Kale Savaşı Etkinliği

Salvo

New Member
bir süre önce görüştüğüm etkinlik yönetici ile ,Georgia da yapılmasını istediğim kale savaşı etkinliği için bana ,d14 de seviyenin kale savaşı için uygun olmadığını söylemişti.o an için kendisine hak verdim.ancak dün akşam d13 de 20 kusur kısı ıle etkınlık savası yapılabılıyor,sırf d13 oyuncuları etkınlık odullerını doyasıya kadar alsın dıye test hesaplar tek tek feda edılıyor ıse,buna benzer bır uygulama d14 de yapılabılırdı.
eğer d14 önemsenmeyen bir dunya ıse neden acıldı ? eğer bu sordugum sorunun cevabı "hayır onemsız degıl,sadece oyuncu sayısının artmasını ve sevıyelerın buyumesını beklıyoruz" ıse,dun gece kı d13 etkınlıgındekı oyuncu sayısı kadar oyuncu ve oradakı ortalama sevıye kadar ortalamayı tutturamayacak mıyız?

diğer oyuncu arkadaşların sızlere olan tepkısını bılmem,ben bır oyunun ve etkınlıgın "kural" yapısına bakar,uygun olup olmadıgını sorgularım.
an ıtıbarı ıle the west tr server ında d14 dunyasınız öksüz ve yetim oyunculardan olustugunu,ancak her aksam gerek genel chatıne gerekse oyuncular arası aksıyona baktıgımında tum tr serverları ıcınde tek hareketlı server oldugu kanaatındeyım.

hızlı ol hedıyenı kap bolumunde yazdıgım gıbı ,kural konulmusken kuralı bır kaç kısının ıstegıne gore degıstırmek sadece ve sadece "keyfı uygulama" olur.bu durumda da dıger oyuncuların hakları deyım yerınde ıse gasp edılmıs olur.bu tarz keyfı uygulamalar ıle ne oyunu ne forumu hareketlendırme sansınız yok.
dersenız kı herseyı cok bılıyorsan buyur gel,ısın ıcınden sen cık.kusura bakmayın bu ıse talıp olan sızlersınız.once koydugunuz kural yapısına bakın,sonra cozumu arayın.ama ben yaptım oldu seklınde yaklasımlar antipatık karsılanır.

Salvo

New Member
kendı dunyamızda yaptıgımız konusmada,bazı dostlarım sevıyenın yetersız oldugunu ama etkınlık odulunun buyuk oldugunu soyledıler.
şimdi diyelim ki tr serverı etkınlık yonetıcısı benım.kuralımı koyuyorum : d14 dunyası sevıye bakımından henuz hazır olmadıgı,ancak sonucta bu oyunun bır parcası oldugu ıcın ,d14 dunyasının ortalama sevıyesı dıger dunyalara yaklastıgı zamana kadar ; test hesap bayıltana 25 kulce yerıne 25 tahvıl,en cok savulana fılan kulce yerıne 15 tahvıl,en cok nısana sahıp olana 15 tahvıl verıyorum.

bu tarz bır uygulama yapılabılır.cunku en basta dedıgım gıbı ben konulan kuralı sorgularım.sızın sıstemınıze uygun degıl ıse,uygun sekılde etkınlık ayarlarım.sonucta bu etkınlık her the west oyuncusu gıbı georgıa dunyasında da benım hakkım.

Efsaneyim

New Member
D14 Georgia serveri gerek oyuncu seviyeleri gerek set ve ekipman bakımından diğer serverlara göre zayıf kaldığı ortada evet ancak dün akşamki savaşta da gördüğümüz gibi (d13) set ve ekipman dahi olsa o etkinlik savaşını kazanacak güç o serverda da bulunmuyordu katılımın düşük olması nedeniyle. O duruma baktığımız zaman d14 için daha makul bir savaş ve daha makul ödüllerle bir etkinlik yapmanızı bekliyoruz ve bunun yanında eğer d14 de etkinlik savaşı gibi bir kaç etkinlik olursa diğer dünyalardan kişiler ve daha yeni oyuncuların katılım oranı artacaktır ve rekabet yükselecektir haliyle. Bir müddet sonra rekabet edecek bir şey olmadığı zaman oyun sıkıcı bir hale gelmesi oyuncu kaybına yol açacaktır etkinliklerdeki ödülleri kazanma hırsı ve rekabet oyunun zevkini arttıracak ve oynayan kişi sayısını arttıracağını düşünüyorum. Umarım gereği yapılacaktır. İyi günler.

Jhoni Lesh

New Member
Bende efsaneyim ve Salvo ya katiliyorum.yazilmis yorumlar tam dogru tekrarlamak istemihyorum katiliyorum.georgia da uye artimi sizinde isinize yarar.ki savas olsa muhakkak artish olacakdir.d14 georgiya serverinde etkinlik savasi gormek istiyoruz artik.25 kisilik olmasin mesela 10 kisilik olsun ama yeterki temel atilsin baslanilsin.ilk savasdan sonra zaten dengelenir.katilimci sayilarina gore felan.isteklerimiz sadece etkinlik savasi olmasi.dikkate alirsaniz seviniriz. tesekkurler .

eraysvs58

New Member
Gelen her etkinlik , o server için yapılan her yenilik oyuncu sayısını ve oyuncu seviyelerini artıracaktır. Yapılacak savaş serverda ki oyuncuların düzeyine göre testhesap ayarlayarak zevkli hale getirilebilir.

momo119

New Member
Georgia da etkinlik savaşının olması oyuna renk katacağına inanıyoruz diğer uç serverde de oynuyorum oraların oyuncu katılımı çok olabilir lakin d1 hariç diğer dünyalar kapanmayı bekler halde biz ise burada serveti canlandırmaya çalılıyoruz sizden sadece yardım istedik bu sadece bizim değil sizin de göreviniz olduğuna inanıyorum saygılarımla momo119

Salvo

New Member
Dalga gectıgımı sanmayın,yukarıdakı mesaj twıtterdan atıldı :) her gün istisnasız sosyal medyadan atmaya devam edicem ;)