Etkinlik Önerileri

• Konuyu başlatan Deucalione
  • Başlangıç tarihi

Come*get*to*king*

Guest
dün baya düşündüm oyuncuları çok rahatlatacağını fark ettiğim bir fikir geldi aklıma .
adminler pazara item veya ürün atacaklar açık arttırma şeklinde min fiyattan vede 1 gün süre belirleyecekler en çok teklifi veren kişi bunu alacak . ürün adeti olarak bir üründen en az 100 tane koyulması gerekir . item olarak ise 1 tane si yeterli olacaktır . bence güzel vede işlevsel bir fikir . koyulan item vede ürünün duyurusu oyun içi veya formdan yapılabilir . açık arttırma bittiginde admin kasabalarının profilinden veya test hesapların profilinde açık arttırma sonucu ne kadar satıldığı oyunculara duyurulabilir . itemler elbette özel itemler olacak ( silah tüccarında züccaciyede terzide olan bir iteme kimse teklif vermez ) . ürünlerin koyulmasıda bir çok oyuncuyu rahatlatacaktır . kişi saatlerce bir çalışma yapmak yerine parasıyla bu ürünleri alabilecektir . şuan pazarlarda pek çok ürün bulunmamakta satan yok veya çalışan kendine çalışıyo . böyle bir etkinlik oyuna güzel bir kıpraşma getirebilir .

Deucalione

Guest
dün baya düşündüm oyuncuları çok rahatlatacağını fark ettiğim bir fikir geldi aklıma .
adminler pazara item veya ürün atacaklar açık arttırma şeklinde min fiyattan vede 1 gün süre belirleyecekler en çok teklifi veren kişi bunu alacak . ürün adeti olarak bir üründen en az 100 tane koyulması gerekir . item olarak ise 1 tane si yeterli olacaktır . bence güzel vede işlevsel bir fikir . koyulan item vede ürünün duyurusu oyun içi veya formdan yapılabilir . açık arttırma bittiginde admin kasabalarının profilinden veya test hesapların profilinde açık arttırma sonucu ne kadar satıldığı oyunculara duyurulabilir . itemler elbette özel itemler olacak ( silah tüccarında züccaciyede terzide olan bir iteme kimse teklif vermez ) . ürünlerin koyulmasıda bir çok oyuncuyu rahatlatacaktır . kişi saatlerce bir çalışma yapmak yerine parasıyla bu ürünleri alabilecektir . şuan pazarlarda pek çok ürün bulunmamakta satan yok veya çalışan kendine çalışıyo . böyle bir etkinlik oyuna güzel bir kıpraşma getirebilir .

Fikir havada kaldı sanmayın. Etkinlik Yöneticiler'imiz buradan gördükleri fikirleri de oyunda kullanabilirler :)

tigerdeniz

Guest
Güzel bir zeka oyunu yada sadece west bilgi yarışması tadında etkinlik eklenebilir. Oyuna hemen hemen her gün giriyoruz, yanlış yapana kadar oyun ile ilgili sorular cevaplayabileceğimiz bir etkinlik olabilir, başlarda hemen hemen herkesin bileceği sorular gelir soru havuzundan, daha sonra da zorlaşır bunlar. Her bir soru süreli olmalı ki oyuncular google ya da tw.db gibi sayfaları kullanmadan seçim yapabilsin. Herkes bildiği soru karşılığında tahvil, külçe ya da oyun parası ile ödüllendirilebilirler, ya da 10 soruda bir sırası ile sandıklardan birini verebilirsiniz veya son aklıma gelen herkesin de önerdiği gibi geçmişte alamadığımız özel set kıyafetlerinden birini kazanma şansımız olabilir ;) Ben askerde iken kaçırdığım sürü ile set var ve maalesef bunları pazarda da bulamıyorum.

İkinci etkinlik önerim biraz da oyunu canlandırmak adına. Her gün savaşlar olmuyor eskisi gibi. Bir etkinlik ile savaşlarda kale savaşı bittiğinde hayat puanı olan oyunculara çekiliş ile bir ödül verilebilir. Her savaşa bir ödül olacak şekilde yapılabileceğini düşünüyorum. Yine ödül yukarıda saydığım şeylerden biri olabilir. Kale raporunda ele geçirdiğimiz şeylerden ayrı olarak sunulabilecek bir şey olabilir bu, bir çarkıfelek oyunu gibi. Sadece çevrim içi olan kişiler savaş bittikten 3 dk sonrasına kadar deneyebilecek şekilde tasarlanabilir. Oyuna yeni bir özellik eklemek çok zor değil ama bunu inno ile görüşmeniz gerekecektir sanırım, Türkiye'de bir yazılım ekibi olsa istediği özellikleri ekleyebilse güzel olurdu ama sanırım Alman arkadaşlar buna izin vermez ;)

SpyWaLL

Guest
evet destekliyorum bizimde kaçırdığımız birsürü set var herkes bize göre nbu şekilde oyuna 1 - 0 önde başlıyor bu konuya bi el atarsanız oyun daha da can bulacaktır en azından bizim tarafımızdan :)

messita

New Member
Banka Soyma

Ben oyun için güzel bir şey buldum kasaba bankalarını soymak mesela bir kaç kişi toplanıp 10 dinamit,10 maske vb.itemlerle kasabayı basıp bankayı soyacaklar o anda kasaba sakinleri kasabada ise onlarla düello yapıp kazanırlarsa bankadaki bütün parayı alırlar böyle bir şey olursa çok güzel olur.

Sandro Bulletproof

Guest
Ben oyun için güzel bir şey buldum kasaba bankalarını soymak mesela bir kaç kişi toplanıp 10 dinamit,10 maske vb.itemlerle kasabayı basıp bankayı soyacaklar o anda kasaba sakinleri kasabada ise onlarla düello yapıp kazanırlarsa bankadaki bütün parayı alırlar böyle bir şey olursa çok güzel olur.
bütün bankalar 2-3 günde soyulur hiç bi bankada para kalmaz sonra ne olucak :D

Arkadaşlar sürekli birbirine yakın etkinlikler ve birbirine yakın setler cıkıyor biri 20 yönetmek biri 20 hp veriyor verdiği yet aynı ama paraları 2 kata kadar fark edebiliyor hem parası olan basıyor külceyi alıyor artık etkinlik olmaması cok daha iyi olur..

Bence birlik işi tamamen kaldırılmalı.bu oyun birlik işi resmiyet kazandık dan sonra bitti.Yerine müttefiklik getirilebilir şehirler arasında müttefiklik antlaşmaları.yani bir birlik(ittifak anlamında değil, sosyal acıdan)sağlanmamalı.

Şehrin üye sayısı 50 den 100'e cıkarılabilir bu sayede hem şehirsel savunmalarda (kale savunmaları düello baskınları vs.) daha aktif bir ortam sağlanır yani şehir yüksek nüfusuyla birlik havasını taşıyabilecek duruma gelebilir.Bu sayede de tekelden yönetim sağlanır.

Ayrıca büyük şehirleri en çok uğraştıran ve oyuna başlayanların hiç bir şey anlamadan oyunu bırakmasını sağlayan şey tek üyeli şehirlerdir.Öncelikle harabe şehir olayı tamamen kaldırılmalı yada belli bir puanda olan şehirler harabe unvanı kazanmalı diğer şehirler tamamen yok olmalı terk edildikten sonra.ve 300 dolar cok kolay kazanılabilecek bir tutar 1 saat calışıp 1 şehir kurmak mümkün.300 dolar yerine bu rakam 300.000(30.000 dolarda mümkün tabi ki ama daha yüksek olması taraftarıyım) dolar gibi uçuk bir rakam olursa işin ciddiyeti ortaya cıkar ve bu parayı sadece gercekten bu işi yapmak isteyen ortaya koyacağı icin şehir yönetimleri yeniden deneyimli ve istekli arkadaşların eline gecebilir.Az önce bahsettiğim harabe olarak kalacak şehirler ise puanlarına göre 400.000 den daha yüksek şekilde kurulma bedeli belirlenirse 2 si arasındaki fark ortaya cıkar.Bunların dışında bir şehri kurmak icin para yetmemeli adam gerekmeli örneğin 300.000 dolar topladıktan sonra kendisi dışında adam gerekmeli, şehir kurulurken belli arkadaşlara istek yollansın.ve en az 9 u (bu sayı 4 yada 2 de olabilir) onay verirse şehir kurulabilsin.bu sayede adam şehirde tek başına kalmayacak on süresinde artış olacak kale savaşlarında ve diğer sosyal aktiviteler de etkin rol oynayabilecektir.

Kilise ise çok sıkıntılı bir konu kale nin önemini tamamen yitirmesini sağlıyor kilise olayına bir an önce cözüm bulunmalı ve şehirlere yeniden bir puan sınırı konulmalı.

Ve bunlar gerçekleştirilecekse pasif veya düşük puanlı şehirlerin silinip üyelerinin aktif şehirlere gitmesi sağlanabilir.Bence 5 dünyayı silen innogames bunu da göze alabilir :)

Ayrıca 1.00 sürümlü bir nostalji serveri de acılabilir, bu eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlayacaktır :)

Son düzenleme:

Sandro Bulletproof

Guest
Tabiki dünyaların birleşmesi gerekiyor 2 adet dünyakkalmasi yeterli d8 ve d7 nin online sayısı çok az düello atacak adam yok savaşların keyfin yok bir çok kişibu durumdan şikayetçi etkinlik ile alakası yok ama yazacak yer bulamadım :D

levis501

Well-Known Member
Bence Bosphorus kapatılarak Dünya 1 yada Cimarron'a taşınmalı. Tabi bu yapıldıkdan sonra tekrar yeni bir dünya açılmamalı.

Unbelievable

Guest
Bir dünyanın başka bir dünyaya taşınmasının oyuncular arasında büyük bir haksızlığa sebep olacağı kanısındayım. Daha eski bir dünyada lvller yüksektir, daha eski bir dünyada itemler fazladır... İtem fiyatlarının dünyalar arasında farklılık gösterdiği de bir gerçektir. Hal böyle iken, bir dünyanın başka bir dünyaya dahil edilmesini hiç mantıklı bulmuyorum.

levis501

Well-Known Member
Kasabalar çarpışıyor etkinliğini gene yapın. Etkinlikleri bir oyun etkinliği geldi diye ertelemeyin.

sametlevent

Member
Bence survivor varken başka bir etkinlik yapmak istemezler,daha sonra bağımsızlık günü etkinliği gelir sonra ölümün günü sonra yılbaşı böyle devam eder gibi :D