• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlikler hakkında bilgilendirme

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
canım kardeşim bak hala yanlışı savunuyorsun:) bu arada canım kardeşim dedim yaşça benden küçük oldugunu tahmın edıyorum

Hayır düzenleyip onay almıyoruz, bize bildirilen kurallar doğrultusunda düzenliyoruz

zaten bu cümleniz kendiniz ile çelişiyor .sadece TÜRKİYE sunucusunda neden yapıldıgınıda öğrenıp açıklarmısınız:)

size nacizane tafsıyem yapılan düello etkınlıklerının fikir babalarından biriyim...taslak hazırlanıp innodan onay alınır ne şekilde olacagı basit bir cercevede fizibilitesi yapılır şirketin kabul edeceği kurallar dahılınde etkınlık düzenlenır.siz nasıl algılıyorsanız ben sankı CM düzenlıyor kafasına göre istedıgı etkınlıgımı dedım:) ALLAH aşkına 2-3 kez okuyunuz paylasımlarımı ..
siz nihayetınde ŞİRKET çalısanısınız amiyane tabir ile babanızın kesesinden dagıtmıyorsunuz ödülü elbette ŞİRKETİN kurallarına riayet edecek onun onayı ile düzenleyeceksınız
Çelişen bir söylemde bulunmadım, aynı şeyleri söyledim. Konu zaten sadece TR sunucularında yapılmış olması; ilk cevabımda dediğim gibi tüm The West ülkeleri aynı prosedüler doğrultusunda çalışmak durumundadır; bu yüzden belirttiğiniz etkinlikler tekrar detaylıca incelenecektir, sonrasında da siz oyuncularımızla durum paylaşılacaktır.

devilltown

Kıdemli Üye
Çelişen bir söylemde bulunmadım, aynı şeyleri söyledim. Konu zaten sadece TR sunucularında yapılmış olması; ilk cevabımda dediğim gibi tüm The West ülkeleri aynı prosedüler doğrultusunda çalışmak durumundadır; bu yüzden belirttiğiniz etkinlikler tekrar detaylıca incelenecektir, sonrasında da siz oyuncularımızla durum paylaşılacaktır.

yani saygıdeğer@sleeplesslady asgarimüşterekde buluştuk :) belki 1-2 kuple eksik yazmış olabilirim ama etkinlik sisteminin benim anlattığım çercevede aşağı yukarı oldugunu kabul etmenız beni hali ile memnun etti kolay gelsin

devilltown

Kıdemli Üye
Etkinliklerin nasıl yapılacağı konusunda söz hakkı cmlerde veya adminlerde değil innogames'de.. yorumlar niye bu kadar mantık dışı? Kaldı ki diğer serverlerde şuana kadar olan etkinlikler bile yapılmadı. Eleştirmek için eleştiri yapıyorsunuz.

yeğenim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldugun ayen beyan ortada inşallah biraz bilgi edinir doğru argumanlar ile sen eleştride bulunursun yukarıda CM de acıkladıgı gibi YEREL etkınlıkleri kurallar dahilinde YEREL YÖNETİCİLER düzenler..
Asıl sen hiç bir bilgiye vakıf olmadan kime şirin gözükmek amacı ile bu gerçekdışı hiç bir bilgi olmadan sadece eleştirmek için eleştirdigimi yazıyorsun???
beni yılardır tanırsınız net ve kesin bilgi olmadan asla kimseyi suçlamadım :)

ICasTeLLaNI

Yeni Üye

Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun.

The-westi daha önce oynadınız mı bilmiyorum.

Oyuncuları biraz olsun anlamanız için forumdaki geçmiş konulara göz atmanızı tavsiye ederim. Daha önce göz attıysanız da pekiştirmiş olursunuz.

Düello ve Kale Savaşı olmadığında the-west sunucularında yeller eser. Şayet önümüzdeki bir kaç sene içerisinde TR The-west sunucularının hepsinin kapatılması gibi bir politika yoksa, bu oyunda 10. yılını tamamlamış oyuncuların fikir ve birikimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederim.

Herkesin isteğini innoya iletip bunun hakkında olumlu sonuç alamazsınız. Fakat Oyuncular olarak istekleri ve yapılabilecekleri gayet iyi biliyor ve forumda da tartışıyoruz. En azından Çoğunluğun isteklerine göz yummamanızı rica ederim :) Keyifli Forumlar. @sleeplesslady

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Ben sizlere şunu sormak istiyorum, aradaki farkı net olarak anlayabilmem için:
Neden Kale Savaşı ve Düello etkinliği?
Awesomia'da savaşlar devam edecek, düello da zaman içerisinde bir şekilde ayarlanacak, ödüller kazanabileceğiniz başka etkinliklerimiz de olacak.
Özellikle Kale Savaşları diye belirtmenizin tam nedeni nedir, awesomia savaşları da kale savaşı değil mi zaten?

devilltown

Kıdemli Üye
siz sanırım forge of empireden gib bir oyundan geldiniz..
the west vahşi batı konseptinde bir oyun ve bu oyunun mihenk taşları KALE savaşlarıdır.. 12- 13 yıldır bu oyuna bir şekılde devam ettim ve bir serverin ilk çökmeye başlaması önce kale savaşlarının bitmesi ile başlar. TR de kale savaşlrının bitmesinde siz yönetimin asla bir dahli yok bu biz oyuncuların hatası kim daha uzağı ıslatacak diye birbirimiz ile saçma bir yarışa giderek kutuplaştık bu kutuplaşan bazen kutuplaşmayıda geçen agır tartısmalar sonucu TR de tüm serverler birer birer öldü hatta son acılan HALİKARNAS ve İSTANBUL sunucuları ölü doğdu oyuncular 1 elin parmakları kadar hadi ayaklarıda katalım :) 20-25 kişi bu kutuplaşan hatta bir birisine hasım gözü ile bakan bizleri KALE SAVAŞ etkinlikleri bir araya getırıyordu.. yani verilen 50-100 külçenın aksıne kalabalık bir grubun oyunda aktıf olmasını saglıyor idi..siz forumda facebook da istedıgınız kadar etkınlık düzenleyiniz oyunu ve oyuncuyu hiç bir şekılde cezbedemezsınız THE WEST in can suyu kale savaşlarıdır ..
ha bir öz eleştride bulunayım son 2 yılda katıldıgım savaş sayısı 10 -12 dir çünki yukarda yazdıgım kim daha uzagı ıslatacak diye yapılan kısır döngü yada KALE SAVAŞI etkınlıgınde TEST HESAPLARIN sanki bizlere bağış yapar sadaka verir gibi KALEYİ yada BAYRAĞI bırakmaları bence etik değil..
şayet oyuncular o SAVAŞI kazanamıyacak kapasitede ise o ödülüde haketmıyordur...
yani sizin geldiğiniz oyun tahmın ettiğim oyun ise bunları anlmanız elbette zamanınızı alacak

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
the west vahşi batı konseptinde bir oyun ve bu oyunun mihenk taşları KALE savaşlarıdır.. 12- 13 yıldır bu oyuna bir şekılde devam ettim ve bir serverin ilk çökmeye başlaması önce kale savaşlarının bitmesi ile başlar. TR de kale savaşlrının bitmesinde siz yönetimin asla bir dahli yok bu biz oyuncuların hatası kim daha uzağı ıslatacak diye birbirimiz ile saçma bir yarışa giderek kutuplaştık bu kutuplaşan bazen kutuplaşmayıda geçen agır tartısmalar sonucu TR de tüm serverler birer birer öldü hatta son acılan HALİKARNAS ve İSTANBUL sunucuları ölü doğdu oyuncular 1 elin parmakları kadar hadi ayaklarıda katalım :) 20-25 kişi bu kutuplaşan hatta bir birisine hasım gözü ile bakan bizleri KALE SAVAŞ etkinlikleri bir araya getırıyordu.. yani verilen 50-100 külçenın aksıne kalabalık bir grubun oyunda aktıf olmasını saglıyor idi..siz forumda facebook da istedıgınız kadar etkınlık düzenleyiniz oyunu ve oyuncuyu hiç bir şekılde cezbedemezsınız THE WEST in can suyu kale savaşlarıdır ..
ha bir öz eleştride bulunayım son 2 yılda katıldıgım savaş sayısı 10 -12 dir çünki yukarda yazdıgım kim daha uzagı ıslatacak diye yapılan kısır döngü yada KALE SAVAŞI etkınlıgınde TEST HESAPLARIN sanki bizlere bağış yapar sadaka verir gibi KALEYİ yada BAYRAĞI bırakmaları bence etik değil..
şayet oyuncular o SAVAŞI kazanamıyacak kapasitede ise o ödülüde haketmıyordur...
yani sizin geldiğiniz oyun tahmın ettiğim oyun ise bunları anlmanız elbette zamanınızı alacak
Teşekkür ederim, sorduğum şu AWESOMIA savaşları organize edilecek, burada bir araya gelme şansınız neden yok ?

devilltown

Kıdemli Üye
şayet TÜRK serverlerinde bir hesabınız olursa kısa sürede çözeceksiniz para ile satın alınan hesaplardan tutun multi yapanlara kadar her türlü pislik dönüyor şahsen ben EMEK HIRSIZ ları ile aynı platformda olmakdan bile iğreniyorum..bundan 4-5 yıl önce 1 oyuncuya ''okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır dediği '' için 5 gün kapatma alırken şimdi aleni hesap satışları multi oyuncular bile göz yumuluyor..
bu oyun insan vucudundaki kötü huylu bir tümör gibi ne kesip atabılıyorsunuz nde tedavı edılebılıyor:)benim gibi yaşlı insanların 3-5 kelam ettıgı dostları için takıldıgı bir chat odası sadece.ve şayet arşivi yada eski savaşları izler iseniz AWESOMIA savaşlarının başarı oranını görürsünüz

Oyuna 2014 yılında kişisel sebeplerimden ötürü uzun bir ara vermiştim.Uzun aradan sonra bu sene Nisan ayında tekrardan başlama kararı almıştım.Fakat geldiğimde karşılaştığım birkaç senaryo beni şok etmiş, buna bağlı olarak da çok üzmüştü.Oyuna geri döndüğümde tanıdığım birçok abim, ablam ve arkadaşlarımın halen oyuna devam ettiğini görmek açıkçası beni sevindiren ve 'bu oyuna devam etmem gerekli' dedirten asıl sebeplerdendi. Fakat oyuna tekrar başladığımda, Metin abinin de yukarıda özetlemiş olduğu durumlarla karşılaştığımda birşeylerin ters gittiğini çok hızlı anladım.

İstemeyerek de olsa tanık olduğum üzücü olayları, bu konu başlığında anlatıp da amacından saptırmak istemem.Şayet anlatıp içimi dökmek istesem sanırım sayfalar sürer.

Anlatacaklarımı özetlemem gerekirse 'The West' oyununda biz oyuncular için zamanında en önemli iki detay vardı(En azından benim için)

-Birincisi ve bence en önemlisi, sohbetini ettiğin, değer verdiğin abilerin, ablaların ve arkadaşların ile beraber vakit geçirmek.
-İkincisi ise kesinlikle kale savaşları.Akşamları 1 saatimizi, eğlenerek ve keyifle geçirdiğimiz en önemli aktiviteydi.

Hergün o kale savaşı saatinin gelmesini iple çeker, savaş saati geldiğinde herkesin ortak olarak keyif aldığı bir aktivite olurdu biz oyuncular için.Kavgadan, gürültüden, entrikalardan uzak oyunumuzu keyifle oynardık.Eğer yukarda belirtmiş olduğum bu iki unsur da olmaz ise nitelendirdiğimiz 'Dünya' nın çok fazla ömrü kalmamış demektir.

Bir oyuncu olarak siz değerli yöneticilerden nacizane talebim, etkinlik fikirleriniz açısından bu iki unsuru dikkate almanızdır.Hazırlamış olduğunuz ve/veya sunmuş olacağınız etkinlikler ile biz TR oyuncularını ne kadar çok bir araya getirirseniz, bizlere de aynı oranla motive ve şevk vermiş olursunuz

Herkese keyifli forumlar ve oyunlar dileğiyle

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Oyuna 2014 yılında kişisel sebeplerimden ötürü uzun bir ara vermiştim.Uzun aradan sonra bu sene Nisan ayında tekrardan başlama kararı almıştım.Fakat geldiğimde karşılaştığım birkaç senaryo beni şok etmiş, buna bağlı olarak da çok üzmüştü.Oyuna geri döndüğümde tanıdığım birçok abim, ablam ve arkadaşlarımın halen oyuna devam ettiğini görmek açıkçası beni sevindiren ve 'bu oyuna devam etmem gerekli' dedirten asıl sebeplerdendi. Fakat oyuna tekrar başladığımda, Metin abinin de yukarıda özetlemiş olduğu durumlarla karşılaştığımda birşeylerin ters gittiğini çok hızlı anladım.

İstemeyerek de olsa tanık olduğum üzücü olayları, bu konu başlığında anlatıp da amacından saptırmak istemem.Şayet anlatıp içimi dökmek istesem sanırım sayfalar sürer.

Anlatacaklarımı özetlemem gerekirse 'The West' oyununda biz oyuncular için zamanında en önemli iki detay vardı(En azından benim için)

-Birincisi ve bence en önemlisi, sohbetini ettiğin, değer verdiğin abilerin, ablaların ve arkadaşların ile beraber vakit geçirmek.
-İkincisi ise kesinlikle kale savaşları.Akşamları 1 saatimizi, eğlenerek ve keyifle geçirdiğimiz en önemli aktiviteydi.

Hergün o kale savaşı saatinin gelmesini iple çeker, savaş saati geldiğinde herkesin ortak olarak keyif aldığı bir aktivite olurdu biz oyuncular için.Kavgadan, gürültüden, entrikalardan uzak oyunumuzu keyifle oynardık.Eğer yukarda belirtmiş olduğum bu iki unsur da olmaz ise nitelendirdiğimiz 'Dünya' nın çok fazla ömrü kalmamış demektir.

Bir oyuncu olarak siz değerli yöneticilerden nacizane talebim, etkinlik fikirleriniz açısından bu iki unsuru dikkate almanızdır.Hazırlamış olduğunuz ve/veya sunmuş olacağınız etkinlikler ile biz TR oyuncularını ne kadar çok bir araya getirirseniz, bizlere de aynı oranla motive ve şevk vermiş olursunuz

Herkese keyifli forumlar ve oyunlar dileğiyle
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim yine de benim için netleşmeyen konu şu: Awesomia kale savaşı etkinliği ile normal kale savaşı etkinliği arasında belirttiğiniz savaş ağlencesi açısından ne fark olduğu?

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim yine de benim için netleşmeyen konu şu: Awesomia kale savaşı etkinliği ile normal kale savaşı etkinliği arasında belirttiğiniz savaş ağlencesi açısından ne fark olduğu?
Awesomia savaşlarında birbirimizle savaşıyoruz bir taraf 3-5 kişi diğer taraf 30 kişi oluyor zevki olmuyor. Etkinlik savaşında ise tüm server test hesaplara karşı oluyor daha kalabalık, zevkli ve rekabetli.

devilltown

Kıdemli Üye
Awesomia savaşlarında birbirimizle savaşıyoruz bir taraf 3-5 kişi diğer taraf 30 kişi oluyor zevki olmuyor. Etkinlik savaşında ise tüm server test hesaplara karşı oluyor daha kalabalık, zevkli ve rekabetli.

en son D1 ETKİNLİK SAVAŞINA bakmıştınız sanırım 30-30 geçti ...
bu bir tepki savaşı idi etkınlık yöneticilerine o saçma sapan 4-5 düellocu karakterin savaşlara dahil edilmemesi gerektiğini defalarca söyledim. ama savaşı kontrol eden hangi etk. yöneticisi ise sanırım EGOsunu tatmin edıyordu ne kadar cok oyuncu bayacagım acaba diye

yani benim şahsen TÜRK serverlerinden umudum kalmadı nacizane tafsiyem sakın ha para pul harcamayın bu oyun için

Deleted User - 879027

Guest
Eleştiri adı altında boş fikirlerini insanların itibarlarına yönelik yaparsanız bir gram ilerleme kaydedilemez. güya yaptığınız "çarpıcı" yorumlar ile oyuna bir şey katıyormuş gibi duruyorsunuz ancak beynini kullanan biri yazdıklarınızla sadece kendinizi rezil ettiğinizin epeyce bir farkındadır diye düşünüyorum. Yeni gelmiş ve size hiçbir saygısızlığı bulunmayan bir yöneticiye deli saçması fikirlerinizi bu şekilde ifade etmeye çalışırsanız tabii ki ben de doğru bildiğimi savunmakta özgürüm (ki bunu kırmadan, saygımdan taviz vermeden yaparım normal şartlarda) . Benim mesajlarımı alıntılayacaksanız saygınızı bozmayın, çünkü ben gereksiz fikirlerinizi zaten okurken yeterince kanser oluyorum bir de değerli vaktimi anlaşılmaya çalışarak harcamak inanın kendime kızmama sebebiyet veriyor. İyi forumlar

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

devilltown

Kıdemli Üye
Eleştiri adı altında boş fikirlerini insanların itibarlarına yönelik yaparsanız bir gram ilerleme kaydedilemez. güya yaptığınız "çarpıcı" yorumlar ile oyuna bir şey katıyormuş gibi duruyorsunuz ancak beynini kullanan biri yazdıklarınızla sadece kendinizi rezil ettiğinizin epeyce bir farkındadır diye düşünüyorum. Yeni gelmiş ve size hiçbir saygısızlığı bulunmayan bir yöneticiye deli saçması fikirlerinizi bu şekilde ifade etmeye çalışırsanız tabii ki ben de doğru bildiğimi savunmakta özgürüm (ki bunu kırmadan, saygımdan taviz vermeden yaparım normal şartlarda) . Benim mesajlarımı alıntılayacaksanız saygınızı bozmayın, çünkü ben aptal fikirlerinizi zaten okurken yeterince kanser oluyorum bir de değerli vaktimi anlaşılmaya çalışarak harcamak inanın kendime kızmama sebebiyet veriyor. İyi forumlar

devilltown

Kıdemli Üye
Ah be evlâdım yine bam teline dokunmuşlar benim fikrim değil olan şeyler ama senin gibi 'idrak kabiliyeti az olan' Bunu idrak edemez çünki yerel etkinlik nasıl ve ne şartta yapılıyor zerre fikrin yok hadi sen bak işine ..ben CM hakaret etmedim kötü bir laf demedim sadece sistemin ne şekilde işlediğini onun hakim olmadığı şekilde hakim olan oyuncuların olduğunu söyledim ama her gelen yöneticiyi yalamak gibi bir huyun var devam et.Ve been CM ye hangi yazımda fikir beyan etmişim sadece olan şeyi anlattım.Sen rahat ol henüz sen babanın aklında yokken ben strateji oyunlarındaydım.birde kendi emeği olmayan milletten hesap devralıp ahkam kesmeniz yokmu emek vermediğiniz bir oyun hakkında yorum yapmanız bile hata

Son düzenleme:

Deleted User - 879027

Guest
Ah be evlâdım yine bam teline dokunmuşlar benim fikrim değil olan şeyler ama senin gibi 'KUŞ BEYİNSİZLER' Bunu idrak edemez çünki yerel etkinlik nasıl ve ne şartta yapılıyor zerre fikrin yok hadi sen bak işine buradaki KUŞ BEYİNSİZİ açmamı istersen kuşların kafatasına göre beyinleri oldukça küçüktür bazı insanlarda aynı sendroma sahip..ben CM hakaret etmedim kötü bir laf demedim sadece sistemin ne şekilde işlediğini onun hakim olmadığı şekilde hakim olan oyuncuların olduğunu söyledim ama her gelen yöneticiyi yalamak gibi bir huyun var devam et.Ve been CM ye hangi yazımda fikir beyan etmişim sadece olan şeyi anlattım.Sen rahat ol henüz sen babanın aklında yokken ben strateji oyunlarındaydım.birde kendi emeği olmayan milletten hesap devralıp ahkam kesmeniz yokmu emek vermediğiniz bir oyun hakkında yorum yapmanız bile hata
Tamam

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Değerli Oyuncularımız,
hekerse yorumları ve cevapları için teşekkür ederim, lütfen birbirimizi kırmayacak şekilde yazmaya özen gösterelim