• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

DEĞERLENDİRMEYE ALINDI Opsiyonel Ustalık NPC'si

Bu öneriye

• Katılıyorum

Oylar: 17 77,3%
  • Katılmıyorum

Oylar: 3 13,6%
  • Karasızım

Oylar: 2 9,1%

• Toplam oy kullanan
    22
Durum
Konu yanıtlara kapalı.
Aktifliğin düştüğü dünyalarda çeşitli ustalıklardaki yüksek puan ustalık ürünlerine erişmek zor oluyor. Bu özellikle görevlerin istediği ustalık ürünlerinde oyuncular bu ürünleri bulmakta zorlanıyorlar. Benim önerim Angus McGuffin gibi bir ustalık NPC'si. Bu ustalık NPC'sine oyuncular giderek, gerekli ustalık ürünlerini vererek o ustalık ürünlerinden yaptırabilirler. Her ustalığın bütün ürünlerinin, ürün karşılığı yapıldığı bir ustalık NPC'si. Ama komple her yerde aktif olmamalı. Yoksa kimse ustalık kasmaz herkes buradan ürün alır. Bu opsiyonel bir şekilde CM veya yönetim tarafından aktif edilmeli. Dünyanın aktifliği düştüğünde, ustalık ürünü erişim zorluğu olduğunda, oyuncular bunu yönetime bildirecek. Yönetim de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Angus McGuffin gibi bir NPC aktif edecek. Bu NPC'nin de sürekli açık olmasına gerek yok suistimal olmaması için. Belli bir süre ve kriter konulabilir. Mesela bu ustalıktan 1 hafta da en fazla 10 ustalık ürünü 15 ustalık ürünü yaptırabilirsiniz gibi bir kriter. Böylece görevlerin istediği kadar farklı ustalıklarda veya yüksek puanlardaki bulunamayan ustalık ürünleri kolayca aktifliği düşmüş dünyada halledilmiş olacak, ve suistimalin önüne de geçilerek daha işlevsel bir sistem olacak.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Konuyla ilgili anket açılmıştır; diğer oyuncularımızın da fikirlerini almak isteriz

devilltown

Kıdemli Üye
güzel bir düşünce.. hatta sadece yeni serverlerde değil d1 de de büyük sıkıntı yaşanıyor.. biz demirciler açlıkdan nefesımız kokarken aşçı ve şarlatanlar köşeyi döndü:p ama şu son 1 ayda öneriler içersinde oyuncuların en cok işine yarayacak olan bu..
tebrikler VATANSEVER

Durum
Konu yanıtlara kapalı.