• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Kale Savaşı Maliyeti hk.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.
Sayın Oyuncular,
Bu arada tam emin olamadığım bir konuyu bugün diğer ülkelerle de konuşarak netleştirmeye çalıştım ama benim kafamda hala netleşmedi. Belki çok kale savaşı açan oyuncularımız yardımcı olabilir

Spam savaş aralığının 5 saat olduğunu varsayarsak:

1. savaş16:00
2. savaş18:00Spam savaş - ekstra maliyetli
3. savaş20:50Spam Savaş -ekstra maliyetli
4. savaş22:00spam savaş mı değil mi?
spam savaş bir önceki savaştan itibaren 5 saat mi, ilk savaştan itibaren 5 saat mi?

Benim bildiğim ve mantıklı gelen, sapm için öngörülen savaş en son açılan savaştan itibaren geçerli, ama bu konuda tereddütler olduğu için diğer ülke CMlerine de sordum. İlk gelen cevap benim öngördüğümün aksine ilk savaştan itibaren idi. O zaman benim sorum şu oldu ilk savaş ne zaman başlar.
bir günün ilk savaşı 00:00'dan itibaren açılan ilk savaş mıdır? Bu sefer gelen cevap belirlenen spam savaş süresi, savaşlar arasında sayılır. Yani benim ilk söylediğime geldi. Yani bu arada diğer ülkelerin de aklını karıştırmış olduk ;)

Dolayısıyla ortada belirsiz bir durum var. Çok savaş açan oyuncularımızdan bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?
sayın yönetici bizde mesela şöle bişi yapılabilir kale savası açmak isteyen saatt kacda açarsa açsın bu farketmeksizin aksam 7-12 saat leri arasına denk gelsin derim hiç olmazsa katılımcı olur benim düşüncem gece 2 de kale savası açında millet yatakda oluyo yada 6 da oluncada bu seferde işte falan oluyo

Castar7

Kıdemli Üye
Nacizane tavsiyem şudur, yönetici olarak oyuncuların ağırlıklı online oldukları saatlere erişebilme gibi bir imkanınız söz konusu ise sizler direkt olarak gün içerisinde herhangi bir saatte açılan bir savaşın saatini otomatik olarak online süresinin en yoğun ve kalabalık olduğu saatlere çekebilir düzenleyebilirseniz bence ortada sorun kalmayacaktır.

Stratejiden vs. bahseden arkadaşlara önerim, strateji kimsenin online olmadığı saatlerde savaş açıp başarı toplamak kale almak değildir. Kendisine takımına ittifakına güvenen kale savaşı komutanlarını , oyuncuların en yoğun olduğu saatlerde açılan savaşlarda görmek isteriz. Hoş ortada ki çaba strateji vs. değil de işte kılıf uydurma olsun yeter ki fake savaş açanlar için.

kacak47

Üye
Sayın Oyuncular,
Bu arada tam emin olamadığım bir konuyu bugün diğer ülkelerle de konuşarak netleştirmeye çalıştım ama benim kafamda hala netleşmedi. Belki çok kale savaşı açan oyuncularımız yardımcı olabilir

Spam savaş aralığının 5 saat olduğunu varsayarsak:

1. savaş16:00
2. savaş18:00Spam savaş - ekstra maliyetli
3. savaş20:50Spam Savaş -ekstra maliyetli
4. savaş22:00spam savaş mı değil mi?
spam savaş bir önceki savaştan itibaren 5 saat mi, ilk savaştan itibaren 5 saat mi?

Benim bildiğim ve mantıklı gelen, sapm için öngörülen savaş en son açılan savaştan itibaren geçerli, ama bu konuda tereddütler olduğu için diğer ülke CMlerine de sordum. İlk gelen cevap benim öngördüğümün aksine ilk savaştan itibaren idi. O zaman benim sorum şu oldu ilk savaş ne zaman başlar.
bir günün ilk savaşı 00:00'dan itibaren açılan ilk savaş mıdır? Bu sefer gelen cevap belirlenen spam savaş süresi, savaşlar arasında sayılır. Yani benim ilk söylediğime geldi. Yani bu arada diğer ülkelerin de aklını karıştırmış olduk ;)

Dolayısıyla ortada belirsiz bir durum var. Çok savaş açan oyuncularımızdan bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?
sayın gm bu iş başka dünyalarda nasıl oluyorsa öbür dünyadaki gm lerle konuşup anlayabilrisiniz savaşların spam olması meselesi ücrete gelince bunu sizde test yapabirlisiniz savaş yasagı varsa bunuda yazarsanız herkes bilsin ama randevu ile savaş acmam ben ne zaman müsait isem o zaman acarım .. hadi anket yaptınız sonuc neyse karar sizin onada saygı duyarız kimse üstüne laf alınmasın burası colorada değil colorada 2 birlik var ve denge var burda denge olmaz..

levis501

Kıdemli Üye
Ben de daha fazla kilise görmek istemiyorum. Oyun inşaat oyununa döndü.Neyse ben görev yapıcam o yüzden kendime uygun olacak saatde savaş açtım. Görevi olan saldırıya gelsin, olmayan gelmesin. :cool:

B.Demirtuğ

Forum Banlı Kullanıcı
admin yine uyumalarda bizlere gelince ceza puanını hemen atıyorlar. ama kendi adamlarına gelince kagnı gibiler

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Atışmalar, sataşmalar sebebiyle konu kapatılmıştır.

Bu arada 9 haziran gecesi anket sona erecektir ve anket sonucuna göre uygulama yapılacaktır.

Ancak son aldığım bilgiye göre, genel olarak spam savaşları için tüm ülkelere yeni bir düzenleme gelme olasılığı var. Bu düzenleme glirse, bu anketlerden şu ankinden farklı bir sonuç çıkmış ve uygulanmış olsa bile, yeni gelecek prosedürlere uyacağız ve gerekiyorsa baştan düzenleyeceğiz

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sevgili Kovboylar,
İlgili anketimiz sonuçlanmıştır. Tüm dünyalarda sürenin 9 saate çekilmesi talep edilmiştir. Ancak Jüpiter sanki 2. tura kaldı gibi, 50+1 bulamamıştır ;)
Birazdan tüm dünydünyalarda ilgili düzenleme yapılacaktır. Jüpiter konusunda mutsuzluk yaşanırsa, tekrar bir anket yapabiliriz.

Bu arada tekrar belirtmek isterim ki, bu konuya global bir düzenleme gelirse, yeni gelecek prosedürler doğrultusunda biz de aynı düzenlemeye uyacağız.

Aşağıda anket sonuçlarını bulabilirsiniz

spamkaled1.jpg

spamkalehali.jpg

spamkaleist.jpg

spamkalejup.jpg

Durum
Konu yanıtlara kapalı.