• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Sonucu Haziran 2023 - Red Kit Dünyası Sonuçları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

cnRxx

Üye
Sn. Zangoch lütfen gidin başka başlık açın yerli yersiz her yerde sizin silinen nickinizi okumak istemiyorum artık. Etkinlikle alakalı bir fikriniz varsa belirtin lütfen.

Zangoch

Yeni Üye
Etkinlik berbat yüzüne gözüne bulaştırılmış bir etkinlik düşünülecek ve konuşulacak birşey yok Sen de düello ile para aktardın aklandın Tarrak neler yaptı aklandı daha bilinmeye neler var kimbilir. Rezalet

saly

Yeni Üye
Merhaba
Ben bir Bayan oyuncu olarak Bahsi geçen oyuncunun Nickinin acilen değişmesini istiyorum, Zangoch bu konuda haklı ancak onunda eski nickini kulanmasını istemem, Herkes normal kullanabilecegi nick almalı,

Adyghe

Kıdemli Üye
Geçenlerde romanya serverinden gelen birisi vardı alakalı alakasız bütün serverlerin forumuna konu açmıştı. Zangochun yaptığı da aynı buna benzer şu an konuyla ucundan bile alakası olmayan her konuya yorum atıyor konu açmak yerine :D

Zangoch

Yeni Üye
Geçenlerde romanya serverinden gelen birisi vardı alakalı alakasız bütün serverlerin forumuna konu açmıştı. Zangochun yaptığı da aynı buna benzer şu an konuyla ucundan bile alakası olmayan her konuya yorum atıyor konu açmak yerine :D
konu açtım rahat olun... Maksat kamuoyu yaratmak ve adaletin yerini bulması

kacak47

Üye
Merhaba @cnRxx ;

Düello oyunun bir parçasıdır ve engellenememektedir ayrıca bunlara ilaveten bazı görevler düello gerektirmektedir. Düellodan dolayı alıntıladığınız gönderilerin tamamında ticaretin yasak olmasından dolayı kelle ödülü yöntemiyle para aktarımının bir şekilde suistimal edilmemesi için düşünülmüştür.
Besleme olayları önceki etkinliklerde sıklıkla rastlanılan ve rekabeti bozan bir davranış olduğundan rekabeti bozacak davranışları elimizden geldiğince ortadan kaldırmaya çalıştık. Etkinliğin son günü olarak ortaya atılan ve yalnızca kasaba dükkanlarından eşya al-sat yöntemiyle hakkaniyete aykırı olduğuna kanaat getirdiğimiz para katlama yöntemine tarafımca açıklık getirilmiştir.
Etkinlik duyurusunda yönetim ekibi gerekli gördüğü takdirde, Burada yazılı kurallar, açıklamalar, ödüller gerek görüldüğü takdirde Destek Birimi tarafından değiştirilebilir. hükmünün yer aldığını hatırlatırım. Etkinlik bitiminde aynı gün akşam saat 10'da istatistikler hazır olmasına rağmen özellikle ustalık konusundaki incelemeler ve değerlendirmeler nedeniyle sonuç açıklanması bir gün sarkmıştır.
Yönetim olarak oyuncuların ne tür eylemler gerçekleştireceğinin tamamını kestirmemiz mümkün olmadığı gibi hakkaniyete aykırı görülen işlemler nedeniyle de ilave tedbirler almak başka oyuncuların hoşuna gitmemiş olsada toplulukta çoğunluğun hakkını korumak için zaruri görülmüştür.
Bu konuda başka bir açıklama yapılmayacaktır.
Konunun uzamamasını temenni ediyorum.
Kim ne derse desin güzel bir etkinlik oldu bence yönetimin tek şucu almanyaya soruldugu halde sonuçları askıya alması oldu ve konu burası değil ama her şeyi oyunculara bırakmayınız kale savaşlarında anket yapmanız gibi tüm sunucularda kural neyse o uygulanır dik durunuz etkinlik için teşekürler..Kazanan herkesi istinasız tebrik ediyorum..

Adyghe

Kıdemli Üye
Kim ne derse desin güzel bir etkinlik oldu bence yönetimin tek şucu almanyaya soruldugu halde sonuçları askıya alması oldu ve konu burası değil ama her şeyi oyunculara bırakmayınız kale savaşlarında anket yapmanız gibi tüm sunucularda kural neyse o uygulanır dik durunuz etkinlik için teşekürler..Kazanan herkesi istinasız tebrik ediyorum..
Bence de etkinlik güzeldi ya ben beğendim vaktim olmadığı için daha fazla zorlayamadım ilk gün dışında. Vaktim olsa daha fazla eğlenirdim ne güzel :D

fetih61

Üye
@sleeplesslady ve ekibinin arkasındayız. Biz burda ne adminler gördük sleeplesslady nin çeyreği etmezlerdi. Şimdi burda bir iki sıkıntıdan dolayı kimseyi küstürmenin anlamı yok. Aytarrağı oyunun bi açığını "açık olduğunu bilmeden" kullanmış bu yüzden de etkinlikten tamamen banlanmak yerine kastığı ustalığın bir kısmı silinmiş bana göre adil bir çözüm bulunmuş.

Castar7

Kıdemli Üye
Yönetim olarak oyuncuların ne tür eylemler gerçekleştireceğinin tamamını kestirmemiz mümkün olmadığı gibi hakkaniyete aykırı görülen işlemler nedeniyle de ilave tedbirler almak başka oyuncuların hoşuna gitmemiş olsada toplulukta çoğunluğun hakkını korumak için zaruri görülmüştür.
Şimdi bu yazınıza istinaden şunu sormak istiyorum size çok basit olarak. Bu oyunu oynayan pek çok oyuncu oyunun nerelerinde ne gibi bug'lar olduğu ne gibi eylemlerin nasıl sonuçlar doğurduğunu hemen hemen hepsini biliyor. Tıpkı 'Haydut Düellosunda kaybedip zorluğu sıfırlamak' Yahut kelle ödülü koyup para toplamak veya ' npc'den eşya alıp geri satmak' gibi gibi. Bu liste böyle uzar gider.

Şimdi tekrar sayın @sleeplesslady bize kızacak ama kusura bakmasın yönetici olarak aldığı seçtiği kişiler oyundan ne yazık ki kendi gibi bir haber. Burada yapmanız gereken şey yönetici olarak böyle bir kapsamda etkinlik düzenlemeden önce oyuncu kimliğiniz ile düşünmeniz olacaktır ' acaba ne gibi durumlardan ne gibi açıklardan faydalanabilirim' gibi sorular sormanız gerekmekteydi. Düelloyu kapatamayacağınızı belirtmişsiniz oysa çok basit sade bir kural getirirdiniz. OYUNCULARIN BİRBİRLERİ İLE DÜELLO ATMASI YASAKLANMIŞTIR diye böyle bir kural bütün düello sorunlarını çözmeye yardımcı olacaktı. Hoş şimdi kalkıp görevleri öne sürüyorsunuz lakin bunu öne sürerken şunuda unutmayın eğer ki düello yasaklandıysa 1 oyuncuya değil bütün etkinliğe katılanlara yasaklanacaktı ve kimse bu konuda görevler açısından birbirine üstülük kuramayacaktı. O yüzden demem o ki aceleye getirilmiş bir etkinlik gibi geliyor hoş daha geçen aylarda sırf etkinlik yöneticiniz görevden alındığı için Mevcut dünyalarda ki NPC li KALE SAVAŞLARINI yapmayacağını duyurmuştu @sleeplesslady ama bugün geldiğimiz noktada 2 3 etkinlik yöneticisinin idare etmesi gereken bir etkinlik dünyasını hiç bir etkinlik yöneticisi olmadan yapmaya kalkıştı ne yazık ki ele yüze bulaştı gibi.

Son olarakta tekrar tekrar aynı formatta trip mesajları yemeye başladık üzülüyorum doğrusu, kimse kimseyi o koltukta o sorumlulukta tutmuyor eğer ki @sleeplesslady aldığınız sorumluluk fazla geliyor ise ve bu oyunun oyuncu kitlesinden sıkılıp bunaldıysanız oyuna ve oyunculara sözlü olarak zarar vermeyi bi kenara bırakıp görevinizden affınızı isteyebilir ve oyundan anlayan oyunu bilen bir yeni yönetim ile biz oyuncular devam ederiz. Ufak bir tavsiye.

Dostlar istedikten sonra her şey baltalanır. Asıl dert etmemiz gereken açıklar değil, bunu kullanan oyuncular. Yani insanlar bir araya gelip daha doğru düzgün sohbet bile edemezken, ekibin yapmış olduğu etkinlik cidden hint kumaşı. Ortaya bir şey koymaya çalışan birileri var ve bunu sürekli gasp eden başka oyuncular. Kim ne yaptı bilmiyorum, tek bildiğim hala bir şeyler için çaba sarf ediliyorsa bunu değerini bilmemiz gerektiği. The west oyunu mekanikleri itibariyle her türlü baltalamaya açık bir oyun. O yüzden çok da üzerine düşmeden keyif almaya bakmak lazım. Bu demek değil ki "e gelsinler 2-3 parça ödül için oyunun her açığını kullansınlar." Benim anlatmaya çalıştığım, ortada bir açık varsa ve siz bunu halihazırda zaten biliyorsanız önceden önerin ki sonra bu gibi durumlarda başımız ağrımasın. Ne zaman siz bunu söyler, gereğini yapılmaz ve gereği yapılmadığı halde bu tür durumlardan çıkar sağlayan oyunculara da yaptırım yapılmazsa o zaman oturur münazara ederiz.

Adyghe

Kıdemli Üye
Her etkinlik sırasında neredeyse hepsine de katılmış birisi olarak bu muhabbetlerden ben bile bıktım yönetimi düşünemiyorum, her şeyi mükemmel bile yapsalar sorun çıkartacak insanlar var ve olmaya da devam edecekler. O yüzden pireye kızıp yorgan yakmayınız sayın @sleeplesslady :D

bullus

Üye
Her etkinlik sırasında neredeyse hepsine de katılmış birisi olarak bu muhabbetlerden ben bile bıktım yönetimi düşünemiyorum, her şeyi mükemmel bile yapsalar sorun çıkartacak insanlar var ve olmaya da devam edecekler. O yüzden pireye kızıp yorgan yakmayınız sayın @sleeplesslady :D
Musaya katılıyorum, yönetim ne yaparsa yapsın kimse memnun olmayacak bence,
Kimsenin memnun olmayacağı bir yerde birşeyler söylemeye de hiç gerek yok.

watsuki

Üye
Eski Takım Üyesi
Merhaba @Castar7 ;

Etkinlik sunucusunda sunulan bonuslarla testler yapılmıştır. Oyuncunun ne kadar görev yapabileceği, çalışmalardan ne kadar tecrübe, para ve ürün kazanabileceği referans alınacak değerler tespit edilmiştir. Etkinlik planlamasıda buna göre yapılmıştır ancak hiçbir oyuncunun gerçekleştirmediği bir yöntemle ustalık puanı geliştirilmesi, bu etkinliği hazırlayan ve ortaya koyan bizlerin oyun hakkında bilgisiz, tecrübesiz yada bi haber şeklinde lanse edilmesini kendi adıma reddediyorum. Burada siz yada başka oyuncular veya oyuncu topluluğun büyük bir kesmi tarafından kullanılmamış bir yöntemle avantaj sağlayanmasına karşı uygulanan yaptırımın defaatle yönetimin oyun bilgisizliği olarak addedilmesini de doğru bulmuyorum.
Yönetici olarak etkinlikte topluluğun çoğunluğun yararını, faydasını gözetmek, rekabeti bozan eylemlere karşı gerekli görülen tedbirleri almanın görevim olduğuna inandım ve bu şekilde hareket ettim. Ekibimizle alınacak aksiyonları değerlendirerek sonuçlandırdık ve karara bağladık. Bundan dolayı kendi adıma vicdanen rahat olduğumu, ifade edebilirim.
Söz konusu olayda da ilgili işlem topluluğun büyük bir kesmi tarafından kullanılmış olsa zaten sorun olmayacak ve bu durumda yönetimi oyundaki mekaniklerden bi haber olarak nitelemeniz de yerinde olabilecekti.

Castar7

Kıdemli Üye
Söz konusu olayda da ilgili işlem topluluğun büyük bir kesmi tarafından kullanılmış olsa zaten sorun olmayacak ve bu durumda yönetimi oyundaki mekaniklerden bi haber olarak nitelemeniz de yerinde olabilecekti.

Keza ustalık ürünü basmakta savunmanız bu olabilir kabulde edilebilir diyelim peki HAYDUT DÜELLO konusunda? Pek çok oyuncu yukarıda ve diğer başlıkta incelediğimizde sürekli olarak haydut düellosu gerçekleştirdikten sonra zorluğu sıfırlamak adına arka arkaya düelloya kaybetmeyi bilmiyormuş ki bunuda üç aşağı beş yukarı tablodan görebiliyoruz öğrenen oyuncuların ne kadar geç kaldığı aldıkları haydut düellosu puanlarından. Aynı şekilde düello konusu ve görev konusunda test edildi diyorsunuz ama görevler arasıdna pazar ve ticaret yolu ile şu kadar ürün sat eşya sat/satın al gibi görevlerde söz konusu idi ama siz ticareti yasakladınız ama bu durum düello konusu için geçerli olmadı. Sizce pazar kanalı ile elde edilen besleme durumu düello konusunda da elde edilmiyormuydu yahut düello isteyen görevler daha mühim görevlermi idi ? Kusura bakmayın ama bilmiyorsunuz bunu bende canı gönülden ifade edebiliyorum. Ki bunu sizde koyduğunuz kurallar arasına şu ibareyi ekleyerek tasdikliyorsunuz. 'YÖNETİM İSTEDİĞİ ZAMAN KURALLARI DEĞİŞTİREBİLİR' yannılıyor muyum ? Bence yanılmıyorum. Çünkü siz eğer ki dediğim şekil düşünce ile hareket etseniz pek çok oyuncunun npc den eşya alıp geri satarak bankaya yatırılan parayı katlayacağını yada haydut düellosunu sürekli resetleyip tekrar tekrar basacağını düşünmeniz gerekirdi.
Sizce güzel bir etkinlik konsepti mi acaba bu ? Bence değil Emin olun derece yapan arkadaşlar pek çok oyuncunun bildiği DOBBY2 sot scripttinden farksız olarak bi 6 gün geçirdiler sürekli 15 saniye dön haydut düellosu at zorluk 200 300 olunca sıfırla sonra off olacağın zaman ürün topla bu bir kısır döngü oldu sizce makul olan önceki red kitlere kıyasla bu mu idi ?

Ekibimizle alınacak aksiyonları değerlendirdik diyorsunuz ama saçma bir etkinlik dünyası için bile Almanya'dan genel merkezden onay bekliyorsunuz doğrusu güzel bir değerlendirme imiş ekibinizin arasında Almanya'nın olduğunu bilmiyordum. Keza ortada bir hile var mı yokmu daha onu tespit edemeden bir hüküm verildi ve hükümünde saçmalığı çok değişik üretilen ürünün bir kısmı kabul edilecek bir kısmı kabul edilmeyecek gibi bir şeydi sanırım. Yahu ortada bir suç var ise sonucu belli suç yok ise niçin adamın ürününü kısıyorsunuz ?

Şansi fikrim ben pek önemsemedim vakit bulamadığım için ama vakit bulup katılan arkadaşların pek çoğu haydut düello sıfırlamasını bilmeyen veya npc yre eşya satıp para katlamayı bilmeyen ve en kötüsüde toplu ürün basmayı bilmeyen arkadaşlar idi onlar adına üzüldüm.

Tekrardan iletiyorum benim nezdimde tecrübesiz bir ekip mevcut ve önce ki red kitleri göz önüne aldığımızda ortaya çıkan sonuçlar yapılanlar ki kendi yaptıklarımda buna dahil kimse kusura bakmasın önce ki red kitlerde bile tespit edemediğiniz pek çok bugu kullandı oyuncular. Belki bi ara tespit eder yasaklamayı düşünürsünüz oyun bilginiz dahilinde, yoksa sizde suça göz yummaktan yargılanırsınız bilginiz olsun ;)

watsuki

Üye
Eski Takım Üyesi
Önceki etkinliklerinde kimler tarafından ne şekilde ve nasıl suistimal edildiğini iyi biliyoruz. Bu etkinliğin bireysel çaba üzerine kurulmasının nedeni de budur ancak yine bir yolunun bulunup gölgelenmesinin önüne geçilememistir.
Yönetici olarak topluluğun çoğunluğunun faydasını gözetmek, etkinlik tasarımına aykırı hareketler karşısında bana verilen yetkileri kullanmaktan çekinmedim, bu keyfiyetten değil zaruriyettendir ancak siz istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.
Sonuç olarak bu etkinliğin istatistikleri ve kazananları açıklanmıştır.
Etkinlik süresince bildirilen şikayetler, script kullanımı ve tespit edilen hususlarla ilgili gerekenler yapılmıştır. Her zaman ki etkinlikler sonrasında olduğu gibi yönetimin yerilmesine, iş bilmezlikle suçlanmasına alışığız bunları ilk defa yaşamıyoruz.
Nihayetinde daha önce ifade ettiğim gibi vicdanen rahatım ve suçlayıcı ifadelerinizi önemsemiyorum.

Adyghe

Kıdemli Üye
Etkinlik süresince bildirilen şikayetler, script kullanımı ve tespit edilen hususlarla ilgili gerekenler yapılmıştır. Her zaman ki etkinlikler sonrasında olduğu gibi yönetimin yerilmesine, iş bilmezlikle suçlanmasına alışığız bunları ilk defa yaşamıyoruz.
Nihayetinde daha önce ifade ettiğim gibi vicdanen rahatım ve suçlayıcı ifadelerinizi önemsemiyorum.
Yani bu hayatın her alanında olduğu gibi burada da var. İsterseniz mükemmel şekilde yapmış olun etkinliği illa ki mutlu olmayacak insanlar olacaktır. Herkesi aynı anda mutlu edemezsiniz sonuçta. A kişisine uygun gözüken B kişisine uygun değildir mesela. Bu düşüncemde yalnız olmadığımı düşünerek söylüyorum bunu sayın @sleeplesslady ve ekibi gayet de güzel iş çıkarıyor. Belki birkaç takviye ile görev paylaşımı ile tüm takım üyelerinin üstüne binen yük azaltılabilir sadece naçizane bir tavsiye. Çalışmalarınızın devamlılığı dileğimle :)

Son düzenleme:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.