• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Soruları

fatih2547

Aktif Üye
launcher147 ye katılmıyorum. The West sadece kiliseden ibaret değildir. Her oyuncu her dalda istediği şekilde TP veya para kasabilmeli. Sayın yöneticilerimizi uğraştırmayacak olsaydı eğer kale botları bile haftada 1 yapılabilirdi. Sadece kilisede TP kasan arkadaşlar yüzünden kilise setlerinin fiyatı uçarken diğer setlerin ( Düello, kale vb. ) değerleri çok düşük hale geliyor. Hatta maceraya bile TP veya para eklenirse isteyen istediği şekilde oynayıp TP kasabileceğini düşünüyorum.
Maceraya TP gelmesi iyi fikir

fatih2547

Aktif Üye
Bence konu kasıtlı olarak başka yere çekiliyor. Npc botları TP kazanılması için açılmadı ama şuan TP için kullanılıyor. Yoksa düelloda herkes istediğini yapabilir.

koray32

Kıdemli Üye
Öncelikle Düello Botlarının gelmesini teklif eden kişi olarak şunları söylemek isterim. Düello botları, insanların görevlerini yaparken düello yapacak uygun bir rakip bulmakta yaşadığı zorlukları ele alarak tasarlanmıştı. Zaman zaman bu oyunda düello yapacak birini bulmak, oyuncuları bekletme ve zaman kaybına neden olmaktaydı.

Düello botları, bu boşluğu doldurmak ve oyunculara daha hızlı, görevlere yönelik ve sürekli düello imkanı sunmak amacıyla teklif edilmişti. Bu botlar, oyuncuların beklemek zorunda kalmadan istedikleri zaman düello yapabilmelerini sağlamaktaydı. Ancak gelinen noktada bu botların geliş amacı sadece deneyim puanı kazanmak oldu desek yeridir. Bunda diğer bir etken ise düellodan kazanılan tecrübe miktarının geçtiğimiz günlerde yaşanan 2 katına çıkmasıdır.

Düello botlarından exp kazanılmama gibi bir seçenek olduğu takdirde mevcut botlar korunarak insanların görevlerinde kolaylık sağlama amacına hala hizmet edebilir. EXP kazanmayı kapatma gibi bir mekanik yok ise tamamen kaldırılması da malesef diğer seçenektir.

sametlevent

Aktif Üye
Kiliseye tp gelerek oyun zaten inşaat simülatöre dönmüştü, oyunun temelinde yer alan düello, kale savaşı gibi etkinliklere daha fazla önem verilmeli. Şahsi fikrim bir tp azaltılması söz konusu olacaksa bu tüm oyun genelinde kilise olmalı. Etkinlik bazında yapılanın oyunu tekelleştirip sadece kilise yapanlara karşı güzel bir çeşitlilik sağladığını söyleyebilirim. NPC'ler gayet tp bot olarak da kullanılabilir. Nasıl herkes kurmaya yetenek verebiliyorsa siz de düelloya dönebilirsiniz arkadaşlar. Bu uygulamada fikir veren ve emeği geçenlere teşekkürler.

kacak47

Üye
Ben herhangi bir yorumda bulunmadan sadece TP konusuna cevap vermek istiyorum. Düellodan alınan TP'yi kaldırma imkanı sistemsel olarak mümkün değil.

1-2 kişiden gelen şikayetleri dikkate almamanızı rica ediyorum tıpkı kale savaşlarında oldugu gibi 2012-2015 arası 1 günde 20 savaş yapardık adamlardan gelen şikayetler yüzünden coloda uygulanan sistemi buraya uyguladınız 3750 kale savaşı başarısı günde 1-2 savaşla kac yılda tamamlanır artı 7500 düelo başlat d1 gibi bir serverde son en kalabalık kale savaşını hesaba katarsak 80-80 olmuş onlarda rica minnet savaşa gelmişler etkinlik savaşına bille 80 kişi geliyor birde aynı itifaka düelo atmamak mevzu da var yani saysanız 100 aktif oyuncu yok tr1 de .. Son olarak herkes tüm npcleere dalıp alamaz özelikle max tp seti ile yani bu iş o kadar kolay değil son güncelemeden sonra ..

Kiliseye tp gelerek oyun zaten inşaat simülatöre dönmüştü, oyunun temelinde yer alan düello, kale savaşı gibi etkinliklere daha fazla önem verilmeli. Şahsi fikrim bir tp azaltılması söz konusu olacaksa bu tüm oyun genelinde kilise olmalı. Etkinlik bazında yapılanın oyunu tekelleştirip sadece kilise yapanlara karşı güzel bir çeşitlilik sağladığını söyleyebilirim. NPC'ler gayet tp bot olarak da kullanılabilir. Nasıl herkes kurmaya yetenek verebiliyorsa siz de düelloya dönebilirsiniz arkadaşlar. Bu uygulamada fikir veren ve emeği geçenlere teşekkürler.
Malesef bu durum, herkes yeteneklerini düello botlarını yenmek için ayarladığı için düello içi rekabeti de bozuyor Samet.

ozi76

Aktif Üye
1-2 kişiden gelen şikayetleri dikkate almamanızı rica ediyorum tıpkı kale savaşlarında oldugu gibi 2012-2015 arası 1 günde 20 savaş yapardık adamlardan gelen şikayetler yüzünden coloda uygulanan sistemi buraya uyguladınız 3750 kale savaşı başarısı günde 1-2 savaşla kac yılda tamamlanır artı 7500 düelo başlat d1 gibi bir serverde son en kalabalık kale savaşını hesaba katarsak 80-80 olmuş onlarda rica minnet savaşa gelmişler etkinlik savaşına bille 80 kişi geliyor birde aynı itifaka düelo atmamak mevzu da var yani saysanız 100 aktif oyuncu yok tr1 de .. Son olarak herkes tüm npcleere dalıp alamaz özelikle max tp seti ile yani bu iş o kadar kolay değil son güncelemeden sonra ..
Katılıyorum. Sırf 1-2 kişi memnun değil diye memnun olunan bir şey kaldırılamaz. 250 level güncellemesi geldikten sonra herkes TP kasmanın bir yolunu arıyor en nihayetinde. Full kurma yetleri yerine full düello yetleri daha makul duruyor. Eğer ki rahatsız olan arkadaşlar varsa düello yememek için düello seviyesini sıfırlama iksirini shoptan alıp kullanabilirler.

Arkadaşlar kimsenin rahatsız olduğu yok, tabii ki kasın tecrübe puanlarını herkes kassın hatta benim hesabıma direkt kasmışım gibi eklensin.

DUELLO BOTLARI OYUN İÇİ REKABETİ BİTİRİYOR.

Bittikten sonra da sonsuza kadar botlara düello atarsınız veya ağlarsınız düello atacak oyuncu yok diye.

Kastığınız tecrübe puanlarıyla da kefeninizi süslersiniz artık.

İyi forumlar.

Fexus

Üye
Arkadaşlar kimsenin rahatsız olduğu yok, tabii ki kasın tecrübe puanlarını herkes kassın hatta benim hesabıma direkt kasmışım gibi eklensin.

DUELLO BOTLARI OYUN İÇİ REKABETİ BİTİRİYOR.

Bittikten sonra da sonsuza kadar botlara düello atarsınız veya ağlarsınız düello atacak oyuncu yok diye.

Kastığınız tecrübe puanlarıyla da kefeninizi süslersiniz artık.

İyi forumlar.
Kilise ise direk oyunu bitiren ve keyifsiz hale getiren bir şey bence. Bir farklılık olması güzel. millet ne güzel kiliseden çıkmış hava almış . Tekrar inşaata yollamaya çalışmak garip bence :D

devilltown

Kıdemli Üye
Bence konu kasıtlı olarak başka yere çekiliyor. Npc botları TP kazanılması için açılmadı ama şuan TP için kullanılıyor. Yoksa düelloda herkes istediğini yapabilir.
bu oyunda kaldırılması gereken asıl şey KİLİSEdir..şayet o kadar basit ise TP setlerınızı giyip düello atmalısnız fatih oyle kuru hp basıp 23 saat kılıse 1 saat SAVAŞ İLE WESTTE HAYAT GECMEZ
savaşla

Son düzenleme:

koray32

Kıdemli Üye
Kilise doğrudan oyunun bir mekaniği onun kaldırılması için muhatap global yönetim. Ancak düello npcleri sadece trye özgü bir uygulama umarım farkındasınızdır. İnsanlar rahat görev yapabilsin diye getirildi tp setleriyle farm yapsın diye değil. Kilisenin kaldırılması hakkındaki şikayetlerinizi globale iletebilirsiniz. Şu an konu trnin insiyatifinde olan düello npcleri, haberiniz olsun

koray32

Kıdemli Üye
Bu oyunda istisnasız ne zaman oyuncunun hayatını kolaylaştırmaya çalışan, oyundan aldığı zevki artıran bir şey yapılsa onu suistimal edip orantısız bir şekilde kendi lehinize çeviriyorsunuz sonra tepki gelince de ne var canım bunda. Bunun gibi bir sürü örnek var, mesela artık kale savaşı temalı bir red kit yok, düello temalı red kitlere mesafeli yaklaşılıyor. Neden acaba? Her şeyi suistimal etme aşkı, kale savaşı redkiti varken full hp kova birine sıkmak, düello red kitinde anlaşmalı düellolar. Bunun da hiçbir farkı yok, insanlar görev yapacaktı, konu nerelere geldi.

kacak47

Üye
kimseye cevap vermiyecem sanırsam bu katıldıgım 3 cu düelo etkinlik düeloda bu etkinlikte npcler daha güclü max tp seti ile aldıgım en fazla 11 k ayın 15 sinde kapanacak onlar..acık olanlarda 7 k tp veriyor oda motive 100 olursa şimdi gümüş calışmada 10 dk 15 sn yaparsam 240 tp den 40 calışma 9600 kesin alırm düeloda yenilme ihtimalide var abesle iştigal etmeye gerek yok sanırım köprü gecilirken at değiştirilmez yarın botlar kalktıgı zaman gene yönetime yalvarmayınız ..ha zamanım yok ben kilise verip cıkıyorum oyuna bakamıyorum 2 sene full kilsiede idim kim etkinlikte ne almış kim düeloda ne kasmış zerre umrumda değil di red kit etkinlikleri bitti bunuda kaldırın kale savaşlarınıda kaldırın cümbür cemaat kilise kuralım :)

Oyuna bıraktım ama forumu takip etmek güzel oluyor neyse bende görüşlerimi aktarmak istedim.

Öncelikle launcher isimli oyuncuyu bu konuda yorum yazacak kadar kırılma noktası ne idi bunu daha önceden de belirtebilirdi tabiki bu botlar tr ye özgü ama bu botlardan tp kasma methodunu bulan oyuncular olarak biz getirmedik arkadaşım bu botları canınız çok sıkıldıysa sizlerden daha fazla tp kestiğimiz görünce o zaman sizde görev yapmayın bu npcler in üzerinden oyun bize esneklik sağlamış oyuncu sayısı azligindan bu yola gidilmiş bu fikrin babası ve yöneticileri teşekkür ediyorum sonuç olarak belkide beni oyunda tutan yegane şey bu botlardi ben oyunda keyfimi aldım hayat şartlarından dolayı bırakma kararı aldım ama bu oyuna yıllarını veren oyuncular için lütfen onların önüne set örmeyiniz ya hep ya hiç mottosuna donmeyi tavsiye ediyorum haddim olmayarak ya tamamen kaldirilsin görev tamamlamayi seven arkadaslarda görev yaparken ya zorlanır ya da hiç yapamasin ya da bu süreç devam etsin isteyen tp kassin isteyen görevi yapsın biz size düello atamazsiniz demiyoruz npclere özgü set matematiği yetenek ayarı boşuna ustlenmedik bende biliyorum yüksek seviyede kiliseden 24 saat emir verip hayatıma bakmayı hayatından fedakarlık gösteren oyuncu arkadaslara lütfen hak tanıyalım zaten biraz kurmadan çıkıp bu botlara göre strateji gelistirirseniz siz de daha keyif alıp bu botlarin hatta sayisi keşke daha fazla olsa isteğine gececeksiniz hattam olduysa kirdiysam sert konustuysam affola sonuç olarak sizler benden daha fazla zaman ayirdiniz bu oyuna ben geldim rüzgar gibi geçtim keyfimi aldım ve bırakma kararı aldım esas bu oyunun emektari sizlersiniz umarım en güzel kararı beraber alirsiniz kendinize dikkat edin esenlikler..