Hobbit

fato06

Guest
Hobbit, J. R. R. Tolkien'in bir kitabı. Orta Dünya üzerine yazılmış olan kitap Bilbo Baggins ve başından geçen maceraları konu almaktadır. Kitapta Bilbo Baggins'in Gandalf tarafından hiç beklemediği bir anda evine gelen 13 cüce ile değişen hayatı, Orta Dünya'nın kaderini değiştirecek olan Tek Yüzük'ün bulunuşu, ulu ejder Smaug'un öldürülüşü ve kadim cüce kenti Erebor'un kurtuluşu anlatılmaktadır. Yüzüklerin Efendisi serisinin başlangıç kitabı niteliğinde olan bu romanda Tek Yüzük'ün yanı sıra Bilbo'nun Frodo'ya verdiği parlayan elf kılıcı ve güçlü, cüce yapımı bir zırh olan Mythril'ı da nasıl ele geçirdiği anlatılır

Çok hoşuma gitti bu kitap herkese öneriyorum :)

Eklentiler

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Fx

Member
Kitabı okumadım açıkçası filmini de daha izlemedim, 3 saat (ya da yakın) kadar uzun olduğu için gözüm korkuyor ama izleyenler tavsiye ediyor, bu hafta izleyeyim bari. :)

fato06

Guest
Kitabı okumadım açıkçası filmini de daha izlemedim, 3 saat (ya da yakın) kadar uzun olduğu için gözüm korkuyor ama izleyenler tavsiye ediyor, bu hafta izleyeyim bari. :)
İzleme bence film 120 sayfa gibi bir şeyi kapsıyor kitabını oku

kovboy-54

Guest
Kitabının yarısını e-book olarak okumuştum. Aslında sıkıcı değildi ama bilgisayardan okumak kitaptan okumaya benzemez.
Yüzüklerin efendisinin ilk kitabını uzun bir arayıştan sonra buldum ve şuan 400. sayfalara kadar geldim. Bitirdiğimde 2. ve 3. kitabını da alıp, ondan sonra Hobbit'i almayı planlıyorum. Ondan sonra da Harry Potter serisine başlarım herhalde. :)