• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Bilgilendirme Barış Zamanı Anket Sonuçları

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Ramazan Bayramında, Kale savaşlarının olmayacağı "Barış Zamanı" ilan edilmesiyle ilgili anketimiz sonuçlanmıştır. Sonuçlara göre bayramda "Barış Zamanı" olması tercihi daha fazladır. Konuyla ilgili merkezimizden düzenleme yapılmasını isteyeceğiz.
Anket sonuçları aşağıdaki gibidir:

Dünya 1:
d1anket.png

Georgia:
georgiaanket.png

Halikarnas:
halianket.png

İstanbul:
istananket.png

Son düzenleme:

DeepFearr

Aktif Üye
Ramazan Bayramında, Kale savaşlarının olmayacağı "Barış Zamanı" ilan edilmesiyle ilgili anketimiz sonuçlanmıştır. Sonuçlara göre bayramda "Barış Zamanı" olması tercihi daha fazladır. Konuyla ilgili merkezimizden düzenleme yapılmasını isteyeceğiz.

Dünya 1:
2330 adlı eklentiyi görüntüle

Georgia:
2334 adlı eklentiyi görüntüle

Halikarnas:
2335 adlı eklentiyi görüntüle

İstanbul:
2336 adlı eklentiyi görüntüle
Sanırım bende veya sistemde hata var görsellere ulaşamıyorum.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bu resim sorunu daha önce de olmuştu, direkt resim yükleyemiyorum :( Şimdi linkli olarak ekledim, görünmesi lazım.
Ben en iyisi destek birimine bir bildirim açayım ;)

avare-mu

Aktif Üye
#GeorgiaKapanamazKapanmasıTeklifDahiEdilemez derken işte tam bundan bahsediyordum.
62 aktif oyunculu sunucuyu kimse kapatmaz. :D

Bu arada @sleeplesslady, barış zamanını sende ayarlayabilirsin. İnno ya Ramazan Bayramını anlatmaktan çok daha kolay bir şekilde hem de. ;)

***300***

Kıdemli Üye
Oyun savaş oyunu ayrıca, düelloda yapamayalım. Hatta ürün filan de toplamayalım. Sadece sohbet açık olsun oradan konuşuruz filan muhabbet çeviririz.

Vahşi batı oyunu oldu bize çiftlik kurma ürün toplama oyunu. Neyse bayramda oturup çay demler ikram deriz, sohbet ederiz.

FYI: Eğer barış istiyorlarsa savaşa hazır olsunlar :)

fetih61

Üye

Dünya 1:
d1anket.png

Georgia:
georgiaanket.png

Halikarnas:
halianket.png

İstanbul:
istananket.png
bu olay nekadar saçma birşey ya. hayır bayramda savaş olsa ne olacak yani kime ne zararı var ? bakıyorum istanbulda 148 oy kullanılmış bu arkadaşların çoğu zaten savaşa gelmiyorlar hangi hakla oy kullanıyorlar ? böyle bir oylamanın yapılması çok büyük saçmalıktır savaşlara katılmayanlara oy kullandırılması daha büyük saçmalıktır.

***300***

Kıdemli Üye
bu olay nekadar saçma birşey ya. hayır bayramda savaş olsa ne olacak yani kime ne zararı var ? bakıyorum istanbulda 148 oy kullanılmış bu arkadaşların çoğu zaten savaşa gelmiyorlar hangi hakla oy kullanıyorlar ? böyle bir oylamanın yapılması çok büyük saçmalıktır savaşlara katılmayanlara oy kullandırılması daha büyük saçmalıktır.

Kale savaşına "Hayır" oyu kullananların çoğu mevcut kalelerini kaybetmekten korktukları için ve zaman kazanmak için böyle bir oy kullandıkları gerçeği ile yüzleşmeleri lazım. Bayramda işi olan savaşa gelmesin zaten. Ya da savaşmak için tereddüt edenlerde savaşlara katılmasın. Savaşmak isteyen arkadaşların keyfine engel olacak karar alınmasın.

Ayrıca dediğine katılıyorum. Kale savaşlarının kime ne eksisi var? Aksine savaşlardan keyif alıyor ve TP kazanıyoruz. Bırakın böyle oyunun mekaniğine müdahale etmeyi lütfen. Oyunun mekaniğine doğrudan demokratik bir darbe vuruluyor ve sonuç olarak oyun keyfinin kökünün kazınmasına katkı sağlıyor.

Kale savaşı engellemesi yerine oyunculara ekstra bonus verilmesini neden oylamıyoruz. Umarım gün gelirde aynı oylamalar düelloların engellenmesi içinde yapılmaz.

Teşekkürler.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Kale savaşına "Hayır" oyu kullananların çoğu mevcut kalelerini kaybetmekten korktukları için ve zaman kazanmak için böyle bir oy kullandıkları gerçeği ile yüzleşmeleri lazım. Bayramda işi olan savaşa gelmesin zaten. Ya da savaşmak için tereddüt edenlerde savaşlara katılmasın. Savaşmak isteyen arkadaşların keyfine engel olacak karar alınmasın.

Ayrıca dediğine katılıyorum. Kale savaşlarının kime ne eksisi var? Aksine savaşlardan keyif alıyor ve TP kazanıyoruz. Bırakın böyle oyunun mekaniğine müdahale etmeyi lütfen. Oyunun mekaniğine doğrudan demokratik bir darbe vuruluyor ve sonuç olarak oyun keyfinin kökünün kazınmasına katkı sağlıyor.

Kale savaşı engellemesi yerine oyunculara ekstra bonus verilmesini neden oylamıyoruz. Umarım gün gelirde aynı oylamalar düelloların engellenmesi içinde yapılmaz.

Teşekkürler.
Her ülkenin uzun bayramlarında bu tip çalışmalar yapılıyor, TR'de olacak mı diye soruldu, daha önceki senelerde dini bayramlarda barış zamanı TR'de de uygulandığı için, oyuncularımıza tekrar isteyip istenmediği sorulmuştur; daha önceleri hiç sorulmadan direkt barış zamanı uygulaması devreye girmiş.

Bayram zamanlarında bonus uygulaması ise zaten yapılıyor, bu seneki bonuslar için de gerekli başvurulur yapıldı, cevap bekliyoruz.