• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

İlave Yorumlar Bekleniyor Ortak Düşünceler ve Fikirler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Castar7

Kıdemli Üye
Öncelikle herkese merhaba, yeni yılınızı şimdiden kutlarım, :)

Burada belirttiğim hususları daha önce oyun içerisinde bulunan yakın arkadaşlarım haricinde pek çok oyuncu arkadaş ile görüşüp ortak bir paydada buluştuğumuz düşünce ve fikirlerdir.

1-) Oyun dünyalarında bulunan genel sohbet ve yardımlaşma ticari paylaşım yapma imkanı sunun 'SALON' odasına alternatif olarak açılmasını istediğimiz içerisinde 'TİCARİ' paylaşımların konuşulmasını hedeflediğimiz ayrı bir genel TİCARET SOHBET odası kurulmasını istiyoruz. Bunu istememizde ki neden oyuncuların pek çok farklı dünyalarda ortak hesaplarının olması ve dünyalar arası ticaretin gerekse mevcut dünya içerisinde ki ticaretin konuşmaların ve alacak satacak mesajlarının 'Salon' kanalında gerçekten rahatsız edici bir seviyeye ulaşması ve bunun genel sohbete ve genel olarak yardımlaşma fikir düşünce almanın önüne geçmesi ve gereksiz bir flood konusu oluşturmasıdır.

2-) Pazar konusu; burada istediğimiz talep ettiğimiz husus ise, pazara alternatif bir seçenek sunularak sadece satış aracı olarak kullanımının dışında, aradığımız ürün eşya yahut sandıklarında alış tekliflerini verebileceğimiz bir seçenek olarak genişletilmesini talep ediyoruz. Bunun için öne sürdüğümüz neden ise, pek çok oyuncunun ortak saatlerde oyun içerisinde bulunmaması ve karşılıklı ihtiyaçların giderilmemesi konusu gerçekten rahatsız edici bir durum. Bunun için yukarıda da belirttiğim gibi sadece satış tekliflerinden ziyade alış tekliflerinin de verilmesi alıcı pazarı oluşturulmasını talep ediyoruz.

3-) Pek çok oyuncunun beklediği yeni seviye ve yeni çalışmalar konusunda gerçekleştirilen gelişmeleri takip ederek yine pek çok oyuncunun hatta hemen hemen çoğu oyuncunun uzun yıllardır talebi olan rahatsızlığı olan ve geri kalmışlığın kullanımı neredeyse yitirme seviyesine gelen 'karakter bonusları' konusundan artık geç kalınan güncellemenin yapılmasını yeni karakter bonuslarının getirilmesi yahut eskilerinin güncellenmesi daha kullanışlı ve tatmin edici bonuslar olarak eklenmesini talep ediyoruz.

4-) Yine pek çok oyuncunun rahatsız olduğu yeni dünyaların açılması ve aktif dünyaların durumu konusu, bu konuda ki talebimiz ve gerekçemiz ise şöyledir; İlk olarak yapılmasını istediğimiz konu, Jüpiter hariç, Halikarnas ve İstanbul dünyalarının ortak bir takvim belirlenerek Dünya 1'e katılmasıdır. Bunu istememizde ki neden ise, oyunu aktif olarak oynayan yeni başlayan oyuncuları birbirlerinden uzaklaştırarak gerçekleştirebileceğimiz tek şey yeni açılan dünyaların sonunu bir adım daha hızlı getirmektir. Bunu istememiz de ki gerekçelerimizden birisi daha, oyunu yine aktif olarak oynayan zaman ayıran arkadaşların oynadıkları oyundan ve ayırdıkları zamandan daha çok keyif almaları hep birlikte arkadaşça dostça yahut rakip olarak ortak bir paydada ortak bir zeminde buluşmalarını sağlamaktır. Eminim ki dünya 1 dahil olmak üzere yukarı da belirttiğim dünyalarda aktif olarak oynayan oyuncu arkadaşlarda 20x20 kale savaşlarından ziyade 50x50 hatta daha yüksek rakamlarda kale savaşlarını yahut düello listesinde 10 15 oyuncu yerine 40 50 tane oyuncu olmasını yada aradıkları bir eşyanın yahut setin ürünün daha hızlı veya direk bulunmasını isteyecektir. Bu konuda muhakkak ki rekabet konusu da sorun olacaktır yıllarca açık kalan bir dünyaya yani dünya 1'in yüksek seviye oyuncularına karşılık diğer dünyaların buna nispeten daha düşük seviyelerde olan oyuncularının gözü korkacaktır adil bir rekabet olmayacaktır diyecektir, burada bu konuda belirtmek istediğim husus, kimse sizden 150 seviye iken 180 190 seviye olan bir rakibi yenmenizi yahut ona karşı üstün olmanızı beklemiyor, ki şöyle de bir durum var oyun gerçek zamanlı oynanan bir oyun yani 1 yıllık aktif bir hesap ile 5 yıllık 8 yıllık aktif bir hesap ile rekabet etme onun üstünlüğünü görmeme tanımama gibi bir şansınız yoktur.

Elbette ki diğer dünyalarda oynayan oyunculardan veya dünya 1 de oynayan oyunculardan hepsinin herkesin burada belirttiğim talep ettiğimiz hususlara katılmasını desteklemesini özellikle 4. madde genelinde beklemiyorum. Lakin şunu da hatırlatmak isterim, nasıl olsa belirli bir zaman diliminden sonra (1 yıl 2 yıl) bundan sonra siz talep edeceksiniz Dünya 1'e transferin açılmasını mevcut oynadığınız dünyanın kapatılmasını transferlerinin açılmasını :) bkz: Georgia - Halikarnas ;)

Umarım burada bu zeminde ortak bir fikirde buluşur tartışır ve yönetiminde uygun gördüğü konularda üst yönetime genel merkeze gerekli raporlamalar yapılır.

Uzun oldu biliyorum şimdiden vakit ayırıp okuduğunuz ve düşüncenizi paylaştığınız için teşekkürler. Tekrardan yeni yılınızı kutlarım.

devilltown

Kıdemli Üye
4.cü maddeye cevap verlim sadece diğerlerınde eleştırılecek şeyler olsada bence en önemlisi buşuan TR de d1 den sonra en aktif server İSTANBUL ve bunun d1 katılması yada birleştirilmesi için cok erken oldugunu düşünüyorum İSTANBULdan sonra açılan JÜPİTER serveri ise tamamen ölü yatırım:) yani zaten İNNOŞun bir kapanma takvımı var ona göre önce halıkarnas sonra istanbul jüpiter gider:)
ama öncelik HALİKARNAS ve JÜPİTER olmalı

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Merhabalar,
@Castar7 , ilettiğiniz öneri ve fikirler için teşekkür ederiz. Sizler fikir alışverişine devam edin, ben de o arada birkaç bilgi vereyim :

Öncelikle 2 ve 3. maddelerden başlayayım; her ikisi de 2023 için yılı için öncelikli konular içinde yer almaktadır. Ne zaman, tam olarak nasıl gerçekleşeceği hakkında şu anda net bir bilgimiz yok. Bu konularla ilgili gelişmeler olduğunda mutlaka forumdan aktarıyor olacağız.

1 numara pek olası görünmüyor bence, zira tam dediğiniz şekilde olmasa da, farklı bir sohbet odası isteği başka bir ülkeden daha gelmişti ama mümkün olmadığı bilgisini almıştık. Yine de oyuncularımızdan destek gören bir talep durumunda, konuyu raporlarız.

4 numara : yeni dünyaların açılmaması konusu daha önce gündeme geldi, bir tek TR tarafından değil, birkaç az oyunculu ülke tarafından da dile getirildi. Ancak yeni dünyaların açılması konusunun devam edeceği bildirildi. Dünyaların kapanması ve başka dünyaya transferi konusu da daha önce Georgia kapanış taleplerinizde ilettiğim gibi, biz istediğimiz zaman olmuyor, hele de iki dünyanın aynı anda kapanması ve transferi mümkün değil. Tüm ülkeler için kurallar aynı, ülkelere özel kural değişikliği yapılmıyor haliyle. Belli aralıklarla sunucular kontrol ediliyor (merkez tarafından), ilgili dünyanın açılış tarihine ve oyuncu aktivitesine göre belirledikleri kriterler doğrultusunda dünyaların kapanmasına ve transferine karar veriliyor. Bizim burada yapabileceğimiz tek şey taleplerin olduğunu iletmek ve kontrollerin düzenli şekilde yapıldığından emin olmak ki zaten yapılıyor.

Peki taşınması daha olası olan halikarnas sunucusun d1 sunucusuna taşınması dile getirirmisiniz şuan sunucu çok pasif
ben ile birlikte en fazla 10 15 oyuncu aktif
bunun cevabını ben vereyim dosdum daha önce servar birleşmesi gibi birşey olsun yazmışdım istek ve öneriler kısmına verilen cevap olumsuz olmuşdu inno tarafından bu sebepten dolayı karakter taşıma sistemini yaptılar fakat ilerde ne olur bilemem fakat bu zmanlarda zor diyebilirim hala aktif ve emek veren oyuncular mevcut onlar magdur olabilir

devilltown

Kıdemli Üye
Peki taşınması daha olası olan halikarnas sunucusun d1 sunucusuna taşınması dile getirirmisiniz şuan sunucu çok pasif
ben ile birlikte en fazla 10 15 oyuncu aktif
zaten halikarnas kapanırsa buyuk ihtimal d1 taşıma yaparsınız serverlerın kapanması genellikle mayıs -hazıran ayında oluyor
3-4 aya netleşir tabi inno serveri kapatmak için yeterli sebeb görürse

Castar7

Kıdemli Üye
Bu fikirlere ek olarak bunu da raporlar mısınız acaba.

Kale Savaşı Raporlarında savaşa katılan oyuncuların isimlerinin yanında yahut kategori kısmında 'KARAKTER KLASLARI'nın yazması.

Bu husus konusunda da bir güncelleme gelirse daha kullanışlı ve bilgilendirici olabilir biz oyuncuları. Ayrıca buna ilave olarak, 'Düellocu karakterler için yapılan kritik vuruşların miktar ve sayısının da gösterilmesi' hususu güzel olur bunu scriptler ile aktif etmek yerine oyuna eklenebilecek bir güncelleme ilede görebiliriz.

Umarım değerlendirir ve raporlarsınız :)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi

Kale Savaşı Raporlarında savaşa katılan oyuncuların isimlerinin yanında yahut kategori kısmında 'KARAKTER KLASLARI'nın yazması.

Bu husus konusunda da bir güncelleme gelirse daha kullanışlı ve bilgilendirici olabilir biz oyuncuları. Ayrıca buna ilave olarak, 'Düellocu karakterler için yapılan kritik vuruşların miktar ve sayısının da gösterilmesi' hususu güzel olur bunu scriptler ile aktif etmek yerine oyuna eklenebilecek bir güncelleme ilede görebiliriz.

savaşa katılan oyuncuların sistem üzerinden de raporu alınırken karakter sınıfları görünmüyor, bizi de zorluyor bu durum, o yüzden daha önce yönetici paneli için bu durumu raporlamıştım; bu hafta genel oyuncu talebi olarak da raporlarım. Kritk vuruş sayısını da yazarım mutlaka. Raporu pzt gün içinde göndereceğim.

Düzenleme: Konu RAPORLANDI

Son düzenleme:

bütün karakter için olmalı sadece düelci olursa sıkıntı olur sadece düelcide olcak diğerli neden olmuyor ?? abi buna karşıyım işte- yapılıyorsa hepsine yapılsın ayrım gayrım olmaz he şöle bişey yapılabilir her karakterin kendi bonusu vardır bu bonusları biraz yükseltilebir hiç bir karakter mağdur olmaması lazım dengeyi sağlamak lazım :) yöneticinin dediği gibi sohbet odası varken başka sohbet odası açılmaz sohbet edeceksen üyesi olduğun klan sohbet kısmını kulan yada kişiye fısılda yaparsın ordan muhabet edersin genel sohbet odası siyasi ırksal vsvs yazılar haric herşey konuşulabilir gecenlerde biri yazmışdı sohbeti gereksiz kulanmayın diye bu yüzden bir atışma olmuşdu bende izledim iyide o sohbet bölümü sadece ticaret amaçlı kullanılmaz madem öle ticaret yapanlar ticaret odası bölümü açılır ordan reklamlarını yapar bu reklam yüzünden canımız çok sıkılıyor bunada bir çözüm bulunması gerekir dediğim gibi bir ticaret odası açılır ordan reklamlar yapılır alış veriş vs vs falan

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
bütün karakter için olmalı sadece düelci olursa sıkıntı olur sadece düelcide olcak diğerli neden olmuyor ?? abi buna karşıyım işte- yapılıyorsa hepsine yapılsın ayrım gayrım olmaz he şöle bişey yapılabilir her karakterin kendi bonusu vardır bu bonusları biraz yükseltilebir hiç bir karakter mağdur olmaması lazım dengeyi sağlamak lazım :) yöneticinin dediği gibi sohbet odası varken başka sohbet odası açılmaz sohbet edeceksen üyesi olduğun klan sohbet kısmını kulan yada kişiye fısılda yaparsın ordan muhabet edersin genel sohbet odası siyasi ırksal vsvs yazılar haric herşey konuşulabilir gecenlerde biri yazmışdı sohbeti gereksiz kulanmayın diye bu yüzden bir atışma olmuşdu bende izledim iyide o sohbet bölümü sadece ticaret amaçlı kullanılmaz madem öle ticaret yapanlar ticaret odası bölümü açılır ordan reklamlarını yapar bu reklam yüzünden canımız çok sıkılıyor bunada bir çözüm bulunması gerekir dediğim gibi bir ticaret odası açılır ordan reklamlar yapılır alış veriş vs vs falan
Kritik Vuruş Düellocuya ait bir özellik olduğu için, sadece o sınıfa ait kritik vuruş sayılarının gösterilmesini raporladım.

Kritik Vuruş Düellocuya ait bir özellik olduğu için, sadece o sınıfa ait kritik vuruş sayılarının gösterilmesini raporladım.
onu anladım şöle bişey yapılabilir mesela tüm karakterlerde karakter bonusu güçlendirme yapılır sayın yönetici he bir husus daha var tekrar karakter değiştirme özeliği gelirse çok iyi olur bizim için ve son olarak yeni ustalıkların gelmesini rica ediyorum şimdi askerede seviye şartı -3 düşer yerine +3 yükselmesi yapılabilir eger düelde kritik varsa buda olabilir birine öle birine böyle bi dengesizlik olur kanımca :)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
onu anladım şöle bişey yapılabilir mesela tüm karakterlerde karakter bonusu güçlendirme yapılır sayın yönetici he bir husus daha var tekrar karakter değiştirme özeliği gelirse çok iyi olur bizim için ve son olarak yeni ustalıkların gelmesini rica ediyorum şimdi askerede seviye şartı -3 düşer yerine +3 yükselmesi yapılabilir eger düelde kritik varsa buda olabilir birine öle birine böyle bi dengesizlik olur kanımca :)
Karakter değiştime konusu daha önce gündeme geldi, bunun olmayacağı bildirildi. Karakterlerin özelliklerinin düzenlenmesi ise belrittiğim gibi bu sene öncellikli konularda, bu konu devreye girince farklı önerileri ileteceğiz.
Yeni ustalık konusu ise hiç gündemde değil; bu konuda diğer oyuncularımızın da fikirlerini alabilirsem, spesifik bir öneri raporlayabiliriz.

Karakter değiştime konusu daha önce gündeme geldi, bunun olmayacağı bildirildi. Karakterlerin özelliklerinin düzenlenmesi ise belrittiğim gibi bu sene öncellikli konularda, bu konu devreye girince farklı önerileri ileteceğiz.
Yeni ustalık konusu ise hiç gündemde değil; bu konuda diğer oyuncularımızın da fikirlerini alabilirsem, spesifik bir öneri raporlayabiliriz.
mesela bi konu daha var bu bankaya para yatırıyoz ya para yatırmada komisyon alıyor bunun yerine çekerken komisyon versek ve bankadan borç para alıp bunu cekilen miktar kadar günlük faiz versek olmazmı bir limit olsun banka işte 3-5 milyon limit koyar falan yanii anladınız benim dediğimi

koray32

Kıdemli Üye
Sayın @sleeplesslady yıllardır anlamadığım bir konu var bu oyunda bankaya para yatırırken %4 komisyon ödüyoruz örnek üzerinden gitmek gerekirse 100.000 dolar yatırdığımız takdirde 4000 dolar komisyon ödüyoruz. Daha sonra kasaba kasasını incelediğimizde komisyonun yarısı olan tutar (yüzde 2) 2000 doların kasaba kasasına aktarıldığını görüyoruz. Yani arada buhar olan bir 2k var, buna gerek var mı emin değilim açıkçası, bunun değiştirilmesi ve ödediğimiz komisyonun doğrudan kesintisiz bir şekilde kasaba kasasına gitmesi mümkün mü?

Castar7

Kıdemli Üye
Sayın @sleeplesslady yıllardır anlamadığım bir konu var bu oyunda bankaya para yatırırken %4 komisyon ödüyoruz örnek üzerinden gitmek gerekirse 100.000 dolar yatırdığımız takdirde 4000 dolar komisyon ödüyoruz. Daha sonra kasaba kasasını incelediğimizde komisyonun yarısı olan tutar (yüzde 2) 2000 doların kasaba kasasına aktarıldığını görüyoruz. Yani arada buhar olan bir 2k var, buna gerek var mı emin değilim açıkçası, bunun değiştirilmesi ve ödediğimiz komisyonun doğrudan kesintisiz bir şekilde kasaba kasasına gitmesi mümkün mü?

Buna ilave olarak, bazen kasabaların kasasında biriken paranın da kasaba yöneticisi tarafından ihtiyaç halinde kasaba üyelerine pay edilmesi yahut yardım amaçlı gönderilmesi eklenebilir. Kasaba'nın birlik olmanın gerekliliği bu olur diye düşünüyorum.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Buna ilave olarak, bazen kasabaların kasasında biriken paranın da kasaba yöneticisi tarafından ihtiyaç halinde kasaba üyelerine pay edilmesi yahut yardım amaçlı gönderilmesi eklenebilir. Kasaba'nın birlik olmanın gerekliliği bu olur diye düşünüyorum.
Her ikisini de bu hafta raporuna ekleyeyim ;)

levis501

Kıdemli Üye
Bir dakka burada bir sorun çıkabilir. Örneğin ben kasabaya hiç bağış yapmadım ama kasaba kasasında 7 m dolar para var. Nasıl dağıtacağınız bu parayı. Durumu suistimal eden olacağı için bu pek uygun bir durum olmayacaktır.

Castar7

Kıdemli Üye
Bir dakka burada bir sorun çıkabilir. Örneğin ben kasabaya hiç bağış yapmadım ama kasaba kasasında 7 m dolar para var. Nasıl dağıtacağınız bu parayı. Durumu suistimal eden olacağı için bu pek uygun bir durum olmayacaktır.

Osman abi öneride de belirttim zaten, bu parayı kasaba yöneticisi dağıtacak bu suistimale nasıl açık bir konu olabilir şöyle olur, sen bir kasabaya girersin bu kasaba da tanımadığın etmediğin insan olur milletten toplar bağış paralarını kafasına göre dağıtır.
Diğer türlü düşünürsek, kasaba bellidir kasabanın yönetim kadrosu keyfe keder değişmiyordur her şey olağan rutin olarak baskın bir şekilde ilerliyor ve devam ediyordur, hal böyle iken mevcut kasabanın yöneticisi kasabada bulunan parayı ihtiyacı olan bir oyuncuya verebilir tabi ki bu meblağlar bu konuşmalar oyuncular arasında ikili görüşmeler neticesinde olur sonuç itibariyle kasaba yönetici bu parayı hibe etmiyor ki ihtiyacı gidermesi sonra yerine koymak şartı vs. ile veriyor. Bunda suistimal nasıl olabilir ki ? Bunu talep etmem de ki sebep birincisi kasaba yönetimlerinin keyfe keder el değiştirmesinin sorumluluğunun farkındalığını yaratmak ikincisi ise kasaba dediğimiz temel taşında aslında birlik beraberlik olduğunun ve bu birlik beraberlikte ortak olarak herkesin cebinden kasabanın kasasına geçen paranın yine ihtiyaç halinde kasaba üyeleri tarafından paylaşılması.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.