• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

RAPORLANDI Oyunu Geliştirmeye Yönelik Öneriler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Altın ve gümüş çalışmalar hakkında yazmak istiyorum
Harita da rastgele çıkan altın ve gümüş çalışmalar yerine gün veya saatlik olarak tecrübe, para ve ürün olmak üzere bir çalışmalar gerçekleştirilirse daha iyi olması kanaatindeyim. Bununla ilgili fikirleri olan varsa ekstradan yazabilir biraz zayıf bir açıklama oldu
@Frisby bu konuyu tam olarak anlayamadığım için raporlamadım; biraz daha detaylandırabilir misiniz, diğer oyuncularımızın da fikirleri önemli lütfen

çok teşekkürler @***300*** ; hafta raporunu gönderdim, bu konuya diğer oyuncularımızın da katkısı olursa, bir sonraki raporda detaylı iletebilirim.

300 iyi söylemiş ama eksik söylemiş, herşeyden önce remake alması gereken karakter klası maceracıdır. "Yabancı otellerde 4. seviyeye kadar ücretsiz yatabilirsin." Özelliği dönemine göre eklenmiş olup şuan tamamen işlevselliğini kaybetmiş bir özelliktir. Bunu da eklerseniz sevinirim.

Frisby

Üye
@Frisby bu konuyu tam olarak anlayamadığım için raporlamadım; biraz daha detaylandırabilir misiniz, diğer oyuncularımızın da fikirleri önemli lütfen
Şöyle açıklamaya çalısayım belirli günlerde çıkan altın veya gümüş çalışmalar yerine, günlük her çalısma veya belirli çalısmalar oldugundan daha fazla tecrübe, para, ürün olarak bizlere farklı çalışmalarda çalışma imkanı verir.

Kasabalı

Yeni Üye
SE="sleeplesslady, post: 288277, member: 10178"
parayı külçeye çevirme konusu olmaz ama tahvil-para değişimi konusunda önerinizi raporlayacağım
[/QUOTE]

Sağolun!!!

***300***

Kıdemli Üye
300 iyi söylemiş ama eksik söylemiş, herşeyden önce remake alması gereken karakter klası maceracıdır. "Yabancı otellerde 4. seviyeye kadar ücretsiz yatabilirsin." Özelliği dönemine göre eklenmiş olup şuan tamamen işlevselliğini kaybetmiş bir özelliktir. Bunu da eklerseniz sevinirim.

Evet. Ben sadece Düellocu karakterim olduğu için onun özelinde ve düello mekanikleri açısından durumu değerlendirdim. Ne yazık ki şuan bir çok özellik işlevini kaybetmiş durumda.
Maceracının otel özelliği.
Askerin 3 seviye üstü silah kullanımı özelliği.
Düellocunun harita daha hızlı gitmesi (eskiden harita da yolculuk saatler sürdüğü için %10 hız bonusu kullanışlı oluyordu ancak şuan için haritanın yolcuk süresi maksimum 10dk civarına kadar düştü o da 1 dakika kadar hız sağlıyor. Yani artık işlevini kaybetti)
İşçinin de işlevini kaybetmiş özellikleri mevcut sanırım ancak ben bilmiyorum.

işlevini kaybeden özelliklerin yerine Düello ve kale mekaniklerine uygun yeni özelliklerin ilave edilmesi, Özellikle düelloda Düellocu karakterin en az asker karakteri ölçütünde geliştirilmesi, aynı şekilde diğer karakter klaslarında düzenlenmesi oyuna yeni heyecan getirecektir.

Şöyle açıklamaya çalısayım belirli günlerde çıkan altın veya gümüş çalışmalar yerine, günlük her çalısma veya belirli çalısmalar oldugundan daha fazla tecrübe, para, ürün olarak bizlere farklı çalışmalarda çalışma imkanı verir.
Benim anladığım kadarıyla, arkadaşımız gümüş ve altın çalışmaların 24 saatlik değil daha kısa periyotlar şeklinde oyuna yansıtılması yönünde bir fikri var. 1-3-6-12 saat gibi.

Teşekkürler.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Evet. Ben sadece Düellocu karakterim olduğu için onun özelinde ve düello mekanikleri açısından durumu değerlendirdim. Ne yazık ki şuan bir çok özellik işlevini kaybetmiş durumda.
Maceracının otel özelliği.
Askerin 3 seviye üstü silah kullanımı özelliği.
Düellocunun harita daha hızlı gitmesi (eskiden harita da yolculuk saatler sürdüğü için %10 hız bonusu kullanışlı oluyordu ancak şuan için haritanın yolcuk süresi maksimum 10dk civarına kadar düştü o da 1 dakika kadar hız sağlıyor. Yani artık işlevini kaybetti)
İşçinin de işlevini kaybetmiş özellikleri mevcut sanırım ancak ben bilmiyorum.

işlevini kaybeden özelliklerin yerine Düello ve kale mekaniklerine uygun yeni özelliklerin ilave edilmesi, Özellikle düelloda Düellocu karakterin en az asker karakteri ölçütünde geliştirilmesi, aynı şekilde diğer karakter klaslarında düzenlenmesi oyuna yeni heyecan getirecektir.

Teşekkürler.

Ağustos 2021'de Karakter sınıflarının gözden geçirilmesi ile ilgili bir öneri iletmişiz ve bu öneriye geri bildirim olarak, planlama dahilinde bilgisini almışız. Bu hafta tekrar sizlerin belirttiği şekilde örnekleyerek önerinizi göndereceğim

Ağustos 2021'de Karakter sınıflarının gözden geçirilmesi ile ilgili bir öneri iletmişiz ve bu öneriye geri bildirim olarak, planlama dahilinde bilgisini almışız. Bu hafta tekrar sizlerin belirttiği şekilde örnekleyerek önerinizi göndereceğim

teşekkürler, özellikle maceracı klaslar çileden çıkmış , bıçak kemiğe dayanmış diye dipnot düşerseniz çok makbule geçer :p

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
10-Envanter ürün sabitleme( envanter açılırken son kullanılan itemler gibi favori tercih edilen itemler ilk sayfada çıkması lazım yani son kullanılan değil oyuncunun kendisinin tercih ettiği itemler. * çay tütün çiğneme etkinlik torbası vs. gibi)(*)
Yeni Geribildirim: Böyle bir düzenleme yapmak oyun tasarımı açısından şu anda mümkün değilmiş KABUL EDİLMEDİ ileride düşünülebilir.

bilhassa etkinlikte gereksiz itemleri silerken yanlışlıkla artı basılı itemleride satma durumu söz konusu olabiliyor bu konu ile ilgili olarak bu tür satılmasını istemediğimiz ürünlere kilit sistemi getirme gibi bir durum olursa güzel olur tabi bunu tüm serverlarda da yapılması düşünülebilir.İyi çalışmalar

aklıma gelenleri bende yazayım yıl olmuş 2022 2023 e gireceğiz ama hala etkinlik sandıklarından 2015 setler çıkıyor bunların kaldırılması lazım yerine daha uygun setleri montelenmesi lazım şuan balkabagı topluyoruz fakat şans yüzdeleri çok düşük kalmış setlerde keşke biraz daha yüksek olsaydı aklıma geldikçe devam edeceğim oyun arka görüntüsünde değişiklik olması mesela arkada yağmur yağması kar yaması gibi şeyler olması lazım malum senelerdir aynı görüntü var değişiklik iyidir görevlerde düzenleme şart karakter çifçi ama düel görevi geliyor yada maceracıya kale görevi geliyor bunların ayrılması lazım düel görevleri düelcilere göre olmalı görevler kısa ve çalışmaları uzun olabilir bir görev serisi 4-5 günde bitiyoruz şu zamanlı görevlerin çıkması gerekiyor adamın işi yok da gecenin 3 ünde görev yapması nedir örnekmi kate evlilik yüzüğü misal saatli görevler var bunların düzenlenmesi +etkinlikde toplanan setlerin daha uzun sürmesi yani bi etkinlik oldugu zaman bu 30 gün değilde 45 günde falan olması gibi oyunda birşeylerin değişmeşi mutlaka gerekli yeni düzenlemeler mutlaka yapılmalı
aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
bilhassa etkinlikte gereksiz itemleri silerken yanlışlıkla artı basılı itemleride satma durumu söz konusu olabiliyor bu konu ile ilgili olarak bu tür satılmasını istemediğimiz ürünlere kilit sistemi getirme gibi bir durum olursa güzel olur tabi bunu tüm serverlarda da yapılması düşünülebilir.İyi çalışmalar
bu hafta RAPORLANDI

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
aklıma gelenleri bende yazayım yıl olmuş 2022 2023 e gireceğiz ama hala etkinlik sandıklarından 2015 setler çıkıyor bunların kaldırılması lazım yerine daha uygun setleri montelenmesi lazım şuan balkabagı topluyoruz fakat şans yüzdeleri çok düşük kalmış setlerde keşke biraz daha yüksek olsaydı aklıma geldikçe devam edeceğim oyun arka görüntüsünde değişiklik olması mesela arkada yağmur yağması kar yaması gibi şeyler olması lazım malum senelerdir aynı görüntü var değişiklik iyidir görevlerde düzenleme şart karakter çifçi ama düel görevi geliyor yada maceracıya kale görevi geliyor bunların ayrılması lazım düel görevleri düelcilere göre olmalı görevler kısa ve çalışmaları uzun olabilir bir görev serisi 4-5 günde bitiyoruz şu zamanlı görevlerin çıkması gerekiyor adamın işi yok da gecenin 3 ünde görev yapması nedir örnekmi kate evlilik yüzüğü misal saatli görevler var bunların düzenlenmesi +etkinlikde toplanan setlerin daha uzun sürmesi yani bi etkinlik oldugu zaman bu 30 gün değilde 45 günde falan olması gibi oyunda birşeylerin değişmeşi mutlaka gerekli yeni düzenlemeler mutlaka yapılmalı
aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim
* Etkinlik sandıklarından çıkan eski setler konusu bu hafta RAPORLANDI
* Görsel olarak bir düzenleme oyuna fazla yük bindireceği için düşünülmüyor
* şans yüzdeleri 100 tane toplamaya uygun bir şekilde ayarlanmıştır; şans yüzdesinin artması bu sayıyı çok fazla artıracağı ve bu da adil bir ortamı bozacağı için değiştirilmesi düşünülmüyor
* görev zamanının geceyarısı olması konusuna örnek rica edeceğim lütfen; Kate'in yüzüğünde 19:00-23:50 arasında bitirilmesi gereken bir görev var
* Etkinliklerin süresi yıl içine dağıtılmış olarak planlanmaktadır, bu sürelerin değişmesi, etkinliklerin azalmasına sebep olabilir, şu anda böyle bir değişim düşünülmüyor
* Daha önce görevlerin karaktere göre değişmesi veya maceraların kaldırılması gibi öneriler iletilmişti. Bu öneri kabul edilmedi. Oyunun her parçasının görevlerde yer alacağı belirtildi.

Son düzenleme:
pazara koydugumuz ürünler falan isme yazıldığı zaman sadece o kişi alsın başkası almasın sistem tarafından koruma sağlansın adamın adına ürün falan atıyorsun hırsız geliyor bilerek malı alıyor bunun önüne geçmek lazım bu çok sık yaşanan bir durum adam gıcık olsun diye alıyor ürünü falan
aklıma gelenleri ekleyeceğim birde günlük çark olayı gelse fena olmaz malum sadece günlük giriş bonusları alıyoruz günde bir kere free olarak çark cevirsek fena olmaz

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
pazara koydugumuz ürünler falan isme yazıldığı zaman sadece o kişi alsın başkası almasın sistem tarafından koruma sağlansın adamın adına ürün falan atıyorsun hırsız geliyor bilerek malı alıyor bunun önüne geçmek lazım bu çok sık yaşanan bir durum adam gıcık olsun diye alıyor ürünü falan
aklıma gelenleri ekleyeceğim birde günlük çark olayı gelse fena olmaz malum sadece günlük giriş bonusları alıyoruz günde bir kere free olarak çark cevirsek fena olmaz
pazara ürün konma konusu önerildi daha önce. Bu konu 2023 senesi için gündemde

Günlük girişlerde çark olayını iletirim ama bu tamamen yeni bir özellik ekleme olur ki, ilk etapta değerlendirilmeye alınması pek mümkün değil - RAPORLANDI

Son düzenleme:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.