Red Kit'imizi Arıyoruz Düello Etkinliği

sametlevent

Member
Etkinlik sonucunda verilen ödüller külçe bence güzel fakat ödül olarak verilen setler yetersiz.Onun yerine daha spesifik ve ender itemler verilebilir ya da oyuncuya item seçme hakkı tanınabilir sonuçta düello etkinliği iki yılda bir olan bir şey :)

Ayrıca kale savaşlarında olduğu gibi düello etkinliğinde de oyuncuların kendi envanter ve yetenek setleriyle girmesi daha makul.

Ayrıca 2:At set olmayacak mı düellocularda

Sırf gelen düello etkinliği baskılarını savuşturmak için alelacele,genel hatlarıyla hiç düşünüldüğünü sanmadığım bir etkinlik yapıyorsunuz bunun da bilincinde olun lütfen.

Son düzenleme:

lord3864

Member
Aklımda deli sorular.

Klas değişme şansımız var mı?
Ustalıklar sıfırdan mı olacak yoksa devam mı olduğumuz gibi?
Ayrıca külçeler güzel. Ama setler iyi olmamış gibi. Zaten 2 ay sonra yılbaşı geliyor.

Bir de Kasabanın en iyi düellocusu = 400 altın külçesi ödülü var. O zaman herkes kendi kasabasını kursun. en iyi düellocu olsun.
Yoksa bu 1. kasabanın en iyi düellocusu mu ? :S

Biraz aceleye mi gelmiş acaba bu etkinlik :(

Üstüne 150 birikim 450 yetenek gideceğiz. Nerede kaldım benim emeklerim :(

VeniVidiVici

Community Manager
Klas değiştirme şansı olmayacak
Ustalıklar 0'dan olacak.
Kasabanın en iyi düellocusu en çok hasar veren oyuncudur. Kasabalar arasında da en iyi düelloculara bakılarak en çok hasar veren oyuncu seçilecektir.

Birikim ve yetenek puanları konusunda ne demek istediğinizi anlamadık.

Ve ayrıca bunlar hiçbir zaman değiştirilmeyecek kanunlar değildir. Bir ekipçe düşünerek böyle bir taslak hazırladık. Bu başlığın açılmasının sebebi de sizin önerilerinizi de dinlemektedir. Etkinlik başlayana kadar tabi ki değişiklikler yapılabilir.

lord3864

Member
Toplam en çok hasar mı ? Tekte en çok hasar mı?

Aklıma şimdi geldi. Uluslararası savaşta iksir verilmişti. Yetenek ve birikim sıfırlama iksirleri. Burada da düşünebilir miyiz aynılarından?

Edit: Şimdi cenazeciye baktım. Toplam hasarda en iyi düellocu yazıyor. Anladım. Hiç dikkat etmemişim yıllardır. :D

VeniVidiVici

Community Manager
Etkinlik sonucunda verilen ödüller külçe bence güzel fakat ödül olarak verilen setler yetersiz.Onun yerine daha spesifik ve ender itemler verilebilir ya da oyuncuya item seçme hakkı tanınabilir sonuçta düello etkinliği iki yılda bir olan bir şey :)

Ayrıca kale savaşlarında olduğu gibi düello etkinliğinde de oyuncuların kendi envanter ve yetenek setleriyle girmesi daha makul.

Ayrıca 2:At set olmayacak mı düellocularda

Sırf gelen düello etkinliği baskılarını savuşturmak için alelacele,genel hatlarıyla hiç düşünüldüğünü sanmadığım bir etkinlik yapıyorsunuz bunun da bilincinde olun lütfen.
Ne tür ödüller? Örnek verebilir misiniz? Öneriniz nedir?
Açıkçası şu anda her oyuncunun envanterini tek tek kontrol etmek bize çok fazla iş gücü maliyeti çıkarmaktadır.
At setleri de önerilere ekliyoruz. Düşüneceğiz.

Gordon Freeman

Active Member
Malesef envanterler yetersiz.
Yarışmaya katılan herkese yuma ve Matoaka(hız seti) verilmesi taraftarıyım. Kimse 30-40 dk yürüyerek düello yapılacak bir eventte düellocu dışında klas tercih etmez öyle olursa.
Ayrıca Gordon setin kendi at eyeri de var, diğer set paketlerinden daha avantajlı. Diğer setlere de buna benzer bir at seti verilebilir.

lord3864

Member
Olmuşken henry miller set verirler artık canım o kadar da değil. :p Bunu demek istiyorum. Düellocu adam karakter preyi basacak. 30 dakika çevresine yürümeden oturduğu yerden atacak düellosunu. Bizde öyle değil :(

VeniVidiVici

Community Manager
Açıkçası biz de; siz oyuncuların oradan oraya koşturmakla, görev, ustalık vs diğer şeylerle uğraşmanızdan ziyade düellonun tadına varmanızı istiyoruz.

Önerileriniz üzerine aşağıdaki özellik eklenmiştir:
- Karakterler için "anında seyahat" özelliği açıktır.

Bu sayede her oyuncu haritanın her yerine anında gidebilecek.

sametlevent

Member
Ne tür ödüller? Örnek verebilir misiniz? Öneriniz nedir?
Açıkçası şu anda her oyuncunun envanterini tek tek kontrol etmek bize çok fazla iş gücü maliyeti çıkarmaktadır.
At setleri de önerilere ekliyoruz. Düşüneceğiz.
Lordun dediği gibi parlaklar olabilir ya da ne bileyim howdah falan antika takılanlar olabilir.

Ben kale savaşında olduğu gibi herkesin oyundaki emeğinin etkinliğe yansımasını istiyorum.Eşit şartlar sağlamak emeklerin ziyan olmasına sebep olmaktadır.Zaten siz de çok iyi biliyorsunuzki düello türkiye serverında ölü bir birim,oyuncular gelen setleri artılıyor ediyor ama kullanamıyor.Ayrıca 30 level oyuncunun gelip 150 level hesapla ahkam kesmesi hiç sağlıklı değil gerçek dünyalar için.Bu yüzden oyuncuların katıldığı dünyaya göre yetenekleri verilmelidir.
At seti olarak hombre pizarro gibi çeşitler sağlanabilir.Ama ben yine ve sürekli şekilde oyuncuların kendi envanterleriyle oynaması taraftarı olacağım.Bu konuda zaten şu etkinliğe katılacak en fazla 100 kişi olur biraz zahmet ederekte bu envanterleri yükleyebilirsiniz gayrt.
Son olarakta karakter klası değişmeyecek olması ayrı bir yanlış.Adamın oynadığı dünyadan ne envanteri ne yetenekleri geliyor ama seçtiği klas geliyor.Sizin bu açtığınız dünyada verdiğiniz özellikler düellocu klasının faydasını ortadan kaldırıyor.Maceracı ve işçi zaten vasıfsız düelloda.Asker olan bu düello etkinliğinde aşırı derecede avantajla oynayacaktır.

Son düzenleme:

VeniVidiVici

Community Manager
Lordun dediği gibi parlaklar olabilir ya da ne bileyim howdah falan antika takılanlar olabilir.

Ben kale savaşında olduğu gibi herkesin oyundaki emeğinin etkinliğe yansımasını istiyorum.Eşit şartlar sağlamak emeklerin ziyan olmasına sebep olmaktadır.Zaten siz de çok iyi biliyorsunuzki düello türkiye serverında ölü bir birim,oyuncular gelen setleri artılıyor ediyor ama kullanamıyor.Ayrıca 30 level oyuncunun gelip 150 level hesapla ahkam kesmesi hiç sağlıklı değil gerçek dünyalar için.Bu yüzden oyuncuların katıldığı dünyaya göre yetenekleri verilmelidir.
At seti olarak hombre pizarro gibi çeşitler sağlanabilir.Ama ben yine ve sürekli şekilde oyuncuların kendi envanterleriyle oynaması taraftarı olacağım.Bu konuda zaten şu etkinliğe katılacak en fazla 100 kişi olur biraz zahmet ederekte bu envanterleri yükleyebilirsiniz gayrt.
Son olarakta karakter klası değişmeyecek olması ayrı bir yanlış.Adamın oynadığı dünyadan ne envanteri ne yetenekleri geliyor ama seçtiği klas geliyor.Sizin bu açtığınız dünyada verdiğiniz özellikler düellocu klasının faydasını ortadan kaldırıyor.Maceracı ve işçi zaten vasıfsız düelloda.Asker olan bu düello etkinliğinde aşırı derecede avantajla oynayacaktır.
Mevcut dünyalardaki bir etkinliğin planlamasını da yapıyoruz. :)

Karakter sınıfı durumu yanlış anlaşıldı galiba. Etkinlik dünyasındaki karakterleri oluşturduğumuzda karakter sınıfı seçmeyeceğiz. Karakter sınıfını oyuncuların kendisi seçecektir. Demek istediğim; etkinlik başladıktan sonra karakter sınıfını değiştirmek mümkün değildir.

vol

Member
guzel bonusler varmis bendemi katilsam nedir ozellikle aninda seyahat
gordugum kadari ile oyuncularla ortak olarak bir etkinlik duzenlemek istemis adminler
bizlerde yapici olursak ortaya guzel bir etkinlik cikacak gibi gozukuyor

fetih61

New Member
güzel düşünülmüş bir etkinlik bence gereksiz eleştiriler olmasın yapıcı olalım. herkes birşeyler ister ama makul olmak lazım mesela ben de parlak eşya verilse aman bu ne be derdim. herkesi memnun etmek zor iş.

birinciye düello şampiyonu madalyası verilsin. hatıra olarak kalır. 2.ve 3.ye de verilebilir. ayrıca diğer özellikere göre de madalya ya da rozet verilebilir. mesela tekte en yüksek vurana tek vuruş harikası madalyası,en cok hasar verene hasar canavarı rozeti vs vs etkinlikten oyuncularda kalacak rozet,madalya ya da envanter güzel olabilir.

sametlevent

Member
Gördüğüm kadarı ile hala at set konusunda bir yenilik söz konusu değil.At set gelmez ise vurma oyuncularının aşırı derecede avantaj sağlayacağını bilmeniz gerekiyor özellikle de HERKESİN ASKER OLACAĞI BİR ETKİNLİKTE lütfen dikkate alıp bir iyileştirme yapın.

TornadoF5

Süper Moderatör
Gördüğüm kadarı ile hala at set konusunda bir yenilik söz konusu değil.At set gelmez ise vurma oyuncularının aşırı derecede avantaj sağlayacağını bilmeniz gerekiyor özellikle de HERKESİN ASKER OLACAĞI BİR ETKİNLİKTE lütfen dikkate alıp bir iyileştirme yapın.
Konuyu dikkate alıp iyileştirme yapılmıştır. Uyarınız için teşekkür ederiz.

Bob Ziggler

New Member
Set itemlerinde yükseltme imkanı olmasın. Yetenek sayısı zaten aynı olacak. İtemlerini (yan hesap açıp) yükseltenlere karşı kazanma şansımız kalmaz