Hala evdeki arkadaşım ile oynayamıyor muyum?

'Sorular' forumunda volcanicmelodies tarafından 2. Kas 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. volcanicmelodies

volcanicmelodies New Member

Alınan Beğeniler:
    1
    Aradan çok ama çok uzun zaman geçti ve oyunu 2 kere başlayıp bıraktım. Belki daha fazla. Çünkü yıllardır evde bulunan arkadaşım ile oynayamıyorum. Eskiden hesaplarımız kapatılmış, hatta mahkemelik olmaya kadar gitmişti çünkü 2 tane insan aynı modemden bağlandıktan sonra insanlara göre tek kişi 2 hesap ile oynuyor olarak gözüküyordu.

Bu sıkıntı hala devam ediyor mu? Eğer ediyor ise yine başlamak için umutlanmayıp başka browser oyunlara geçelim.

Not: Bunu sıkıntı olarak görüyorum çünkü yıllardır arkadaşım ile beraber oynadığım için ban yediğim "tek" oyun west.

Son düzenleme: 2. Kas 2018
    lord3864 bunu beğendi.
  2. samael

samael Etkinlik Yöneticisi The West Yönetim

Alınan Beğeniler:
    8
    §3) İnternet Paylaşımı

Aynı dünyada internet ve/veya cihaz paylaşımı yapan oyuncular, oyun içinde birbirleriyle etkileşime geçemezler. Paylaşım yapan oyuncular 3. şahıslar ile koordineli şekilde etkileşime geçemezler. Aynı oyuncuya saldırabilirler fakat saldırılar arasında en az 12 saat olması gerekmektedir.

İzin verilen: Aynı kasabaya ve/veya ittifaka katılabilirler. Aynı kale savaşı veya maceraya katılabilirler. Birbirleriyle ticaret yapabilirler. Banka transferi özelliğini kullanabilirler.

Yasaklanan: Birbirleriyle düello yapamazlar. Birbirlerinin kellesine ödül koyamazlar.

Kurallar: https://wiki.the-west.org/wiki/Kurallar#Kurallar

İnternet paylaşımı izni almak için supporta başvurabilirsiniz. Bunun dışında izin almadan yapılan ip paylaşım hakaretleri multi olarak görülür ve cezalandırılır.

3. volcanicmelodies

Alınan Beğeniler:
    1
    1-) Tamam birbirimiz ile düello yapmayız
    2-) Birbirimizin kellesine ödül koymayız
    3-) Aynı kişiye 12 saat aralıklar ile saldırma işi her şeyi mahvediyor.

Durumu şöyle izah edeyim. Biz en az 3, en fazla 11 kişi başlamayı düşünüyoruz. Hepimiz aynı arkadaş ortamındanız ve dolayısıyla bir kasaba kurup aynı kasabada oyunumuzu devam ettireceğiz. Fakat bizim işçi olan arkadaşımıza saldırı yapıldığında o saldıran kişiye 2,3 kişi saldıramayacak mıyız? Başka kişiler bize arka arkaya saldırırken bizim bunu yapmamız yasak mı olacak?

Sadece bunun cevabını bilmek istiyoruz. Her kullanıcı oyunu kendi bilgisayarından oynayacak ve hesaplar birbirlerinin bilgisayarlarından oturum AÇMAYACAKLAR. Sadece bir oyunu oynamak için tek başıma 5 tane bilgisayar satın alıp hepsinden hesap açıp hepsi ile kasaba kuracağımı düşünebiliyor musunuz gerçekten?

Herkesin ayrı birer insan olduğunu kanıtlamanın yolları yok mu? Mesela mac adreslerinden takip edilemez mi? Aradan kaç yıl geçmiş hala multi hesap ile gerçek insan ayrımı yapılamıyor mu? Mutlaka bir yolu olmalı bunun.

Not: Evde 2 kişi, ofiste en az 3, en fazla 5 kişi olacağız ve hayatımda ilk defa bir oyunu arkadaş ortamım ile oynamak için bir yerden izin istiyorum. Gerekli bilgileri sunabiliriz.

Son düzenleme: 29. Kas 2018
  4. samael

Alınan Beğeniler:
    8
    Merhabalar, ben ikiden fazla kişinin ve birden fazla lokasyonda ip paylaşarak oyunu oynadığı durumlar hakkında bilgiye sahip değilim.
    Bu tip durumlar hakkında karar verme yetkim de bulunmuyor. Bu konuyla alakalı sorularınız için forum yolu ile değil, oyun içi destek sistemi ile iletişime geçerseniz; daha net ve doğru bilgi alabilirsiniz.

Son düzenleme: 16. Kas 2018
  5. volcanicmelodies

Alınan Beğeniler:
    1
    Oyun içerisinde de yönetime ulaştım sonuç olumsuz. Biz günümüzün yarıdan fazlasını ofiste geçiren kişileriz yani şu oyunu oynamak için üstü kapalı şekilde "11 kişi başlayacaksanız 11 tane internet hattı açtırıp 11 tane modem satın alın" deniliyor.

The-West hala aynı ortamda bulunan arkadaş grupları için oynanabilecek noktaya gelememiş. Bizim işçiye 3-4 kişi saldırıp bayıltırken bize sıra geldiğinde 12 saatte içimizden sadece birisi saldıracak yani.

İyi çalışmalar.

6. TornadoF5

TornadoF5 Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    İşin ucunda sonuçta ölüm yok. Bayılırsanız 72 saat düello korumanız olur. İlla size saldırana 5-10 kişi birden saldırmanız gerekmiyor.

7. volcanicmelodies

Alınan Beğeniler:
    1
    X oyuncusuna biz 12 saat içerisinde 2 veya 3 kişi saldırırsak yasak.
    Fakat X oyuncusu ve arkadaşları bizim oyuncumuza istedikleri kadar saldırabilirler.

Başkaları yaparken serbest, biz yaparken yasak. Bu adaletli mi? Etik mi? Eşit şartlar mı? Hiç birisi değil.

8. samael

Alınan Beğeniler:
    8
    Aynı ip adresiyle oynamanın dezavantajları diyelim.

9. volcanicmelodies

Alınan Beğeniler:
    1
    Yardım ve destekleriniz için teşekkür ederiz fakat bu oyun, bir ofis dolusu insanın oynayabilmesine imkan sunamıyor. Günümüzün yarıdan fazlası ofiste geçiyor ve amacımız akşama kadar vakit buldukça beraber bir şeyler yapabilmek.

Başka bir oyunun reklamını yapmak istemediğim için isim vermeden bize sunduğu çok basit bir çözümü paylaşmak istiyorum.

Bizden mac adreslerimizin bir kaç basamağını istediler. Eğer bir mac adresinde birden fazla hesap olursa herkesin hesabı kapatılacak. Bu kadar basit.
    Bu oyunu hep sevdim ve gönül isterdi ki arkadaşlarım ile beraber oynayabileyim fakat olamıyor. Herkese iyi çalışmalar.