• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

kacak47

Üye
şunu da eklemek isterim, tr sunucusunda Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettikleri zaman ceza almaları için elimden geleni yaptım, o dönem bu hakaretleri eden kişiler fikir özgürlüğü vesaireler ile ceza almazken ben 1 hafta oyundan uzaklaştırıldım. Görüyorum ki şimdi sözde vatanseverler ( oyuncu olmayan :) ) birbirleriyle saf tutuyor. E nerede mertlik kardeş? Bu kadar mı mezhebiniz geniş sizin? Keşke nefret ettiğiniz bir oyuncunun banlanması, yönetimden gönderilmesi için verdiğiniz çabayı yaşadığınız toprağa saygı için, ırki onurunuz için verseydiniz de şu an haklısınız diyebilseydim. çok yapmacık ve sahtekarsınız. İşinize geldiği gibi hareket edip onurdan yoksun davranışlar sergiliyorsunuz, yapmayın. Kimseyi sevmek durumunda değilsiniz, ancak saygı göstermek zorundasınız.

Bu yazdığım mesajların birini korumak amaçla olmadığını umarım anlayabilecek insanlar yanıtlarlar, asıl karşı durmaya çalıştığım şey gruplar halinde insanların zorbalanması ve herkesin kendi menfaati için birbirinin kuyusunu kazmaya çalışması. Yan yana durduğunuz oyuncular zamanında sizlere hakaretler küfürler ederken chatte birbirinize demediğiniz laflar kalmazken şimdilerde bir adamı zorbalayıp, alttan alltan ailevi değerlerine, kendi şahsına hakaret edip, sonra cevap alınca "e bu adam nasıl admin yuav" diyemezsiniz. Midesizliğin lüzmu yok, edebinizle oyununuzu oynayı
valla kaancım şimdi oyuncu kimliği ayrı yönetici kimliği ayrı varsa ona hakeret zaten ceza keserdi ha kışkırtma mı var yok sayardı orda oturmak o görevi yapmak kolay değil bende o görevi yaptım 1000 lerce kişi oynarken salonda laf dalaşına girmezdim .. bir çok kişi o görevi yaptı ama şahsi hislerini taşımadı salona anladıgım kadarı ile polomeik başlatan da oymuş daha öncesi varsa oda buraya yazabilir...

Son düzenleme:

devilltown

Kıdemli Üye
arkadaşlar toplaşıp oyuncunun oyuncu kimliğiyle yaptığı eleştiri veya hakaret olarak üzerinize aldığınız şeyleri buraya atıyorsunuz ama yönetici kimliğiyle şu ana kadar herkese eşit davranmış ve hiçbir zaman kendi çıkarlarını gözetmemiş birine yapıyorsunuz bunu. oyun içinde her ne kadar "fazla" rekabetçi olsanız da kendisi yönetici kimliğiyle hiçbir şekilde agresif tavırlarda bulunmamış olup zaten görevini de menfaatleri doğrultusunda kullanmadığını hepiniz biliyorsunuz.multi account kullanımının zirve olduğu, oyuncuların birbirlerine ailevi değerlerine kadar hakaretlerde ve ithamlarda bulunduğu saçma sapan bir platform haline gelen westte, bence şu an en dişe değmeyen sorun bir yöneticinin "oyuncu kimliği" ile sizlere hoş olmayan laflar söylemesi (ki bunu doğru bulmuyorum orası ayrı.). önce herkes kendi eteğindeki taşlara baksın, her ne kadar ikili kavgalardan uzak dursam bile bazen şu chate gerçekten ağır şeyler yazmaktan kendimi nasıl alıkoyduğumu anlayabilseniz (geçmişte nasıl tartışmalar yaşadığımızı hatırlıyorsunuzdur.) , şu an vatansever.'e de tüm sunucu olarak üzerine gidildiği, hakaretlere maruz bırakıldığı, üstelik yapmamasına rağmen yönetici olduğu için sanki + menfaat sağlıyormuş gibi davranılması (ki bu en çok yapılan şey.) onu bu sözleri söylemeye itmiştir. kendisi kale savaşlarının en çekişmeli olduğu ve benim savaşlarda fazla aktif rol oynadığım dönemde ettiğim hakaretten dolayı beni banlamış olup, kendi takım arkadaşına bile tolerans göstermemiş bir yöneticidir. yönetici kimliği ile oyuncu kimliği birbirlerinden farklıdır ve eminim ki vatansever'in yönetici olduğu bilinmese böyle şeyler ile üzerine gidilmez. dolayısıyla ateş boş yere harlamaz, eğer çember oluşturup başına üşüşürseniz, sürekli ateşi kızdırırsanız olacağı budur. tekrar söylüyorum, sözler hoş değil, fakat bu sebepten dolayı sıkıntı yaşanacaksa tr westte banlanması gereken bir çok oyuncu şu konuya yorum yapmış.
sana göre oyle olabılır dusuncene saygı duyarım ama bıze görede belkı eşit ve dürüst olmadı

devilltown

Kıdemli Üye
ve ben ULU ÖNDER M.KEMAL ATATÜRK 'e hakaret edene cevap verdıgım için ceza aldım burda kişi değil kişilere karşı ağır hakaret var
lavu-suboş-lolıpop gibi benzetmelrden ceza alınıyor ıse bır grubu bu şekılde bezetenın katli vaciptir kanımca (katli vacip derken aman ha kurşuna dizip linc falan etmıyelım) ;)

valla kaancım şimdi oyuncu kimliği ayrı yönetici kimliği ayrı varsa ona hakeret zaten ceza keserdi ha kışkırtma mı var yok sayardı orda oturmak o görevi yapmak kolay değil bende o görevi yaptım 1000 lerce kişi oynarken salonda laf dalaşına girmezdim .. bir çok kişi o görevi yaptı ama şahsi hislerini taşımadı salona anladıgım kadarı ile polomeik başlatan da oymuş daha öncesi varsa oda buraya yazabilir...
Abicim bunları ikili polemiğe dökmemek adına sana cevap veriyorum sadece, seni sever sayarım bilirsin. Kim olursa olsun o kadar hakarete, tepkiye, gereksiz yermeye karşı sessiz kalmaz. Bu adam ne kadar yönetici olursa olsun ayrıca bir oyuncu da, Eyüp değil ki sabretsin, taş olsa çatlar. Ben gereksiz buluyorum bu tepkileri, sebeplerimi de yukarıya dizdim. Gerisi sizin bileceğiniz iş, empati yapmayı benden öğrenecek adamlar değilsiniz.

devilltown

Kıdemli Üye
kaan kardeşim onlarca ADMIN 4 tane CM gördum bir çogu ıle fıkır uyşmazlıgı yaşdı oyuncular ama 1 tane ne admın nede cm oyunculara hayvan köpek vs. gibi oyuncu kımlıgı ile de olsa hakaret etmmedı edemez sabır demişssin neyın sabrı kıme göre sabır
bir vazıfen var ise diğre bircok admın ve erkıblıkcı CM gibi 2 adım gerıde olursun.. kaba bir tabır ile HER DAVULUN ÖNÜNDE oynamaz yönetıcıler işgal ettıgı koltugun ağırlıgını taşıyamıyanda bana göre hala cocuksu bır hırs içindeyse o koltugu terk etmelı..

kaan kardeşim onlarca ADMIN 4 tane CM gördum bir çogu ıle fıkır uyşmazlıgı yaşdı oyuncular ama 1 tane ne admın nede cm oyunculara hayvan köpek vs. gibi oyuncu kımlıgı ile de olsa hakaret etmmedı edemez sabır demişssin neyın sabrı kıme göre sabır
bir vazıfen var ise diğre bircok admın ve erkıblıkcı CM gibi 2 adım gerıde olursun.. kaba bir tabır ile HER DAVULUN ÖNÜNDE oynamaz yönetıcıler işgal ettıgı koltugun ağırlıgını taşıyamıyanda bana göre hala cocuksu bır hırs içindeyse o koltugu terk etmelı..
ben hala anlaşılamadım galiba abi, kişiyi savunmuyorum, eylemleri ve zamanında yapılanlar ile örtüşmediğini, bu yapılanın kişi haksız olsa dahi bu kadar büyütülmemesi gerektiğini çünkü kendisinin yönetici olmanın yanında ayrıca bir oyuncu olduğunu, şu ana kadar yöneticiliğinde sorun yaşatmamış ve insanlara o sınırı çekebilmiş biri olarak yanlış yapıldığını düşünüyorum. sen de, ben de Atatürk konusunda ban yediğimiz zaman bile, olay buralara gelmemiş cm hiçbir gönderiye etiketlenmemişken şimdilerde oyuncular bir araya gelip bahsi geçen kişiyi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. yanlış olanın bu olduğunu bilip hala üzerine yorum yapmak vicdanınıza kalacak iş. bana ne denirse densin bu konuya daha fazla yorum yapmayacağım. iyi forumlar.

devilltown

Kıdemli Üye
ben hala anlaşılamadım galiba abi, kişiyi savunmuyorum, eylemleri ve zamanında yapılanlar ile örtüşmediğini, bu yapılanın kişi haksız olsa dahi bu kadar büyütülmemesi gerektiğini çünkü kendisinin yönetici olmanın yanında ayrıca bir oyuncu olduğunu, şu ana kadar yöneticiliğinde sorun yaşatmamış ve insanlara o sınırı çekebilmiş biri olarak yanlış yapıldığını düşünüyorum. sen de, ben de Atatürk konusunda ban yediğimiz zaman bile, olay buralara gelmemiş cm hiçbir gönderiye etiketlenmemişken şimdilerde oyuncular bir araya gelip bahsi geçen kişiyi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. yanlış olanın bu olduğunu bilip hala üzerine yorum yapmak vicdanınıza kalacak iş. bana ne denirse densin bu konuya daha fazla yorum yapmayacağım. iyi forumlar.
herhangi birisi değil ve bu gercekden buyutulecek konu..alelade oyuncu olsa ıhlal bıldırıp 5-10 cp alsın guler gecerız ama yönetıcı olan bırısı bunu yapacak kadar haddini aşarsa orda oturtullmamalaı ha TR de CM nın adil karar vercegı kanaatıundeyım ama kaldıkı tereddute düşer artık onay merci İİNO ya tısrım şahsen bu olayı

Deadwood22

Kıdemli Üye
Kanaatimce hayvan benzetmesi/yakıştırmasından ceza almalı,

Admin hesabı hakkında da yozlaştığına dair ciddi iddaalar var.. Kendi hesabından rekabetçi takılıp admin hesabından normal davranıyo olabilir fakat kendi hesabından hakaret edip admin hesabından düzgün davranması onu haklı çıkarmaz. Hakaretlerin oyun/hesap ile ilişiği yok, kişiye özgüdür, bu nedenle nerde ne koşulda olursa olsun uygun değil, istifa uygundur

Adminler de kendini deşifre etmemeyi öğrensin artık insanlar dostu diye eleştiri yapmıyor, hatalara göz yumuyor.. Olmaz öyle, herkes fikrini özgürce söylesin gerçi eskiden özgürceydi.

kev1n

Yeni Üye
@sleeplesslady Sayın Cm

Bir çok oyuncu daha bu oyunu oynamıyorken bizde yöneticilik yaptık katkı sunduk takımdan zamanı gelince ayrıldık, hiç bir zaman takımdan birisinin salondan chat atması oyuncularla ağız dalaşına girmesi hoş karşılanmadı bunun bilincinde olan insanlar 2004 yılından bu yana buna hep dikkat etti nec ile başlayan veni ile devam eden bir çok cm ile çalıştım bu hep böyleydi fakat bugün görüyoruz ki bahsi geçen arkadaş rakibi kışkırtmak tahrik etmek ve oyundan soğutmak gibi sebeplerle galyan cıkartıyor bu ceza puanı ile geçiştirilecek bir konu değil kimse kusura bakmasın eğer kurallar gereği bunun bir karşılığı yoksa KONUYU ALMAN VE BETA FORUMLARINA TAŞIMAKTAN 1 GRAM TEREDDUTUMUZ OLMAYACAK OYUNCULARA HAKARET EDEN KÖPEK YERİNE KOYAN BİR YÖNETICİYİ BU GOREVDE GORMEK İSTEMIYORUZ OLURDA YONETICILIGE DEVAM EDERSE NE OLDU BAK CM BENI KORUDU DERCESINE CHATTE KISKIRTMAYA DEVAM EDECEGINE COK EMINIZ BUNUDA BURAYA DEKLARE EDİP GÜN GELDİĞİNDE ATMAK İÇİN YAZIYORUM :) kimse kusura bakmasın ama d1 iyice yoldan çıktı havada uçuşan el gringolar oyun dengesini bozan ödüller ? 2 kere hızlı dünya açıldı serverde 15 tane el gringo var neredeyse (kinaye) eski avatarla sandıktan cıkıyor sanki fake savaşa özel kurallar sayın cm sanırsam konuyu uluslararası boyuta taşıyıp destek alma zamanı geldi kusura bakmayın ama oyunun ana dengesinden uzaklaşıp cok farklı yerelere taşındı server önceliğimiz ilgili yöneticinin gerekli cezayı alması daha sonra diğer konuların araştırılması ve incelenmesi için ilgili başvuruları takıma iletiyor olacağız her zamanki değerli desteğiniz için şimdiden teşekkürler :)

arkadaşlar adam hicbir sebeb yokken tamamen iftira ve yalan uzerine bana ve arkadaslarima hakaret ediyor artik nasil bir yarasi varsa ben bilmiyorum böyle birinin adminken adil olacagini dusunuyorsunuz e ozaman buyrun ben size destek mesajlarinida atayim geçmişte ban yedim kesin acamayiz filan dedi arcimedes sleeplese yazdim cezayi kaldirdi sadece bir ornek SİZE ADİL DAVRANİYOR OLABİLİR AMA BANA KARŞI KESİNLİKLE ART NİYETLİ BİR ADMİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
bana ve dostlarima karsi adil davranmiyor

Son düzenleme:

koray32

Kıdemli Üye
,,,
Aylardır kışkırtmaya çalışan 1-2 kişi var zaten vatanı, dayanamayıp tepki göstermiş, insandır. Söylediği sözleri sanki TÜM NOKTA BİRLİĞİNE söylenmiş gibi lanse edilmesi de hoş olmamış. Konu muhtemelen ilgili insanlara bile isteye yanlış yansıtılmış, sağlık olsun. Zamanında B.Demirtuğ adlı (ki herkese ana avrat küfrederek banlanan birisinden bahsediyoruz) sinektuğ dediğimde cp almıştım, vız, raid vs yazdığımızda bile uyarı, ceza puanı alıyorduk. Vatansever'in admin oluşundan ötürü rahat rahat profilinize HAYVANSEVER yazıp aaaa bu sadece bir başarı title'ı diye geziyorsunuz, salonda ben hayvanseverim yazıp gülüyorsunuz. Bu çifte standart bile admin title'ını tarafsız kullanışının ve hatta kendi aleyhine kullanışın kanıtıdır.. Talihsiz bir olay olmuş, yine de buradan vesile olması sebebiyle ne kadar Atatürk düşmanı varsa hepsinin,,

1704112664046.png

,,,
Aylardır kışkırtmaya çalışan 1-2 kişi var zaten vatanı, dayanamayıp tepki göstermiş, insandır. Söylediği sözleri sanki TÜM NOKTA BİRLİĞİNE söylenmiş gibi lanse edilmesi de hoş olmamış. Konu muhtemelen ilgili insanlara bile isteye yanlış yansıtılmış, sağlık olsun. Zamanında B.Demirtuğ adlı (ki herkese ana avrat küfrederek banlanan birisinden bahsediyoruz) sinektuğ dediğimde cp almıştım, vız, raid vs yazdığımızda bile uyarı, ceza puanı alıyorduk. Vatansever'in admin oluşundan ötürü rahat rahat profilinize HAYVANSEVER yazıp aaaa bu sadece bir başarı title'ı diye geziyorsunuz, salonda ben hayvanseverim yazıp gülüyorsunuz. Bu çifte standart bile admin title'ını tarafsız kullanışının ve hatta kendi aleyhine kullanışın kanıtıdır.. Talihsiz bir olay olmuş, yine de buradan vesile olması sebebiyle ne kadar Atatürk düşmanı varsa hepsinin,,

3122 adlı eklentiyi görüntüle
19:41] Vatansever.: :D
[19:41] Vatansever.: Havlayan şey ne yapmıyordu
[19:41] Vatansever.: ısırmıyordu galiba ondan :D
[19:41] dedemetin: :D
[19:41] AyTarrağı: hayvanseverim ben

nerde gülücük atmişım kiskirtan eden belli kardeş bak yukariya bana yaziyor oyundaki kazandigim title yi paylasirken sanami sorucam neyini savunuyorsunuz anlamiyorum

koray32

Kıdemli Üye
19:41] Vatansever.: :D
[19:41] Vatansever.: Havlayan şey ne yapmıyordu
[19:41] Vatansever.: ısırmıyordu galiba ondan :D
[19:41] dedemetin: :D
[19:41] AyTarrağı: hayvanseverim ben

nerde gülücük atmişım kiskirtan eden belli kardeş bak yukariya bana yaziyor oyundaki kazandigim title yi paylasirken sanami sorucam neyini savunuyorsunuz anlamiyorum
şaka mısın? :D söylediklerimi onayladığın için teşekkürler.

kev1n

Yeni Üye
konunun Atatürk düşmanlığı ve eski konularla ne ilgisi var adam bir hakaret ediyor daha önce aldığı aksiyonlar konusuluyor ayrıca bu hayvansever başlığı bu olaydan sonra tepki amaclı kullanılmaya baslanmıstır bir çok oyuncuda var şuan panelden sayın cm kontrol edebilir şikayet edildikten sonra kullanılmaya başlandı koruyacağım derken daha çok dikkat çekiyorsun teşekkürler koray

koray32

Kıdemli Üye
konunun Atatürk düşmanlığı ve eski konularla ne ilgisi var adam bir hakaret ediyor daha önce aldığı aksiyonlar konusuluyor ayrıca bu hayvansever başlığı bu olaydan sonra tepki amaclı kullanılmaya baslanmıstır bir çok oyuncuda var şuan panelden sayın cm kontrol edebilir şikayet edildikten sonra kullanılmaya başlandı koruyacağım derken daha çok dikkat çekiyorsun teşekkürler koray
tepki amaçlı ben sana hayvan diyemem diye tahmin ediyorum? teşekkürler ismini bilmediğim oyuna ayda 1 gelip toxiclik yapan random çocuk

devilltown

Kıdemli Üye
koray kardeşim ben o başarıyı bılmıyordum bugun aldım kaldıkı hayvansever olmakla gurur duyarım ve hiçbir şahsı işaret ederek kullanmıyorum reel hayatımda hem kedı hem balık hemde kuş beslerım..mevzu burda kışkırtma o bu değil cıkartısın uzerınden yonetıcı gömlegını yazına verıldıgınde 5-10 cp herkes guler gecer onemlı olan o konumda bır kişinin oyuncu hesabı ile bu polemıklere gırmesı ve hakarate varan sözler sarfetmesı..
ben dahıl tum oyuncular öyle veya boyle maksadını aşan hatta hakarete varan cumleler kurduk cezamızı aldık problem bana göre şurda atılan tickete mevzuda adı gecen admının cevap vermesi..
ya oyuncu gömlegını gıyecek yada etık olarak o ticketlara o cevap vermıyecek konu ıbrahımın bir anlık sınırle yaptıgı şey dıyorsan eyvallah .bugune kadar hangi admın oyunculara veya bır gruba KÖPEK benzetmesı yapmış

koray32

Kıdemli Üye
koray kardeşim ben o başarıyı bılmıyordum bugun aldım kaldıkı hayvansever olmakla gurur duyarım ve hiçbir şahsı işaret ederek kullanmıyorum reel hayatımda hem kedı hem balık hemde kuş beslerım..mevzu burda kışkırtma o bu değil cıkartısın uzerınden yonetıcı gömlegını yazına verıldıgınde 5-10 cp herkes guler gecer onemlı olan o konumda bır kişinin oyuncu hesabı ile bu polemıklere gırmesı ve hakarate varan sözler sarfetmesı..
ben dahıl tum oyuncular öyle veya boyle maksadını aşan hatta hakarete varan cumleler kurduk cezamızı aldık problem bana göre şurda atılan tickete mevzuda adı gecen admının cevap vermesi..
ya oyuncu gömlegını gıyecek yada etık olarak o ticketlara o cevap vermıyecek konu ıbrahımın bir anlık sınırle yaptıgı şey dıyorsan eyvallah .bugune kadar hangi admın oyunculara veya bır gruba KÖPEK benzetmesı yapmış
Abi vatanseverin nicki vatansever değil de farklı bir şey olsaydı AyTarrağı isimli arkadaş hayvansever başarısını profilinde paylaşır, salona ben hayvanseverim yazar durur muydu, milletin aklıyla alay etmeye gerek yok bariz bir şekilde vatanseveri kışkırtmak amaç burada, zaten ilk mesajımı okursan diğer şeylere de cevap verdim

cnRxx

Üye
TR forumu neden kapandığını değerli oyunculara bir kere daha hatırlatıyor
Sadece oyuncu kısmıyla alakalı değil bu dediğim olayın üstünden yaklaşık 22 saat geçmiş ve hiçbir aksiyon alınmadığı görünüyor. Aksiyon alınmadıkça da konuyla alakası olmayan bir başlık altında iki tarafta birbirine cevap veriyor. Bu en son yapılan hızlı serverde yaşanan sorunda da oldu. Spam savaş yönetmeliği gelmeden önce günde 20 tane açılan savaşlar içinde oldu. Sayısız örneği sayabiliriz. Çok kolay alınabilecek kararları zamana yayıp sonrada insanları forumda birbirine kırdırırsınız. Daha sonrasında da ''Ay çok kavga çıkıyor forumu kapatıyoruz'' diyip tüm suçu da İnnogames kapattı bizim yetkimiz yok diyerek kapatırsınız. Muazzam işlerinize bir yenisini daha eklediniz. @sleeplesslady ekibinizin de ne kadar muazzam iş çıkardığı ortada.

ssbursa16

Yeni Üye
Oyun gelişimi ile ilgili önerilerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz
buy pazar açılmalı istedigimiz ürünü pazardan al istegi sayı adet fiyatı olmalı buy pazar acan hesabın actıgı kasabaya getirdiginde para degişik ürün satan kişini kendi kasabası veya baska yakın kasabaya bıraktıgı fiyatın değişik olması benim kanatimce güzel olucagını düşünerek bunu sizinle ve arkadaş abilerim ablalarımla paylaşıyorum iyi oyunlar :)