Windows 8

'Bilim ve Teknoloji' forumunda procarfter tarafından 14. Eyl 2011 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. win7 boşta çok ram yer :) bende şuan 1.5g ram var 32 bitte hıç sıkıntı yok herşeyi yapıyorum.

2. levis501

levis501 Well-Known Member

Alınan Beğeniler:
    52
    Artık bir çok sistem 32 bit ile tam performans veremiyor. Örneğin 4 gbdan fazla raminiz varsa 32 bit işletim sistemi tam olarak ramleri kullanamıyor. Artık çoğu sistemde 64 bit işletim sistemi şart oldu.
    Ben win 7 64 bit kullanıyorum hiç sorun çıkmıyor. Hatta Red Alert 2 gibi çok eski oyunları bile oynayabiliyorum :D

3. tigerdeniz

tigerdeniz Guest

o zaman bu akşam hazır bosp.da savaş yokken formatı hallediyim ben :D Win8'e güvenemedim bildiğimden şaşmayım Win7 64bit olarak formatlayım ben :D

4. levis501

levis501 Well-Known Member

Alınan Beğeniler:
    52
    Win 8 henüz resmi olarak çıkmadıki. Piyasadaki sürümleri deneme versiyonları. Sorun çıkma ihtimali yüksek.

5. Win8 Beta sürümü yükledikleriniz hataları belirleyip düzeltmek için çıkartıyolar bende merak edip yükledim : ) çok sık reset atıyor sorunu gönder yapıyorsunuz tavsiye etmem yüklemeyin bi de dokunmadık pc tarzına geçiş yapmışlar yavaş yavaş başlat menusu yok varsa da ben çok kullanmadım görememiş olabilirim

6. dr. who

dr. who New Member

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben win8 kullanmaya başladığımdan berri xp, Vista, win7 benim için bitmiştir win8 işlevsel özellikleri yanına kullanışlı ara yüz sunuyor özellikle yeni ara yüz bence başarılı. Android uygulamaları ise bir çok ihtiyacı karşılıyor. Pratik tüm işlevlere erişmemizi sağlayan dokunmatik panelinde bulunması win8 kullanmak kolay ve eğlenceli kılıyor.Tek dezavantajı dokunmatik olmayan masa üstü bilgisayarlarda dokunmatik ara yüz bulunması yine de tüm özelliklerini kullana biliniyor.
    Tabi bu şahsi görüşüm.

7. umut1606

umut1606 Well-Known Member

Alınan Beğeniler:
    48
    bende yeni laptop aldım win8 yüklü daha karıstırıyorm w7 deki gadgetlere cok ozenmistim bunda yokmus.Ama metro arayüzü ve baslat kutucukları cok kullanıslı.

8. NetBeans

NetBeans Guest

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, çok alıştım. Ancak işim nedeni ile w7'ye düşüreceğim maalesef. Bu zamana kadar her ne kadar gelişti ve programların uyumu sağlanmış olsa da, bazı programlarda sıkıntı yaratıyor.

9. TornadoF5

TornadoF5 Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
  10. dr. who

dr. who New Member

Alınan Beğeniler:
    0
    Anladığım kadarıyla Win8 uygulamasında en büyük eleştirilerden birini dikkate almışlar. Maus ile değil de sırf dokunmatik üzerine kurulu deniliyordu şimdi ise başlat menüsü konularak maus için aralık bırakmışlar. Bakalım şimdiki versiyonunda kullanım kolaylığı yanı sıra win8.1 için eklenecek bir özellik hoşuma gitti doğrusu o da kullanıcı istediği doğrultuda ekranı kişiselleştirebiliyor ve başlat seçeneği sunuyor olması. Bilgisayar açıldığında karşılayan menünün istenilen şekilde ayarlanması gerçekten de güzel olmuş.

11. NetBeans

NetBeans Guest

Telefonlarda da Windows yavaş ama sağlam adımlarla gelişiyor. :up: