• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Halikarnas Dünyası - Remember Şehrinin Çalınması !

kev1n

Yeni Üye
Arkadaşlar halikarnas dünyasında oynayan oyuncular bilir sunucuda toplasanız 50 aktif oyuncu mevcut 2 kasaba KONOHA ve REMEMBER güç dengelerini ayarlayıp savaşıyoruz 2 şehirde tecrübe kasmak için kilise gelişimine çok yoğun emekler harcadı 150 level sınırının açılmasına az zamanın kaldığı şu günlerde,

Şehrimizdeki Spore45 Adlı oyuncu şehirdeki herkesi şehirden atıp bir çok oyuncunun telefon numarasını vermekle ilgilide bir profil mesajı yayınladı https://prnt.sc/11mta5m
öncelikle böyle durumun istisnai bir durum olduğunu ve sunucudaki oyuncu sayısının azlığını dikkate alarak olumlu bir karar vermenizi istiyoruz

Lachryma

halikarnas oyuncuları konuyla ilgili düşüncelerini yazarsa çok seviniriz

kasaba benım degıl.
rakip kasaba ama o kasabada ınsanların emegı var.
bır suru ınsan o kasabaya emek etti level kassınlar dıye kılıse ıcın ugrastı ettı, bı tane gereksiz gelip, şımarık çocuklar gibi kasabadan herkesi atip sonra da kale savaslarını ve d15 in ahvalini sıkıntıya sokacaksa buna müdahale edilsin.
bakın zaten ite kaka bişeyleri götürmeye calışıyoruz, lütfen insanları şu serverden sogutmayın.
etkinliği bana bırakın demek ne arkadas? etkınlıgı kendsıne bırakmadı dıye kasabasındakılerı kasabdan atmak ne demek?
kım bakıyor tr severlerıne bılmıyorum ama bışeye yarayın lütfen artık.
onu yapamam yetkım yok. buna bız karısamayız. sunu bız yapamayız ınnoya yazın demezsiniz herade bu kadarcık bi olay için de....
bu serverde kimse kimseyı cok koolay sıkayet etmez. kımse kımseye kotu konusmaz cok kolay kolay ıyıce damarına basmadgınız surece ve gercekten insanlar bi şekilde bı ortam kurdu guzel guzel takılıp ıkı stres atıyorken, böyle gereksizler yüzünden insanların strese girmesine engel olun. en kısa zamanda bu olayı çözün

erencik90

Yeni Üye
Darbecilerin yaptığı ilk iş iyi niyetli halkın duygularını sömürmektir. Spore, sen bu darbeyi sadece Remember halkına yapmadın. Tüm Halikarnas halkına, tüm The West'e gönül vermiş insanlara yaptın. Sen halkın iradesini hiçe sayamazsın. Remember halkının iradesini hiçe sayan bu davranışı şiddetle kınıyorum.
Bu kadar büyük bir kasabayı patlatman o ufak aklın ile intikam aldığını düşündürmüş olabilir ancak insanların savaş zevkini elinden alıyorsun, heves kaçırıyorsun. Ayrıca kasabadaki herkesle mi kavga ettin?? Biraz düzgün birisi olsaydın da sorunun olan kişilerle sorununu çözseydin.
Sayın yöneticilerden ricam kasaba geri verilsin ve Spore'nin bu davranışı cezasız kalmasın. Kullanımı zorunlu olan "Nankör" unvanı verilebilir. En azından profiline baktıkça ne olduğunu hatırlar. Nankörsun Spore.

edit: ilk mesajdaki açıklamaya göre Spore, kasaba üyelerini telefon numaralarını vermekle tehdit etmiş zaten profilinde de ilan etmiş. Innogames'in Davranış Kuralları'nın 11. maddesine göre kesinlikle bir yaptırımı olması gerekiyor.

§2) Davranış Kuralları

1. Hesap sahipliğiyle ilgili aksiyon veya bilgiyi direkt veya dolaylı olarak istemek veya şantaj yapmak, bunun için oyuncuları tehdit etmek; kuralları çiğnemeye tahrik etmek yasaktır.

Son düzenleme:

BennBeckman

Yeni Üye
Son Aziz Patrick etkinliğinden sonra soğuyan oyuncuları yavaş yavaş toparlamaya başladık. Yalvar yakar çağırdığımız insanların bir kısmını hala toplayamadık. Birde bu şekilde darbe kisvesi altında yapılan saygısızca hareket insanları soğutmaktadır. Kasabadaki oyuncuların binlerce saat emeklerini de cabası.

Remember Me ailesi olarak bu zat-ı muhteremin yaptıklarını kınıyoruz. Bir an önce Halikarnasın eski huzuruna kavuşmasını sizlerden talep ediyoruz.

Yaptığı şantaj(aklınca) ile ilgili, Remember Me üyeleri destek bölümüne taleplerini iletmiştir.

wolbeak

Yeni Üye
insanlar eğlenceli vakitler geçirmek için oyununuzu oynuyor yeri geliyor bende dahil bir çok arkadaşım bu oyuna para basıyor en önemlisi vaktini emeğini harcıyor ama 1 kişinin bunca emeği rezil etmesine göz yumuyorsunuz yazık ne diyim ki artık insanların isteklerine cevap verin bu insanlar sizi siz yaptı

Adyghe

Kıdemli Üye
Halikarnas dünyası açıldıktan sonra Remember Me adı altında toplanıp kendimize aile diye bileceğimiz bir topluluk kurduk. Aramıza aldığımız spore45 adlı şahsiyet bu güvenimizi suistimal edip kasabadaki herkesi attı. Halikarnastaki aktif 2-3 kasabadan biriydi kasabamız bunun için çok emek verdik. Oyun yöneticilerinden isteğimiz kasabamızın atmayı başaramadığı BennBeckman veya zeist kullanıcı adlı arkadaşlarımıza geri iade edilip spore45 isimli şahsa gereğinin yapılmasıdır.

Deadwood22

Kıdemli Üye
Bu kadar insanın Forumun yolunu biliyor olması gözlerimi yaşarttı :) Öncelikle Halikarnas'ta aktif oynamıyorum ve Spore45 i de tanımam fakat dışardan bakıldığında her 2 tarafında haklı haksız yanları var. Spore45 e yetkiyi siz vermişsiniz ve bu kişi yetkiyi istediği gibi kullanma hakkına sahip, ''darbe, köstebek, sabotaj, adam caydırma'' kasabacılıkta olan mekaniklerdir ve yönetimin bu konuda bir müdahalede bulunması uygun olmaz. Fakat telefon numarası tehdidi ciddi bir suçtur (kanıtları görmedim henüz) ve eğer bu suç işlendiyse yönetim gereğini yapmak durumundadır. Gereği yapıldıktan sonra kasaba server düzeni korunması açısından ilk kurana devredilebilir (hak geçmesin diye) . İlk kurucunun yapacağı onu ilgilendireceğinden yönetim gerisine karışmaz. Mutlu son :D Fakat Spore45 tehdit suçundan beraat ederse kasaba onda kalır. Mutlu son :D

2 si de mutlu son çünkü böyle olayların forum a taşınması ve tartışılması hoşuma gidiyor :D

Kasabada onlarca kişinin emeği var. Oyun bu kadar soğuk, katı olamaz. Yönetimin oyuna müdahele etmesi doğru değildir ve bunu zaten hiç bir zaman yapmaz. Kasabanın bir kendini bilmez tarafından ele geçirilmesi, oyuna müdahale sayılmaz. Güvendiğiniz birinin hesabı da çalınıp böyle bir şey olabilir. Oyun sadece oyunculara sadece sana seçenek sunuyorum para harca, işin düşünce de yardımcı olmam kafasında olursa daha çok oyuncu kaybeder. Basit bir şekilde kasaba sahiplerine verilir, sahipleri de hatadan ders çıkararak oyuna devam eder, emekler ziyan olmamış olur. Daha önce de böyle kasaba olayları olduğunda yönetimin yardımcı olduğunu hatırlıyorum hafızamda yanlış kalmış olabilir bilmiyorum.
Basitçe bir şekilde düzeltirse herkes memnun kalacaktır. Ek bir müdahale yok zaten.
Ayrıca tehdit ve santaj gibi suçlar da var. Profil yazılarından yazılan metin cezai unsura tabidir. Geçmişten bugüne onlarca kişi de oradaki yazılardan ceza almıştır/ silse bile. Yazmış olması yeter.

Ceza alıp almama olayını bilmem ama, basitçe kasaba olayı çözülürse güzel olur, doğru olur. Yapılmama ihtimali de çok yüksektir, biz yine de düşüncelerimizi belirtmiş olalım. Yönetimde şu nedenden olur veya olmaz diyerek konuyu sonuçlandırırsa daha aydınlatıcı olmuş olur.

berbat

Üye
Kişiye yetki verilmiş olabilir ama bu o yetkiyi oyunu sabote etmek için kullanma hakkını vermez
.Bu kadar basit olmamalı kafam bozuldu attım herkesi diyen birisini oyunun adminleri mutlaka cezalandırmalıdır.
Her şey kurallara göre yapılmaz kurallar etik olmayan davranışlar karşısında esnetilebilir.
Bu kadar insan şikayet ettiğine göre ortada çözülmesi gereken bir sorun var demektir.
YÖNETİMDEN TALEBİMİZ KASABAYI EMEK VEREN OYUNCULARA TESLİM ETMELERİDİR..

Spore45

Yeni Üye
2 gündür sessiz sakin olaylari takip ediyordum iyice ortalik karışmış herkese güvenmemeyi öğrenmisinizdir bana bu kadar heycan atraksyon yeter ortalik sakindi fazlasıyla az karıştı güzel oldu miss gibide oldu bi arkadasinda dedigi gibi kaosu seviom kaos olmadimi oyunda heycanli olmaz

Son düzenleme:

kacak47

Üye
2 gündür sessiz sakin olaylari takip ediyordum iyice ortalik karışmış herkese güvenmemeyi öğrenmisinizdir bana bu kadar heycan atraksyon yeter ortalik sakindi fazlasıyla az karıştı güzel oldu miss gibide oldu bi arkadasinda dedigi gibi kaosu seviom kaos olmadimi oyunda heycanli olmaz

"Bazen kırmızı halılardan çıkarsın oyuna bazen hamam böcekli merdivenlerden inersin. Bazen karşında bir beyefendi olur bazen bitli bir serseri. Masaya ilk oturduğunda kağıtlardan önce adamlara bakacaksın!"

suç sende değil seni adam yerine koyanlarda..

Spore45

Yeni Üye
"Bazen kırmızı halılardan çıkarsın oyuna bazen hamam böcekli merdivenlerden inersin. Bazen karşında bir beyefendi olur bazen bitli bir serseri. Masaya ilk oturduğunda kağıtlardan önce adamlara bakacaksın!"

suç sende değil seni adam yerine koyanlarda..
Doğru diyorsun kasım ayından beri ortaligi cok karıştırdım bunu bile bile tuttular atmadilar bir kisi hırs yapıp kalsın lazım deyince

DeepFearr

Aktif Üye
Doğru diyorsun kasım ayından beri ortaligi cok karıştırdım bunu bile bile tuttular atmadilar bir kisi hırs yapıp kalsın lazım deyince

Öncelikle yukarıdaki yazı 10 numara bir itiraf
Rememberdeki arkadaşlar olayın gerçekleştiği gün biz bunun arkasında durmadık desteklemedik gibi sözler söylediler daha sonra 9 adet Zapata set verdiklerini itiraf ettiler bu adam kasabayı zorla hileyle hurdayla yasa dışı eklenti yazılımlarla almadı bildiğim kadarıyla. Biz onları bu şahıs hakkında uyardığımızda önlem alıp bizi dinlemek yerine daha çok yanlarına çektikleri ve kasabada kuruculuk verdikleri de aşikar yaptığı şey ahlaki olarak kötü bir olay olsa da oyunun mekaniğinde olan bir şey diye düşünüyorum ... olan yine kendi çapında oyununu oynayanlara kiliseye emek verenlere ve d1 i bile kıskandıran Halikarnas'ın kale savaşı düzenine olmuştur umarım uygun bir biçimde gereği yapılır bu tatsız olay usulüne göre telafi edilir...

zeka3

Kıdemli Üye
Yönetimin vereceği muhtemel cevap :

"Adminler olarak kasaba yetkileri değiştirilemez. Maalesef böyle bir şey mümkün değildir.Sorun Kasaba kurucusunun ve kasaba
üyelerinin problemidir. "

yazacaklardır.

Konuya taraf değilim ama benzer olayları D1'deki oyuncular yaşadığında bu tür(benzer) cevaplar verildi.

devilltown

Kıdemli Üye
bende halikarnasda aktıf oynamıyorum ama buna emsal olacak bir durum var
DEADWOOD namı diğer d9 da aynı şekılde bir oyuncu tüm üyeleri kasabadan atmıştı ve kasabanın ismini biraz argo göndermelı bir isim koymustu o zamanki yönetim .kasabayı eski kuruculara teslim etmişti yanlış hatırlamıyorsam bu dedıgım sanırım 4-5 yıllık bir olay yani ozaman oyun oyundu yönetımde oldukça aktifti.şimdi CM namı diğer kraliçe sırça köşkünden sadece İNNO borozancılıgı için cıkıyor ya versiyon yada satış için ha onuda tam yapabılse traslate kulanıyor sanırım bir cok çeviride cümle düşüklüğü ve bariz hatalar var.. halikarnas oyunculara nacizane tavsiyem bu yönetime pek bel bağlamayın siz yenıden bir kasaba geliştirmeye başlayın..

joker16

Üye
bende halikarnasda aktıf oynamıyorum ama buna emsal olacak bir durum var
DEADWOOD namı diğer d9 da aynı şekılde bir oyuncu tüm üyeleri kasabadan atmıştı ve kasabanın ismini biraz argo göndermelı bir isim koymustu o zamanki yönetim .kasabayı eski kuruculara teslim etmişti yanlış hatırlamıyorsam bu dedıgım sanırım 4-5 yıllık bir olay yani ozaman oyun oyundu yönetımde oldukça aktifti.şimdi CM namı diğer kraliçe sırça köşkünden sadece İNNO borozancılıgı için cıkıyor ya versiyon yada satış için ha onuda tam yapabılse traslate kulanıyor sanırım bir cok çeviride cümle düşüklüğü ve bariz hatalar var.. halikarnas oyunculara nacizane tavsiyem bu yönetime pek bel bağlamayın siz yenıden bir kasaba geliştirmeye başlayın..
Bahsettiğimiz o zamanlar o kasabada admin oyuncular vardı o yüzden geri verildi remember de admin oyuncu bağlantısı yok ise kim ne yapar garibanın emeğini hayatta vermezler

devilltown

Kıdemli Üye
Bahsettiğimiz o zamanlar o kasabada admin oyuncular vardı o yüzden geri verildi remember de admin oyuncu bağlantısı yok ise kim ne yapar garibanın emeğini hayatta vermezler

o kasabada admin falan yoktu bunu nerden cıkartıyorsunuz hangi kasaba oldugunu söylermisin madem bu kadar bilgi sahibisin... bu gibi ithamlarda bulunurken bilgi ve belge gereklı TÜRK serverlerınde eski ve yeni adminlerin yada etkınlık yöneticilerinin%90 tanıdıgımı sanıyorum .ha bu tanıdıgımı sanıyorum derken isim olarak bilgi sahıbıyım 1-2 harıc hiç biri ile sohbetim yoktur. senden ricam deadwood dakı kasaba adını paylaşırmısın ..