• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

The West'in tarihi kişilikleri

Hepimizin bildiği gibi oyunda bir takım tarihi kişilikler var bu kişilerin isimleri de bazı parlak itemlere verilmiş. Hem tarihi sevmem hem de hoşunuza gideceğini umduğum bu başlığı açtım canım sıkıldıkça yeni kişilikleri de anlatmaya çalışırım :)

Bugün anlatacağım isim uzun bir süre düello seti olarak ekmeğini yediğimiz, John Wesley Hardin
John_Wesley_Hardin.gif
(John Wesley Hardin)

Hayatını öğrendiğimizde neden güçlü bir düello setinde bu abimizin ismi olduğunu pekala hepimiz anlayacağızdır. Kendileri Kovboy diyarı Texas'ya 1853 tarihinde havaların ısınmaya yüz tuttuğu 26 Mayısta (Kız arkadaşımla aynı günde doğmuş bu biraz beni korkuttu) doğmuştur. Henüz 15 yaşındayken de ilk düello galibiyetini almıştır kendi iddiasına göre düelloda meydan okunan taraf olduğu için bu olaya nefsi müdafa demiş. Öldürdüğü kişi ise Amcasının çiftliğinde köle iken serbest bırakılmış bir arkadaş ismi de ile güreşe tutulan John Wesley abimiz bir güzel pataklıyor bunu yenilen köle güreşe doymaz misali bu arkadaş da intikam için Wesley abimize pusu kuruyor fakat sağlam Nişan kasmış Wesley abi tak tak 5 kere vuruyor Holshausen'i kendi yazdığı otobiyografisinde yaralı adama yardım ettiğini ama üç gün sonra öldüğünü yazmış bulundukları bölgede de polisler genelde serbest bırakılan kölelerden olduğu için saklayıvermiş adamı daha sonrasında polisler cesedi bulunca da firari konumuna düşmüş John Wesley reis.

Ufak bir not da bırakayım John Wesley abimiz 9 yaşında Konfederasyon Ordusuna girmek için evden kaçmıştır iddialara göre envanterinde baya bi Güney Birlikler Bayrağı varmış.
flag_south.png

Devam edecek olursak, Wesley abimizin indirdiği ilk arkadaşın cesedi bulununca kendisi otomatikmen firari olmuş oldu eve dönemeyeceğini anlayınca daha önce birisini vurmuş Frank Polk ile kaçmaya başlamışlar bu ikiliyi yakalamak için gönderilen askerler kamplarını bulunca Frank Polk yakayı ele vermiş Wesley reis yakalanır mı tabi ki hayır basmış topuğu kaçmış. Bu firari dönem kendisine haydut kişiliğini kazandırmış kendi iddiasına göre bir adamı bir şişe viski için gözünden vurmuş. (Kiralık asker olarak çalışınca saatte 10 tane veriyor zaten :D )

Bütün sicilini dökmeyeyim size bu yazdıklarımdan da ne kadar babayiğit bir düellocu olduğunu anlamışsınızdır kendisinin. Bu kıvrak Wesley abimiz 23 yaşında mapus damlarına düşüyor kayıtlı 27 fakat kendisine göre 42 kişi öldürmüş. 17 yıl hapis yattıktan sonra salınmış 40 yaşında bir adam olarak memleketine dönmüştür memleketi Texas'ta 15 yaşında bi kızla evlenmiş ama pek de uzun sürmemiş bu evlilik oradan El Paso'ya taşınan Wesley abimiz son durağına da varmıştır.

El Paso'da büyük bir aile olan Selman'ların gençlerinden Jr. John, Wesley abimizin metresi Beulah M'rose'yi toplum içinde silah savurmaktan tutuklayınca Wesley abi de vurmuş silahın kabzasını Jr. John Selman'ın kafasına geçirmiş sonrasında da hayatını tehdit etmiş. Bunu duyan büyük John Selman sen bizim çocuğa şekil mi yapıyosun diyip John Wesley abi zar oynarken kafasının arkasından vurmuş. Verdiği ifadede aynadan bana silah çektiğini gördüm nefsi müdafaydı diyerek de serbest bırakılmış.

JohnSelman.jpg
(John Selman)

Ve John Wesley Hardin abimiz 19 Ağuston 1895'de hakkı rahmetine kavuşmuştur.

Adsız.png
(John Wesley Hardin'in ölüsüne bakarak, "Böyle delikanlıya pamuk mu tıkanır" diyen barmen renklendirilmiş fotoğraf)
(1895)

Okuduğunuz için teşekkürler