• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

İlave Yorumlar Bekleniyor Ortak Düşünceler ve Fikirler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Castar7

Kıdemli Üye
Castar in paraya ihtiyacı mi var yada surekli kasaba degistirdikce paralari gördükçe yatirimci olasimi geliyor

Esefle kınıyorum bu yersiz ithamlarını :D

s-d94b7ec26f7457cf13e8cd6730c5093bb3220fce.jpg

araya girmek istiyorum kasaba kasasındaki parayı kurucu pay etmek yerine isteyen örnek vereyim kasaba kasasında 10 milyon var diyelim kasaba üyeleri nebilim işte en fazla %10 oranını isteyen üye çekebilir kurucu daıtmasın burda bir sorun oluşabilir kısaca limiti aşamamak kaydıyla olabilir levisin dediği bana biraz mantıklı geldi açıkcası

Castar7

Kıdemli Üye
araya girmek istiyorum kasaba kasasındaki parayı kurucu pay etmek yerine isteyen örnek vereyim kasaba kasasında 10 milyon var diyelim kasaba üyeleri nebilim işte en fazla %10 oranını isteyen üye çekebilir kurucu daıtmasın burda bir sorun oluşabilir kısaca limiti aşamamak kaydıyla olabilir levisin dediği bana biraz mantıklı geldi açıkcası

İyi de zaten Osman abinin ifade ettiği suistimal konusu anca senin bu önerdiğin şey uygulanırsa olur, ortada bir kasaba var bir topluluk bu topluluğunda bir yöneticisi karar verme mekanizması var, sen diyorsun ki yöneticiyi boşver karar alma verme mekanizmasını boşver ben geleyim bankada biriken paranın hepsini yada bir kısmını keyfimin istediği gibi çekeyim, sence suistimale açık olan bu mu yoksa benim belirttiğim mi ?

Ben diyorum ki kasabada biriken parayı yine o kasabanın yöneticisi talep eden oyuncuya belirlemiş olduğu sınırlar ve şartlar dahilinde borç olarak verir ihtiyacını gidermesine destek olur, sen diyorsun ki böyle olmasın 'ben X kasabaya gireyim canımın istediği kasabaya orada ki bankada biriken paranın %10'nu canım keyfim istediği gibi çekeyim o kasabanın üyeleri de yöneticisi de buna karışamasın' dostum ya sen okuduğunu anlamıyorsun yada anladığını yorumlamıyorsun üzgünüm asıl bu dediğin tamamen suistimal edilmeye açık bir şey :)

İyi de zaten Osman abinin ifade ettiği suistimal konusu anca senin bu önerdiğin şey uygulanırsa olur, ortada bir kasaba var bir topluluk bu topluluğunda bir yöneticisi karar verme mekanizması var, sen diyorsun ki yöneticiyi boşver karar alma verme mekanizmasını boşver ben geleyim bankada biriken paranın hepsini yada bir kısmını keyfimin istediği gibi çekeyim, sence suistimale açık olan bu mu yoksa benim belirttiğim mi ?

Ben diyorum ki kasabada biriken parayı yine o kasabanın yöneticisi talep eden oyuncuya belirlemiş olduğu sınırlar ve şartlar dahilinde borç olarak verir ihtiyacını gidermesine destek olur, sen diyorsun ki böyle olmasın 'ben X kasabaya gireyim canımın istediği kasabaya orada ki bankada biriken paranın %10'nu canım keyfim istediği gibi çekeyim o kasabanın üyeleri de yöneticisi de buna karışamasın' dostum ya sen okuduğunu anlamıyorsun yada anladığını yorumlamıyorsun üzgünüm asıl bu dediğin tamamen suistimal edilmeye açık bir şey :)
abi ben hepsini alın demiyorum limit belirtmişim zaten %10 diye fazlasını zaten kimse çekmesin ihtiyacı olan en fazla limit oranı kadar çeksin öbür türlü haksızlık olur biri gelcek hepsini alıp gidecek bu adil olmaz bence yada bu şekilde kasaba kurucusu yapsın onada hem fikiriz :) borç olayını zaten belirtmiştim bankadan çekilsin diye onada bir sınırlama gelsinoyuncular günlük faiz olarak geri ödsesin bankaya ksaba kasasıda olur

devilltown

Kıdemli Üye
la şimdi yine aynı şeyi söyleyeceğim '' BİR DELİ KUYUYA TAŞ ATTI 40 AKILLI SUDAKİ DALGAYA BAKIYOR''
dalgamı geçiyorsunuz yok kasaba bankası borç versin yok bankaya atılan para paylaşılsın:)
yapmayın böyle şeyler vallahi komik:)

Castar7

Kıdemli Üye
abi ben hepsini alın demiyorum limit belirtmişim zaten %10 diye fazlasını zaten kimse çekmesin ihtiyacı olan en fazla limit oranı kadar çeksin öbür türlü haksızlık olur biri gelcek hepsini alıp gidecek bu adil olmaz bence yada bu şekilde kasaba kurucusu yapsın onada hem fikiriz :) borç olayını zaten belirtmiştim bankadan çekilsin diye onada bir sınırlama gelsinoyuncular günlük faiz olarak geri ödsesin bankaya ksaba kasasıda olur

İyi de arkadaşım, sen kafana göre 2 saatte bir kasaba değiştirip o kasabada ki bankada biriken paranın her seferinde %10 nu çekebilme yetkin olursa zaten para kasmana vs. yapmana gerek kalmaz ki kasaba kasaba dolaş. Yine söylüyorum tekrarlıyorum eğer böyle bir sistem gelicek olursa burada kasaba bankasında biriken parayı talep eden kişiye verme sorumluluğu kasaba yöneticilerinde olmalı, yoksa sen canın istedikçe kasaba değiştir %10 şu kasabadan
alayım %10 şu kasabadan alayım ee adama sorarlar sen hangi kasabaya ne kadar para yatırdın destek oldun da bu paraları %10 gibi ufak görünen ama kasaba bankasında 10m olan bir kasaba için gayet makul olan bir yüzdelik ile çekebilme hakkını kendinde buluyorsun diye. :)

***300***

Kıdemli Üye
Ekleme yapayım, eğer ki kasaba kasasında ki para kullanımı aktif duruma getirilmesi gerçekleşirse, "Terkedilmiş Kasabalar" içinde ki paraları sıfırlamak gerekebilir. Aksi taktirde haritada ne kadar kasaba varsa oyuncular gidip kasaları boşaltmak için bir biri ile yarışır. Aslında bir bakıma KAOS ortamı hakim olur, severimde :D

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
savaşa katılan oyuncuların sistem üzerinden de raporu alınırken karakter sınıfları görünmüyor, bizi de zorluyor bu durum, o yüzden daha önce yönetici paneli için bu durumu raporlamıştım; bu hafta genel oyuncu talebi olarak da raporlarım. Kritk vuruş sayısını da yazarım mutlaka. Raporu pzt gün içinde göndereceğim.

Düzenleme: Konu RAPORLANDI
Düzenleme : Merkezimiz tarafından DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sayın @sleeplesslady yıllardır anlamadığım bir konu var bu oyunda bankaya para yatırırken %4 komisyon ödüyoruz örnek üzerinden gitmek gerekirse 100.000 dolar yatırdığımız takdirde 4000 dolar komisyon ödüyoruz. Daha sonra kasaba kasasını incelediğimizde komisyonun yarısı olan tutar (yüzde 2) 2000 doların kasaba kasasına aktarıldığını görüyoruz. Yani arada buhar olan bir 2k var, buna gerek var mı emin değilim açıkçası, bunun değiştirilmesi ve ödediğimiz komisyonun doğrudan kesintisiz bir şekilde kasaba kasasına gitmesi mümkün mü?
RAPORLANDI

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Buna ilave olarak, bazen kasabaların kasasında biriken paranın da kasaba yöneticisi tarafından ihtiyaç halinde kasaba üyelerine pay edilmesi yahut yardım amaçlı gönderilmesi eklenebilir. Kasaba'nın birlik olmanın gerekliliği bu olur diye düşünüyorum.
Bu konuda farklı görüşler olduğu için bu hafta raporlanmadı. Konu hakkında mutabakat sağlanırsa raporlanacaktır.

en mantıklısı kasaba kurucusu daıtsın yada %10 luk payı aldı diyelim en garanti yol alan kişi kasaya borcu ödeyene kadar kasabadan çıkış yasagı koyarsın olur biter borcu tamam edinceye kadar kasabaya bağlı kalır böylece alan kişi paray alıp kasbadan çıkamaz rehin tutmuş gibi olursun alan kişiyi bilmem anlatabildimmi :)

Castar7

Kıdemli Üye
en mantıklısı kasaba kurucusu daıtsın yada %10 luk payı aldı diyelim en garanti yol alan kişi kasaya borcu ödeyene kadar kasabadan çıkış yasagı koyarsın olur biter borcu tamam edinceye kadar kasabaya bağlı kalır böylece alan kişi paray alıp kasbadan çıkamaz rehin tutmuş gibi olursun alan kişiyi bilmem anlatabildimmi :)

Bence bu gereksiz olur neden dersen TR serverda pek rastlamıyorsun ama diğer ülke serverlarında şuanda kasabaya girme sırası var :)

Skyranger

Aktif Üye
Bu oyun emek oyunu,bırakın borç para bulma sevdasını.İhtiyacı olan çalılşır kazanır.Sanki oyuncu sokakta kaldı,aç kaldı,çoluk çocuk bakıyor da,borç alacak- verecek,yok hibe olsun vs.Bırakın fakir-fukara edebiyatını.Oyuna çok giren,aktif olan para kazanır.Günde yarım saat girip çıkan ,her yeni çıkan şeyi almaya çalışanın paraya hep ihtiyacı olur.
Kasaba kasasından para dağıtılmaya başlansın bir süre sonra kale savaşı açacak kasaba bulamazsınız.

koray32

Kıdemli Üye
Banka transferlerinde kesilen komisyon ücreti ile ilgili olarak geri bildirim aldık. Kesilen paranın yarısı bankaya gidiyor ve sonra yok oluyor, çünkü bu kesilen para bir bankanın aldığı komisyon. Eğer tüm para kasaba hazinesine gidecek olsa zaten komisyon olmazdı ;)
KABUL EDİLMEDİ
ceplerine kalıyor sanki olmasın komisyon nolacak :D batsın bu sistem

Durum
Konu yanıtlara kapalı.