Kale Savaşları

  • Konuyu başlatan DeletedUser5019
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser5019

Guest
Herkese merhabalar,
10 seneye yakındır burada oyunda olmamıza rağmen çook eskilerden beri oynayan bir çok kişinin bile basit kale savaşı bilgilerini bilmediğini gördüm. Bu yüzden de basit bir kılavuz hazırlamak istedim. Umarım yararlı olur.

''Spoiler'' kısımlarına tıklayarak bilgi alabilirsiniz.


1) Her turda sadece 1 sektör ilerleyebilirsiniz.

2) Savaş toplam 56 tur sürmektedir. Bir taraf tamamen bayılmadıkça veya bayrak saldıranlar tarafından 5 el boyunca tutulmadıkça savaş 56 tur sürer. Bu durumda savunma kazanır.

3) Eğer savunmada iseniz hareket önceliği sizdedir. Bu da demektir ki, eğer 1 saldıran ve 1 savunan aynı turda aynı sektöre emir verirse, SAVUNANIN HAREKET ÖNCELİĞİNDEN DOLAYI, savunan taraf o sektörü ele geçirecektir ve saldıran olduğu yerde kalacaktır.

4) SAVUNMA HAREKET ÖNCELİĞİNDEN DOLAYI, vurkaç yapabilirsiniz. Yani ateş açınızda bir saldıran olduğu zaman o elde onu görmeyen başka bir yere emir verirseniz, siz ona ateş edersiniz ama o size ateş edemez.​
1) Maceracılar %25 ihtimalle hayalet bonusunu kullanabilirler. Bunu şöyle açıklayabiliriz. Bir maceracıya ateş edecek 100 kişi varsa ve o tur hayalet bonusu denk gelirse, ona İSABET EDEN 2. atış sonrasındaki bütün atışlar onun arkasındaki kişiye gider. Eğer arkasında kimse yoksa ve saldıranlar o maceracı dışında kimseyi görmüyorsa, 2. İSABETLİ ATIŞ sonrasında hiçbir saldıran atış yapamaz.

2) Düellocular %10 ihtimalle kritik vuruş yapabilir. Kritik vuruş rakibin canını % 10 daha fazla götürür.

3) Askerler kendisi ve etrafındaki (SOL/SAĞ/ALT/ÜST) 4 oyuncuya kendi yönetmesinden %25 oranla yönetme bonusu verir.

4) İşçilerin nişan ve savulma yeteneği %20 artar.​