Etik Kurallar

• Konuyu başlatan K.V. Muro
  • Başlangıç tarihi

Etik Kurallar başlığındaki yazılanlara katılıyormusunuz ?

• Katılıyorum

Oylar: 43 89,6%
  • Katılmıyorum

Oylar: 5 10,4%

• Toplam oy kullanan
    48

jiruhar

New Member
Değerli Yöneticiler

baligi atan muo arkadaşa tşk ederim gercekten bu son zamanda oyunda bahsi ve şikayet etiği konu oyunu cigrinda çikarmiştir. sizstemde oyuncu adi yazili bi panel acilip oyuncular arasindaki satişlarin sadece adi yazili kişi kendi nickile ve şifresile o eşyayi almasini saglayacak bi duzenleme yapmalari çok zor olmamasi gerekir umarim bu şikayetleri dikate elirlar admin arkadaşlar

tşk ederim muro arkadaşim

jiruhar

New Member
gerçekten doğru yazmişsin muro arkadaş . burda bende bir öneri verim degerli yönetiçi arkadaşlara. siztemde satiş yerinde oyuncu adi yazlacak bi duzenleme yapmalari okadar zor olmamasi gerekir . bunca ekletileri ve duzenlemeleri yapan degerli admin ve site yönetimi. bunu da bi kaç gunde hal edebillirler. muro arkadaşa katiliyom ve destekliyorum

akin1

New Member
Güzel bir noktaya değinilmiş, toplumun huzuru, geleceği ve refahı açısından yasalar bile zamanın ihtiyaçlarına göre düzenlenmemekte iken serverimizde de böyle bir düzenleme yapılması artık gereklilik haline gelmiştir diye düşünüyorum.

-DraGuT-

New Member
Tamamen katılıyorum ve belirtilen çözüm önerilerinin dikkate alınıp server ve oyuncu topluluğunun huzuru için yapılması gerken ne ise yapılmasını değerli yöneticilerimizden rica ediyorum.Herkese iyi oyunlar dilerim ...

diltacı

Member
her hangi bir şekilde usülsüzlük yaptığımı düşünmüyorum . pazardan ürün almıyor değilim alıyorum .yanlız burda unutulmaması gereken bir şey war !!!

ben oyuncuların kendi gönül rızasıyla pazara koyduğu satış fiyatlarını kendilerinin belirlediği ürünleri alıyorum .oyunda haksız kazanç sağlamıyorum bug vs her hangi bir aykırı yol kullanmıyorum .

ayrıca hatırlatmak isterim oyun yönetmeliği der ki

'' Herhangi bir ortamdan(oyun, msn vb) örgütlenip toplu ticket açmak veya başkalarından açma talebinde bulunmak yasaktır. Tespiti durumunda eylemi başlatan 10, eyleme katılanlara 5 ceza puanı verilir ve ticketlar geçersiz kabul edilip kapatılır.''

bunu ben sölemiyorum oyunun kurallarında yazıyor ...

sürekli genel sohbette karşılaşdığımız bir durum örgütlenip aksiyon almak

bilgilerinize arz ederim .saygılarımla İyi çalışmalar

K.V. Muro

Guest
Diltacı

Konuyu anlamadığın yazdıklarından belli, zaten anlasan bu konuyu açmamıza gerek kalmazdı.

Pazarda ürün almana kimse itiraz etmiyor. Başkası için konulan ürünü bile bile almandan rahatsız oluyoruz. Oyunda yardımlaşmaya engel oluyorsun.

Ayrıca yaptığın doğru olsaydı zaten ceza almazdın.

Dikkat edersen konuda senin ismin geçmiyor. Çünkü sorunumuz kişi değil davranıştır. Aynı şeyi kim yaparsa rahatsızlık duyarız. Sen oyundaki bir eksikliği kötü niyetle kullanarak herkesi rahtsız ediyorsun. Bende bu konuyu yetkililerden bu sorunu çözmeleri için açtım.

K.V. Muro

Guest
Merhaba,

Tüm oyuncularımızdan bu şekilde düzeyli ve yapıcı yorumlar görmeyi çok istiyoruz. Öncelikle bunun için kendi ve The West Türkiye takımı adına teşekkür ederiz.

Konuya gelecek olursak; yazdığınız konuda sadece 1 cümle hariç her şeyde haklısınz.
Haksız nokta: "Bu durumdan duyulan huzursuzluk oyuncular tarafından defalarca ticket atılarak yöneticilere bildirilmiştir. Ancak ilgili yöneticiler bu soruna duyarsız kalmıştır."

Daha önce oyuncunun yaratmış olduğu huzursuzluk nedeniyle oyundan uzaklaştırma cezası aldığını belirtmek isterim.

Bununla birlikte; oyuncunun aynı tavırla devam etmesi halinde tekrar aynı sebeple ceza verilmeyeceği gibi bir kaide yoktur. Bu tutumun devamı halinde ceza artarak devam edecektir.

Bu konu hakkında sizlerden gelen ticket'lar aracılığıyla gerekli aksiyonların alındığından emin olabilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim...
Merhaba Üstad

Konuya kısa zamanda cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bu konuda daha önce ceza verildiğini bilmiyordum. Ama verilmişse de söz konusu oyuncu hala bu davranışı sürdürmektedir. Yani sorunumuz hala devam ediyor. Gereğini yapacağınıza inanıyorum.

Aynı sorunla tekrar karşılaşmamak amacıyla adminlerimizin oyuncular arasında benimsenmiş bu kuralı dikkate alarak şikayetleri değerlendirmelerini rica ediyorum.

Umarım bir sonraki güncellemeye bu konuda bir ayarlama yapılır.
Bu dertten sizde kurtulursunuz bizde :D

Charmander1903

Guest
Kesinlikle Katılıyorum...

Sonuçta Bu Bir Oyun İnsanlar Zevk Almak Stres Atmak Yeni Arkadaşlar Edinmek İçin Oynuyorlar .

Tabi Bu Davranışları Gösterenler Yüzünden Stres Atmak Zevk Almak Yerine Oyundan Soğumamıza Sebep Oluyor...

Bu Davranışı Gerçekleştirenleri :shootout:

FiXxLeD

Guest
Gerek oyun içerisinde Gerek oyun dışındaki sohbetlerde bu tarz huzur kaçırmalara şahit oldum bu oyunda çok nüfüslü günlerde yaşadım az nüfüslü anlarda yanlız oyun tarihinde böle saçma sapan olaylar yaşamadık yani oyun içerisinde etik olan şeyler etik kalırdı insanlar saygısızca olsa bile asla haysiyetsiz olmazdı oyunun amacı zevk ve irade hükümlüdür bu oyunda kimse kimsenin huzurunu tehtit edicek şekilde davranamaz oyuzden oyunun kurarlları herkes için eşit olmalı suçlanan kişi kendince hak idda ediyor ve biyerde haklı çünkü oyunda bu tarz olaylar için kısıtlama yok ama bir noktayıda atlıyor bu oyunda eşitlik varsa birlik beraberlik de var ki bunu yönetici arkadaşlar geçmişte örneğini çoğu kez yaşamış ve görmüşlerdir oyüzden gereken ceza yada sınırlama bir an önce getirilmeli eskiden olduğu gibi yine sulh içinde ortamlar bozulmasın ...

selcigs

Guest
kesinlikle katılıyorum.stresten uzaklaşmak için bulunduğumuz oyunda bize ekstra stres yaşatan bu tip hareketlerde bulunan arkadaşları kınadığım gibi, isme özel ürün atılması ve bu kural gelene kadar hepimizin gayri resmi kabul ettiği bu kural konumundaki durumu çiğneyen arkadaş ve ya arkadaşların da cezalandırılması, aldığı ürünün geri iadesi konusunu destekliyorum

Pablo Eskobar

New Member
Muroya sonuna kadar katılıyorum . Westin kendini böyle uyanık sanan sivrizekalardan arındırılması lazım :shootout: :shootout: :shootout:

levis501

Well-Known Member

atroppos

Guest
Katılıyorum... Sorun tanımı ve çözüm önerileri bence gayet güzel, adminlerin bir şekilde bu olaya kalıcı çözüm bulması lazım.

Şimdilik buradaki konuyla ilgili sadece tek bir oyuncunun ciddi anlamda ve uzun süreli zarar verdiğini gördüm, ama böyle örneklerin çoğalmaması adına daha net adımlar atılmalı.

levis501

Well-Known Member
Ben kimseye kızmadım. Sadece innonun yayınladıklarını yazdım. 2014 yılı yol haritasındaki bir çok şeyi yapamadılar/yapmadılar.