• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Kutlu Olsun

Adyghe

Kıdemli Üye
yegenım AWESOMIA savaşlarını @Mars getırdı yenıden hayata gecırdı demen hariö bir cok satırda haklılık payın var.ama @Mars bir savaş için değil hatada ısrar ettıgı için üstü üste savaş saatlerı yada erken yada geç açmalro gibi problemlerın insan kaynaklı oldugu ,ç,n istifasu istendi.. hatta cıkıp evet hata yaptım deseydi o kadar tepkıde almazdı SCRIPT hatası o bu gibi saçma sapan mazeretler uydurdugu için o tepkıyı kendısı yarattı.. ha bu arada inan bonus o bu vallahı umrumda değil hatta TR kapatsa cok daha iyi olacak ınno en azından külçe bonusu falan gelmez :)
İstanbuldaki savaş konusuna bir şey diyemem metin abi orda olmadığım için haklısınız o konuda, zekayı da kişisel olarak tanımam etmem ama kişisel çatışmalardan dolayı oyuncular için yapılan iyi şeyler bir anda göz ardı ediliyor. Yani CMsinden oyuncusuna herkes emek veriyor sonuçta bu oyun için biraz anlayışlı olmak gerekiyor. Hepimiz insanız sonuçta :)

ozi76

Aktif Üye
Bu cümleye kesinlikle katılıyorum, seversin veya sevmezsin ona kimse bir şey diyemez ama 8 ay boyunca düzenli awesomia savaşı oldu oyuncuların yararına. Her ay düzenlemen düello etkinliklerini saymıyorum bile. Bundan önceki CM olan lachryma atılan ticketlara bile 3 gün sonra cevap veriyordu. Çabuk unutuldu. :)
bu neye benziyor biliyor musun Musa ? Bir işi sevmeden para için yapmaya. Adam İstanbul'da bizimle dalga geçti resmen :D red kitte o kadar katakulliye rağmen gringoyu alamadı burda aldı işte :D

devilltown

Kıdemli Üye
Bu cümleye kesinlikle katılıyorum, seversin veya sevmezsin ona kimse bir şey diyemez ama 8 ay boyunca düzenli awesomia savaşı oldu oyuncuların yararına. Her ay düzenlemen düello etkinliklerini saymıyorum bile. Bundan önceki CM olan lachryma atılan ticketlara bile 3 gün sonra cevap veriyordu. Çabuk unutuldu. :)
musa WEST te tam 10 yıl etkınlık savaşları oldu ne 8 ayı:)bu 10 yıl içerdsnde hangi etkınlıkçiye tepki son 1-2 yıldakı kadar oldu CM arşivi keyfıne göre kaldırmasaydı forumdan eskı etkınlık savaşlarına bakınız derdım 8-9 yıl hiçbir aksama olmadan servere gore c.tesı veya pazar en az 4 serverde savaşlar oluyordu kımse agzını açmıyordu :) çünki insan kaynaklı hatalar minimum idi ..gerek osman gerek okan gerekse ılkay uğur savaş öncesı onlıne olup oyuncu sayısından TEST hesap sayısına kadar kontrol ederlerdı yani burda eskı adı etkınlık yenı adı AWESOMIA olan savaşların içine @lachrma şeytti onun atadıkalrı ve son atanan etkınlıkçilerde tüy dikti yani son 2 senedır süreklı insan hatası yüzünden bır cok tartışma çıktı haklı veya haksız tartışılır ama 8 ayı referans gostereceksek 8 aydakı günahı sevabı kıyaslamak lazım

Adyghe

Kıdemli Üye
bu neye benziyor biliyor musun Musa ? Bir işi sevmeden para için yapmaya. Adam İstanbul'da bizimle dalga geçti resmen :D red kitte o kadar katakulliye rağmen gringoyu alamadı burda aldı işte :D
Dediğim gibi o konuya bir şey diyemem istanbulda haklısınız savunulacak hiçbir yanı yok ama yapılan güzel şeyler heba olmasın diye yazıyorum ben yoksa istanbul konusunda kesinlikle haklısınız. Ama işte dediğim gibi çok fazla kişisel çatışma var o yüzden ortamın bozulmasını istemiyorum ben işte dediğim gibi :D

Adyghe

Kıdemli Üye
musa WEST te tam 10 yıl etkınlık savaşları oldu ne 8 ayı:)bu 10 yıl içerdsnde hangi etkınlıkçiye tepki son 1-2 yıldakı kadar oldu CM arşivi keyfıne göre kaldırmasaydı forumdan eskı etkınlık savaşlarına bakınız derdım 8-9 yıl hiçbir aksama olmadan servere gore c.tesı veya pazar en az 4 serverde savaşlar oluyordu kımse agzını açmıyordu :) çünki insan kaynaklı hatalar minimum idi ..gerek osman gerek okan gerekse ılkay uğur savaş öncesı onlıne olup oyuncu sayısından TEST hesap sayısına kadar kontrol ederlerdı yani burda eskı adı etkınlık yenı adı AWESOMIA olan savaşların içine @lachrma şeytti onun atadıkalrı ve son atanan etkınlıkçilerde tüy dikti yani son 2 senedır süreklı insan hatası yüzünden bır cok tartışma çıktı haklı veya haksız tartışılır ama 8 ayı referans gostereceksek 8 aydakı günahı sevabı kıyaslamak lazım
Metin abi biliyorum 3 neredeyse 4 yıldır aralıksız oynuyorum oyunu da ama dediğim gibi önceki CM Lachryma bırak her ay etkinlik düzenlemeyi etkinlik için soru sorulduğunda bile 3 gün sonra cevap yazıyordu. O günlerden sonra her ay düello etkinliği, külçe ödüllü NPC savaşları filan bunlar göz ardı edilmemeli bence. Eski yönetimle 2 zorlasan 3 ödüllü savaşa girmişimdir son 3-4 sene içinde. Bu düello ve kale etkinliklerinin yanı sıra forumda yapılan düzenlenen etkinlikler de var. Hakkınızı aramayın asla demiyorum ama bir yanlışı eleştirirken bütün yapılan doğru şeyleri de çöpe atmayın diyorum sadece :)

devilltown

Kıdemli Üye
İstanbuldaki savaş konusuna bir şey diyemem metin abi orda olmadığım için haklısınız o konuda, zekayı da kişisel olarak tanımam etmem ama kişisel çatışmalardan dolayı oyuncular için yapılan iyi şeyler bir anda göz ardı ediliyor. Yani CMsinden oyuncusuna herkes emek veriyor sonuçta bu oyun için biraz anlayışlı olmak gerekiyor. Hepimiz insanız sonuçta :)
asla kişisel alınmadı :) ben zeka yı zaten oyuncu olarak hiçbir zaman ciddiye almadım ister kızsın ıster ego desın asla kişisel bir çatışmaa olmadı istanbul ve daha önce awesomıa savaşlarında yaptıgı her hatayı saçma sapan sistemsel hata dıye lanse etmeye çalısması bu tepkıyı dogurdu baştana YALAN soylemeye gerk yoktu evet hata yaptım demesı yeterlı olacaktı zaten oyuncular 1 hafta sonra telaffi savaşı yapacak dıye CM yazmıstı.ama YALAN sıkıntı

konu çorba oluyo çay çekkk demli olsun her ay etkinlik yapılıyo beyenmiyorsunuz kale oluyo onada bi kulp buluyorsunuz hersene aynı şeyler verilcek diye bi kaide yok yabancı servarlarda bile bukadar çok şey olmuyo yaw bayramda hangi biri bonus veriy bence vermezler veren varsada ben bilmem verilen bosusları beyenmiyolar biz eleştirsek bunu yerden yere vurarsınız neyse bu gece zaten bonuslar başlıyo bonus etkinliği ay sonuna kadar uzatılsa fena olmaz bence zaten bayramın birinci günü bir çok oyuncu ofda olacak

DeepFearr

Aktif Üye
konu çorba oluyo çay çekkk demli olsun her ay etkinlik yapılıyo beyenmiyorsunuz kale oluyo onada bi kulp buluyorsunuz hersene aynı şeyler verilcek diye bi kaide yok yabancı servarlarda bile bukadar çok şey olmuyo yaw bayramda hangi biri bonus veriy bence vermezler veren varsada ben bilmem verilen bosusları beyenmiyolar biz eleştirsek bunu yerden yere vurarsınız neyse bu gece zaten bonuslar başlıyo bonus etkinliği ay sonuna kadar uzatılsa fena olmaz bence zaten bayramın birinci günü bir çok oyuncu ofda olacak
Reis bana kalırsa sen milleti trollüyorsun senin gerçek olman imkansız hayatında kaç kere yabancı server gördün orada dönen dolaplardan haberin var mı ?
veya 1. sayfada bonus monus istemiyorum ne laf yaptınız diyordun şimdi burada 1 ay sürsün diyorsun hadi onu da geçtim bu oyunda kaç bayram gördün ki milletin bayram zamanı offline olacağını varsayıyorsun.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sevgili Kovboylar,
Sizlerin isteği üzerine ramazan bayramı bonusları aşağıdaki şekilde ayarlanmıştır:
+150% çalışma ücreti
+150% tecrübe puanı
+150% çalışmalardaki şans
+150% ürün bulma şansı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu sene Ramazan Bayramına denk geldiği için, bu sene bonusumuzu arife gününden başlatıyoruz. Yani bonuslar 20/04/2023 00:00 - 24/04/2022 03:59 arası geçerli olacaktır.

Anket Sonuçarını aşağıda bulabilirsiniz:
Dünya 1

d1ramazanbonus.png

Halikarnas

haliramazanbonus.png

İstanbul

istramazanbonus.png

Jüpiter

jupramazanbonus.png

Reis bana kalırsa sen milleti trollüyorsun senin gerçek olman imkansız hayatında kaç kere yabancı server gördün orada dönen dolaplardan haberin var mı ?
veya 1. sayfada bonus monus istemiyorum ne laf yaptınız diyordun şimdi burada 1 ay sürsün diyorsun hadi onu da geçtim bu oyunda kaç bayram gördün ki milletin bayram zamanı offline olacağını varsayıyorsun.
tr servarında yeteri kadar dolap dönüyo yabancı servarlardan banane yaw işimiz olmaz betada varım sadece öteki muhabete gelincede sadece varsayım üzerine trolemek bizim işimiz değil o işi bagzı oyuncularımız çok iyi beceriyor :) tartısmaya girmeye gerek yok zaten sonuçlar açıklandı hayırlı olsun herkese banada yaradı bu bonuslar bir çok kişi benim le aynı şeyleri vermiş ankete

Nastar7

Yeni Üye
Buraya yazılanları okuyunca bir arkadaş çp bonusu neden yok demiş (haklı olabilir), diğer bir arkadaşta eşya bonusu neden yok demiş(haklı olabilir). Biliyorsunuz bir dönem yönetim ekibinin içinde bulundum ve her şeyin dışarıdan bakıldığı gibi yada düşündüğümüz gibi olmadığını bilmenizi isterim. Yönetimdekilerde her şeyden önce insan ve son zamanlarda forumdaki her konuda beceriksiz, yapamıyorsan ayrıl tarzında saldırgan bir üslupla yazmanız hakkınız mi? Bir konuda haklı olmak bize hakaret etme hakkı mı veriyor? Daha düne kadar awe savaşları tekrar açılsın diye çok konuşulmuş çok istenmişti ancak botlara karşı awe savaşları için mars namı diğer zeka bu konuyu oyuncular için tekrar hayata geçirdi ve birçok savaş hazırladı ancak gerek awe savaşlarını gerekse de düello etkinliğini hayata geçiren zeka bir savaş yüzünden harcandı, çünkü ben özellikle bir kesmin harcanması gerektiğini istediğini düşünüyorum. Açıkçası ben insana, insan gibi davranışa değer veririm ve bu güzide insanların bu tarz üslupları haketmediklerine inanıyorum. Foruma ne zaman baksam yeni her konuda saldırgan bir üslup görüyorum. Kendi açımdan değerlendirirsem bu bonuslarda benim açımdan zarar çünkü ben bayramda geziyorum ve weste zaman ayıramıyorum. Neden bonuslar bayramdan sonra verilmiyor da bayramda veriliyor, bende buna itiraz ediyorum bonuslar bayramdan sonra verilsin bende bonusla oyunun tadını çıkarayım!

Selam akın, yazdıklarında katıldıklarım var katılmadıklarım var senin bildiğin ve bilmediğin de bir çok konu ve mesele var örneğin @sleeplesslady bana ve bir çok oyuncuya karşı kullandığı üslup ve itham edici oyundan caydırıcı cümleler ve suçlamalar vs. vs. gibi ne yazık ki yayınlayamıyoruz buradan kendisi müsaade etmedikçe çünkü pek çoğu bizzat destek birimi üzerinden gerçekleşen konuşmalar. Burada kimseyi haksız yere yahut durduk yere harcama yada kötüleme söz konusu değil. @Mars dediğin yönetici zeka yani, yaptığı hataları kabul etmekten aciz oyuncu kimliğinden arınamamış bir yönetici kılıfına giydirilmiş birisi. Hesabını doldurdu şimdide ayrılacak işte yönetimden.

ozi76

Aktif Üye
ürün isteyenleri çözemedim ben ürüne boğulduk TR serverları olarak İskelet setle zaten çıkıyor olabildiğince neden ÇP istenmez neden :D yeni çalışmaları açın şimdi bakalım nasıl açacaksınız :D

ürün isteyenleri çözemedim ben ürüne boğulduk TR serverları olarak İskelet setle zaten çıkıyor olabildiğince neden ÇP istenmez neden :D yeni çalışmaları açın şimdi bakalım nasıl açacaksınız :D
şincik şöle oluyor iskeletle ip normal olarak 13 tane kasıyorsun saatlik ürün güçlemesiyle 22 tane kasıyorsun ben şahsen bu şekilde geliyo bana şimdi diyceksinki ne alakası var ben ustalık kasdıgım için mecburen ürünü işaretlemek zorundayım 1 haftada kasacagım ürünü ben 30 saatte kasmış oluyorum misal ben ustalık kasıyorum şuanda ve bana bolca ürün lazım malum bildiğin gibi 1 civiye adamlar milyon dolarlar istiyor bunu reportladıgımız zman bişi yapılmıyor degerinden 100 kat fazlaya satılıyor servar arası ticaret için konulduysa bunu açıklamada belirtmek zorunda bence bir çok kişi benimle aynı bonusları tercih etti oyunda banko bonuslar bellidir 1-tec. bonusu =2-para bonusu =çalışma puanı yada tecrübe bonusu=3-kimisine göre şans bonusu ben burda dp bonusu isemişdim dp olmadan çalışamıyorsun heleki benim gibi 3 aydır uykusuz 9 lu veriyorsan mutlaka dp olmalı çay vs vs nereye kadar götürcek free dp olması herdaim avantajdır dp olanları kulanmakdan iyidir bence+millet zaten ilçe15 çalışıyor oyuncuların bir çoğu ticaret ofisinde çalışıyor herdaim para item tec ilçe 15 diğer haritalara göre avantajlıdır maceracıysan yetlerinde müsaitse bu verilen bonusları iyi degerlendsirmek lazım herşey gelir orda oyunun incelikleri hasssas noktaları var bunları bilmediğiniz için birşey diyemem tabii

ozi76

Aktif Üye
şincik şöle oluyor iskeletle ip normal olarak 13 tane kasıyorsun saatlik ürün güçlemesiyle 22 tane kasıyorsun ben şahsen bu şekilde geliyo bana şimdi diyceksinki ne alakası var ben ustalık kasdıgım için mecburen ürünü işaretlemek zorundayım 1 haftada kasacagım ürünü ben 30 saatte kasmış oluyorum misal ben ustalık kasıyorum şuanda ve bana bolca ürün lazım malum bildiğin gibi 1 civiye adamlar milyon dolarlar istiyor bunu reportladıgımız zman bişi yapılmıyor degerinden 100 kat fazlaya satılıyor servar arası ticaret için konulduysa bunu açıklamada belirtmek zorunda bence bir çok kişi benimle aynı bonusları tercih etti oyunda banko bonuslar bellidir 1-tec. bonusu =2-para bonusu =çalışma puanı yada tecrübe bonusu=3-kimisine göre şans bonusu ben burda dp bonusu isemişdim dp olmadan çalışamıyorsun heleki benim gibi 3 aydır uykusuz 9 lu veriyorsan mutlaka dp olmalı çay vs vs nereye kadar götürcek free dp olması herdaim avantajdır dp olanları kulanmakdan iyidir bence+millet zaten ilçe15 çalışıyor oyuncuların bir çoğu ticaret ofisinde çalışıyor herdaim para item tec ilçe 15 diğer haritalara göre avantajlıdır maceracıysan yetlerinde müsaitse bu verilen bonusları iyi degerlendsirmek lazım herşey gelir orda oyunun incelikleri hasssas noktaları var bunları bilmediğiniz için birşey diyemem tabii
ya senin ustalığından nolacak senin ustalığının ürününü her serverda 1 günde çıkarırım ben

Zazozu

Üye
Byaramda, tüm dünyalarımızda aşağıdaki bonuslar geçerli olacaktır:

+150% çalışma ücreti
+150% tecrübe puanı
+150% çalışma motivasyonu
+150% ürün bulma şansı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu sene Ramazan Bayramına denk geldiği için, bu sene bonusumuzu arife gününden başlatıyoruz. Yani bonuslar 20/04/2023 00:00 - 24/04/2022 03:59 arası geçerli olacaktır
Herkese iyi bayramlar.
Bonuslar hakkında eleştirim var, eleştirim tabiki yöneticilere değil. Ellerinden geleni yapıp bize seçenek sunulmuş. Çalışma puanı ve motivasyonu olmadan tecrübede kasılmaz eşyada düşürülmez :) Bonus seçimi acemice olmuş. Herkes okuma yazma biliyor güya ancak kimse ne yazıldığını okumadan tıklamış. Diğer insanların kaderiyle de oynamışlar :D Günümüz Türkiye'si gibi :))

Adyghe

Kıdemli Üye
Herkese iyi bayramlar.
Bonuslar hakkında eleştirim var, eleştirim tabiki yöneticilere değil. Ellerinden geleni yapıp bize seçenek sunulmuş. Çalışma puanı ve motivasyonu olmadan tecrübede kasılmaz eşyada düşürülmez :) Bonus seçimi acemice olmuş. Herkes okuma yazma biliyor güya ancak kimse ne yazıldığını okumadan tıklamış. Diğer insanların kaderiyle de oynamışlar :D Günümüz Türkiye'si gibi :))
Aynen en üstteki 4 seçeneğe basılıp geçilmiş büyük ihtimalle :D Halikarnasta çp istiyordum ama olmadı :(