• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Kale Savaşı Maliyeti hk.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

koray32

Kıdemli Üye
Bildiğiniz üzere Dünya 1 de süregelen bir çoklu savaş problemi var, isteyen bir takım oyuncular var istemeyen oyuncular var. Şahsen ben bu durumdan oldukça rahatsızım, kısıtlı bi vakitte giriyorum oyuna 6-7 tane savaş hangisine gideceğim hakkında fikrim yok, gecenin 1-2 sinde savaşlar ki haftaiçi çalışan var sabah dersi olan var vs katılım zor oluyor sabah 7-8 de savaşlar var, yani hem takibi zor insanın kaleye gönderesi gelmiyor adamı hem de tadı tuzu kalmıyor 2 kaleye aynı anda savşa açılıyor 5-10 kişi orada 20-25 kişi diğerinde falan saçmalığın daniskası bence. Dediğim gibi ben bir oyuncu olarak bu durumdan rahatsızım ve çözmek adına düşündüğümde wikideki açıklama,

Kale savaşı başlatmak için kasaba yardımcısı veya kurucusunun düşman kaleye giderek savaş ilan etmesi gerekmektedir. İlanından 24 saat sonra savaş başlar. Savaş ilan etmek; küçük kaleler için 1500 dolar, orta boy kaleler için 5000 dolar ve büyük kaleler için 10000 dolar maliyetindedir. 3 saat içerisinde yapılan bir başka savaş ilanının maliyeti normal maliyetinin 8 katı olmaktadır. Bu miktar otomatik olarak saldıran kasabanın kasasından düşmektedir. Savaş ilanı ile birlikte tüm oyunculara, yardımları için bir rapor iletilir.

Bu 8 kat maliyet olayı da yine biz oyuncuların isteği üzerine bundan bir kaç yıl önce anket açılarak olmuştu. Ancak bu sefer suistimal edilen durum şu 3 saat içerisinde olması kuralı bu kuralı dolanarak maliyetler düşükte tutulabiliyor..
yani
18.00 1. savaş ---10k
18.05 2. savaş --- 80k
21.10 3. savaş --- 10k
21.15 4. savaş --- 80k
00.20 5. savaş --- 10k
00.25 6. savaş --- 80k ---------------- Total Maliyet, 270k -- 6 savaş

şeklinde bir maliyet oluşmakta, gördüğünüz üzere aynı akşam içerisinde 6 savaş açabildim ve bunun maliyeti o kadar da yüksek değil, 8 kat bedel bunun önüne geçilmek için yapılmıştı aslında, benim teklifim bu 3 saatlik sürenin 9 saat olarak güncellenmesi, bu sayede durum aşağıdaki gibi olacak;

18.00 1. savaş -- 10k
18.05 2. savaş -- 80k
21.10 3. savaş -- 640k
21.15 4. savaş --5M120k---------------Total Maliyet 5m850k --4 savaş

Bu sayede biraz daha makul olacağını düşünmekteyim benim fikrim bu anlattığım şekilde olmasıdır. Konu ile ilgili arkadaşlarımın fikir ve önerilerini bekliyorum.

BuzZzZ

Yeni Üye
Mevcut oyuncu sayısını göz önüne alarak değerlendirilip Dünya 1'deki ittifakların kendi aralarında anlaşması gerektiğini düşünmekteyim. Savaş şartları oyuncu bazında eşit geçiyor rekabet anlamında güzel ama birden fazla savaş açıldığında nereye gidilceği şaşırılıyor bence 1 savaşı öğlen akşamda 2 savaş olmakta birlikte bu savaşlar öğlen için 12:00-14:00 arası akşam içinse 19:00 - 21:00 saatler arası ve 22:00 - 00:00 arası olmak üzere 3 savaş olmak hususunda anlaşılıp saldırı ve savunma yapıcak ittifaklar ise 12:00 eğer bir ittifak savaş attıysa 19:00 acılcak savaşı diğeri 22:00 acılcak savaşı diğeri açılıp bu sıralama bazında ittifaklar kendi aralarında anlaşmalı. Eğer ittifaklar kendi aralarında düzenli güzel bir rekabet ortamı yaratırlarsa kendi adıma konuşuyorum kasabasız ittifaksız oyuncu kitleyide savaşlara teşvik etmiş olursunuz. Eğer birden fazla savaş olup ve ben gibi kasabasız veya ittifaksız oyuncular herhangibi savaşa gidip ve savaşta 10 oyuncu bile göremezsek açıkcası savaşlara gelmenin bir anlamı olmaz..

cnRxx

Üye
Önerinin güzel yanları var ancak etrafından dolanmak isteyen her türlü yine yapacaktır. Farklı kasabalardan / ittifaktan 2 farklı kişi kısa aralıklarla savaş açabilir. Böylelikle para problemi de ortadan kalkar. Bu sorunu insanların iletişim ile çözemiyor olması üzücü.
Öneriniz üzerinden gidersek sabah arka arkaya 2 savaş açıp 90k ödeyip bir de akşam açarsanız günü 4 savaş açıp 180k ödeyerek kapatabilirsiniz.

koray32

Kıdemli Üye
Mevcut oyuncu sayısını göz önüne alarak değerlendirilip Dünya 1'deki ittifakların kendi aralarında anlaşması gerektiğini düşünmekteyim. Savaş şartları oyuncu bazında eşit geçiyor rekabet anlamında güzel ama birden fazla savaş açıldığında nereye gidilceği şaşırılıyor bence 1 savaşı öğlen akşamda 2 savaş olmakta birlikte bu savaşlar öğlen için 12:00-14:00 arası akşam içinse 19:00 - 21:00 saatler arası ve 22:00 - 00:00 arası olmak üzere 3 savaş olmak hususunda anlaşılıp saldırı ve savunma yapıcak ittifaklar ise 12:00 eğer bir ittifak savaş attıysa 19:00 acılcak savaşı diğeri 22:00 acılcak savaşı diğeri açılıp bu sıralama bazında ittifaklar kendi aralarında anlaşmalı. Eğer ittifaklar kendi aralarında düzenli güzel bir rekabet ortamı yaratırlarsa kendi adıma konuşuyorum kasabasız ittifaksız oyuncu kitleyide savaşlara teşvik etmiş olursunuz. Eğer birden fazla savaş olup ve ben gibi kasabasız veya ittifaksız oyuncular herhangibi savaşa gidip ve savaşta 10 oyuncu bile göremezsek açıkcası savaşlara gelmenin bir anlamı olmaz..
Bu da başka bir önerinin konusu olsun :)

kale savasını istediğimiz saat ve tarihte kendimiz oluşturalım sabah açıyon kaleyi gecenin bilmem kaçına kale açılmış oluyo sacma bir durum yaa belki ben akşam 9 da kale acılmasını isteycem bu zaman ve maliyet olayına bi ayar çekilmesi lazım

koray32

Kıdemli Üye
@sleeplesslady Merhaba, ne gibi bir aksiyon alabiliriz, genel olarak arkadaşlarımın da benimle hemfikir olduğunu görüyorum, yeni bir konu başlığı açıp anket açmamı mı dilersiniz yoksa bu anketi gerek forumda gerek de oyun içi olarak siz mi açmak istersiniz?

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
@sleeplesslady Merhaba, ne gibi bir aksiyon alabiliriz, genel olarak arkadaşlarımın da benimle hemfikir olduğunu görüyorum, yeni bir konu başlığı açıp anket açmamı mı dilersiniz yoksa bu anketi gerek forumda gerek de oyun içi olarak siz mi açmak istersiniz?
önceki sefer olduğu gibi oyun içinden yaparsak daha fazla katılımcı olacaktır; bu gece hallederim

kacak47

Üye
bu oyun wahşi batı oyunu saat düzenlemesi zaten var bi deneme yaparsanız orta boy ve büyük kaleye savaş acıldığında maliyet fazla yükseliyor ..Adamlar her şey kendi düzenine göre olsun istiyor onların savaşmak istediği saat bana uygun değil randevu alıp mı savaş acaçagım yakında kilise kuran adama 24 saate 1 düelo atılsın diye yazarlar.. Kale savaşları strajeti oyunudur tıpkı düelo da oldugu gibi adamı kurma seti ile calışma seti kale seti ile yakalarsan dalarsın ..

devilltown

Kıdemli Üye
art arda 5-6 savaş hem mantıksız hemde oyuna ilgi gösteren oyuncular için itici bir durum..bir kale tercih edıyor oyuncu belkı 1 saat once orada yer alıyor
savaş başladıgında bomboş bır kalede oldugunu görunce kaleye olan ilgi azalıyor aslında 24 saate 1 tane olmalı

kacak47

Üye
art arda 5-6 savaş hem mantıksız hemde oyuna ilgi gösteren oyuncular için itici bir durum..bir kale tercih edıyor oyuncu belkı 1 saat once orada yer alıyor
savaş başladıgında bomboş bır kalede oldugunu görunce kaleye olan ilgi azalıyor aslında 24 saate 1 tane olmalı
Bilgi kirliliği olmasın artarta5-6 savaş acılmadı hadi acıldı diyelim onu 10 gün üst üste yapacak kimse yok .. saat 12 de 18 de 23-24 te savaş acıyorum 6 saate bir bi zahmet kilseden cıksınlar ve herkes her savaşa gelmek zorunda değil..

Castar7

Kıdemli Üye
bu oyun wahşi batı oyunu saat düzenlemesi zaten var bi deneme yaparsanız orta boy ve büyük kaleye savaş acıldığında maliyet fazla yükseliyor ..Adamlar her şey kendi düzenine göre olsun istiyor onların savaşmak istediği saat bana uygun değil randevu alıp mı savaş acaçagım yakında kilise kuran adama 24 saate 1 düelo atılsın diye yazarlar.. Kale savaşları strajeti oyunudur tıpkı düelo da oldugu gibi adamı kurma seti ile calışma seti kale seti ile yakalarsan dalarsın ..

Hadi diyorum karşılıklı tartışma olmasın cevap vermeyeyim ama öyle bir anlatıyorsun ki sanki sadece bizim istediğimiz şey oluyormuş gibi. Şu yukarıda yazdıklarına eminim ki sende okuyup okuyup gülüyorsundur. İnatla herkesin en müsait olmadığı zamanlara savaşlar açan sensin gidip öğlen 12 de iş'te güçte çalışanların tam yemek saatinde savaş açan sensin, sonrasında akşam tam 5 - 6 da mesai bitiminde savaş açan sensin.
Kusura bakma İbram senin derdin savaşmak strateji filan değil bunları git marco paşaya anlat. 2 tane başarı alacaksın diye milleti oyundan da savaşlardan da soğutuyorsun hazır herkes kabul ediyor yöneticiler versin sana şu 2 başarıyıda git yine kilisede dön nasıl olsa o başarıları da alınca yapacağın şey farklı bir şey değil.
Bilgi kirliliği olmasın artarta5-6 savaş acılmadı hadi acıldı diyelim onu 10 gün üst üste yapacak kimse yok .. saat 12 de 18 de 23-24 te savaş acıyorum 6 saate bir bi zahmet kilseden cıksınlar ve herkes her savaşa gelmek zorunda değil..

10 Gün üst üste yok diyorsun da, kale savaşlarının geçmişi ortada yöneticide çıkartabilir sonuçları, en kötü bugün az savaş varmış dediğimiz günde bile minumum saçma sapan saaatlerde 3 savaş yapılıyor. Zamanında sen kiliseden kafanı çıkartmazken seni savaşlara çağırdığımızda uğraştırmayın beni zamanım yok vaktim yok diye dolaşıyordun, şimdi başarılar gelince mi vakit oldu uğraşma hevesi geldi.

Kimse kusura bakmasın yönetici anketi açtı o anketin sonuçlarına göre bir saat belirlenecek kimsenin de dediği olmayacak çoğunluk ne isterse o olacak.

kacak47

Üye
Hadi diyorum karşılıklı tartışma olmasın cevap vermeyeyim ama öyle bir anlatıyorsun ki sanki sadece bizim istediğimiz şey oluyormuş gibi. Şu yukarıda yazdıklarına eminim ki sende okuyup okuyup gülüyorsundur. İnatla herkesin en müsait olmadığı zamanlara savaşlar açan sensin gidip öğlen 12 de iş'te güçte çalışanların tam yemek saatinde savaş açan sensin, sonrasında akşam tam 5 - 6 da mesai bitiminde savaş açan sensin.
Kusura bakma İbram senin derdin savaşmak strateji filan değil bunları git marco paşaya anlat. 2 tane başarı alacaksın diye milleti oyundan da savaşlardan da soğutuyorsun hazır herkes kabul ediyor yöneticiler versin sana şu 2 başarıyıda git yine kilisede dön nasıl olsa o başarıları da alınca yapacağın şey farklı bir şey değil.

10 Gün üst üste yok diyorsun da, kale savaşlarının geçmişi ortada yöneticide çıkartabilir sonuçları, en kötü bugün az savaş varmış dediğimiz günde bile minumum saçma sapan saaatlerde 3 savaş yapılıyor. Zamanında sen kiliseden kafanı çıkartmazken seni savaşlara çağırdığımızda uğraştırmayın beni zamanım yok vaktim yok diye dolaşıyordun, şimdi başarılar gelince mi vakit oldu uğraşma hevesi geldi.

Kimse kusura bakmasın yönetici anketi açtı o anketin sonuçlarına göre bir saat belirlenecek kimsenin de dediği olmayacak çoğunluk ne isterse o olacak
YAV HE HE HE sayın gm artık bu yeni kapanan dünyalardan d1 yolunu kapatsanız ona görede bir anket acsanız :=)

Castar7

Kıdemli Üye
Neyse, gereksiz saçma ithamlarına düşüncelerine cevap verecek seviyeye çokta düşmemek gerekiyor. Son cevabı topluluk verecek sende paşa paşa uyacaksın. İşine gelmiyorsa da yapacağın şeyler belli 1. yol: Ayarlar > Hesap > Oyun Hesabını Sil . 2. Yol kahvehaneye git pişpirik oyna okey dön eve git bayramlarda gelen torunlarını sev harçlık ver başlarını okşa. Burada kalkıp haksız olduğun halde demagoji yapma.

bkz. demagoji
bir kimsenin ya da topluluğun duygularını kamçılayarak, okşayarak, ona ya da onlara gerçekdışı şeyler söyleyerek onu ya da onları kendine çekmeye çalışma.

devilltown

Kıdemli Üye
la daha geceh hafta vardı 6 savaş sana sordum başarı için demedınmı.gerçi çokda umursamıyorum tr iyice soğuttu zaten depremden sonra bakamıyorumda forumda görduk yazdık affola ;)

6 demişim hata evet 5 tanecik açılmış
ve 5 haziran savaşlarına bakarsak sanırım hepsi 23:00-23:35 arası açılmış her kim actı ise

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sayın Oyuncular,
Bu arada tam emin olamadığım bir konuyu bugün diğer ülkelerle de konuşarak netleştirmeye çalıştım ama benim kafamda hala netleşmedi. Belki çok kale savaşı açan oyuncularımız yardımcı olabilir

Spam savaş aralığının 5 saat olduğunu varsayarsak:

1. savaş16:00
2. savaş18:00Spam savaş - ekstra maliyetli
3. savaş20:50Spam Savaş -ekstra maliyetli
4. savaş22:00spam savaş mı değil mi?
spam savaş bir önceki savaştan itibaren 5 saat mi, ilk savaştan itibaren 5 saat mi?

Benim bildiğim ve mantıklı gelen, sapm için öngörülen savaş en son açılan savaştan itibaren geçerli, ama bu konuda tereddütler olduğu için diğer ülke CMlerine de sordum. İlk gelen cevap benim öngördüğümün aksine ilk savaştan itibaren idi. O zaman benim sorum şu oldu ilk savaş ne zaman başlar.
bir günün ilk savaşı 00:00'dan itibaren açılan ilk savaş mıdır? Bu sefer gelen cevap belirlenen spam savaş süresi, savaşlar arasında sayılır. Yani benim ilk söylediğime geldi. Yani bu arada diğer ülkelerin de aklını karıştırmış olduk ;)

Dolayısıyla ortada belirsiz bir durum var. Çok savaş açan oyuncularımızdan bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?

devilltown

Kıdemli Üye
Sayın Oyuncular,
Bu arada tam emin olamadığım bir konuyu bugün diğer ülkelerle de konuşarak netleştirmeye çalıştım ama benim kafamda hala netleşmedi. Belki çok kale savaşı açan oyuncularımız yardımcı olabilir

Spam savaş aralığının 5 saat olduğunu varsayarsak:

1. savaş16:00
2. savaş18:00Spam savaş - ekstra maliyetli
3. savaş20:50Spam Savaş -ekstra maliyetli
4. savaş22:00spam savaş mı değil mi?
spam savaş bir önceki savaştan itibaren 5 saat mi, ilk savaştan itibaren 5 saat mi?

Benim bildiğim ve mantıklı gelen, sapm için öngörülen savaş en son açılan savaştan itibaren geçerli, ama bu konuda tereddütler olduğu için diğer ülke CMlerine de sordum. İlk gelen cevap benim öngördüğümün aksine ilk savaştan itibaren idi. O zaman benim sorum şu oldu ilk savaş ne zaman başlar.
bir günün ilk savaşı 00:00'dan itibaren açılan ilk savaş mıdır? Bu sefer gelen cevap belirlenen spam savaş süresi, savaşlar arasında sayılır. Yani benim ilk söylediğime geldi. Yani bu arada diğer ülkelerin de aklını karıştırmış olduk ;)

Dolayısıyla ortada belirsiz bir durum var. Çok savaş açan oyuncularımızdan bu konuyla ilgili net bilgisi olan var mı?
4-5 saat aralıklı savaşlar ilr 1 saat içersınde acılan 5 savaşı aynı kıstas da tutamayız bakınız tr1 3 hazıran 5 hazıran 7 hazıran savaşlarına aynı problem en 15 de 1 oyuncu tarafından yapıldı 2 ıttıfakın konsey uyelerının konuyu yönetıme iletmesi ile bıçak gibi fake savaşlar kesıldı şayet iletişim olanagınız varsa EN15 dekı CM ıle bılgı alışverişi yapın gerçi TR serverleri için savaş üzerinde bu kadar uzun bir tartışmada abesle iştigalden başka bir şey değil ..son 5 yıla bakarsanız ne anlatmak istedıgımı göreceksınız

koray32

Kıdemli Üye
Konu gereksiz yerlere çekiliyor, anket açıldı zaten. BEN BİR OYUNCU OLARAK BUNDAN RAHATSIZIM. BEN GİBİ RAHATSIZ OLANLAR ANKETTE OY VERİR OLMAYANLAR VERMEZ ZATEN. GÜNÜN SONUNDA SADECE BEN GİBİ TEK TÜK İNSAN VARSA SIKINTI YAPMAYA GEREK YOK. HAAAA MİLLET ART ARDA SAVAŞLARDAN GECE 1 DE ÖĞLEN 12 DE SAVAŞLARDAN RAHATSIZ OLUYORSA ANKETTE İŞARETLER ZATEN. TARTIŞMAYA GEREK YOK ANKETTEN NE ÇIKARSA SAYGI DUYARIZ.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.