• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Düello Etkinliği - Aralık 2022

• Konuyu başlatan DeletedUser10256
  • Başlangıç tarihi

Castar7

Kıdemli Üye
Etkinlik böyle biterse Dadaş253 tüm dünyalarda 1.lik ödülünü alacak.
Kurala göre;
1. Oyuncumuz100 külçe + 100 Tahvil + x2 eski etkinlik eşyası* + Çelik destekli Sandık + 5 Ispanak
vereceksiniz.
Elbette oyuncunun mücadelesini takdir ediyorum ama bu ne kadar doğru?
Külçe tüm dünyalarda geçerli değil mi?
Baktım oyuncunun geçtiğimiz aylarda da 1.likleri var, emek vermiş alsın ama tüm ödülleri bir oyuncuya vermek sizce doğru mu?
Fırtınanın dediklerine katılmamak elde değil keza 3 dünyada 2. ve 1. olabilecek gibi görünmüyor sonra untilonedieste emek harcamış keza Heisenbergte öyle. Bu dediğiniz başka dünyalarda hesapları olmayanlar için bayağı bir dezavantaj sayın yöneticilerim, bunu bir gözden geçirin.

Ekleme: Niyetim Dadaş253'ün başarısını baltalamak değil, bundan sonraki etkinlikler için şahsi önerimdir o kadar.
Doğrusu bu görüşe katılmıyorum, nedeni ise şuan ki yönetimin de zamanında hızlı dünyalarda ve benzer etkinliklerde en çok yaptığı hatayı telafi etmeye çabalamasıdır. Kimse kusura bakmasın her zaman savunduğum tezimi tekrar yineliyorum. Online olarak oynanan gerçek zamanlı bir oyunda kimse kendini günde 1 saat online olarak günün kalanında 10 saat 15 saat online olan ve özel hayatından veren insanlar ile kendini rekabet etmeye, rekabet ortamı yaratması için yönetime yahut etkinlik kurallarına saldırmasını doğru bulmuyorum. Emin olun ki Dadaş isimli oyuncunu yaptığı iş uber spesifik bir durum değildir eğer ki sizlerde günde 10 15 saat online süresine erişirseniz buna real hayatta imkanınız var ise gerçekleştirebilirsiniz. O yüzden tekrar yineliyorum günde 1 saat online olup 10 15 saat online olan oyuncular ile rekabet etmeye çalışman bunu başaramayıp bahaneler bulmak doğru değil ve emeğe saygısızlıktır.

Bu arada yoğun emeği ve çabalarından dolayı şimdiden @Dadaş253 ' ü tebrik ediyor benzer başarılarının devamını diliyorum.

akin1

Kıdemli Üye
dadaş her dünyada aktıf olarak emek harcamış bu sadece düello etkınlıgı için gecerlı bir kural değilki ödüllü akle savaşları veya etkinlik dünyası içinde gecerlı 1 oyuncu emek vermiş saatlerce düello peşinde koşmuş her serverde ve ödül alması kadar normal bir şey varmı??
bence EMEĞE saygı duymak lazım ha 2 ci olanalr bıraz daha efor harcayıp geçsin:) yani bu başlık baştan beri saçma sapan bir şekılde ılerlıyor. KURAL açık ve net belırtmiş onun için boşu boşuna suyu bulandırmaya gerek yok...

Benim Dadaş'ın emeğine zaten lafım yok, bunu yazdığım yazıda da iki kere ifade ettim ammavelakin ödülün her dünyada bir kişiye verilmesi bence normal değil, ha! size göre normalse yarın bir başkası çıkar ve sizinde, başkalarınında isteyebileceği ödülü tüm dünyalardan toplarsa o zaman bende buradan haketmiş ki almış derim.

Yoksa Dadaş'ta arkadaşlarımızdan biridir, severiz sayarız, kendisininde vakti bol ki bu kadar düello atabilmiş ve kazanmış.

akin1

Kıdemli Üye
Doğrusu bu görüşe katılmıyorum, nedeni ise şuan ki yönetimin de zamanında hızlı dünyalarda ve benzer etkinliklerde en çok yaptığı hatayı telafi etmeye çabalamasıdır. Kimse kusura bakmasın her zaman savunduğum tezimi tekrar yineliyorum. Online olarak oynanan gerçek zamanlı bir oyunda kimse kendini günde 1 saat online olarak günün kalanında 10 saat 15 saat online olan ve özel hayatından veren insanlar ile kendini rekabet etmeye, rekabet ortamı yaratması için yönetime yahut etkinlik kurallarına saldırmasını doğru bulmuyorum. Emin olun ki Dadaş isimli oyuncunu yaptığı iş uber spesifik bir durum değildir eğer ki sizlerde günde 10 15 saat online süresine erişirseniz buna real hayatta imkanınız var ise gerçekleştirebilirsiniz. O yüzden tekrar yineliyorum günde 1 saat online olup 10 15 saat online olan oyuncular ile rekabet etmeye çalışman bunu başaramayıp bahaneler bulmak doğru değil ve emeğe saygısızlıktır.

Bu arada yoğun emeği ve çabalarından dolayı şimdiden @Dadaş253 ' ü tebrik ediyor benzer başarılarının devamını diliyorum.
Yaklaşımın doğru ama olayı yorumlama şeklin yanlış. TW TR yüzlerce aktif oyuncuya sahip bir platform değil, önce kim kiminle rekabet ediyor bunu düşünelim. TW TR oyuncularının bir çoğu orta yaşlı insanlar, birkaçı da emekli, orta yaşlıların bir çoğu da çalışan insanlar. Çalışan insanların TW TR'de nasıl 15 saat aktif olmasını bekleyebilirsin ki? Ha! adam çalışıyor diye bir etkinlik zevki olmasın mı? O zaman kale savaşlarını da gündüz açsınlar neden akşam açıyorlar ki bu mantaliteyle düşünürsek oyunda 14-15 saat aktif olanlar kalede savaşır.
Şunu ifade edeyim ki TW TR etkinliğinde gözüm yok yada oyununda artık beni cezbeden bir yanı kalmadı. Yeni seviyeler gelmeden önce zaten bırakma kararı almıştım, yeni seviyelerin, yeni çalışmaların heyecanına bir süre daha aktif oldum ancak son zamanlarda takip ettiğim yada oynadığım söylenemez.
O yüzden etkinliğin kuralına falan saldırma laflarınız bana çok boş geliyor. Ben düşüncemi ifade ettim zaten az dikkatli okuyunca kurallara saldırmadığımda aleni ortada.

devilltown

Kıdemli Üye
Benim Dadaş'ın emeğine zaten lafım yok, bunu yazdığım yazıda da iki kere ifade ettim ammavelakin ödülün her dünyada bir kişiye verilmesi bence normal değil, ha! size göre normalse yarın bir başkası çıkar ve sizinde, başkalarınında isteyebileceği ödülü tüm dünyalardan toplarsa o zaman bende buradan haketmiş ki almış derim.

Yoksa Dadaş'ta arkadaşlarımızdan biridir, severiz sayarız, kendisininde vakti bol ki bu kadar düello atabilmiş ve kazanmış.
CANIM KARDEŞİM beni bu oyunda en eski tanıyanlar arasındasın benim senin yazından alıntı yapma sebebım sadece düello etkınlığı için bunun bir kıstas olmadıgını anlatmaktı:) bilirsinki ödül külçe set o bu benım için değersızdır..ama 1 oyuncu zaman ve emek harcayarak her serverde hedefe ulaştı ise X oyuncu Z oyuncu farketmeksızın o ödülü almalı ve bu bence sorgulanmamalı yani senınde bildiğin üzre bu oyunda yıllarca KALE SAVAŞLARINDA BELLİ OYUNCULAR düelloda BELLİ OYUNCULAR ALDI ÖDÜLLERİ keşke CM ve FORUM moderatörü silmeseydi arşivide tekrar baksaydık yani benim gözümde kim daha cok emek verdı zaman ayırdı ise 5 serverde oynuyor 5 serverde bu etkınlıge zaman ayırıyorsa hakedıyor demektir.. ve her daim senınlede bır cok zaman konustumuz üzerinde muhakkak bir noktada buluştugumuz EMEĞE SAYGI sadece 1 oyuncu 4 serverde neden ödül alıyor demekde bir yana acaba o serverlerde diğer 20-30 oyuncu neden hiç ilgi göstermıyor bunalr tartışılmalı belki hatırlarsın biz düello etkınlıgınde anlık sıralam değiştigi saat başı birbirimizi geçtiğmiz etkınlıkler yaşadık şimdi oyuna ilgi azaldı ve bıraz daha aktıf olan yada her platformda ismi gecen oyuncu dikkat çekiyor sadece mevzu bu ha fırtına demıssın bır yazı yazmış acaba FIRTINA gunde kaç saat onlıne bılıyormusun akşamları 1-2 saat çalısma hayatı yuzunden bakmıyor belkı o oyuna bakamıyor dıye vaktı bol olanın attıgı düello kazandıgı ödül bu şekılde göze sokulmamalı isimler gelir gecer bu gibi etkınlıkler baki kalır ve devamlı bu şekılde soru problem olacaktır KURAL KOYUCU şuan TR de en yetkılı kişi CM zaten gereklı açıklamayı yapmış..

son olarakda şunu belirteyım eğer benımde cok isteyeceğim bir ödül olursa ve onu her serverde bir oyuncu alırsa az öncekı yazımda söyledıgım gibi sevsemde sevmesemde ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR..demekki benden cok fazla istemiş zaman ve emek harcamış

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bu güzel tartışnalar için çok teşekkür ederiz.
Etkinliğimiz dünya bazlı olup, online süresini yüksek tutan oyuncularımızın daha öne çıkabileceği bir etkinliktir. Dolayısıyla da her dünyada oyuncularımızın ödül alma hakkı vardır

akin1

Kıdemli Üye
Evet, söylediklerine tamamen katılıyorum deviltown. Oyuncu hayatım süresince tanıdığım nadir insanlardan birisin.
Benim Dadaş'ın yada b'nin c'nin aldığı, alacağı yada alabileceği ödülde gözüm olmayacağını bilirsin, bilebilecek insanlardansın. EMEK konusu benimde her zaman takdir ettiğim bir konu. Sadece yukarıdan aşağı okurken sıralamaları da görünce Fırtına'nın söyledikleri TR serveri düşününce mantıklı geldi ve bundan sonrası için fikrimi beyan ettim, hemen birilerinin emeğine, yönetime saldırmakla suçlandım.
Ben etkinlik peşinde koşan birisi değilim ki 2. veya 3. oldum diye karnım ağrısın, hazımsızlık çekeyim, suçlamaya gerek yok yani. Burada az çok herkes birbirini tanır benide bilenler düelloyla görev dışında işim olmadığını bilir.
Slepslasdy konuya noktayı koymuş, benimde diyeceğim bir şey yok.

devilltown

Kıdemli Üye
Evet, söylediklerine tamamen katılıyorum deviltown. Oyuncu hayatım süresince tanıdığım nadir insanlardan birisin.
Benim Dadaş'ın yada b'nin c'nin aldığı, alacağı yada alabileceği ödülde gözüm olmayacağını bilirsin, bilebilecek insanlardansın. EMEK konusu benimde her zaman takdir ettiğim bir konu. Sadece yukarıdan aşağı okurken sıralamaları da görünce Fırtına'nın söyledikleri TR serveri düşününce mantıklı geldi ve bundan sonrası için fikrimi beyan ettim, hemen birilerinin emeğine, yönetime saldırmakla suçlandım.
Ben etkinlik peşinde koşan birisi değilim ki 2. veya 3. oldum diye karnım ağrısın, hazımsızlık çekeyim, suçlamaya gerek yok yani. Burada az çok herkes birbirini tanır benide bilenler düelloyla görev dışında işim olmadığını bilir.
Slepslasdy konuya noktayı koymuş, benimde diyeceğim bir şey yok.
şu oyunda bunak team hariç gönülden sevdiğim saygı duyduğum ilk üç oyuncudan birisin ve yazdıkalrında asla bir art nıyet aramam aklıma gelmez ve tabiki bu forum içersinde bu gibi tartışmalar için en güzel yer unutma ben kardeşim dediğim yaşça benden çok küçük olan sana duydugum saygıdan bırazda aramızadaki muhabetten ötürü yazdım ..

Castar7

Kıdemli Üye

Öncelikle benim yaklaşımıma doğru olduğunu ifade edip yorumumun yanlış olduğunu söylüyorsun ama keza kendin ile çelişiyorsun. Sebebi ise örnek olarak verdiğin 'ha! size göre normalse yarın bir başkası çıkar ve sizinde, başkalarınında isteyebileceği ödülü tüm dünyalardan toplarsa o zaman bende buradan haketmiş ki almış derim.' Bizim yahut kendi adıma konuşayım benim bu tarz rekabet içeren yarışmalar ve etkinlikler konusunda hiç bir zaman tek koşul online olma süresi' olarak belirlenmiş ve buna göre ilerleyen bir etkinlikte şikayetçi olduğumu yada beni rahatsız ettiğini göremezsin çünkü ben kendimden bildiğim için her zaman online olma süresi en yüksek olan oyuncu her zaman online süresi düşük olan oyunculardan 1 adım 2 adım öndedir. Eğer ki bir gün ben çok istediğim bir ödülü rekabet ettiğim bir etkinlikte başka bir oyuncu diğer tüm faktörler eşit iken sadece online olma süresi yüzünden bana karşı kazanabilecek ise tıpkı şuan ki gibi bahsi konu olan arkadaşı tebrik ettiğim gibi o arkadaşı da tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Anlayamadığın doğrusu anlamak istemediğin ve yorumlayamadığın mevzu o.

@Dadaş253 isimli oyuncu arkadaşın emeğine saygı duyduğunu başarısını takdir ettiğini ifade ediyorsun ama devamında bunun yanlış olduğunu tek bir dünyaya ait olması gerektiğini savunuyorsun. Ben burada emeğe saygıyı göremiyorum. Ortada ki takdir edilesi emek sadece 1 dünyaya ait olmamalı eğer ki başarı olarak nitelendireceksek bunu bütün dünyalar olmasa bile en azından 2 3 dünyada birinci olabiliyorsa ve bunu da emeği ile gerçekleştirebiliyorsa ve diğer oyunculardan da onu ayıran bariz farkın oyunda ayırdığı vakit ise bence bu oyuncunun yaptığı iş ve ortaya koyduğu emek beraberinde zaten başarıyıda getirmiştir.

Fikrimce güzel en azından seviyeli bir tartışma oldu bunun için de teşekkür ederim. Herkes düşüncesini ifade edebilmeli ki ona göre yeni kurallar yahut yeni etkinlikler getirilmeli.

Son bir söz yönetime, doğrusu takdir ediyorum yaklaşımınızı daha öncede talep ettiğim hızlı dünyada ki düello kategorisi için düello botlarının eklenmesi hususunda ki talebine atıfta bulunarak; gördüğünüz üzere adil bir rekabet ortamı da pekala düello konusunda da yaratılabiliyormuş değil mi? @sleeplesslady @watsuki @Mars

watsuki

Üye
Eski Takım Üyesi
Merhaba @Castar7 ;

Red Kit Etkinliği için düello botlarının eklenmesi bildiğiniz gibi planlanmamıştı ancak şundan emin olabilirsiniz ki bu etkinlikte gerçekleştiremediğimiz ama tecrübe edindiğimiz konuları bir sonraki etkinlikte ele alacağız ve daha iyi hale getirmeye çalışacağız.
Etkinliğimize katıldığınız için teşekkür eder, başarınızı kutlarım.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Öncelikle benim yaklaşımıma doğru olduğunu ifade edip yorumumun yanlış olduğunu söylüyorsun ama keza kendin ile çelişiyorsun. Sebebi ise örnek olarak verdiğin 'ha! size göre normalse yarın bir başkası çıkar ve sizinde, başkalarınında isteyebileceği ödülü tüm dünyalardan toplarsa o zaman bende buradan haketmiş ki almış derim.' Bizim yahut kendi adıma konuşayım benim bu tarz rekabet içeren yarışmalar ve etkinlikler konusunda hiç bir zaman tek koşul online olma süresi' olarak belirlenmiş ve buna göre ilerleyen bir etkinlikte şikayetçi olduğumu yada beni rahatsız ettiğini göremezsin çünkü ben kendimden bildiğim için her zaman online olma süresi en yüksek olan oyuncu her zaman online süresi düşük olan oyunculardan 1 adım 2 adım öndedir. Eğer ki bir gün ben çok istediğim bir ödülü rekabet ettiğim bir etkinlikte başka bir oyuncu diğer tüm faktörler eşit iken sadece online olma süresi yüzünden bana karşı kazanabilecek ise tıpkı şuan ki gibi bahsi konu olan arkadaşı tebrik ettiğim gibi o arkadaşı da tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Anlayamadığın doğrusu anlamak istemediğin ve yorumlayamadığın mevzu o.

@Dadaş253 isimli oyuncu arkadaşın emeğine saygı duyduğunu başarısını takdir ettiğini ifade ediyorsun ama devamında bunun yanlış olduğunu tek bir dünyaya ait olması gerektiğini savunuyorsun. Ben burada emeğe saygıyı göremiyorum. Ortada ki takdir edilesi emek sadece 1 dünyaya ait olmamalı eğer ki başarı olarak nitelendireceksek bunu bütün dünyalar olmasa bile en azından 2 3 dünyada birinci olabiliyorsa ve bunu da emeği ile gerçekleştirebiliyorsa ve diğer oyunculardan da onu ayıran bariz farkın oyunda ayırdığı vakit ise bence bu oyuncunun yaptığı iş ve ortaya koyduğu emek beraberinde zaten başarıyıda getirmiştir.

Fikrimce güzel en azından seviyeli bir tartışma oldu bunun için de teşekkür ederim. Herkes düşüncesini ifade edebilmeli ki ona göre yeni kurallar yahut yeni etkinlikler getirilmeli.

Son bir söz yönetime, doğrusu takdir ediyorum yaklaşımınızı daha öncede talep ettiğim hızlı dünyada ki düello kategorisi için düello botlarının eklenmesi hususunda ki talebine atıfta bulunarak; gördüğünüz üzere adil bir rekabet ortamı da pekala düello konusunda da yaratılabiliyormuş değil mi? @sleeplesslady @watsuki @Mars
Sayın @Castar7, Durum tamamen birdirinden farklı, normal dünyalardaki düello NPClerimizde herhangi bi taktik, kıyafet , zorluk vs değişimi yapılmamaktadır. Hızlı Dünya etkinliklerine düello botu eklenmesi olası görünmemektedir. Tekrar bir Red Kit Etkinliği olursa, o zaman tartışırız konuyu

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
16 Aralık 2022 22:00 itibari ile Düello toplam sayılarını aşağıda bulabilirsiniz; kendi raporlarınızla karşılaştırabilmeniz adına, detaylı raporlar excel dosyası olarak eklenmiştir. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Her dünya ayrı bir sayfadadır.

Ödül Kazanım sayfası ayrıca yayınlanacaktır.

Dünya 1 :

OyuncuToplam Kazanılan Düello
Dadaş253
94​
***300*** (Toplam verilen hasar : 229037)
48​
06tümer (Toplam verilen hasar : 176774)
48​
topcomas
45​
Fırtına
43​
GRI SAKAL
8​
zazazula0505
2​
buraksuzen