Tartışmalar Hakkında

• Konuyu başlatan NetBeans
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

NetBeans

Guest
Merhaba değerli arkadaşlar,

Üzerine yazmakta olduğum bölüm - Tartışmalar - için Community Manager'a özel olarak ricada bulundum. Bu bölümde siz oyuncuların bütün sıkıntılarını, sorunlarını ve şikayetlerini dinleyeceğim ve birlikte çözüm yolu arayacağız.

"... birlikte çözüm yolu arayacağız." diyorum çünkü sadece sizin söylemenizle ya da sadece benim uğraşımla çözülemyecek sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Birbirimizi anlamaya çalışacağız, bağırım çağırmadan, yapıcı düşünceler ile sorunlarınızı/sorunlarımızı çözebileceğimize inanıyorum.

Bazı dikkat edilmesi gereken kuraları da eklemeliyim:
  • Öncelikle açılan tüm konular Forum Kuralları'na uygun olmalıdır.
  • Kullanılan üslup aşağılayıcı, hakaret içerikli ise konu kapatılacaktır.
    • Bu kuralın ilk ihlalinde konuyu açan üyeye ve kuralı ihlal eden üyelere uyarı verilecektir.
    • İkinci ihlalde ise forumdan uzaklaştırılacaktır, büyük ihlal ise hesaplar sürekli kapatılacaktır.
  • Açılan başlıklar yapıcı olacaktır, yıkıcı değil!
  • Kesinlikle Destek Sistemindeki operatörlerle olan yazışmalarınızı paylaşmak yasaktır.
    • İhlalinde, gereken cezai işlemler uygulanır.
Bu kuralları açıklamak bâbında da iki kelam edeyim;

Forum Kurallarına uygun olmayan başlıklar zaten Forum Kuralları gerğince yasak olduğu için, bu bölümde de barındırılmamalıdır.

Kullanılan Üslup... Ah, işte bizim anlaşamadığımız nokta! Değerli arkadaşlarım, üslup nedir bilir misiniz? Üslup, deyiş biçimidir; oluş biçimidir; yapış biçimidir... Edebiyat alanına baktığımızda, yazarın kendisine mahsus ifade tarzıdır. Her yazarın duygusal yönleri, düşünceleri, hayalleri birbirinden farklıdır ve bunları sözlü ya da yazılı olarak ifade edilişi üslup farklılığını ortaya çıkarır.

Şöyle bir deyiş vardır:
Doğrulara kötü üslup karışınca, o doğrular talan olur biter!
Yanlışa güzel üslup karışınca, o yanlışlar merhametle sıyrılır gider!
İşte budur bizim anlaşamağımız noktanın anahtarı! Doğruları kötü üslup ile dile getirirseniz, o doğruyu karşınızdakine açıklayamazsınız. Ne karşınızdaki sizi anlar, ne de siz sözcük bulabilirsiniz anlatabilmek için.

Peki yöneticilere göre kötü üslup nedir?

Bizlere göre kötü üslubun tanımını yerine, "iyi üslup ile nasıl tartışılır" bu konu hakkında ip ucu vereyim: Yöneticilerin de sizler gibi bir insan olduğunu ve oyun/forum yönetimi dışındaki işlerinin olabileceğini unutmayarak tartışmak... Yöneticilere hakaret etmeden, onları küçük düşürmeden tartışmak... Yapıcı düşünceler ile tartışmak... gibi gibi...

Yapıcı düşünce - Yıkıcı düşünce

Nedir bunlar? Yapıcı olmak, olaylara ya da insan ilişkilerine mümkün olduğu kadar olumlu açıdan bakıp, yeri geldiğinde uzlaştırıcı yeri geldiğinde çözüm odaklı olmaktır. Bu şekilde davranıldığında emin olun, çözemeyeceğiniz bir probleminiz kalmayacaktır. Yıkıcı olmak ise tam tersidir. Yıkıcı düşünceler ile, hiçbir probleminizin çözülemeyeceğine forumda defalarca şahit oldunuz/olduk.

Velhasıl-ı kelam;

Bu başlık altından istediğiniz tartışma başlığını açabilirsiniz. Ancak başta Forum Kuralları olmak üzere, bu bölüme özel kurallara (yukarıda belirtilmiştir) uyarak açınız başlıkları. Kesinlikle Destek Sistemindeki operatörlerle olan yazışmalarınızı paylaşmak yasaktır. İhlalinde, gereken cezai işlemler uygulanır.

Her zaman dediğim gibi, ben bu oyunda hem oyuncuyum hem yönetici. Ben sizlerden biriyim, uzaydan gelmedim. Sizleri en iyi anlayacak olan yine biz yöneticileriz. Oyuncu olarak hakkımı her zaman ararım, siz de aramalısınız. Ancak vurdu-kırdı ile değil, yapıcı olarak düzgün üslup ile. Yukarıda bahsettiğim şekilde açılan başlıkları kapatmayacağıma ve hepinizle tek tek ilgilenmeye çalışacağıma hepinizin görebileceği gibi bu başlıkta da söz veriyorum.

Hatta bu başlık da ilk tartışma başlığımız olsun! (Adrese tıklayarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.