• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

SOLDEREM

Üye
Yanlış anlaşılmasın ben bir şeylerin satılması alınması değil. Bir zaman sonra yada böyle gitmeye devam ederse kim kalacak 3 5 oyuncu sonra dünya birleşmesi. Gittiğimiz dünyada ki karakterler arası fark ne olacak the west ismini the kilise olarak mi göreceğiz... Haklısın oyunu bu hale getirenler biziz ama bu suç tamamı bize fatura edilmemeli diye düşünüyorum. Siz benden eskisiniz oyun yıllar içinde kendini ne kadar geliştirdi. Bu iş iki taraflı benim kanaatim herkesin düşüncesine saygım sonsuz ama en azından haftalık npc savaşı şart bence düello işine bir çare macera olayını ve hediyelerini geliştirmeli. Ayda bir düello etkinliği uzun ...kale savaşlarında heyecan verici hediyeler verilmeli ki oyuna zaman ayıran oyuncuyu da düşünmeli

SOLDEREM

Üye
Ya bir anket yapılsın dünyalara özel oyuncular ne istiyor ne istemiyor oyun dinamikleri içinde yapılabilir olanlar uygulamaya geçsin..
Kale savasi her hafta bir gün ve saat belirlersin ve ödül kavramı yerleştirilsin tp yulsek versin ekstralar olsun oyuncu kale savaşına gitmek istesin .
Düello etkinliğinin süresi çok uzun 4 gün yerine 2 güne indirsin ve ayda iki sefer yapılsın. Saatlik calismalar tp leri güncelleme yapilsin kilisenin verdigi tp versin bazi çalışmalar. Uyu gorevi olan calismalar iki aşamalı olsun.
Uyu gorevi tp 500 veriyorsa uyumadan bitirmeli yan gorev yapılsın tp si 250 ye düşürülmesi olur 8 saat niye uyuyoruz yada 6 saat uyuyayım.

Düello da bayiltilmissam neden 24 saat Düello atmak icin bekliyorum en azinda. Oyuncu tarafindan bayiltilmis isem ben npc ye dalmak için neden bekliyorum oyuncuya Düello atmayayım ama npc Düello atmalıyım buda koruma saatimi bozmamali ne zaman ben oyuncuya Düello atmış isem o zaman kalsin korumam.beni oyun kısıtlamamali ... yazacak cok sey var ama yorgunum bu akşam yarın devam ederim.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde bir öneri geçen sene başka bir ülkeden gelmişti ama kabul edilmemişti. Eski önerileri inceleyeceğim, eğer farklı bir öneriyse bunu da bu akşam raporlayacağım
Bu konuyu doğru hatırlamışım, tecrübe iksirlerinin Dükkanda satışa sunulması düşünülmemekte, bu durumun gerçekleşmeyeceği doğrultusunda geri bildirim var

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Ya bir anket yapılsın dünyalara özel oyuncular ne istiyor ne istemiyor oyun dinamikleri içinde yapılabilir olanlar uygulamaya geçsin..
Kale savasi her hafta bir gün ve saat belirlersin ve ödül kavramı yerleştirilsin tp yulsek versin ekstralar olsun oyuncu kale savaşına gitmek istesin .
Düello etkinliğinin süresi çok uzun 4 gün yerine 2 güne indirsin ve ayda iki sefer yapılsın. Saatlik calismalar tp leri güncelleme yapilsin kilisenin verdigi tp versin bazi çalışmalar. Uyu gorevi olan calismalar iki aşamalı olsun.
Uyu gorevi tp 500 veriyorsa uyumadan bitirmeli yan gorev yapılsın tp si 250 ye düşürülmesi olur 8 saat niye uyuyoruz yada 6 saat uyuyayım.

Düello da bayiltilmissam neden 24 saat Düello atmak icin bekliyorum en azinda. Oyuncu tarafindan bayiltilmis isem ben npc ye dalmak için neden bekliyorum oyuncuya Düello atmayayım ama npc Düello atmalıyım buda koruma saatimi bozmamali ne zaman ben oyuncuya Düello atmış isem o zaman kalsin korumam.beni oyun kısıtlamamali ... yazacak cok sey var ama yorgunum bu akşam yarın devam ederim.
Sayın Solderem,
Bu söylediklerinizin çoğu oyunun birçok özelliğinin baştan ele alınmasını gerektiriyor ki bunun pek mümkün olmadığını gördük.

Yerel etkinliklerimizde ise ödüllerimiz daha fazla farklılaştıramıyoruz, düello etkinliğini iki kere yapabiliriz ama ya her düello etkinliğinde ödülleri azaltmamız gerek ya da bir tanesini ödülsüz yapmamız gerekiyor. Ancak ödülsüz olan etkinliklere ilginin olmadığını da daha önce tecrübe ettik. Düello etkinliğindeki NPCler kolay kolay bayılmıyorlar, bayılma durumu olduğu durumlarda da elimizden geldiğince çabuk müdahele ederek NPCleri uyandırıyoruz.
Düello etkinliği dışındaki düello NPCleri (örn. John Wesley Hardin) oyuncu sayımızın azlığı sebebi ile oyuncularımızın kendi seviyelerine uygun düello yapabilecek hesaplar bulması amaçlanarak yaratılmıştır ( şu anda bildiğim kadarı ile TR sunucusu dışında böyle bir uygulama bulunmamaktadır). Dolayısıyla bu durumdaki NPCler mümkün olduğunca normal bir oyuncu gibi ayarlanmıştır.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Ben başka bir konuda öneri sunmak istiyorum. Öncelikle macera olayına bir çözüm getirilmesi yönünde bir görev tamamlamak için 6 oyuncuyu online olarak jüpiter de bulmak imkansız NPC düellosu var NPC kale savaşı var neden NPC macera yapılmasın... 3 macera NPC hali hazirda olsa yada seçenek olsa NPC li macera mi online oyuncularla seçeneği olsa,bir gorev ici 1 hafta beklemesek.
Maalesef macera için NPCli yerel etkinlik yapmamız pek mümkün değil, zira kale savaşında veya düelloda sabit NPC kullanabilirlen, macerada bu mümkün değil. Macerada kullanılacak NPCler manuel olarak tek tek oynanmak zorunda ki bu da pek mümkün değil.

Genel oyun özelliği olarak Macera için merkezimize oto NPC kullanılıp kullanılamayacağı da daha önce önerilmişti ancak oyun dinamikleri ve tasarımının böyle bir duruma izin vermediği bilgisini almıştık

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi

fatih2547

Aktif Üye
Bonus madalyaların toplu kullanılması için bir birleştirme yada kolaylık sağlanılması güzel olabilir
Envanterde 50 100 tane madalya var tek tek günlük veya toplu kullanmak zor ve uzun vakit isteyen bir durum

Skyranger

Aktif Üye
Maalesef macera için NPCli yerel etkinlik yapmamız pek mümkün değil, zira kale savaşında veya düelloda sabit NPC kullanabilirlen, macerada bu mümkün değil. Macerada kullanılacak NPCler manuel olarak tek tek oynanmak zorunda ki bu da pek mümkün değil.

Genel oyun özelliği olarak Macera için merkezimize oto NPC kullanılıp kullanılamayacağı da daha önce önerilmişti ancak oyun dinamikleri ve tasarımının böyle bir duruma izin vermediği bilgisini almıştık
Peki şunu sorabilirmiyiz, "2 kişilik macera oyunu eklenebilir mi?"

cnRxx

Üye
1-Pazara birer taneden 100 tane eşya atılıyor. Bunları toplu şekilde alabilmemiz iyi olur.

2- Kilisenin artık oyun için ne ifade ettiğini ayırt etmek gerekiyor. Çalışma ise belirli güçlendirmeler basıldığında aldığımız tecrübe puanı da artmalı veya kiliseyi çalışma kategorisinden çıkartıp başka bir başlık altında değerlendirilirse iyi olur.

Fexus

Üye
Görev kitapçığı bölümünde tamamlanan görevleri veya yapılmaya devam eden görevleri arama butonu getirilebilir . veya yapılmaya devam eden görevlerin görülebileceği ayrı bir bölüm olsa güzel olur. çünkü görevi bitirdikten sonra görev vericideyse görev o görevi unutmuş olabiliyorum bazen ben . görev yapan az kitleye uygun bir güncelleme olsa da iş görür :D

***300***

Kıdemli Üye
Her Kasabanın kendisine ait 1'er adet Şerif ve Şerif yardımcısı olsun. Kasabalarda ayrıca Hapishane olsun ve diğer kasabalardan kanun kaçaklarını bu hapishanelere koyabilsin. Nasıl hapishaneye koyulacağı mekaniği ise; eğer oyuncu herhangi bir suçtan aranıyorsa, Şerif veya Şerif yardımcısı bu aranan kişileri düelloda yendiği taktirde otomatik olarak hapset gibi bir seçenek sunulabilir eğer onaylanırsa aranan oyuncu hapishaneye girer. Şerif veya Şerif yardımcısı dışında normal bir kişi düelloda aranan kişiyi yendiği zaman aynı şekilde Şerif veya Şerif yardımcısına teslim et gibi bir seçenek sunulabilir. Hapishaneye giren kişi ya kefaret ücreti ödeyerek çıkabilsin (Ücretler caydırıcı rakamlar olsun ve hapishanenin bulunduğu bankaya aktarılsın) ya da belirli bir süre hapishanede tutulsun( 1 yıldızlı otel gibi bir mekanik düşünülebilir, yani çok az dinlenme ve çok az hayat puanı dolacak, otelde iptal edilebilmesi mümkünken hapishanelerde bu iptal edilemeyecek ve 6-8 saat zorunlu olarak hapishanede tutulacak gibi).

Belirttiğim mekanikler gelişime ve değişime açık bir fikir olarak sunulabilir. İş zekası tarafında pek karşılık bulmayacak bu istek oyuncular ve oyun için fena bir geliştirme olmaz gibi, siz ne düşünüyorsunuz?

Teşekkür ederiz.

SOLDEREM

Üye
Sizden ricamız uyu görevleri olmasın yada seçmeli olsun... Neden 8 veya 6 saat bana tecrübe vermeyen ürün vermeyen bir görev için uyuyoruz. Zaman değerli zaten

SOLDEREM

Üye
aranıyor posterleri olan oyuncuları yenince ekstra tecrübe verilsin... ben kelle ödülü koyulan kişiye düelloda yendiğimde bana hem para ödülü hem de ekstra tecrübe puanı versin. Kendi koyduğum aranıyor posterlerinde tecrübe vermesin... Hatta yönetimine de söylüyorum oyunda seviye atlamak için kilise dışında çareler üretilsin. Düello etkinliğinde set eşyası 1 mi düştü sizde ayda 2 sefer yapsanız ya etkinliği misal.

SOLDEREM

Üye
Haydut kalesi kursun yönetim bu kalede 4 den 20 kadar haydut bulunsun. Bu haydut kalesi botlarını biz kendimize göre ayar edelim 4 online arkadaş olarak gireceksek kale de 4 ün katları olacak şekilde botları biz ayarlayalım. (4 8 12 16 20) kale ve maceracı mantığının birleşimi... Kazanmak için tüm haydutların ölmesi verilen ödül tecrübe ve para olsun giriş için ise çalışma puanında 12 bar alınsın. Ve online olduğumuz her an yapılabilsin macerada ki gibi.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Haydut kalesi kursun yönetim bu kalede 4 den 20 kadar haydut bulunsun. Bu haydut kalesi botlarını biz kendimize göre ayar edelim 4 online arkadaş olarak gireceksek kale de 4 ün katları olacak şekilde botları biz ayarlayalım. (4 8 12 16 20) kale ve maceracı mantığının birleşimi... Kazanmak için tüm haydutların ölmesi verilen ödül tecrübe ve para olsun giriş için ise çalışma puanında 12 bar alınsın. Ve online olduğumuz her an yapılabilsin macerada ki gibi.
bunu anlayamadım, kaleye NPCler yerleştirmemizi istiyorsunuz anladığım kadarıyla ama sonrasını anlayamadım, botları biz ayarlayalımdan kast ettiğiniz nedir?

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sizden ricamız uyu görevleri olmasın yada seçmeli olsun... Neden 8 veya 6 saat bana tecrübe vermeyen ürün vermeyen bir görev için uyuyoruz. Zaman değerli zaten
Maalesef bu konu daha önce gündeme geldi, uyuma görevleri, macera yap görevleri görev dizilerinden çıkarılsın diye ancak kabul edilmedi.

SOLDEREM

Üye
Maalesef bu konu daha önce gündeme geldi, uyuma görevleri, macera yap görevleri görev dizilerinden çıkarılsın diye ancak kabul edilmedi.
Çıkarılmasın ama ekleme yapılabilir. Uyuma ile olan görevler seçmeli olmalı Misal uyu yada 5 saat çalışma yada npc bayılt veya aranıyor görevi olsun.