Organize Savaşlar

Organize Savaşlar Etkinliğimizi Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

• Toplam oy kullanan
    10
  • Bu anket kapanacak: .
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

zeka3

Well-Known Member
Arkadaşlar Merhaba,
Dünya 1 Serverinde her akşam 21.00-23.00 arasında organize kale savaşı etkinlikleri düzenliyoruz.Savaşlarımıza herkes davetlidir.Etkinliğimizin bildirisi ve kuralları mahiyetindeki bu gönderiyi herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

KURALLAR
1-Savaş Saatleri 21.00-23.00 arasında olacak.
2-Savaşlarda herkese eşit rütbe verilecek.Takım oyununa aykırı tutum sergileyen/sergileyebilecek oyuncular için rütbe verilmesi kale generallerinin inisiyatifine bırakılmıştır.
3-Savaşlarda mümkün olduğunca son tura kadar uzatılacak.
4- Savaşlarda herkes emir-komuta zincirine uyacak.Uymayanlara diğer savaşlarda rütbe verilmeyecektir.
5-Savaşlarda kişisel düşmanlıklara,kişisel çıkarlara,kişisel hırslara göre hareket edilmeyecek,hareket edenlere göz yumulmayacak.Etkinliğimizin amacının sadece eğlenmek olduğu düşünülerek hareket edilecek.Takım oyununa göre hareket edilecek.
6-Savaşlar en güçlü iki ittifak kasabaları ve diğer öncül kasabalar tarafından açılacak.
7-Savaşlarda nicel ve nitel olarak taraflar arasında eşitlik gözönünde bulundurulacak.
8.Hergün Günde 1 Tane Savaş yapılacak,Özel durumlarda 1'den fazla savaş açılabilecek
9-Savaş öncesi,sonrası ve savaş sırasında karşı tarafı kışkırtıcı ve tahrik edici mesajlar atılmayacak.
10-Kale savaşı açılacak kale boyutu hakkında sınırlama yoktur fakat önceki savaşlardaki katılım sayılarına göre kale boyutu seçiminde dikkate alınacak.Saldırı tarafındakilerin de dinlenebilmesi içinde kasaba yakınında bulunan kalelerin seçimine özen gösterilecektir.
11-Kale savaşlarının amacının kale almak vermek veya kale savaşı kazanmak kaybetmek değil herkesin oyundan zevk alması için yapıldığı dikkate alınacak.
12-Kale savaşı görevleri olan arkadaşlara görevleri icabında gerekli yardımlar yapılacak, öncelikler sunulacak.
13-Kale savaşına 1 veya 2 saat kala,taraflar arasında fikir alışverişinde bulunulduktan sonra Genel Chate savaşa yeni kaydolacak ve gelecek arkadaşlar için hangi tarafa geçmeleri hususunda yardımcı olunacak.
14-Kale savaşını savunan taraf kaybederse gerekli görülen durumlarda kale iade edilecek.
15-Genel chate kale savaşı tarafı sayıları paylaşılabilir fakat taktik üstünlük sağlayabilecek bilgiler(oyuncu pozisyonları,oyuncu hpleri,vs) paylaşılamaz kesinlikle yasaktır.
16-Kale savaşı öncesi ve sonrasında düello serbesttir.
17-Gerekli görülen zamanlarda (ulusal ve dini bayramlar gibi) savaşlara ara verilecek.
18-Kale savaşı açacak kasabalar ve kale savaşı açılacak kaleler genel chatten bildirilecektir.
19-Etkinlik samimiyet, arkadaşlık, dostluk,sohbet, muhabbet çerçevesinde yürütülecektir.

20-Bahsi geçen organize savaşlar etkinliği Dünya 1 (TR1) serverinin ölmemesi ve oyun devam ettiği sürece canlı kalması amacıyla yapılmaktadır.
21-Kale chati mümkün olduğunca savaşla ilgili kullanılmaya özen gösterilecektir.Gereksiz spam ve flood yapanlar ihlal olarak bildirilecektir.

Değiştirilmesini veya çıkarılmasını istediğiniz kural varsa kuralın neden değiştirilmesi veya çıkarılması gerektiğini lütfen belirtiniz.

Kale savaşı komutanları/Yöneticileri
Zeka3
AtakanC
B.CAN
Khanpro
Cnrrx
Beowolff
(Komutan eksiklikliğinde diğer yetkin arkadaşlarımızda oyuncuların fikir birliği doğrultusunda savaşları yönetebilir.

Arkadaşlar hayat şartlarından dolayı etkinlikle ilgilenen arkadaşlarımız hergün her saat organize savaşlarla ilgilenemiyor olabiliyorlar onun için ekibimize yardımcı olmak isteyen herkese kapımız açık. Organize savaşlarımızda aktif rol almak isteyen oyuncular benimle iletişime geçebilir.Etkinliğimizin diğer dünyalardada devam ettirilmesini arzuluyoruz.

Son düzenleme:

lawww

Active Member
''Emeği Geçen Herkese Teşekkürler,Devamını Bekliyoruz''
Anket bölümündeki cümlede imla hatası var. Virgül işaretinden sonra büyük harfle başlanılmaz. :)

Güzel çalışmalar oluyor ölü adamı canlandırmak adına emeğine geçenlere teşekkürler. :)

zeka3

Well-Known Member
''Emeği Geçen Herkese Teşekkürler,Devamını Bekliyoruz''
Anket bölümündeki cümlede imla hatası var. Virgül işaretinden sonra büyük harfle başlanılmaz. :)

Güzel çalışmalar oluyor ölü adamı canlandırmak adına emeğine geçenlere teşekkürler. :)
Geri bildirim adına teşekkürler mustafa,Anket cevapları kısmında maalesef düzeltme yapılamıyor...Eğer adminlerden gören olursa sadece onlar İmla hatasını düzeltebilir.

DeletedUser8949

Guest
Geçmişte bunların bir çoğu denendi. Savaşın kuralı mı olur diyebiliriz. Kime göre neye göre bu kurallar demek yerine eksik gördüklerimi aşağıda belirteyim :) Bu maddeleri iyi niyetiyle hazırlayan arkadaşlara da teşekkürler.

4- Savaşlarda herkes emir-komuta zincirine uyacak.Uymayanlara diğer savaşlarda rütbe verilmeyecektir.
Herkes savaşa eğlencesine geliyor. Herkes istediği gibi karakterini yönlendirebilir. Savaş komutanının söylediklerine uymamak herkesin kendi insiyatifindedir. Bu davranışın sonucunda kimse kimseye yaptırım uygulatamaz.

9-Savaş öncesi,sonrası ve savaş sırasında karşı tarafı kışkırtıcı ve tahrik edici mesajlar atılmayacak.
Bu mesajların atıldığını farz edersek yaptırım uygulanabileceğini sanmıyorum. An itibari ile Sıralamada 463 kişi, Chatte 50 kişi var. Tek tek kimseye derdini anlatamazsın.

10-Kale savaşı açılacak kale boyutu hakkında sınırlama yoktur fakat önceki savaşlardaki katılım sayılarına göre kale boyutu seçiminde dikkate alınacak.
Kale boyutu göz önünde bulundurularak,hp bonuslu giysi giyen tank arkadaşlarımızı da düşünerek yanında kasaba olan kalelere savaş açılmalı. Saldırıdaki arkadaşlar kale kışlasında dinlenemiyorlar.

12-Kale savaşı görevleri olan arkadaşlara görevleri icabında gerekli yardımlar yapılacak, öncelikler sunulacak.
Görevi olan arkadaşlara farklı kalelerde 2. savaş açılabilir. 1. savaşın dengesi hiç bozulmasın.

13-Kale savaşına 1 veya 2 saat kala,taraflar arasında fikir alışverişinde bulunulduktan sonra Genel Chate savaşa yeni kaydolacak ve gelecek arkadaşlar için hangi tarafa geçmeleri hususunda yardımcı olunacak.
Kendi adıma konuşayım. MERKEZ dışında savaşa katılmam. Savaşın ruhunu kaybetmemek adına herkesin tarafının belli olması lazım. İleride soru işaretleri yaratacak davranışlar olmaz böylece :)

15-Genel chate kale savaşı tarafı sayıları paylaşılabilir fakat taktik üstünlük sağlayabilecek bilgiler(oyuncu pozisyonları,oyuncu hpleri,vs) paylaşılamaz kesinlikle yasaktır.
Örneğin ben arkadaşıma rica edip karşı tarafta girmesini sağlarsam başlangıç pozisyonlarını öğrenip savaşı buna göre manipüle edersem ne olacak:) Bir yaptırım uygulanabileceğini sanmıyorum.

18-Savaşlarda kişisel hırs ve çıkarlara göz yumulmayacak.Takım oyununa göre hareket edilecek.
Bu maddenin duruma göre değişen faktörü çok olacaktır. 4. maddenin aynısı gibi geldi bana. Bu maddenin silinmesi taraftarıyım.

Bir kaç kişi daha eklenebilir. Birlik ve aktif kasaba yöneticileri vs.

Maddelerden farklı olarak Kale savası chatinin de usturuplu kullanılması lazım boş paylaşımlar savaşın gidişatını bozuyor.

The-Westin bir Oyun olduğunu unutmadan oynayan herkese Keyifli Oyunlar.

zeka3

Well-Known Member
Sevmesem de hain verilecek yazdığın insanlarında hakları var savaşlara katılmaya kişisel düşmanlıklarınızı yansıtmayın buralara
Hain rütbesi verilen kişilerle herhangi bir kişisel düşmanlığım veya etkinliği düzenleyenlerin herhangi bir düşmanlığı yoktur fakat pazardan oyuncuların itemlerini çalan,gasp eden bu oyunculara rütbe verilmemesi konusunda birlik yöneticileri olarak hemfikir olunmuştur.Bahsi geçen oyuncuların rütbe konusunda gerekli itirazları halinde konuyu tekrar gündeme getirebileceğimizi belirtmek isterim fakat bahsi geçen oyunculardan bu yönde bir istek gelmemiştir.Savaş süreçlerini Taciz etmemelerinin Konuyla bir alakası yoktur Etkinlikler savaş merkezli değil oyuncuların eğlenmesi üzerine,sohbet,muhabbeti üzerine düzenlendiği zaten kuralların 20.Maddesinde açıkça belirtilmiştir.Oyuncular Savaşı sabote etmese bile Bİrlik beraberlik ortamına aykırı davranmaktadır.Teşekkürler geri bildiriminiz için Ana mesajdan Hain rütbesi verilecekler başlığını sildim hain rütbesi işlemini kale yöneticilerinin ve generallerinin inisiyatifine bırakıyorum.

Son düzenleme:

reisiwest

Member
Geçmişte bunların bir çoğu denendi. Savaşın kuralı mı olur diyebiliriz. Kime göre neye göre bu kurallar demek yerine eksik gördüklerimi aşağıda belirteyim :) Bu maddeleri iyi niyetiyle hazırlayan arkadaşlara da teşekkürler.

Herkes savaşa eğlencesine geliyor. Herkes istediği gibi karakterini yönlendirebilir. Savaş komutanının söylediklerine uymamak herkesin kendi insiyatifindedir. Bu davranışın sonucunda kimse kimseye yaptırım uygulatamaz.

Bu mesajların atıldığını farz edersek yaptırım uygulanabileceğini sanmıyorum. An itibari ile Sıralamada 463 kişi, Chatte 50 kişi var. Tek tek kimseye derdini anlatamazsın.

10-Kale savaşı açılacak kale boyutu hakkında sınırlama yoktur fakat önceki savaşlardaki katılım sayılarına göre kale boyutu seçiminde dikkate alınacak.
Kale boyutu göz önünde bulundurularak,hp bonuslu giysi giyen tank arkadaşlarımızı da düşünerek yanında kasaba olan kalelere savaş açılmalı. Saldırıdaki arkadaşlar kale kışlasında dinlenemiyorlar.

Görevi olan arkadaşlara farklı kalelerde 2. savaş açılabilir. 1. savaşın dengesi hiç bozulmasın.

Kendi adıma konuşayım. MERKEZ dışında savaşa katılmam. Savaşın ruhunu kaybetmemek adına herkesin tarafının belli olması lazım. İleride soru işaretleri yaratacak davranışlar olmaz böylece :)

Örneğin ben arkadaşıma rica edip karşı tarafta girmesini sağlarsam başlangıç pozisyonlarını öğrenip savaşı buna göre manipüle edersem ne olacak:) Bir yaptırım uygulanabileceğini sanmıyorum.

18-Savaşlarda kişisel hırs ve çıkarlara göz yumulmayacak.Takım oyununa göre hareket edilecek.
Bu maddenin duruma göre değişen faktörü çok olacaktır. 4. maddenin aynısı gibi geldi bana. Bu maddenin silinmesi taraftarıyım.

Maddelerden farklı olarak Kale savası chatinin de usturuplu kullanılması lazım boş paylaşımlar savaşın gidişatını bozuyor.

iyi hoş diyon da savaşlarda laf dinlenmez herkes organize olmazsa ne anlayacan o savaştan :) e gitsin herkes tek tek ölsün :) Kaldı ki biz savaşı eğlence için yapıyoz sadece Merkez'de kalmak istemenide anlıyom ama o zaman nasıl denge kurcaz? Çok keyfi düşünüyon

zeka3

Well-Known Member

Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkürler.
Herkes tabiki komutanın dediklerine uymak zorunda değildir fakat takım oyununa aykırı oyun oynayanlara yaptırımımız olacaktır elbette.Bu yaptırım her 2'şer savaşta kural ihlali olduğunda 1 rütbe derecesi düşürerek yapılacaktır.Zaten cümlenin başında dediğiniz gibi herkes eğlenmek için geliyor kimse takım savaşına aykırı davranarak diğer oyuncuların eğlenme gasp edemez.

Mesajlara karşı sözel uyarı yapılacaktır genel chatten.Eğer uzun süreli devam ederse ki 2 haftadır bu savaşları yapıyoruz şuan hiç böyle bir tartışma yaşamadık yaşanırsada rütbe cezası uygulanacaktır yine.

10-Kale seçimi hakkında yorumunuzu gerçekten doğru buldum bu konu hakkında dikkat edeceğiz.

12.Maddenin açıklamasını direkt bugünkü savaşlara bakarak görebilirsiniz.Bugün 2 savaş var mesela ilki viva merkez gerçek savaş kalesi,ikincisi çember 2 kalesi bayrak görevi için yapılanların savaşı.

13.Madde daha çok birlik üyesi olmayan kasaba ve oyuncuları kapsıyor.İsteyen istediği tarafta savaşa girebilir herhangi bir zorunluluğumuz yok sadece eşitlik için salondan yönlendirme yapıyoruz.

15.Madde Yapılan davranışın tespiti halinde rütbe cezamız uygulanacaktır.Bu tespit Kale chatine(düello kulesine geçin,Sağ taraftan gelecekler ona göre pozisyon alın gibi mesajların ss alınması ve ekip arkadaşlarıma aktarılması halinde yapılabilir.İki taraftada zaten buna müsaade etmeyecek kişiler tarafından bu etkinlik düzenleniyor.

4.Madde ve 18. Değerlendirmelerimiz neticesinde tek mesajda kuralda birleştirilecektir.

Kale komutanları kısmında eğer eklenecek birkaç ismi söylerseniz ekleyebilirim.Hiç sorun değil.

Kale savaşı chati hakkında yeni bir kural maddemiz eklenecektir.

Değerlendirmeleriniz hakkında çok teşekkür ederim.Umarım yeterince geri dönüş yapabildim kafanızda soru işaretleri kalırsa daha fazla d1 hesabımdan bana yazabilirsiniz.

zeka3

Well-Known Member
Yapilan geri dönüşler doğrultusunda maddelerde gerekli düzenlemeleri yaptım ankete olumsuz dönüş yapan arkadaşlar anket seçimini değiştirebilir.

XHellFire

Active Member
Deme işte öyle Yusuf Miroğlu yasaları gibi yasa yazmış adam emek vermiş :/
Sizin alem dediğiniz bu bitirim dünyasının bütün raconlarını şu andan itibaren tedavülden kaldırıyorum, ayrıca racon kelimesinin telafuz edilmesini bile yasaklıyorum ,dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi ağzınıza almayacaksınız. diyelim o zaman :D

lawww

Active Member
Sizin alem dediğiniz bu bitirim dünyasının bütün raconlarını şu andan itibaren tedavülden kaldırıyorum, ayrıca racon kelimesinin telafuz edilmesini bile yasaklıyorum ,dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi ağzınıza almayacaksınız. diyelim o zaman :D
Usta mı diyelim sanada motor ustası olduğun için :)

XHellFire

Active Member
Yöneticilerle konuşmuşta ortak karar almış ittifağı kurduk bişeyden haberimiz yok kimle konuşuyosa artık :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.