• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

The-West'in İlk Oyuncuları, El Kaldırın

• Konuyu başlatan Policijska
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser2681

Guest
Fazla Eski Olmasamda bende mart ortaları gibi başlamıştım :).. Hala burdayız..

DeletedUser3065

Guest
Herkese merhabalar,

Öncellikle bir çoğunuz mutlaka beni tanımayacaktır ancak profilime bakıldığında forumdaki eski duyuru başlıkları (bir çoğu silinmiş, 500 küsür mesajdan 80 küsüre inmiş gerçi) IP kontrol istekleri, premium ve diğer oyun içi işletimleri ile eski yöneticilerden olduğumu anlamışsınızdır.

The-West'in ilk forum moderatörü, GM ve Support pozisyonlarındaydım. Benimle birlikte 3 çalışma arkadaşım daha vardı. Buradan onlara selâmlar ancak görebildiğim kadarıyla onlar da burada yok.

The-West, Türkiye'ye ilk geldiği zaman oyunda Türkçe'leştirilmeyen yerler vardı ve şuan ki gibi bir çok yeni özellikten yoksundu. Çok kısa süre içinde üzerine yeni versiyonlar eklendi, bir kaç versiyonun çevirisini yaptık.

Bayağı emek sarfettik ve görüyorum ki, hızlı bir biçim de oyun gelişmiş. İlk şehiri kurmak için az çaba göstermedik. Ve işin en keyifli tarafı; hiç birşey bilmiyorduk. :) Çünkü oyunu ilk deneyenler bizlerdik ve önümüze sürpriz bir biçimde çıkıyordu çoğu şey. Tabi yönetici olduktan sonra oyuna yeni gelecek özellikleri bildiğimiz ve biz eklediğimiz için kabak tadı vermeye başladı.

The-West'in eski üyeleri ile iki kelâm laf edelim diye açtım konuyu, var mı kimseler?

Wayy gerimi döndün?? Benim zamanımda sen vardın ama forumda ben yoktum. Daha 200 şehir yeni kurulmuştu... Sonra iftira yüzünden bırakmıştım. Sonra 2009 da geldim 38 lwl kadar kastım:D Hoşgeldin..

DeletedUser2834

Guest
Benimde oyuna başlayalı 1 yıl oldu Maxoyun'a hiç girmezdim o gün acayip canım sıkılıyordu şans eseri gireyim dedim başladım oyuna ilk hesabım forum adındanda belli olduğu gibi KoNsTaNtiN1905'di o hesabı batırdıktan sonra yeni hesap açtım cnRxx adında foruma geç kaydoldum o sıralar dersler vs. çok yoğun geçiyordu. Ben varkende Kurtlar Vadisi şehri 1. idi. Seni çıkaramadım ama Hoşgeldin...

DeletedUser1891

Guest
ekimde oyuna girmistim ama foruma bu yaz asildim beykozun ununu biliom ama seni cikaramadim

DeletedUser

Guest
Ben de oyunun eskilerindenim ama forumun eskilerinden değilim. Ama senin mesajlarını gördüm. :)
Valla böyle eskiden birini görünce benim de Dünya 1 günlerim aklıma geldi. Okuldan oyun tayfası kurarak başladık. 1 Aralık'ta başlamıştım çok iyi hatırlıyorum. Hatta İlk Yardım görevinden bile önce Sahte Santa'yı dövmüştüm ilk görevimde noel şapkası vermişti. Okuldan 10-15 kişi kendi şehrimizde kendi halimizde geçinip gidiyorduk. Şehrin baş ustası bendim, ama kurmanın bina gelişimine etkisini bilmezdim... O yüzden kurmaya da pek asılmazdım. Yeterli çalışma puanı elde etmekti amacım; o zaman binayı kurmaya çalışıyordum. Şehir de acayip yavaş gelişiyordu haliyle, ama sıralamalarda bayağı bir üste çıkmıştık o yavaşlıkla, ilk 200'e falan girmiştik hani. 1-2 ay oynadıktan sonra şehirde iç kargaşalar çıktı. Rütbeyi kötüye kullanma vardı. Öbür kurucuya darbe yapmaya çalıştım ve danışmanımın ihaneti sonucu düşürüldüm. Sonra da gururuma ağır geldiği için oyuna bıraktım. Bir hafta sonra bir baktım; şehir dağılmış.
Şimdi ise Dünya 3'e bakıyorum. Çok şey değişti. O 15 kişiden sadece 4 kişi başladık bu maceraya. Ama zaman içinde şehirde sadece 2 kişi kaldık. İlk 15'e bile girdik, ama o eski eğlence olmadıktan sonra sıralama senin neyine... Dünya 1'de stres yok, heyecan yok, diplomasi yok, atraksiyon yok... Kafana göre takıl, istediğin kararları al... Ama Dünya 3'te sıralamada yükselmek için harıl harıl çalış... Tembelliğe lüzum yok, zaten yer de yok... Eski günleri daha da bir özlüyorum...
Aaa daldım The West hikayemi yazdım. Valla bilmeden oldu oyuna nasıl başladığımı anlatayım derken konuyu nerelere getirmişim. :D

DeletedUser1103

Guest
ben başladığımda Nec 2 lwl di hergün msj atıodum abi benide şehre alırmısın diye:D kurtlar vadisinin ilk üyesi olmuştum:D ama o zamanki adım sinan1997di:D

DeletedUser

Guest
ben başladıgımda daha dünya münya yoktu 1taneydi herkes bi acemi en fazla seviye 9 vardı teee 2 2bucuk sene once fln karakter ne seçsek fln diye heves ediyoduk sonra osmanlı beyliği şehrini kurduk arkadaşlara teslim ettim şehri ayrıldım uzun zaman once şimdi dunya 4 le geri doniyim dedim sudan çıkmış balık gibiyim baya bişeyler deişmiş alışırım inşllh gene :D:D

DeletedUser

Guest
ben başladığımda 3-4 yoktu zaten :D 2 de yeni açılmıştı sanırım .. işte 60-70 leveller vardı sanırım :D tabii yanlış hatırlamıyorsam..

zeka3

Kıdemli Üye
ben basladığımda 1ve 2 d vardı.sonrada sizin gibi muhabbeti en güzel kişilerle tanıstım

Deleted User - 474230

Guest
ben açtığımda 1 vardı.2009 mart felandı yanlış hatırlamıyorsam.

DeletedUser

Guest
Ben başladığımda 1. dünya vardı sadece.En yüksek 30 35 filandı yanlış hatırlamıyorsam.

DeletedUser

Guest
ben başladığımda herkez 60 yada 40 seviyelerdeydi yada 30 felan işte nerdeyse 1 yıl oldu 1. şehiri hatırlamıyorumki

DeletedUser1103

Guest
ben açtığımda 1. dünyada en yüksek 2 lwl olan Nec di herkes maceracı seçemk istiyodu ama bi sorun olmaştu kimse maceracı seçemiodu nece söylüyoduk bizi yapıodu :D