularımızı tebrik ederiz.
Tüm katılımcılarımıza katılımları için teşekkür ederiz ve herkese istediği bir dünyada katılımı için 40 tahvillik mektup vereceğiz.

Ödüllerinizin yüklenmesini istediğiniz dünyayı ve farklı bir hesaba yüklenmesini istiyorsanız katıldığınız forum hesabı ile hangi hesaba yüklenmesini istediğinizi etkinlik yöneticilerimiz @dizzy ve @samael'e forum özel mesajı ile iletmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili bir liste oluşturulacak ve oyuncularımıza en kısa zamanda ödülleri yüklenecektir.

İyi oyunlar dileriz.

dizzy

Etkinlik Yöneticisi
The West Yönetim
Merhaba, hala ödüllerinin yüklenmesiyle alakalı bilgi vermeyen oyuncuların dikkatine;

Ödüllerinizin yüklenmesini istediğiniz dünyayı ve farklı bir hesaba yüklenmesini istiyorsanız katıldığınız forum hesabı ile hangi hesaba yüklenmesini istediğinizi etkinlik yöneticilerimiz @dizzy ve @samael'e forum özel mesajı ile iletmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili bir liste oluşturulacak ve oyuncularımıza en kısa zamanda ödülleri yüklenecektir.

İyi oyunlar...

samael

Etkinlik Yöneticisi
The West Yönetim
Merhaba, henüz ödülünü istediği dünyayı belirtmeyen oyuncular aşağıdaki gibidir;
asikmehmet - Katılım Ödülü
docent123 - Katılım Ödülü
joker16 - Katılım Ödülü
momo119 - Katılım Ödülü
Gazapizm - Katılım Ödülü
berbat - Katılım Ödülü
sipahi34 - Katılım Ödülü
jiruhar - Katılım Ödülü
Lütfen en kısa sürede @dizzy veya @samael'e özel mesaj ile ulaşınız. Herkese iyi oyunlar dileriz.

Son düzenleme:

samael

Etkinlik Yöneticisi
The West Yönetim
Merhaba kovboylar,
joker16 ve jiruhar dışındaki tüm oyuncuların ödülleri yüklenmiştir.
Ödülü yüklenmeyen arkadaşlar hangi dünyada almak istediklerini belirten bir özel mesaj attığında ödülleri yüklenecektir.
Ayriyeten belirtmek isteriz ki oyuncuların eski avatarları değiştirilmediği sürece hesaplarında kalıcı olarak kalacaktır. Ancak değiştirilir ise silinecek ve tekrar bir etkinlikte kazanılmadıkça geri dönüşü yoktur.
İyi oyunlar dileriz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.