• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

RAPORLANDI Oyunu Geliştirmeye Yönelik Öneriler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

koray32

Kıdemli Üye
Oyunda çok set var, bazı setlerin yetenekleri revize edilerek kullanılması fena olmazdı.
Eski güzel olan setlerin de kullanılmasının önü açılır

özellikle sandıklardan düşen silahların hiçbir anlamı yok,örneğin John Wesley Hardin'in ejderhalı tabancası 87-175 hasar aralığına sahip yetenek desen vermiyor ama oldukça nadir ihtimalle sahip olunan bir öğe.Hasar olarak geliştirilip oyunun çağına uygun yetenekler verilse düello kombinasyonlarında kendine yer bulabilir belki,hiç olmadı hasar denemelerinde.Ama bu itemler şu an sadece koleksiyon olarak yer alıyor herkesin envanterinde kullanım alanı yok

Oyunda çok set var, bazı setlerin yetenekleri revize edilerek kullanılması fena olmazdı.
Eski güzel olan setlerin de kullanılmasının önü açılır
Frisby bu konuda haklı. 2012-2013 setleri ve sonrası sadece envanterde yer kaplamakta.Her hafta gelen güncellemede bazı terzi ve züccadiye eşyalarının verdiği yetenekler revize edilmekte.Etkinlik eşyalarının da bu şekilde düzenlenmesi biz oyuncular için daha sağlıklı olur.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
1-AT ve EYER ayrı set olarak değerlendirecek ürün bölümü ayrı olarak değerlendirilecektir.(**) - DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

2-Kale savaşında Kaleye vardığında 'SALDIRIDA' ise otomatik olarak daha önce tayin ettiği set giyilir.'SAVUNMADA'ise aynı şekilde daha önce tayin ettiği set giyilir.(Böylece savaşa gelipte o anda aktif olamayan veya aktif olupta unutan kişilerin savaşı boşa gitmemiş olur.[*gerekirse karakter bonusu kullanan oyuncular bu özellikten faydalanabilir diye bir durum olabilir.])(**)- KABUL EDİLMEDİ

3-Pazarda oyuncuya özel satış veya bazı oyunculara satış engellemesi(****)- Bu konuda detay bilgi bekleniyor, bu işlemin oyunculara ne gibi avantajlar sağlayacağı, bu işlemin neden istediği hakkında biraz daha bilgi rica edeceğiz.

4-Çalışmalarda grup organizasyonu.(örneğin GÜL çalışmasına 5 kişi beraber çalışırsa ürün bulma olasılığı artar.*Çünkü bu seçenek ile tehlike azalır ve birliktelik artar.)(*) - KABUL EDİLMEDİ

5-Yeteneklerde Ayrıntılı bilgi (Örneğin savulma + ayrıntılar seçeneği ile itemlerin tümü ne kadar etki ettiği görülebilmesi.)(*)- KABUL EDİLMEDİ

6-Sebat El çabukluğu gibi varlığı olup bir işe yaramayan yeteneklerin işlevlik kazanması.(SEBAT çalışmalardaki tehlike oranını düşürür. EL ÇABUKLUĞU X çalışmalarındaki ürün bulma olasılığını %x artırır.)(*)- DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

7-Karakter bonuslarının güncellenmesi(Maceracının 2.seviye otelde ücretsiz yatması gibi işlevi tamamen yitirmiş özelliklerin değişmesi vs.)(**)- Daha önce önerilmiş ve KABUL GÖRMÜŞ, bu konu ile ilgili planlamalar yapılmakta

8-Karakter otelde %100 dp puanına eriştiği zaman otomatik bir sonraki çalışmaya gider seçeneği olmalı.(**)- KABUL EDİLMEDİ

9-Toplu ustalık yapımı(*)- KABUL EDİLMEDİ

10-Envanter ürün sabitleme( envanter açılırken son kullanılan itemler gibi favori tercih edilen itemler ilk sayfada çıkması lazım yani son kullanılan değil oyuncunun kendisinin tercih ettiği itemler. * çay tütün çiğneme etkinlik torbası vs. gibi)(*) - DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

11-Setler arası HP dengesi.(kaleye hız seti ile giderken hp'nin düşme olayı gibi) (**) - DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

------------------

İlgili Bilgiler Raporlanan Öneriler sayfasında da güncellenmiştir.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sohbet ortamının offline oyuncular için de sonradan görülebilir olması - Teknik açıdan şu an mümkün olmadığı belirtildi. KABUL EDİLMEDİ

Deleted User - 879027

Guest
Oyunu geliştirmeye yönelik öneriden ziyade, Türkiye sunucularının birleştirilmesi için bir teklif yapılabilir. Şahsen oyuncu sayılarını da göz önünde bulundurursak tüm Türkiye sunucularının birleştirilmesinin canlılık katacağını düşünüyorum. Georgia'da bu oyuna uzun süreler harcayıp, binlerce külçe kullanıp hala birleştirilmesini bekleyen bir çok oyuncu var. İstanbul sunucusu hakkında bir bilgim yok çünkü orada hesabım yok fakat zannımca onlar da birleştirilmesini istiyorlardır. Savaş desen yok, düello desen yok, sohbet desen hiç yok. Eskiden 10-15 saat online sürem varken şuan emir verip çıkıyorum, düellolara dönmüyorum, sohbet etmiyorum.

Şöyle bir şey de var ki, oyuncu sayısı az olan ülkeler bile birleştiriliyor ve ortak sunucuda oynuyor oyuncuları, yani bu bahsettiğim önermenin gerçekleştirilmesi için öyle uçuk bir sebep de yok. Sunup sunmamak size, destekleyip desteklememek oyunculara kalmış. Bu konuda bir anket yapılır ve üzerine gidilirse "şahsi" fikrim Türkiye sunucusuna hareket geleceği yönünde. İyi forumlar.

Deleted User - 879027

Guest
Şunu da söylemek istiyorum, görüştüğüm arkadaşlar ve gördüğüm oyuncuları baz alarak yapıyorum bu çıkarımı. Yeni server açılınca oyuncular direkt sıralamada birinciliğe oynamak için külçeye yükleniyorlar. Yukarıda yazdığım teklif değerlendirilmese dahi oyuncular olarak bunun önüne geçilebilir. Almayın arkadaşlar, külçe basmayın. Boş serverde zaten külçe kullanmanın mantığını anlayamıyorum, çok fazla paranız varsa da almayın çünkü zevk de alamayacaksınız. Daha sonrasında o server açılmasın, bu server kapatılsın diyecekseniz salya akıta akıta basmayın o paraları külçeye lütfen.

devilltown

Kıdemli Üye
bu ot-çöp-kraker ıvır zıvır v.s için isteğimiz hariccinde ısrar ile ARKADAŞLIK davetleri atılıyor bunun engellenmesi gerekir.multi hesap acıp veyahut yıllarca salonda bir ALLAHın selamını vermeyen faydasızlar davet atıp duruyor bunun engellenmesi şart

devilltown

Kıdemli Üye
Oyunu geliştirmeye yönelik öneriden ziyade, Türkiye sunucularının birleştirilmesi için bir teklif yapılabilir. Şahsen oyuncu sayılarını da göz önünde bulundurursak tüm Türkiye sunucularının birleştirilmesinin canlılık katacağını düşünüyorum. Georgia'da bu oyuna uzun süreler harcayıp, binlerce külçe kullanıp hala birleştirilmesini bekleyen bir çok oyuncu var. İstanbul sunucusu hakkında bir bilgim yok çünkü orada hesabım yok fakat zannımca onlar da birleştirilmesini istiyorlardır. Savaş desen yok, düello desen yok, sohbet desen hiç yok. Eskiden 10-15 saat online sürem varken şuan emir verip çıkıyorum, düellolara dönmüyorum, sohbet etmiyorum.

Şöyle bir şey de var ki, oyuncu sayısı az olan ülkeler bile birleştiriliyor ve ortak sunucuda oynuyor oyuncuları, yani bu bahsettiğim önermenin gerçekleştirilmesi için öyle uçuk bir sebep de yok. Sunup sunmamak size, destekleyip desteklememek oyunculara kalmış. Bu konuda bir anket yapılır ve üzerine gidilirse "şahsi" fikrim Türkiye sunucusuna hareket geleceği yönünde. İyi forumlar.

ilk bakıldıgında öneri göze hoş geliyor..fakat bu haksız rekabete yol acacak daha önce forestville serverindeki hesabımı georgia acıldıgında oraya taşımak ıstedım bana verilen cevap yeni (1 ay) önce acılan servere tasımak haksız rekabete yol acacagı için taşıma yapılmıyacagı söylendi şimdi georgıa ve halıkarnasda etkınlıklerde 200-300 skor ile etkınlık silahları alan veya cogumuzun yaptıgı gibi D1 takas için hesap acıp orada oynayan 1-2 kişiye süreklı envanter sağlaanması serverlerın birleştirilmesi veya transferle daha önce bana söylenen ve hesabımı taşınmama sebebı olarak sunulan haksız rekabete yol açaçaktır..

akin1

Kıdemli Üye
İstenilen geliştirmelerin tamamı haklı ve yerinde talepler ama bazıları kabul görmemiş.
Çok yüksek bonuslu setler dağıtıldı ve 2 saat olmadan otelde dp fulleniyor veya haritanın bir ucundan diğer ucuna çok hızlı gidilebiliyor.
Oynadığımız oyunun amacı vahşi batının ikonikleşmiş halini yansıtmak değil mi?
Şimdi kişiler arası alışverişte aynı kasabadan olmayanların malları riske giriyor, vahşi batıda olsa hırsız kurşunu yemez miydi.
Onca kişinin oyunda itemi, ürünü gasp edildi ve gasp edilmeye açık hatta bazı kişiler beni gaspçı bilerek fb den hakaretler küfürler yazdı, hiçbirine önlem almadınız, çünkü size göre kurallar çiğnenmedi ancak doğrudan ve dolaylı yoldan zarar görenler oldu ve olacak.
Bankadan başka birinin ismine para gönderebildiğimiz gibi pazarda da kişiye özel satışlarda isim yazılabilmesi ve kişiye özel malın başka biri tarafından alınaması şart.
Bunu satış anında kasabada bulunanların isimleri listelenerekte yapılabilir her halükarda herkes hemen hemen 10dkda her yere gidiyor.
Kasabalardan çıkıp başka kasabaya girmeye çalışınca bekleme süresi afaki boyutlara ulaşabiliyor, bununda bir sınırı olmalı ve süre sıfırlanabilmeli.
Bundan sonrası kişisel düşüncelerim.
Oyunun dinamikleri güzel olsada arayüz oldukça kötü ve mobilde oynanabilirlik seviyesi yok denecek kadar az oda browserda, inno diğer oyunlarını mobil platformlarda da desteklerken The West için herhangi bir girişimde bulunmuyor mu? Bu oyunu oynayabilmek için bilgisayar kullanmak zorunda mıyım! TR serverlar bitik durumda, yeni yönetim forum etkinlikleriyle biraz olsun ortamı canlı tutmaya çalışıyor, çabalarını takdir ediyorum ve ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarına inanıyorum.
Oyun için daha köklü bir değişim lazım, yıllarını vermiş insanların emeklerini gasp etmeden mobil platformda 3 boyutlu West dünyasıyla buluştur bizi inno.

Deleted User - 879027

Guest
Bilgisine güvendiğim ve saygı duyduğum biriyle konuşurken The West mobil sürümü gelemiyor çünkü oyunun boyutları, tasarımları vs. mobil uygulama ebatlarına uymuyor demişti yanılmıyorsam.
İstenilen geliştirmelerin tamamı haklı ve yerinde talepler ama bazıları kabul görmemiş.
Çok yüksek bonuslu setler dağıtıldı ve 2 saat olmadan otelde dp fulleniyor veya haritanın bir ucundan diğer ucuna çok hızlı gidilebiliyor.
Oynadığımız oyunun amacı vahşi batının ikonikleşmiş halini yansıtmak değil mi?
Şimdi kişiler arası alışverişte aynı kasabadan olmayanların malları riske giriyor, vahşi batıda olsa hırsız kurşunu yemez miydi.
Onca kişinin oyunda itemi, ürünü gasp edildi ve gasp edilmeye açık hatta bazı kişiler beni gaspçı bilerek fb den hakaretler küfürler yazdı, hiçbirine önlem almadınız, çünkü size göre kurallar çiğnenmedi ancak doğrudan ve dolaylı yoldan zarar görenler oldu ve olacak.
Bankadan başka birinin ismine para gönderebildiğimiz gibi pazarda da kişiye özel satışlarda isim yazılabilmesi ve kişiye özel malın başka biri tarafından alınaması şart.
Bunu satış anında kasabada bulunanların isimleri listelenerekte yapılabilir her halükarda herkes hemen hemen 10dkda her yere gidiyor.
Kasabalardan çıkıp başka kasabaya girmeye çalışınca bekleme süresi afaki boyutlara ulaşabiliyor, bununda bir sınırı olmalı ve süre sıfırlanabilmeli.
Bundan sonrası kişisel düşüncelerim.
Oyunun dinamikleri güzel olsada arayüz oldukça kötü ve mobilde oynanabilirlik seviyesi yok denecek kadar az oda browserda, inno diğer oyunlarını mobil platformlarda da desteklerken The West için herhangi bir girişimde bulunmuyor mu? Bu oyunu oynayabilmek için bilgisayar kullanmak zorunda mıyım! TR serverlar bitik durumda, yeni yönetim forum etkinlikleriyle biraz olsun ortamı canlı tutmaya çalışıyor, çabalarını takdir ediyorum ve ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarına inanıyorum.
Oyun için daha köklü bir değişim lazım, yıllarını vermiş insanların emeklerini gasp etmeden mobil platformda 3 boyutlu West dünyasıyla buluştur bizi inno.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
1-AT ve EYER ayrı set olarak değerlendirecek ürün bölümü ayrı olarak değerlendirilecektir.(**) - DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

Bu konu değerlendirmeye alınmıştı, ancak incelemeler sonucunda yapılamayacağına, bunun şu anda oyun tasarımı açısından mümkün olmadığına karar verilmiştir. Maalesef UYGUN GÖRÜLMEDİ.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
bu davet atma olayı ne oldu uykusuz kadın ..buna bir çare
o öneriye hiç yorum yapılmamış, yani her öneriye yorum yapılmadı ama en azından yanına not konuluyor bakılacak falan diye; davet önerisine hiç yorum yapılmadığını görünce dün geceki raporumda tekrarladım; aynı durum Opsiyonel Ustalık NPC önerisi için de geçerliydi, bir kere dha raporladım.

XHellFire

Aktif Üye
Hesap deviri ücretli oldumu yasak ve ban sebebi diyoruz bu gereksiz kuralın kaldırılması gerek bizimde kurtulmamıza sebebiyet verir bu güzel değişim

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Hesap deviri ücretli oldumu yasak ve ban sebebi diyoruz bu gereksiz kuralın kaldırılması gerek bizimde kurtulmamıza sebebiyet verir bu güzel değişim
Hesap devri oyunumuzda yasaktır, bu konuyu göreve ilk başladığımda merkezimizle tekrar netleştirdim; kesinlikle yasak olduğu ve değiştirilmeyeceği iletildi

devilltown

Kıdemli Üye
Hesap devri oyunumuzda yasaktır, bu konuyu göreve ilk başladığımda merkezimizle tekrar netleştirdim; kesinlikle yasak olduğu ve değiştirilmeyeceği iletildi
ozaman siz göreve geldıgınızde el değiştirem 3-4 hesap var iletsek banlayacakmısınız yoksa onlarıda belgelememizmi ıstenecek. biraz kulagımız delikdir...kımın karnında kaç metre bagırsak var bılırız ;)

koray32

Kıdemli Üye
3-Pazarda oyuncuya özel satış veya bazı oyunculara satış engellemesi(****)- Bu konuda detay bilgi bekleniyor, bu işlemin oyunculara ne gibi avantajlar sağlayacağı, bu işlemin neden istediği hakkında biraz daha bilgi rica edeceğiz.

Bazı ürün ve itemleri belirli kişilere vermek amacıyla minimum fiyattan pazara koyduğumuzda araya giren C kişileri oluyor bu C kişilerinden rahatsızlık duyduğumuz için bunu talep etmekteyiz. Örnek vermek gerekirse ben ürünümü sleeplesslady adına pazara koyduğumda sadece siz satın alabilir durumda olursanız bu problemi yaşamayacağım veya C kişisini engellediğim takdirde alışverişimi bir nebze olsun daha güvenli hale getirebileceğim. Ayrıca hırsızlık(?) olaylarından bağımsız olarak oyuncular bu sayede birbirini online yakalamak için feci uğraşlara girmek zorunda kalmayacak işlerini daha rahat bir şekilde halledebilecek.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bazı ürün ve itemleri belirli kişilere vermek amacıyla minimum fiyattan pazara koyduğumuzda araya giren C kişileri oluyor bu C kişilerinden rahatsızlık duyduğumuz için bunu talep etmekteyiz. Örnek vermek gerekirse ben ürünümü sleeplesslady adına pazara koyduğumda sadece siz satın alabilir durumda olursanız bu problemi yaşamayacağım veya C kişisini engellediğim takdirde alışverişimi bir nebze olsun daha güvenli hale getirebileceğim. Ayrıca hırsızlık(?) olaylarından bağımsız olarak oyuncular bu sayede birbirini online yakalamak için feci uğraşlara girmek zorunda kalmayacak işlerini daha rahat bir şekilde halledebilecek.
bu konuyu sizin anlattığınız şekilde açıklayarak raporlamıştık. Gelen bilgi engelleme olmayacağı ama kişiye özel pazar teklifi açılabileceği yönündeydi. Ancak bu tip değişimler hemen yapılamıyor maalesef. Gönderdiğimiz tüm öneriler takibimde, bir geri bildirim olduğunda mutlaka sizlerle paylaşıyor olacağım

Deleted User - 879027

Guest
Kullanıcı adı değiştirme hakkı oyunculara tanınmalı, en azından bir defaya mahsus bu yapılabilmeli. Cüzi bir miktar külçe ile değiştirme gelirse hem oyuncuların istekleri karşılanır hem de oyun yapımcısı kazanır. İletilebilirse sevinirim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.