• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Sonucu Haziran 2023 - Red Kit Dünyası Sonuçları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Castar7

Kıdemli Üye
Önceki etkinliklerinde kimler tarafından ne şekilde ve nasıl suistimal edildiğini iyi biliyoruz. Bu etkinliğin bireysel çaba üzerine kurulmasının nedeni de budur ancak yine bir yolunun bulunup gölgelenmesinin önüne geçilememistir.
Yönetici olarak topluluğun çoğunluğunun faydasını gözetmek, etkinlik tasarımına aykırı hareketler karşısında bana verilen yetkileri kullanmaktan çekinmedim, bu keyfiyetten değil zaruriyettendir ancak siz istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.
Sonuç olarak bu etkinliğin istatistikleri ve kazananları açıklanmıştır.
Etkinlik süresince bildirilen şikayetler, script kullanımı ve tespit edilen hususlarla ilgili gerekenler yapılmıştır. Her zaman ki etkinlikler sonrasında olduğu gibi yönetimin yerilmesine, iş bilmezlikle suçlanmasına alışığız bunları ilk defa yaşamıyoruz.
Nihayetinde daha önce ifade ettiğim gibi vicdanen rahatım ve suçlayıcı ifadelerinizi önemsemiyorum.

Birincisi kimse sizi durduk yerde iş bilmezlik ile suçlamıyor keza sizin kendi yöneticisiniz bu göreve talip olurken bizzat açıkladı. Akabinde sizler de yeteri kadar bilmiyorsunuz ki yöneticiniz de size güvenmiyor ki dere geçerken kural eklemeye yadırgamıyor etkinlik devam ederken kural değişikliği yapmayı haklı tutuyor kendinde/kendinizde. Önce ki etkinliklerde pekala çoğu defa dobby2 kullanımı oldu kelle ödülü ile para aklama oldu toplu ustalık basımı oldu veya takas yolu ile noel set verilip pek çok defa vaq yahut diğer düello setleri gibi setler takas edildi tüm bunların farkındayken o zaman niçin hiç bir şey yapmadınız ?

Vicdanen rahat olabilirsin olmalısında nasıl olsa yöneticisin ve oyuncuların emek verip elde ettiği ki bu emeğin nasıl bir şey olduğunu sanmıyorum tahmin edebileceğini çünkü yöneticilerin etkinliklere katılımı yasak o yüzden vicdanının rahat olması demek her şeyi en güzel yaptığın en iyi yaptığın anlamına gelmiyor, kafan rahat çünkü oyuncuların elde etmeye çalıştığı eşyaları setleri külçeleri yahut eski avatarı vs. vs. bunları zaten başınızda ki yönetici ayda bir forum etkinliği düzenlesenizde sizlere hediye olarak sunuyor.

Nacizane tavsiyem @Mars'ın gidişinden sonra sayın @sleeplesslady çıkıp daha da size etkinlik vs. yok dediği gibi nasıl ki npc li savaşları kaldırdı bi zahmet saçma konseptlerde sunduğunuz hızlı dünyaları da kaldırın ne şiş yansın ne kebap.

Son olarak @Adyghe gayet güzel iş çıkarıtyor dediğin yönetici 2 başlık önce oynadığın oyuna trip atarak daha da etkinlik yapmam diyen oyuncuları oyundan soğutacak cümleler kuran, ve ne yazık ki yalana sapan bir yönetici. Tercih edip aldığı yöneticilerin akıbeti ortada. Sana tavsiyem dündü sanırım yönetici alım ilanı açmıştı bi başvurunu gönder madem yaptıkları işler bu kadar hoşuna gidiyor ve seni rahatsız etmiyor bunu değerlendirebilirsin.

Adyghe

Kıdemli Üye
Son olarak @Adyghe gayet güzel iş çıkarıtyor dediğin yönetici 2 başlık önce oynadığın oyuna trip atarak daha da etkinlik yapmam diyen oyuncuları oyundan soğutacak cümleler kuran, ve ne yazık ki yalana sapan bir yönetici. Tercih edip aldığı yöneticilerin akıbeti ortada. Sana tavsiyem dündü sanırım yönetici alım ilanı açmıştı bi başvurunu gönder madem yaptıkları işler bu kadar hoşuna gidiyor ve seni rahatsız etmiyor bunu değerlendirebilirsin.
Ben takıma girmek gibi bir söylemde bulunmadım ki. Mars (zeka) ile bulunduğun kişisel çatışmadan dolayı yapılan her ama her etkinlikte bir pürüz bulmaya çalışıyorsun. Ben demiyorum ki her yaptıkları mutlak doğru, mükemmel çalışıyorlar, eksikleri yok diye. Zeka ile aranda ne geçti bilmiyorum onu istifaya zorlattınız bir şey diyemem yaptığı hatayı kabul etmeyip "script hatası" diyerek kendi çukurunu kazmış oldu ama onunla da yetinmedin. Hala yönetime saldırmaya devam ediyorsun kılı kırk yararcasına. Karşındakilerin de insan olduğunu unutuyorsun. Eleştirilerin de bir boyutu var neredeyse hakaret boyutuna geliyor yaptığın eleştiriler. Sanıyorum ki bundan tam olarak emin değilim ama CMlerin aylık ödül kotası var bunu rastgele çekiliş olarak yapsalar niye çekiliş, Red kit yapsalar niye red kit diyen insanlarla dolu server. Ağızlarıyla kuş tutsalar bile yaranamıyorlar. Neyse uzatmanın anlamı yok demek istediğimi gayet açık şekilde söylediğimi düşünüyorum.

watsuki

Üye
Eski Takım Üyesi
Sizin yönetime bakış açınızı biliyoruz @Castar7 , eski etkinlikleri tartışmanın tekrar tekrar önümüze sürmenizin bir anlamı olmadığının sizde farkındasınız ancak bundan arada bir şeyleri kendinize dayanak oluşturup yönetimi zan altında bırakmaya çalıştığınızı anlayabiliyorum. Eski etkinlikler yapıldı ve sonuçlandı, kazananlar ödüllerini aldılar ve gittiler.
Evet vicdanen rahatım ancak şunuda ifade etmeliyim ki bir hızlı dünya etkinliği düzenlenmesi benim fikrimdi, sizleri EN sv sunucuları karşısında rutine bağlanmış bir oyun dışına çıkarıp renkli birkaç gün geçirmenizi istedim. Bu talebim yönetim arkadaşlarım tarafından da uygun görüldü ve gerçekleştirildi. Şunu ifade etmeliyim ki oyunculara adil bir rekabet ortamı sunmak ve suistimale sebebiyet vermemek için etkinliği bu şekilde tasarladık ancak yine bir yolunu buldunuz. Burada yönetimin nasıl bir kabahati var ki devamlı olarak yönetim suçlanıyor, şartlar ve kurallar belliyken herkes bu etkinliğin oluşturuluş amacı yönünde mücadele ederken neden bazı oyuncuların kestirmeden puan almalarına göz yumayım ki?
Bu yüzden vicdanım rahat.

Sizin yönetime bakış açınızı biliyoruz @Castar7 , eski etkinlikleri tartışmanın tekrar tekrar önümüze sürmenizin bir anlamı olmadığının sizde farkındasınız ancak bundan arada bir şeyleri kendinize dayanak oluşturup yönetimi zan altında bırakmaya çalıştığınızı anlayabiliyorum. Eski etkinlikler yapıldı ve sonuçlandı, kazananlar ödüllerini aldılar ve gittiler.
Evet vicdanen rahatım ancak şunuda ifade etmeliyim ki bir hızlı dünya etkinliği düzenlenmesi benim fikrimdi, sizleri EN sv sunucuları karşısında rutine bağlanmış bir oyun dışına çıkarıp renkli birkaç gün geçirmenizi istedim. Bu talebim yönetim arkadaşlarım tarafından da uygun görüldü ve gerçekleştirildi. Şunu ifade etmeliyim ki oyunculara adil bir rekabet ortamı sunmak ve suistimale sebebiyet vermemek için etkinliği bu şekilde tasarladık ancak yine bir yolunu buldunuz. Burada yönetimin nasıl bir kabahati var ki devamlı olarak yönetim suçlanıyor, şartlar ve kurallar belliyken herkes bu etkinliğin oluşturuluş amacı yönünde mücadele ederken neden bazı oyuncuların kestirmeden puan almalarına göz yumayım ki?
Rutin dışına çıktık doğru... Yeni rutinimiz 1 hafta boyunca 2 dakika 15 saniyede Bi çalışma emri vermek oldu ve tabii ki birazcık haydut düellosu :) keyif alan varsa ne güzel... Benim zaten beklentim yoktu bu etkinlikten ama yine de iyi yarışmışım be :) Bu etkinlik çalışan kişilere çok zordu zamanı olmayan birisi 15 saniye çalışmalara dayalı etkinlikte büyük dezavantajdaydı... Yanii hiç adil demeyin bence :)

cnRxx

Üye
İlk yazıyı ben yazdığım için cevap vermek istedim. Ben kimsenin istifa etmesini istemedim istemiyorum da. Ancak bir oyuncu ( bu ben de olabilirim) etkinliği baltalayacak bir durum yaptıysa bunun sonucu tüm katılımcılara kesilecek şekilde bir daha etkinlik yapmıyoruz olmamalı diye düşünüyorum. Bu katıldığım ikinci hızlı sunucuydu ilkinde de çok olay çıkmıştı. Muhtemelen benim katılmadıklarımda da çıkmıştı ama bu tür etkinliklerin sonunu getirmedi. Etkinlik serverinde üç adminle muhattap oldum emin olun üçünün de oyundaki aktif isimlerini bilmiyorum. Dolayısı ile tanımıyorum. Şahsi fikrim en bireysel yapılabilecek etkinliğin bu yönde olduğu diğer başlıkta olan etkinliklerin ( Düello ve kale savaşı üzerine olduğu söyleniyor) çok fazla başka insan etkeninin devreye girdiği için problemin daha büyük olabileceği kanaatindeyim. Etkinlik için teşekkürler. Ekstra olarakta şunu söylemek isterim oyun uzun süredir zaten etkinliklerde problem yaşıyor @Castar7 eskiden admin miydin bilmiyorum ancak eğer admin isen senin zamanında da muhakkak problem olmuştur. Eğer olmadıysan da dün bir başvuru dolanıyordu ortalıkta. Bir daha denk gelirse kovalamanı öneririm. Böylelikle biz değerli oyunculara muazzam etkinlik deneyimi yaşama fırsatı sunarsın. Herkese iyi oyunlar.

Castar7

Kıdemli Üye
Ben takıma girmek gibi bir söylemde bulunmadım ki. Mars (zeka) ile bulunduğun kişisel çatışmadan dolayı yapılan her ama her etkinlikte bir pürüz bulmaya çalışıyorsun. Ben demiyorum ki her yaptıkları mutlak doğru, mükemmel çalışıyorlar, eksikleri yok diye. Zeka ile aranda ne geçti bilmiyorum onu istifaya zorlattınız bir şey diyemem yaptığı hatayı kabul etmeyip "script hatası" diyerek kendi çukurunu kazmış oldu ama onunla da yetinmedin. Hala yönetime saldırmaya devam ediyorsun kılı kırk yararcasına. Karşındakilerin de insan olduğunu unutuyorsun. Eleştirilerin de bir boyutu var neredeyse hakaret boyutuna geliyor yaptığın eleştiriler. Sanıyorum ki bundan tam olarak emin değilim ama CMlerin aylık ödül kotası var bunu rastgele çekiliş olarak yapsalar niye çekiliş, Red kit yapsalar niye red kit diyen insanlarla dolu server. Ağızlarıyla kuş tutsalar bile yaranamıyorlar. Neyse uzatmanın anlamı yok demek istediğimi gayet açık şekilde söylediğimi düşünüyorum.

İlk olarak zeka benim bu oyunda kişisel husumet duyabileceğim bir oyuncu profili değil, kendi yöneticiliği sırasında gerçekleştirdiği ve yaptığı hataların diyetini ödedi ve boşuna işgal ettiği etkinlik yöneticiliği görevinden alındı. Kimse kusura bakmasın sana şirin gözüken yöneticinin bana destek'den attığı mesajları iletsem buraya emin ol kalkıp sende hesap sorarsın bu ne ithamlar bu ne sözler diye. Eleştirilerimde en ufak hakaret var ise zaten @sleeplesslady gerekeni yapar ki kendimde özellikle dikkat ediyorum hakaret etmemeye veya aşağılamamaya. Aylık ödül kotası var ever bunu kendide defalarca kez dile getirdi, lakin kalkıp zeka görevden alınınca trip atar gibi size daha da NPC'li Kale savaşları yok diyip arkasından Hızlı Dünya etkinliği yapmak onuda değişik değişik konseptlerde söz gelimi eşit adil bir ortam yarattık demek saçma geliyor. Kimsenin ağzında kuş tutmasına gerek yok önce söyledikleri sözlerin arkasında dursunlar kafi. Yöneticilik başvuru mevzusu ise benim ki sadece senin için bir öneri, bu kadar memnun kalıyorsan bu etkinliklerden bence görev alıp bizleride memnun etmeye çalışabilirsin, denemelisin. Senden önce alınan etkinlik yöneticilerinden eminim eksiğin yoktur fazlan vardır.

Benim yönetime bakış açım kusura bakmayında zamanında burada @sleeplesslady hanıma en ağır eleştirileri yaparlerken yanında olan bendim çünkü o zaman doğru işler yaptığına inanıyordum ki kendisinde sorabilirsiniz tabi siz o zamanlar yönetici olmadığınız için olayların içerisinde değildiniz lakin kendi çok çok iyi bilir benim yönetime ve yöneticilere karşı olan tavrımı. Doğru iş yapıldığında nasıl destek olduğumuzu nasıl teşekkür ettiğimizi, yanlış bir iş yapıldığında da aynı senin ifade ettiğin gibi bakış açımı gösterebilrim çok net bir şekilde. Bence tartışılması gereken yada öne sürmen gereken şey benim sizin yönetiminize karşı olan bakış açımdan ziyade sizin oyunculara karşı olan bakış açınız. Kendime herhangi bir dayanak noktası oluşturmama ihtiyacım yok zaten her şey ortada ve gayet aşikar. EN sv sunucularında rutine bağlanmışın dışına çıkarttın çok teşekkürler, senden ricam özellikle ilk 3 sırada ki arkadaşlar bizzat sor 6 gün boyunca acaba yukarıda da saydığım rutin dışında hiç bir aktivite gerçekleştirmişler mi hızlı server da yahut özel hayatlarında. ? Tebrikelr mükemmel ötesi bir konsept ve rutinin dışına çıkma düşüncesi.

Yine bir yolunu buldunuz diye ne yazık ki sizler itham ediyorsunuz suçlusu bizmişiz gibi lakin unuttuğunuz bir şey var oyunu kuran sizlersiniz ve kuralları da sizler belirlersiniz nasıl ki ticaret yasak dediğinizde kimse ticaret yapmıyor ise düello yasak dediğinizde yahut o yasak bu yasak dediğinizde de kimse yapmayacaktır.

Etkinliği ben düzenlesem gelin beni suçlayın eyvallah ama etkinliği düzenleyen sensin gidip @***300*** mi suçlamam gerekiyor niye böyle niçin böyle böyle diye.

watsuki

Üye
Eski Takım Üyesi
Herkes farkında, bir grup oyuncunun her olayda yönetimi suçlama çabası içerisinde olduğunun.
Bu konu görünüşe göre uzayıp gidecek o yüzden, şu anda bunu tartışmanın bir faydası olmadığından anlamı da yok. Ödül talebini hala bildirmemiş oyuncuların hangi dünyada istediklerini bildirebilmeleri için konuya başka ileti göndermeyeceğim.

Castar7

Kıdemli Üye
Herkes farkında, bir grup oyuncunun her olayda yönetimi suçlama çabası içerisinde olduğunun.
Bu konu görünüşe göre uzayıp gidecek o yüzden, şu anda bunu tartışmanın bir faydası olmadığından anlamı da yok. Ödül talebini hala bildirmemiş oyuncuların hangi dünyada istediklerini bildirebilmeleri için konuya başka ileti göndermeyeceğim.

HerkeŞ farkında ki o bahsettiğin bir grup oyuncu doğru bir şeyler yapıldığında nasıl takdir ediyorsa yanlışıda aynı şekilde eleştiriyor.

Herkese sevgiler saygılıar, etkinlik hakkında kişisel düşüncelerim zaten yukarılarda ki gönderilerde de belirttim önce ki red kitlerde derece yapmış birisi olarak ta önerilerimi ilettim. İster dikkate alırsınız ister almazsınız netice itibariyle nasıl olsa bir gün hepiniz sizden önce ki yöneticilerin düştüğü duruma düşeceksiniz.

Herkese kolay gelsin, kazanan arkadaşları tekrardan tebrik ederim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.