• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Şans Oranları İnno Best

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Black Rose

Yeni Üye
Öncelikle Herkese Merhaba demek istiyorum Tüm The West innogames oyuncuların sesi olmak için bu konuyu dile getirmek istedim. Hep severek oynadığım The West oyununu yeri geldi övdüm yeri geldi başka oyunculara önerdim. Yeri geldi para harcadım yeri geldi maddi ve manevi destek oldum.Günde 18 saatini ayıran Dünya 1 oyuncusu BlackRose olarak yazıyorum. Bu sefer hep övmek değil sağlam bir eleştiriyi hak ettiğini düşünüyorum.
Öncelikle Yönetime sesleniyorum Eyyy innogames sen ne yapmaya çalışıyorsun :)
Senin hiç mi test ekibin yok hiç mi oyunu iyi noktaya getirme çabasında uğraşma yapmıyorsunuz.
Eğer yapılıyorsa da inanın biz hiç hissetmiyoruz bu oyunu yıllarca oynayan emek veren yüzü suyu hürmetine şu bağırışımı ciddiye alın.
Destek ekibine de ilettim şans oranlarının bozuk olduğunu konuyu yönetim ekibinize iletildiğini söylediler. Ee ne demişler söz uçar yazı kalır tekrar dile getirmek istiyorum.
Paul set +1 takılı , Maceracı sınıfı olup premium özelliklerim varken üstüne düzenli balık rostomu basarken . Bittii mi hayırrr bitmedi bize etkinliklerde sattığınız binlerce külçe basıp sahip olduğumuz Geleneksel Kızılderili setimde takılı bir haldeyken %120 şans. Daha önce sadece paul setle döndüğüm ofis şans oranıyla aynı . Abi hiç mi biraz fark ettirmez. Sizin sabit bir şans Drop oranınız olduğunu düşünüyorum. Örnek : max %150 hangi itemi takarsan tak bu max oran geçilemiyor ve bu şans oranı bize yansımıyor.
Bu kadar emek zaman para harcanırken innogames gelişsin büyüsün evet ama artık sesimizi duy. Yönetim ekibi işinizi yapın desteğe ihtiyacınız varsa analiz yapalım fikirlerimizi paylaşalım ama sözde kalmasın artık eyleme geçin. Herkes ekmek yiyor burda bizde stres atıyoruz herşey karşılıklı.
Umarım ciddi bir şans Drop oranlarına iyileştirme gelir. Çünkü geleceği pek parlak görmüyorum bu konu hakkında. İyi çalışmalar !

akin1

Kıdemli Üye
Eşya düşürme şansının nasıl çalıştığını hep merak etmişimdir ancak bu konuda bilgi yok, wikide çalışmalardan eşya düşürme şansının bilinmediği yazıyor ancak varolan bir şeyin bilinmezliğinden bahsetmekte gizli tutulduğu anlamına gelir. İngilizlerin forumunda bir yerlerde bunun gizli tutulduğunu okumuştum ancak şöyle düşünelim, oyun mekaniği genel olarak belirli bir temel değer üzerinden hareket ediyor mesela bir ürünü 15sn, 10dk, 1 saat gibi çalışmalarda bulmanın temel değerleri var, vip alınca bu değerler bir miktar artıyor, bonuslu giysi giyince yine temel değerler üzerinden artıyor ve bunlarda toplanıyor. Böyle düşününce çalışmadan ürün bulmanında bir temel değeri olmalı mesela bu değer 0,x olabilir ve biz bonuslarla bu değeri 1 seviyesine ne kadar yaklaştırırsak eşya bulma ihtimalimiz o kadar yükselir ayrıca hızlı dünyalarda %500, %1000 gibi afaki eşya düşürme bonusları oluyor ve buna rağmen her çalışmada eşya düşmüyor tecrübelerime dayanarak çalışma süresinin ve motivasyonun eşya bulma oranını etkilediğine inanıyorum mesela 0,5 bir değere ulaşabildiğimizi varsayalım bu değerde 1 saatlik %100 motivasyon sonunda bir eşya bulma olasılığımız %50 olur, eğer 10 dk çalışırsak 0,5/6= 0,08 seviyesine düşer gibi. Çalışma motivasyonumuzda eşya bulmayı 100 üzerinden etkiliyor olabilir ancak bunlar hep varsayım ve şans faktörü bu oyunda şimdiye kadar cevap bulamamış bir muamma.

levis501

Kıdemli Üye
Diyelim eşya düşürme oranı % 1 buna hızlı dünyada %1000 bonus gelirse ne olur 10 kat artarak %10 a ulaşır ki mantıklı zira %1000 bonuslu yerde bile her çalışmada eşya çıkmıyor :) Bu noktada setlerin yada ürünlerin verdiği %50 - %100 bonuslar hiç bişey sayılmaz.
Şunu da düşünmek lazım gerçekden %50-60 oranında eşya düşseydi nolurdu. Muhtemelen oyunun heyecanı hepden azalırdı.

devilltown

Kıdemli Üye
Diyelim eşya düşürme oranı % 1 buna hızlı dünyada %1000 bonus gelirse ne olur 10 kat artarak %10 a ulaşır ki mantıklı zira %1000 bonuslu yerde bile her çalışmada eşya çıkmıyor :) Bu noktada setlerin yada ürünlerin verdiği %50 - %100 bonuslar hiç bişey sayılmaz.
Şunu da düşünmek lazım gerçekden %50-60 oranında eşya düşseydi nolurdu. Muhtemelen oyunun heyecanı hepden azalırdı.
osman sen ilk günki heyecanı yaşardın yinede;)

XHellFire

Aktif Üye
Kiliseler boşalır herkes para avcısı kesilirdi ne demek heyecan azalır çay çorba piyasası canlanır ürün kasanlarda para kazanırdı

ozi76

Aktif Üye
ben de bu konuda çok deneme yaptım ofise defalarca saatlik attım 10 dk lık attım 15 sn attım. Gümüşken denedim normal denedim vs. elde ettiğim bilgilere dayanarak saatlikte full bonuslu her şey takılı helen + gringo ayakkabı + kovboy kostümü + kızılderili silah kullanıyorum, gümüş çalışmada maksimum 9 çalışmada 8 düştü. Minimum da bildiğiniz üzere 0 :D 9 tane 10 dk lık attım 9 da 6 düştü 9 tane saatlik atınca da 9 da 9 düşüyor. Bunun oranı ürün gibi ama sürekli değişkenlik gösteren bir yapıya sahip adı üstünde ŞANS. Şunu anladım bu kadar kafa yorduktan sonra, fazla kafa yormayın :D

devilltown

Kıdemli Üye
ben de bu konuda çok deneme yaptım ofise defalarca saatlik attım 10 dk lık attım 15 sn attım. Gümüşken denedim normal denedim vs. elde ettiğim bilgilere dayanarak saatlikte full bonuslu her şey takılı helen + gringo ayakkabı + kovboy kostümü + kızılderili silah kullanıyorum, gümüş çalışmada maksimum 9 çalışmada 8 düştü. Minimum da bildiğiniz üzere 0 :D 9 tane 10 dk lık attım 9 da 6 düştü 9 tane saatlik atınca da 9 da 9 düşüyor. Bunun oranı ürün gibi ama sürekli değişkenlik gösteren bir yapıya sahip adı üstünde ŞANS. Şunu anladım bu kadar kafa yorduktan sonra, fazla kafa yormayın :D
dahaaa ne istiyorsunuzzzz laaaaaaaaaa ;)

şans için kilisede dua etmeyi unutmayınız :D yadsınamaz bir etkisini gördüm ;) mümkünse noel set ile ve yüksek kiliseli kasabalarda yapılan dua

Durum
Konu yanıtlara kapalı.