Kasaba savaşları

Sizce gelmeli mi?

• Toplam oy kullanan
    14

S-400

New Member
Kale savaşına isteyen geliyor istemeyen gelmiyor ama kasaba savaşı olursa mecbur geleceklerdir ve daha zevkli olacağına inanıyorum. çünkü

1.kaybeden kasabanın binası hasar görecek ve tamamı tamir edilene kadar yada sonra ki 24 saat diğer kasabanın sömürgesi olarak kalacak.
2.kaybeden kasaba tamir edilmez ise sonraki 24 saat kasabanın kazandığı verginin %90'ı kazanan kasabanın kasasına yatacak.
3.Kazanan kasaba hali hazırda bankada birikmiş kasaba parasının %50sine el koyar.
4.kasaba yükseltimi için ürün isteyecek ve kasabanın kurulması zorlaşacak. Bu sayede herkes kasabalara toplaşacak tek başına kasaba kurmaya soğuk bakacak.
5.bina seviyesi arttıkca verdiği bonus da artacak.
6.Kasaba kasasında biriken para her ayın son günü kasaba üyelerine eşit dağılacak.
7.kilise yerine yan duvarlar sonsuza yükseltilecek
8.yine 55 tur surecek herkes bayılana kadar yada pazarda 5 tur durana kadar savaş devam edecek.
9.Duvarın geliştirilmesinin sebebi de lv başı rakibin %0.1 hasarını ve direnmesini düşürecek gibi yani rakip sura cıkmaya korksun cıkarsa da beklemesin gibi (savaş dar alanda dönsün heyacanlı olsun diye:))

Screenshot_1.png

S-400

New Member
Mevcut kasabalar ile değil zaten tek başına direnemeyen başkasına vergisini kaptırmak istemiyorsa daha kalabalık kasabalara gececek ve 50 kişilik dolu kasabalar olacak

Deadwood22

Active Member
İlk olarak düşünmen ve paylaşman çok güzel eline sağlık.
Ürettiğin ve oyuna katkı sağlamaya çalışman yönetime iş çıkarabilir lütfen dikkatli olalım :p

Diğer yandan fikrinin yazılımsal alt yapıya ihtiyaç duymasından dolayı ilk adım bunun innoya iletimi olucaktır ve minimum 4 yıl sonra paşamız oyuna getirirse getirir. :D

levis501

Well-Known Member
Buna benzer bir fikri ben yıllar önce innoya iletmiştim. Tabi şu var kasaba kasasındaki paranın %50 si şu an çok büyük rakam ben %10 gibi daha makul bir değer önermiştim. Tahmin edin sonuç ne oldu. Fikrim beğenilmemiş. Gel gör ki yıllar sonra macerayı çıkardılar. Bazı açılardan andırıyor dimi :)

S-400

New Member
Abi maceranın bir espirisi yok cunku paralel evren boyle bolum gecmek için izlenin reklam gibi birşey görev olmayınca kimse kullanmıyor

XHellFire

Active Member
Kasaba savaşları saçma bence daha kale savaşlarına gelmeyen sizler kasaba savaşı niye istersiniz onu anlamıyorum :D

Skyranger

Member
-Oyuna için güzel birşeyler düşünmüşün ama uygulanabilirliği teknik olarak inno'yu zorlayabilecek değişiklikler.(Hayatta girmezler :) )Senin düşündüğün fikre, bazı oyunlarda gördüğüm saatler süren,aynı anda online olma zorunluluğu olmayan bir etkinlik şeklinde olabilir diye bir açılım yapabilirim.

Skyranger

Member
Pratikte de ,bulunduğu kasabaya ve ahalisine bağlılık yok bu oyunda.Bu nedenle herkes güçlü olan 1-2 kasabaya girecek yada kasabadan çıkacak.Tüm oyuncular koskoca haritada 3 kasabaya yani 3 otele yığılacak.
-Ayrıca 3-5 odun,böğürtleni zahmet edip çıkarmayıp başkalarından isteyen oyuncuların olduğu bu oyunda, kasaba binası geliştirmesi-tamiri yine çalışkan birkaç oyuncunun üstüne kalacak.Daha kalelerin inşatı bile yarım :)

reisiwest

Member
biz hep "var olan"ı düzeltmek yerine kestirip yenileriyle avunmak istiyoruz millet olarak. böyle bir şey zaten olamaz yukarıda da belirtilmiş, bunun yerine savaşlar için daha çok etkinlik vs. düzenlenebilir. fikir güzel, ancak olabilitesi yok :)

devilltown

Active Member
6.Kasaba kasasında biriken para her ayın son günü kasaba üyelerine eşit dağılacak.
yahu ben ksabaya 2m para yatırmısım baska bir oyuncu 50k kafamı buluyorsun:)
klansavaşlarımı sandın buray

zeka3

Well-Known Member
Uğraşılmış , emek verilmiş fikir genel olarak güzelde sıkıntı şurda
Bu fikir teoride güzel olsada pratikte şöyle bi sıkıntı çıkar 1 veya birkaç kasaba çok aşırı güçlenir,diğer kasabalar hiç güçlenemez.
Yani 50 kişilik dolu kasabalar oldu diyelim,
e bi kasaba mutlaka diğerlerinden item set lvl bakımından diğerlerinden her türlü çok güçlü olur uzun vadede
herkes en güçlü kasabada bulunmak ister.
Yani bu sistemde güçlüler dahada güçlü zayıflar dahada zayıflaşır.
24 Saat sömürgesi olacak yazmışsınya işte o sömürge pratikte 24 saate değil 365 güne çıkar
birileri hep kazanırken diğerleri hep kaybeder
Başka pratikte aklıma gelen başka soru
şuan d1'de 2 en büyük birlik 80 er kişiden oluşuyor 80+80:160 hadi diyelim diğerlerinide aldık ettik 200 etti :D
yani ortalama 4 kasaba çıktı bu fikirle :)
4 +kasabaya insanları doldurmak pek iç açıcı değil.
Başka bir eleştirimde oyun,karakter oyunu yani kişisellik önplanda her açıdan. bu fikir çok fazla birlik topluluk uğraşısı emeği gerektiriyor.Yani x oyuncusu için kasaba binası veya parası her neyse çok önemliyken y oyuncusunun umrumda olmayabilir.Gider güçlü kasabaya keyfine bakar.
Fikir genel olarak klasik şehir geliştirmeli strateji oyunlarına benziyor ama işte orda her kasaba/şehir 1 kişi tarafından yönetiliyor.
Burda x oyuncusu para kasmaya gider y oyuncusu kasaba için ürün toplamaya gider gibi gibi...daha buna benzer çok örnek verilir
ben bu sistemde gider en güçlü kasabaya kaydolurum savaşlara da gitmem keyfime bakarım :D
Bide normal savaştan tek farkı kasaba kasası farkı diyelim oda zaten kasabadaki 50 adamın değil 5 adamın umrunda olur diğer 45 kişi ne uğraşsın "birileri uğraşır nasıl olsa" diye düşünür.

Ek olarak :
Bizim Tr Serveri normal savaşlara zor geliyor
,Normal savaşlar için keşke bir şeyler yapılsa zaten kale savaşı gayet zevkli ve eğlenceli.
Eskiden savaşlarda tahvil dağıtılırdı mesela,şans usulü rastgele bir savaş belirlenip
haftada 1 savaşa katılanlara tahvil verilse bile katılım yükselir aslında :)

Son düzenleme:

ICasTeLLaNI

New Member
Kale savası ve Maceradan sonra kasaba savasını getireceklerini sanmıyorum. TR dünyalarındaki kale savaslarını çeşitli ödüllerle canlandırmak daha mantıklı olur.

S-400

New Member
Aksama kadar deli gibi tartışıp izlediğiniz futbol maclarında tarihinde hiç yenilmeden tüm kupalara ambargo koymuş bir takım var mı? bir kasabanın sürekli kazanması onu kartopu gibi sürekli giderek güçlenen bi hale getirmez bir kaç oyuncuya item ürün para vs transfer edersin kasabana güç katacagını düşündüğün eski oyuncular yada hesabında 12 yıldır yetenek biriktirmiş yani ps oyunlarında gücü 103 futbolcular gibi olduklarından transfer edeceksin sizin birlik güçlü oldu bize bir tank verin falan gibi şeylerle oyun yürümüyor yıllardı dönüp dolaşıp kale savaşları aynı noktaya geliyor bunu en cok siz tecrube ettiniz ben arada bırakıyorum oyunu 3-5 ay bakıyorum kale savaşları canlanmış geri geliyorum 2-3 ay sonra yine 10vs10 15vs15 gibi sayılara düşüyoruz. en güçlü kasabaya girerim savaşa gitmem keyfime bakarım mantıgı ile oynayan adamları kasabanıza toplarsanız rakipler 50 kişi geldiğinde 20 kişi ile savunmak zorunda kalırsanız işlerin oyle yürümeyeceğini anlarsınız. kasabaya ihtiyac duyan arkadaşlar da mecbur atılamamk için savaşlara katılım saglayacaktır. bu sayede düel listenizin de artık daha dolu oldugunu fark edersiniz.

S-400

New Member
Ve benim önerim tr yönetiminin yapıp alın tamam yaptık diyebileceği birşey değil tüm dünyada oynanıyor ve ing. de daha kalabalık ve organize kasabalar oldugunu cogunuz biliyor. tr'de durumun boyle olması her yerde boyle olacagı anlamına gelmiyor. sadece tr üzerinden değerlendirmeyelim lütfen ben kusursuz oldugunu savunmuyorum herkesin fikrine de saygı duyarım. 12 olumsuz 1 tebrik mesajı haricinde 1 tane yapıcı öneri sunan yorum yok keşke kesim hükümle kötülemeden olumsuz yanlarını daha olumlu hale getirebilecek yorumlar da görebilseydik

ICasTeLLaNI

New Member
Ve benim önerim tr yönetiminin yapıp alın tamam yaptık diyebileceği birşey değil tüm dünyada oynanıyor ve ing. de daha kalabalık ve organize kasabalar oldugunu cogunuz biliyor. tr'de durumun boyle olması her yerde boyle olacagı anlamına gelmiyor. sadece tr üzerinden değerlendirmeyelim lütfen ben kusursuz oldugunu savunmuyorum herkesin fikrine de saygı duyarım. 12 olumsuz 1 tebrik mesajı haricinde 1 tane yapıcı öneri sunan yorum yok keşke kesim hükümle kötülemeden olumsuz yanlarını daha olumlu hale getirebilecek yorumlar da görebilseydik
Bu konuyu açarken gerçekten inandın mı? trolledin mi ? Forum üyelerinin hepsi olumlu yorum yapsa ve istese bile innogames bunu uygulayamaz. Yukarıda da belirttiğim gibi kale savaslarının canlanması için öneriler tartısılabilir.

S-400

New Member
Aynen castellan belki sen innogames in ceo su olursan yaparsın. Kale savaşının canlanması konusunda bir onerin varsa sende konu acabilirsin ben o konunun altına gelip kale savaşları hakkında önerdiğin şeyi innogames yapmaz yihaa kasaba savaşları gelsin yazmam merak etme. varsa üstüme düşen birşey yardımcı olmaya calışlırım. konuyla alakasız şeylerle konuyu dağıtmayalım rica ederim