Jack london

• Konuyu başlatan kovboy-54
  • Başlangıç tarihi

kovboy-54

Guest
Bu aralar kitap okumanın zevk haline getirildiği zamanlarda kitap okuyanları görünce kıskanırdım.Çünkü ben çok küçükken kitaplara bağımlıydım , internet geldikten sonra onlara yokmuşlar gibi davrandım.Birkaç gün önce kitaplığımı karıştırmaya başladım ve okumadığım kitapları sıraladım önüme...Baktım çoğu Jack London'dan.Bir tanesini okumaya başladım , daha önce okumaya çalışmıştım ama biraz saçma gelmişti (3-4 sene önce) nedenini şimdi anlıyorum.O zamanlar hikayede anlatılan şeyleri ve dili pek kavrayamamıştım.Kitabın yarısına kadar geldim ve neredeyse en sevdiğim 3. yazar oldu (Jules verne > Dosteyevski > Daniel Defoe yken Daniel Defoe'nin yerini Jack London aldı.)
30 gün hapiste kaldığı süre (sanırım bu "Demiryolu çocukları" kitabında anlattığı ,ki daha o kısımlardayım, hikaye) yazma isteği uyandırmış ve hayatını değiştirmiş.
Şu anda beyaz diş kitabını okuyorum şöyle diyeyim...Bir köpeğin hayatını tüm ayrıntısına kadar bizim beynimizde canlandırıyor.Çok güzel bir kitap tavsiye ederim.
Vahşetin çağrısı da güzel bir kitaba benziyor diğer 2 kitabı bitirir bitirmez ona başlamayı düşünüyorum.Herneyse sizi çok sıkmadan
:

Jack London

Doğum tarihi 12 Ocak 1876
Doğum yeri San Fransisko, Kaliforniya, ABD
Ölüm tarihi 22 Kasım 1916
Ölüm yeri Kaliforniya, ABD
Meslek Roman yazarı
Ülkesi ABD
Tarz Macera, Politik
Edebi akım Gerçekçilik, Amerikan Doğalcılığı
İlk eseri Vahşetin Çağrısı, 1900
Büyük eserleri Beyaz Diş, Demir Ökçe

Jack London (12 Ocak 1876, San Francisco - 22 Kasım 1916, Kaliforniya), ABD'li gazeteci ve roman yazarı. Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş ve Deniz Kurdu başta olmak üzere elliden fazla kitabın yazarı olan Jack London, Dünya ticari dergi romanının öncüsü ve yazarlıktan yüksek gelir elde edebilen Amerikalıların ilklerindendir.

Yazar hakkında düşüncelerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz.