Supra Gezginleri

temporale

Guest
Bölüm 1

Zili bulamamıştı. Yine. Kapının yanında olması gereken zil yoktu işte ! Küfretti. Niye buraya gelmişti ki ? Düşündü. Evet bay Pettingon için gelmişti. 6 aydır kirasını ödemeyen o p**e. Ve şimdi tam da beklediği gibi adam kapıyı açmıyordu. Ödeyecek kuruşu yoktu ki açsın. Biraz bulurum mu diyecekti. Hiç sanmıyordu. Daha önce de sormuştu. Adamın verdiği tek cevap ise "ben buraya taşınalı 2-3 gün oldu" demesiydi. Halbuki 3 ay olmuştu. Ve şimdi yine parayı soracaktı. Tek farksa bu sefer Robert daha öfkeliydi.

Kapıya abanıp kırması çok zor olmadı. Zaten vücut çalışan biriydi. Ev bomboştu. Tüm odaları gezdi. Zaten bir mutfağı, bir yatak odası vardı. Durdu. Bir kapı vardı önünde. Bu kapı adama evi satarken yoktu. "Ş*****z evimde montaj yaptırmış" diye düşündü. Kapıyı açmaya çalıştı. Ancak kapı bu sefer vücut çalışan Robert'e işlemedi. Bırak açılmayı bir nebze çatırdamadı bile. Daha sonra Robert duvara asılı bir eşyayı gördü. Bu bir maymun heykeliydi ve duvara asılmıştı. Benimle dalga geçiyor olmalı diye düşündü Robert. Maymun heykelini asıldığı yerden aldı. Birde kapıda parlama meydana geldi. Hemen ardından söndü.Robert kapının kulpunu çevirdi. Kapı açıldığında ise Robert şaşırdı. Kapının ardında duvar vardı. "Yarın bunu söktüreyim yerinden" diye düşündü. Daha sonra heykel ile evinin yolunu tuttu.

Planı basitti. Yarın polisler ile oraya dalacak ve onlara adamın kaçak olduğunu gösterecekti. Adam yakalanınca da evin tüm parasını devlet verecekti. Evine girdi. Üstünü değiştirip yemeğini hazırlamaya koyuldu. Ne de olsa yalnız yaşıyordu. Yemeği bittikten sonra duşa girdi. Küveti sıcak su ve köpük ile doldurdu. Kıyafetlerini kirliye fırlatıp sıcacık suyun içine girdi. Zaten planını düşündükçe seviniyordu. Şimdi iyice rahatlamıştı. Gözlerini kapadı. Birden banyonun ışıkları kesildi. Küvetin önündeki aynada görüntü titremeye başladı. Birden bir adam aynada göründü. Bu o çatlak komşusundan başka biri değildi. Robert hayal gördüğünü sandı. Gözlerini kırpıştırdı. Kapadı, açtı. Ama görüntü hala oradaydı.Görüntüdeki adam konuşmaya başladı. "Daha kaç kez gözünü açıp kapayacaksın. Dinle geri zekalı. Fazla vaktim yok. Tüm hayal gücümü bunun için kullanıyorum. O maymun heykelini yerine koyman lazım. Büyüyü bozdun ve beni şu anda olduğum yere kitledin. Vaktim yok. Hemen o heykeli yerine koy...". Görüntü bir anda kayboldu.

Robert düşündü. Bunlar gerçek olamazdı. Büyük bir ihtimalle rüya görüyordu. Kendine çimdik attı. Hayır hala aynıydı. Gerçeklik kavramı o anda Robert için hiçbir şey ifade etmiyordu. Birden ayna yine parladı ve o adam yine çıktı. "Son olarak sana ödeyemediğim kiranın 3 katını ödeyebileceğimi söylesem ?"

Yarım saat sonra o evin önünde park eden Robert hemen arabadan fırladı. Sağına soluna baktıktan sonra karşıya geçti. Kapı açıktı. İçeri girer girmez o kapının olduğu bölüme daldı. Önünde ise 3 tane kılıçlı maymun onu bekliyordu.

"Onu buraya getirmeyeceksin" dedi lider görünümlü olan maymun. O adam gerçek Dünya'ya dönmemeli. Bize heykeli ver !

Sağdaki maymun atıldı ancak Robert sol kroşe ile onu indirdi. Diğer maymunlar bir adım geri çekildiler. Belli ki Robert'in gücünü hafife almışlardı. Sonra Robert birinin arkasından boru çıkardığını gördü. Afrikalılar bunu insanları uyutan oklar atmak için kullanıyordu. Hemen maymunun eline sert bir tekme atıp boruyu düşürdü. Maymunlar kaçtılar. Kaçmadan önce ise lider maymun "Adın yazıldı artık Robert Dammen. Çok yakında sen de yardımcıların da Hayallerinizde tıkılıp kalacaksınız." dedi.

Robert şaşırmıştı. Konuşan maymunlar, aynada görünen insanlar. Sanırım artık şu kaçık kiracısını kurtarmanın vakti gelmişti. Hemen maymun heykelini eski yerine astı. Kapı yeniden parladı. Daha sonra kapının kulpu döndü. Robert'in ağzı açık kaldı. Kapı açıldı ve bir adam göründü. Bu o kiracısıydı. Adam boş gözlerle baktıktan sonra yere yığıldı. Sırtında bir ok vardı...

Devam Edecek...

temporale

Guest
Bölüm 2

Uyan James, uyan seni kahrolasıca p** . Bana burda ne b** döndüğünü anlatman lazım.

James bir haftadır uyuyordu. Robert'in hemşire ablası oku çıkarıp sargı sarmıştı ama lanet adam uyanmıyordu. Bir de fısıldadığı aptal saptal kelimeler olmasa... Birinde Anita diyordu Merlin'in tırnağına sahip çık diyordu bir başkasında ise Lucynettak lütfen Lax'ın sakalını çalma diyordu.

Bu sırada çevre sessizdi. Maymunlardan iz yoktu. Şehir normal düzeninde ilerliyordu ama Robert ne zaman evden dışarı baksa sinsi iki gözün onu izlediğini görebiliyordu.

James'in, daha doğrusu kapının olduğu ve Robert'e ait evde kalıyorlardı. James gelmeden önce içeriye rahatça girip Robert ile savaşabiliyorlardı ancak James geldiğinden beri kapıdan içeri adım bile atamıyorlardı.

Robert bunları düşünürken bir inilti ve ses duydu. "Bana bir şeyler vermen lazım gerizekalı."
Sıçradı. Bu James'ti. Gözlerini açsana mal dedi ama sanki James gözlerini açamıyor gibiydi.
"Kolay değil bir supra gezgininin gözlerini şap diye açması. Bana bir ananas bulman lazım." dedi.
"Marketten alıp geliyorum" dedi. Nasılsa kolay işti.
Hayır salak. Dışarıda sen farketmesende binlerce maymun var. Bunu yapman için tek bir şey lazım. O da kapıyı kullanman."
"Senin ok yediğin yerden. hıhı.tabii."
"Oraya gitmiceksinki salak. O kapıdan geçerken istediğin şeyi düşünürsün o kapı da seni istediğin şeye götürür. Ananas'ı düşünmen gerek ve cidden düşün yoksa kapı seni moleküllerine ayırır."
"Peki tehlikeli mi? Yanıma bir şey almam gerekir mi ?"
"Tabii git ve uğurlu donunu al. Hayır salak. Bir gezgin yanında hiçbir şeyi olmadan gezmeyi bilir. He bu arada. Bir kez kapıdan geçtin mi, bir supra gezgini olmaya yaklaşırsın."
"Olmak istemessem?"
"Kapıyı bir daha kullanmassın beni de rahatsız etmessin aptal. Hadi git artık, komaya girebilirim eğer 1 gün daha böyle kalırsam ve ben ölürsem o maymunlar işini bitiri. Acele et !"
Robert ikiletmeden fırladı. Kapının önüne vermıştı. Bu sırada James'in sözlerini düşünüyordu. "Bir kere kapıdan geçersen, supra gezgini olmaya yaklaşırsın. Olmak istiyor muydu? Tabiiki de hayır. Ananaslar diye düşündü ve kapıyı açtı. Önünde mavi bir parıltı vardı. Bir daha düşünmeden parıltıya sıçradı.

Uyandığında ise bir kafesteydi. Kapıyı zorladı. Ama açamadı. Ha****tir dedi içinden. Bu sırada kafesin üzerindeki örtü kalktı ve bu sefer sesli olarak Ha****tir dedi. Çünkü önünde binlerce ayı duruyordu. Başlarında ise bir insan vardı. Öne çıktı

"Merhaba Supra Gezgini. Geleceğini öngördük. Buraya bir Supra Gezgini gelmeyeli çok uzun oldu. Neyse Dünya'lılar şimdi ne derdi ? Heh buldum S***ın "
Etrafta kahkaha sesleri yükseliyordu.

Devam edecek...