Pazardan (Ç)alınan İtemler için Öneri

RezieaL

Member
Bu oyunda beni rahatsız eden bir durum var.
Oyuncu olarak oynayan arkadaşların çoğu bu durumu bilir, adminlerde atılan ticketlardan bilirler illa ki.
Bahsettiğim konu şu;
Oyunda biriyle dünyalar arası veya dünya içi takas yaparken, veyahut birine bir item hediye ederken; pazardan başkası tarafından alınması.
Bu konuyla alakalı geçen günlerde supporta bir ticket attım ve özet olarak oyun kuralları açısından ceza sebebi olmadığını söylediler.
Bu konuda bir önerim var; Pazara item atarken nick yazılabilen bir alan gelsin, o atılan item sadece ismi yazılan kişi tarafından görülebilsin/alınabilsin.
Bence bu özellik gelirse çoğu oyuncu rahat edecektir.

Manwe

New Member
Kesinlikle olması gereken bir uygulama.Bu teknik açıdan mümkün değil derseniz de pazardan eşya çalan kişilere karşı bir kural koyulmalı ve cezalandırılmalılar. Ceza için ekran görüntüleri konuşma geçmişlerinin görüntüleri gibi iddiayı destekleyecek delillerle başvurulursa cezai işlem uygulanmalı.

RezieaL

Member
Kesinlikle olması gereken bir uygulama.Bu teknik açıdan mümkün değil derseniz de pazardan eşya çalan kişilere karşı bir kural koyulmalı ve cezalandırılmalılar. Ceza için ekran görüntüleri konuşma geçmişlerinin görüntüleri gibi iddiayı destekleyecek delillerle başvurulursa cezai işlem uygulanmalı.
Teknik açıdan mümkün, istenilirse eklenebilir.

akin1

New Member
Forumda konu açarak oylama usulü ile bu tarz rahatsızlık verenlerin oyundan atılmasını sağlamak şimdilik çözüm olabilir.
Pazarda bu tarz yapılan alışverişin oyun sisteminde cezası olmadığına göre, forumda birisinin oyundan çıkarılma isteğide normal bir durumdur.
Oylamaya oyuncular katılacağına göre bir anket iş görür, yöneticilerde buna kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum.

RezieaL

Member
Forumda konu açarak oylama usulü ile bu tarz rahatsızlık verenlerin oyundan atılmasını sağlamak şimdilik çözüm olabilir.
Pazarda bu tarz yapılan alışverişin oyun sisteminde cezası olmadığına göre, forumda birisinin oyundan çıkarılma isteğide normal bir durumdur.
Oylamaya oyuncular katılacağına göre bir anket iş görür, yöneticilerde buna kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum.
Yeni hesap açıp tekrar gelir, çok zor değil. Bence ban çözüm değil ama dediğim uygulama gelirse çok rahat olur :D

Son düzenleme:

ICasTeLLaNI

Member
Bu tür davranışlar kesinlikle cezalandırılmalı yada madur edilen oyuncunun maduriyeti giderilmeli. Pazara atılan esyalara isim yazsakta, ismi yazılı olmayan alıyor eşyaları. Kesinlikle haksızlık. Oyunun bu durumlar için bir kural getirmesi lazım. Keyifli oyunlar.
ICaSTeLLaNI

levis501

Well-Known Member
Üstelik iki oyuncuda pazarı açmış durumda biri eşyayı pazara atıcak, diğeri de atılan eşyayı çekmek için beklerken nasıl beceriyorlarsa tam o araya saniyelik girip çekip alıyorlar. Bunun olabilmesi için üçüncü kişinin pazarı açmış ve devamlı ekranı yeniliyor olması lazım. Yani adamın niyeti zaten belli. Bu durumlarda ceza verilmesi kesinlikle şart.

Arif Eroy

Member
Böyle şeyler hepimizin başına gelmiştir. Ama alan arkadaşlarda iade etmişlerdi. Ustalık işlerim için bıçak malzemelerini verirsen diyen bir arkadaşa malzemeleri alması için pazara attım. Başka bir arkadaş aldı daha sonra iade etti. Bu çok suistimala açık bir konu dikkatli değerlendirilmeli

VeniVidiVici

Well-Known Member
Merhaba,

Bu konuda benzer önerileri yıllardır alıyoruz. Teknik açıdan geliştirilmesi mümkün ama açıkçası istenen bir şey değildir. Önerinizi tekrar gözden geçirip objektif açıdan bakarsanız zaten bunun bir pazar alışverişinden çıkıp eşya takasına döndüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da zamanla pazar alışverişine büyük ölçüde zarar verecektir.

İyi eğlenceler dilerim...

RezieaL

Member
Merhaba,

Bu konuda benzer önerileri yıllardır alıyoruz. Teknik açıdan geliştirilmesi mümkün ama açıkçası istenen bir şey değildir. Önerinizi tekrar gözden geçirip objektif açıdan bakarsanız zaten bunun bir pazar alışverişinden çıkıp eşya takasına döndüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Bu da zamanla pazar alışverişine büyük ölçüde zarar verecektir.

Anladığım kadarıyla dünyalar arası veya o dünya içi takas ve hediye işlemlerine karşı durumdasınız.
Yoksa bu önerimi gerçekleştirmeseniz bile çözüm oluşturabilecek belli birşey getirebilirdiniz.
Yanılıyor muyum?

sametlevent

Member
Merhaba,

İyi de eşya takası yasak değil ki olay ben birine bir item hediye etsem,ya da ucuza ona satmak istesem başkası kapsa karşılıklı mağduriyet oluşacak.Asıl anlamadığım eşya takası neye zarar verecek?
Ben kişiye özel pazardan daha çok aynı kasabadan-aynı ittifaktan gibi seçimlerin olduğu yere aynı pozisyonda olanlar(bundan kastım eğer iki oyuncuda a şehrindeyse seçim olarak aynı yerde bulunanlar seçilebilir.)Bu durum biraz da olsa oyunculara güven aşılar.

Gordon Freeman

Active Member
İlk olarak böyle öneriler buradan değil beta serverı forumlarına yazılmalıdır, oyunun developerları(geliştiricileri) o serverda aldıkları önerileri test edip uygun görürse oyuna özellik olarak getiriyor. Kendi sunucunuzdaki yöneticiler sadece onlara gönderilen güncelleme paketlerini oyuna yüklüyor.

Konuya yorumum ise siz zaten dünya marketine eşya/ürün koyarken çalınma riskini alarak koyuyorsunuz, bu konuda başkasını suçlayamazsınız. Bunu birçok eşyası çalınan bir oyuncu olarak söylüyorum. Kimse size zorla eşya koydurtmuyor, güvenli bir alışveriş için kasaba içi ya da birlik içi koyarak çözüm üretebilirsiniz.

Eğer ciddi anlamda sorun yaşanıyorsa dediğim gibi beta serverı ve geliştiricilerle iletişime geçebilirsiniz.

RezieaL

Member
İlk olarak böyle öneriler buradan değil beta serverı forumlarına yazılmalıdır, oyunun developerları(geliştiricileri) o serverda aldıkları önerileri test edip uygun görürse oyuna özellik olarak getiriyor. Kendi sunucunuzdaki yöneticiler sadece onlara gönderilen güncelleme paketlerini oyuna yüklüyor.

Konuya yorumum ise siz zaten dünya marketine eşya/ürün koyarken çalınma riskini alarak koyuyorsunuz, bu konuda başkasını suçlayamazsınız. Bunu birçok eşyası çalınan bir oyuncu olarak söylüyorum. Kimse size zorla eşya koydurtmuyor, güvenli bir alışveriş için kasaba içi ya da birlik içi koyarak çözüm üretebilirsiniz.

Eğer ciddi anlamda sorun yaşanıyorsa dediğim gibi beta serverı ve geliştiricilerle iletişime geçebilirsiniz.
Ben betada oynamadığım halde beta forumuna gidip böyle bir öneriyi yazarsam, veninin görevini gerçekleştirmiş olmaz mıyım?
Ben öneririm yaparım, veni işini yapar.

RezieaL

Member
@VeniVidiVici ek olarak oyun içinden biri bana bu şekilde mesaj atmış.
usta oraya yazamıyorum ama soyle bır sey soyleyeyım sen yaz ıstersen benım adıma

"bankadan havale yaptıgımız gıbı pazardada havale kısmı olsada ıstedıgımız ıtemı havale etsek parasıda havaleden sonra gelse nasıl olur ? "

Gordon Freeman

Active Member
Ben betada oynamadığım halde beta forumuna gidip böyle bir öneriyi yazarsam, veninin görevini gerçekleştirmiş olmaz mıyım?
Ben öneririm yaparım, veni işini yapar.
Bu başlığı açıp böyle bir öneri sunan VeniVidiVici değil, sizsiniz. VeniVidiVici bir geliştirici değil bir CM. Önerinizi kendisi yapamaz anlayacağınız.

Forum eskisi gibi aktif olmadığı için artık öneriler için oylama yapılıp yöneticiler aracılığıyla Innogames’e aktarılmıyor.

Sonuç arıyorsanız uğraşırsınız işinizi başkasının başına atmazsınız.

VeniVidiVici

Well-Known Member
Merhaba,

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim; buradaki mantıklı mantıksız her öneriyi yetkili birimlere iletmiyoruz. Sizin önerinizin mantıksız olduğu anlamını çıkartmayınız, öyle bir şey söylemiyorum. Daha önceki mesajımda belirttiğim durum da benim tek başıma aldığım bir karar değil tabi ki. Böyle bir kararı hiçbir topluluk yöneticisi kendi başına alamaz. Bu karar yetkili birimler ve diğer yöneticilerle bir araya gelip, tartışarak çıkmış bir sonuçtur. Bu nedenle aynı öneriyi tekrar tekrar iletmenin bir anlamı yoktur.

@Gordon Freeman, daha önceki mesajında beta sunucusu ve geliştiricilerle iletişime geçmesini önermişsin. Beta sunucusuyla burası arasında bir fark yok. Tabi ki dilediğinizi dilediğiniz sunucuda yazabilirsiniz. İsterseniz gidip Rusya forumunda Rusça yazın ama fark eden bir şey yok. Onlar iletiyor da biz iletmiyoruz gibi bir durum değil bu.
Ayrıca geliştiricilerle iletişime geçmeniz imkansız, panelde telefon numaraları dahi gizli durumdadır. :) Geliştiriciler son kullanıcıyla iletişime geçmezler.

Özet olarak; bu konu daha önce InnoGames yöneticileriyle bir araya gelerek görüşülmüştür ve özelliğin eklenmemesine karar verilmiştir.

Gordon Freeman

Active Member
Merhaba,

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim; buradaki mantıklı mantıksız her öneriyi yetkili birimlere iletmiyoruz. Sizin önerinizin mantıksız olduğu anlamını çıkartmayınız, öyle bir şey söylemiyorum. Daha önceki mesajımda belirttiğim durum da benim tek başıma aldığım bir karar değil tabi ki. Böyle bir kararı hiçbir topluluk yöneticisi kendi başına alamaz. Bu karar yetkili birimler ve diğer yöneticilerle bir araya gelip, tartışarak çıkmış bir sonuçtur. Bu nedenle aynı öneriyi tekrar tekrar iletmenin bir anlamı yoktur.

@Gordon Freeman, daha önceki mesajında beta sunucusu ve geliştiricilerle iletişime geçmesini önermişsin. Beta sunucusuyla burası arasında bir fark yok. Tabi ki dilediğinizi dilediğiniz sunucuda yazabilirsiniz. İsterseniz gidip Rusya forumunda Rusça yazın ama fark eden bir şey yok. Onlar iletiyor da biz iletmiyoruz gibi bir durum değil bu.
Ayrıca geliştiricilerle iletişime geçmeniz imkansız, panelde telefon numaraları dahi gizli durumdadır. :) Geliştiriciler son kullanıcıyla iletişime geçmezler.

Özet olarak; bu konu daha önce InnoGames yöneticileriyle bir araya gelerek görüşülmüştür ve özelliğin eklenmemesine karar verilmiştir.
Paneliniz sizi aldatmasın geliştiriciler ile iletişim kurmak mümkün, yıllardır Beta serverında ve forumlarında varlar birçoğu tanesi hesabını silse de hala mevcut olanı var. Beta serverında birçok kez iletişime geçtiğim için biliyorum. :)
Screenshot_1.jpg

Innogames zaten bu oyuna ve oyunculara olan ilgi ve alakasını yıllar önce bitirdi, düzenli olarak her etkinlikte yeni setler çıkararak oyuncuların fikirlerine değer vermediğini defalarca gösterdi. Güzel önerilerimizi kendimize saklamak en iyisi galiba. ;)

VeniVidiVici

Well-Known Member
Paneliniz sizi aldatmasın geliştiriciler ile iletişim kurmak mümkün, yıllardır Beta serverında ve forumlarında varlar birçoğu tanesi hesabını silse de hala mevcut olanı var. Beta serverında birçok kez iletişime geçtiğim için biliyorum. :)
1353 adlı eklentiyi görüntüle

Innogames zaten bu oyuna ve oyunculara olan ilgi ve alakasını yıllar önce bitirdi, düzenli olarak her etkinlikte yeni setler çıkararak oyuncuların fikirlerine değer vermediğini defalarca gösterdi. Güzel önerilerimizi kendimize saklamak en iyisi galiba. ;)
:D Tamam siz haklısınız ben haksızım.