Oyundaki Düello Kurgusu !

• Konuyu başlatan yetkisiz
  • Başlangıç tarihi

yetkisiz

Guest

düşman 30 seviye, ben 53...neredeyse yarı yarıya...

düşmanin elindeki silahin maksimum hasari "79", benimki "97"

o bana 756 hasar vermiş, ben ona "0"

olacak iş mi yahu ?...

gerçek hayata uyarlayin; resmen komedi...

her ne kadar oyun da olsa, her şeyin olduğu gibi bunun da bir mantiği olmali ...

aradaki seviye farki arttikça hasar miktari ters orantili olarak o derece azalmali; hem saldiran, hem de savunanin haklari açisindan...mesela ben 30 seviye birine saldirdiğimda "sistem" o oyuncuyu "kısmen" koruma altina almali...benim vereceğim hasari belirli oranlar dahilinde azaltmali...tersi durumda da öyle olmali...ki burada tam tersi bir durum olmuş...maksimum "79" hasar verebilen bir silahla "196" hasar vermiş, hemde benden 23 seviye aşaği bir oyuncu...saçmadan da öte...

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

cnR*

Member
Oyun düello yönünden mantıklı. Senin yetenekler düello üzerine değil bu yüzden yeniliyorsun. Hem normalde belli bir seviyeye kadar oyuncularla düello edemiyorsun. O seviye de düello seviyesidir. Sen seviye 60 ol rakibin 20 olsa bile senle düello atabilir eğer düello seviyesi yüksek ise. Değil ise atamaz. Düello seviyesini de düellodan aldığı tecrübe puanı belirler. Rakip çok ve iyi sayıda düello atıyor ve sana saldırabilecek duruma geliyor. Düello yetenekleri senden daha iyi olduğu için seni yeniyor. Belki de oyundaki düellodaki tek mantıksızlık sen savrulmacı ve görünüm-taktikçi iken nişanı ve görünüm-taktiği az olan rakibin seni kafadan vurması. Nişancılar bile vuramazken onların vurması akla mantığa zarar. Nadir oluyor ama yine de mantıksız.

Ek olarak da resimdeki rakibi tam sansürleyememişsin.

Son düzenleme:

yetkisiz

Guest
ikaz için teşekkür ederim...esasen oyunda da olsa başka birini "düşman" olarak yaftalamayi çok incitici bulduğum için kapatmiştim isim bölümünü...başka bir amaci yoktu...

yazdiklariniz ile benim yazdiklarim arasinda bir ilişki göremedim...ben, oyuncu seviyeleri arasindaki farklarin, silahlarin verdiği hasarla olan korelasyonundan bahsediyorum...elbetteki düello yetenekleri ve/veya kiyafetlerin sağladiği ilave bonuslar etkili ve de belirleyici olacak, o ayri...

bahsettiğim şey, online strateji oyunlarinin tamaminda var...bu şekildeki bir kurgu, düşük levelli oyunculari koruyacaği gibi,yüksek levelli oyuncularin bir çalişma sirasinda çok düşük levelli oyuncular tarafindan taciz edilmesini de zorlaştiracağindan oyuna olan sadakati olumlu etkileyecektir...

yeni bir oyuncu olmama rağmen, bu ve buna benzer bazi ciddi kurgu hatalarinin oyuncularin şevkini kiracağini değerlendirmekteyim...görebildiğim kadariyle, açik olan 3 ayri dünyada oynayanlarin % 80'i ayni kişiler...bu bile benim gibi oyuna yeni katilan oyuncularin, oyun motivasyonlarinin nasil kisa sürede deforme olduğunu göstermesi açisindan son derece önemli olduğunu göstermekte...

şahsen bu son gelişme sonrasi, oyuna devam konusunda eski heyecanim yok...

saygilarimla...

kaldi ki düello seviyeleri arasinda bile 15 fark var...ve rakibim, maksimum "79" hasar verebilen silahla "196" hasar verebiliyor...

şaşirtici derecede saçma bi durum...

jackdaniel

Guest
sana tavsiyem oyun hakkında detaylı bir araştırma yapman. gerekli olan bu çünkü. bu şekilde oyuna daha yeni başlamışken soğursun.

1- duellocuysan levelin pek önemi yok, önemli olan yetenek sayın ve yetenekleri nasıl kullandığın. örnek: 20 level bir oyuncu seni yenebilirken, 80 level bir oyuncu yenemeyebilir.
2- rakibin silahı hasar için sadece bir temel rakam teşkil eder. rakibin sana vuracağı hasar silahın hasarı + rakibin atış'a verdiği yetenek sayısı kadardır. senin alacağın hasar ise onun toplam hasar rakamından refleks yada dayanalılığa verdiğin yetenek sayısını çıkarınca elde edilen rakam kadardır. -bunun yanı sıra rakibin nişanı yüksek seninde savulman düşükse rakibin sana daha fazla ve daha çok isabetli vurur. ayrıca sen defans yaparken rakibin görünümü senin taktiğinden fazla ise sana daha fazla ve daha isabetli vurur. sen saldırı yaparken görünümün rakibin taktiğinden fazla ise sen avantajlı konuma girersin.

sana duello seviyesi yeten herkes duello atabilir. 1 level oyuncunun 50 level duello seviyesi olsun o bile atabilir:)

Gordon Freeman

Active Member
sana tavsiyem oyun hakkında detaylı bir araştırma yapman. gerekli olan bu çünkü. bu şekilde oyuna daha yeni başlamışken soğursun.

1- duellocuysan levelin pek önemi yok, önemli olan yetenek sayın ve yetenekleri nasıl kullandığın. örnek: 20 level bir oyuncu seni yenebilirken, 80 level bir oyuncu yenemeyebilir.
2- rakibin silahı hasar için sadece bir temel rakam teşkil eder. rakibin sana vuracağı hasar silahın hasarı + rakibin atış'a verdiği yetenek sayısı kadardır. senin alacağın hasar ise onun toplam hasar rakamından refleks yada dayanalılığa verdiğin yetenek sayısını çıkarınca elde edilen rakam kadardır. -bunun yanı sıra rakibin nişanı yüksek seninde savulman düşükse rakibin sana daha fazla ve daha çok isabetli vurur. ayrıca sen defans yaparken rakibin görünümü senin taktiğinden fazla ise sana daha fazla ve daha isabetli vurur. sen saldırı yaparken görünümün rakibin taktiğinden fazla ise sen avantajlı konuma girersin.

sana duello seviyesi yeten herkes duello atabilir. 1 level oyuncunun 50 level duello seviyesi olsun o bile atabilir:)
20 vurma ile 350 400 vurduğum bile oldu hasarların neye göre olduğunu çözemedim halen :)

jackdaniel

Guest
vurma day-ref olayının dışında, nişan-savulma dengesi hasarı değiştiriyor.

yetkisiz

Guest
sağolsun başta siz olmak üzere diğer sayin arkadaşlar sayesinde öğreneceğiz inşallah...

20 vurma ile 350 400 vurduğum bile oldu hasarların neye göre olduğunu çözemedim halen :)
:D

sanirim tam "bir bilen" i yok bu oyunun...o da güzel...

Deucalione

Guest
Ardarda 2 kere mesaj yazmışsınız. Onları düzenliyorum bundan sonra da, sonradan ekleyeceğiniz şeyleri ''Düzenle'' seçeneğini kullanarak yazarsanız sevinirim.

umut1606

Well-Known Member
Rakibinizin refleksi yada dayanıklılığı yoksa 100 den sonra vereceğiniz atış veya vurma gücünün bir etkisi olmaz.

Oyunda bazen 50 nişanlı birinin 300 savulmalı bir adama kafadan vurması ( nadiren ) hor görülmemeli , zira düeloda şans faktörününde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ve yetkisiz arkadaşlarında dediği gibi kaybettiğin bir düello hakkında analiz yap kesinlikle şikayet etme , çünkü orda yenilmişsen gerçekten yenilmişsindir yani bir yanlışlık yoktur.

Eğer düellocu isen analizini yapar yenersin , eğer işçi isen zaten bundan bir şikayetin olmamalı.Bunu 120 levele gelince daha iyi anlayacaksın , 120 level işçi arkadaşlarımız gibi 50 level düeloculara yenilince isyan etmemeyi öğreneceksin.

Bu arada kısa bir aradan sonra forumu ve sizleri görmek güzel.

yetkisiz

Guest
Ardarda 2 kere mesaj yazmışsınız. Onları düzenliyorum bundan sonra da, sonradan ekleyeceğiniz şeyleri ''Düzenle'' seçeneğini kullanarak yazarsanız sevinirim.
sanirim bu mesaj bana...merak etmeyiniz, oyunu kapattim zaten...gösterdiğiniz ilgi, alaka ve sabir için teşekkürlerimi sunuyorum...belirtmek isterimki bu kararimla sizin bir ilginiz yok; tamamen oyundaki saçmaliklarla ilgili...

saygilarimla...

cnR*

Member
Keşke sadece bunu yazmak yerine sözlerine veya sorularına da cevap verseydiniz. Kaldı ki belki cevap alamamasından veya cevapların yeterli olamayışından oyunu bıraktı. Zaten her geçen sürede oyuncu sayısı azalmakta iken yeteri kadar yardımcı olunmamasına da pek iyi bakmıyorum. Sağlık olsun.

Deucalione

Guest
Keşke sadece bunu yazmak yerine sözlerine veya sorularına da cevap verseydiniz. Kaldı ki belki cevap alamamasından veya cevapların yeterli olamayışından oyunu bıraktı. Zaten her geçen sürede oyuncu sayısı azalmakta iken yeteri kadar yardımcı olunmamasına da pek iyi bakmıyorum. Sağlık olsun.
Forum Kuralları C.1.
Aynı başlıkta arka arkaya mesajlar atmak (flood) yasaktır. Aksi durumlarda mesajlar silinir.
İlk ihlalde yaptırım uygulanmaz ve ihlali gerçekleştiren üyelere uyarı verilir.

Kurallarda açıkça belirtiliyor uyarı verilmesini. Aynı oyuncu daha başka başlıklarda da flood yapmış. Kimse de uyarmamış oyuncuyu. Bende burada daha aktif olduğunu görerek uyarma gereği duydum.
Sizler gerekli cevabı vermişsiniz, eğer yöneticilerin de cevaplamasını istediği bir soru olsaydı bize özel mesaj yoluyla ulaşabilirdi. Biz gelen her özel mesajı okuyup cevap vermeye çalışıyoruz.

levis501

Well-Known Member
Yönetici arkadaşların üstüne bu kadar gitmeyin. Onlarda görevlerini yapıyorlar. Yapmasalar bu seferde amirleri onlara niye yapmadın diye kızacaklar.
Unutmayınki yönetimdekilerin çoğu bu işi gönüllü olarak yapıyorlar.

DERSIMLEE62

Guest
vurma isinin cozumu sudur
nisanin 100 ken bile kafadan vurabilirsin
hasar olayina gelince 200 hasarli silaha 50 ekstra katinca 250 oluyor atis da max 180 oldugu icin refindne dayinda +180 yaptiginda bolu 3 60 hasarda ekstra ordan gelir eder 310 kafadan vuruncada 2 kati aliyon 620 yani bu sistem bole altin tabancadada aynisi 470 e kadar cikiyor 141 hasar sistem bu baska bi sistemi yok
arkadasin dedigine gelincede ya duellocu olacan kiracan kafalari yada isci olacan oturacan
zaten isci oldugun zaman seni biri baysada sorun yok cunku bahanen var ama duellocu olup bayilma dostum o zaman bitersin :d:D:D:D